Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν αναλαμβανουν γιατι συμφωνα με τα λεγομενα τους δεν μπορουν να παραγγειλουν ανταλλακτικά που προορίζονται για αλλες αγορες (πχ Ασια) και επισης δεν εχουν την τεχνογνωσια λογο διαφορων στο HW!? τρεχα γυρευε δηλαδη.

 

Για μενα ειναι απαραδεκτο επισημα γραφεις της ιδιας εταιρειας σε αλλη χωρα να μην συνεργαζονται μεταξυ τους. Ειναι λες και ειμαστε 50χρονια πισω. Και οχι μονο δεν συνεργαζονται αδυνατουν να παρεχουν και πληροφοριες. Φορτωσα λεφτα στο Viber και αυριο θα καλεσω την Samsung Ταυλανδης για να δω τι θα πουν. Αν αρνηθουν την αποστολη με εξξοδα δικα μου τοτε θα πρεπει να βρω καποιον να κραξω που να αξιζει ομως γιατι ειναι απαραδεκτο μιας και δεν μιλαμε για κινητο των 100€ αλλα των 700€.

 

ΥΓ: αυτο ακριβος εγινε με το φιλο μου του χαλασε το κινητο στο ταξιδι και αγορασε καινουριο απλα βρηκα και εγω ευκαιρία να αγορασω γιατι το αλλο ειναι στα τελευταια του

Σε κάποια σημεία όμως έχουν δίκιο.

Πχ το ελληνικό σέρβις που θα βρει έναν snapdragon 820 για ένα αμερικανικό edge; Όποτε για να μην κάθονται και ψάχνουν τι μπορεί να φτιάχνουν και τι όχι, τα απορρίπτουν όλα...

Δυστυχώς.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είχα διαβάσει ότι οι ρομ που βασίζονται στο 7 έχουν θεματακια και κυρίως με τη μπαταρία

Αλλά ο χρόνος σου είναι εξωπραγματικος

Με τη χρήση όλο αυτό?

Επίσης εγώ με την Efficient έβγαλα το ίδιο με την stock 5:30 ώρες δηλαδή μόνο data βέβαια και συνολικός χρόνος On 2.5 ημέρες

 

Εδω ενα screenshot.........:cool:

https://drive.google.com/file/d/0B9vZ7uqCP8s7anU4Nk5sa3hMeEU/view?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια σημεία όμως έχουν δίκιο.

Πχ το ελληνικό σέρβις που θα βρει έναν snapdragon 820 για ένα αμερικανικό edge; Όποτε για να μην κάθονται και ψάχνουν τι μπορεί να φτιάχνουν και τι όχι, τα απορρίπτουν όλα...

Δυστυχώς.

 

Live to ride, ride to live

 

Εκει που τα βρισκει η Samsung οταν τα κατασκευαζει. Δειναι δυσκολη,ακριβη και χρονοβορα. Δεν νομιζω οτι ειναι δυσκολο να ζητησουν ενα συγκεκριμενο ανταλλακτικό απο τα κεντρικα. Δεν ειναι οτι ζουμε και 50 χρονια πριν που η αποστολη δεματων Δεν λεω να εχουν στοκ απο ολα τα εξαρτηματα που ισως χρειαστουν αλλα τουλαχιστον θα μπορουσαν να εξυπηρετησουν τουλαχιστον ως προς την αποστολη του προιοντος στην αντιστοιχη εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την EU έδκοση με τον exynos, τι λέει το κινητό σε θέματα όπως την μπαταρία από προσωπική σας χρήση?

Βασικά ρωτώ γιατί έχω πάντοτε ανοιχτό το wifi και 4G, με οθόνη λίγο κάτω από την μέση ο φωτισμός και με το iPhone 6S μου βγάζει την ημερα με πολύ ελαφριά χρήση ενώ με full χρήση μιση μέρα.

 

Το edge τη λέει? Έχω δει διαφορα benchmarks για μπαταρία αλλα δεν τα εμπιστεύομαι όσο μια προσωπική άποψη. Είμαι κοντά στο να τσιμπήσω ένα phablet και κάνω research γιατί έχω βαρεθεί την αθλια μπαταρία του 6S.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161003/19642db77bc449bc04fb905c4f1fa6bf.jpgπαιδιά μπορείτε να μου πείτε αν το κινητό μου είναι για Ελβετία όπως γράφει η για Αυστρία? Δεν έχουν σύστημα λέει στη Samsung λόγω αναβάθμισης.. Έλεος :mad:

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

ROM

ON THE EDGE LITE 3.5

KERNEL

3.18.41 VOLTAGE 4.0

Kαι το ΜΟD SKYNET

https://plus.google.com/u/0/communities/107561289774404004127

 

μπορεις να πεις 2 κουβεντες γι αυτο και πως το κατεβαζουμε

απο τον λινκ που εβαλες δεν εβγαλα ακρη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για τροποποιησεις της συσκευης υπαρχει ειδικο θεμα οπως ρομς,κερνελς και ρουτ.

Μην τα γραφετε εδω και μπερδευετε τον κοσμο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

οπως προειπα παιδια εκανα ενα update του android χτες στο s7 edge.

εχω παρατηρησει οτι η μπαταρια τελειωνει γρηγοροτερα.

ξερετε αν μπορω να κανω κατι;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την EU έδκοση με τον exynos, τι λέει το κινητό σε θέματα όπως την μπαταρία από προσωπική σας χρήση?

Βασικά ρωτώ γιατί έχω πάντοτε ανοιχτό το wifi και 4G, με οθόνη λίγο κάτω από την μέση ο φωτισμός και με το iPhone 6S μου βγάζει την ημερα με πολύ ελαφριά χρήση ενώ με full χρήση μιση μέρα.

 

Το edge τη λέει? Έχω δει διαφορα benchmarks για μπαταρία αλλα δεν τα εμπιστεύομαι όσο μια προσωπική άποψη. Είμαι κοντά στο να τσιμπήσω ένα phablet και κάνω research γιατί έχω βαρεθεί την αθλια μπαταρία του 6S.

 

Με τη χρήση αυτή σίγουρα σου βγάζει μέρα και μπορεί και δεύτερη οριακά (αν μιλάμε για πολύ ελαφριά χρηση). Στο αντίστοιχο τοπικ θα δεις από πολλούς κατόχους με λεπτομέρειες πόσο τους κρατάει. Από όσο γνωρίζω είναι κατα πολύ καλύτερο του 6s και κάπως καλύτερο του 6s+.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για τροποποιησεις της συσκευης υπαρχει ειδικο θεμα οπως ρομς,κερνελς και ρουτ.

Μην τα γραφετε εδω και μπερδευετε τον κοσμο.

Σωστα! Ας συνεχισουμε εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432875

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως μπορώ να συνδέσω το s7 με μια Samsung tv; δεν είναι smart

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο πως σας φαινεται;

 

τι εγγυηση θα εχω στην Ελλαδα;

θα πληρωσω δασμους η μονο την τιμη συν τα μεταφορικα;

γενικα η επιλογη αγορας απο Ebay πως σας φαινεται;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο πως σας φαινεται;

 

τι εγγυηση θα εχω στην Ελλαδα;

θα πληρωσω δασμους η μονο την τιμη συν τα μεταφορικα;

γενικα η επιλογη αγορας απο Ebay πως σας φαινεται;

Εννοείτε θα πληρώσεις δασμούς/φόρους κτλ πάνω στην τιμή μαζί με το shipping. Είναι Ασιατικό μοντέλο οποτε καμια εγγύηση στην Ελλάδα.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο πως σας φαινεται;

Αναζητήσε οποία συσκευη θέλεις

τι εγγυηση θα εχω στην Ελλαδα;

θα πληρωσω δασμους η μονο την τιμη συν τα μεταφορικα;

γενικα η επιλογη αγορας απο Ebay πως σας φαινεται;

 

Ξέχνα το ebay....αν θες dual sim από εδώ...

https://www.from.ae/en/electronics/cellphones-smartphones/filter/manufacturer/samsung

Διαλέγεις και παίρνεις είναι σε δολάρια και στέλνει με EMS POST (του ζητας να το στειλει λες και επιστεφει απο σερβις με αξια 120 δολαρια) που σημαίνει κατά 90% δεν θα περασει τελωνείο...οπότε πληρώνεις το ποσό που βλέπεις + 25 δολάρια ακόμα Μεταφορικά και σε 5 εργάσιμες είναι στην πόρτα σου...αν πάθει κάτι δεν θα μπορείς να το επισκευασεις πουθενά στην Ευρώπη πάρα μόνο να το στείλεις εκεί....

Για μενα όπως και για πολλούς άλλους που οι dual sim συσκευή είναι μονόδρομος ψωνιζουμε με αυτόν τον τρόπο και συνήθως από Dubai

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ξέχνα το ebay....αν θες dual sim από εδώ...

https://www.from.ae/en/electronics/cellphones-smartphones/filter/manufacturer/samsung

Διαλέγεις και παίρνεις είναι σε δολάρια και στέλνει με EMS POST (του ζητας να το στειλει λες και επιστεφει απο σερβις με αξια 120 δολαρια) που σημαίνει κατά 90% δεν θα περασει τελωνείο...οπότε πληρώνεις το ποσό που βλέπεις + 25 δολάρια ακόμα Μεταφορικά και σε 5 εργάσιμες είναι στην πόρτα σου...αν πάθει κάτι δεν θα μπορείς να το επισκευασεις πουθενά στην Ευρώπη πάρα μόνο να το στείλεις εκεί....

Για μενα όπως και για πολλούς άλλους που οι dual sim συσκευή είναι μονόδρομος ψωνιζουμε με αυτόν τον τρόπο και συνήθως από Dubai

Όχι ρε ****το... Την προηγούμενη εβδομάδα εμένα σε ξενοδοχείο 50 μέτρα από εκεί.

Σε αυτή τη διεύθυνση είναι και η Etisalat...

Ούτε που πήρα χαμπάρι να έχει μαγαζί εκεί

Την επόμενη φορά

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Να ρωτήσω κάτι.. Το κινητό μου όταν το πήρα είχε σαν αρχική γλώσσα εισαγωγής τα αγγλικά.. Κατόπιν έμαθα ότι προορίζεται για Ελβετία... Οι ταινίες δεν ήταν παραβιασμενες αλλά δεν ήταν και πολύ καλά κολλημένες. Υπάρχει περίπτωση να το επεξαργαστηκε κάποιος πριν να παραλάβω? Αυτό με τη γλώσσα μου φάνηκε περίεργο..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να ενεργοποιήσω στο PlayStore ώστε όταν πάρω άλλο κινητό, με το που βάλω τα στοιχεία μου στο PlayStore να κατεβάσει αυτόματα ότι εφαρμογές είχα και στο άλλο, καθώς και επαφές κτλπ ?? :)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φιλε το κανει και χωρις εφαρμογή.

 

Μπορείς σε παρακαλώ να εξηγήσεις πώς;

Ευχαριστώ

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια ακριβώς και εγώ σήμερα ξαφνικά εντελώς. Το πήγα άμεσα στην microtech Θεσσαλονίκη. Δε βλέπω να ξεμπλεκω εύκολα. Λένε ότι δεν υπάρχει πουθενά οθόνη s7 edge gold και δεν έχουν εικόνα για το ποτε θα υπάρξει. Πήρα την Samsung και ζήτησα αντικατάσταση συσκευής. Δεν ξέρω αν θα γίνει αλλά για συσκευή τέτοιας τιμής θεωρώ εντελώς απαράδεκτη την απάντηση της Samsung (δεν έχουμε εικόνα για το πότε θα υπάρχουν ανταλλακτικά). Δηλαδή θα δίνουμε τόσα λεφτά για να έχουμε μια ποιοτική συσκευή και όταν χαλάει χωρίς δικιά μας υπαιτητιοτητα και είναι εντός εγγύησης θα παίρνουμε απάντηση (δεν έχουμε εικόνα ?) δεν με απασχολεί προσωπικά αν έχουν ανταλλακτικό η όχι. Το τηλ το πήρα ενάμιση μήνα πριν και το έχω όπως όταν βγήκε από το κουτί. Δε ηθελα να γίνει αντικατάσταση συσκευής αλλά απαιτώ να το έχω πίσω άμεσα ή τουλάχιστον να έχω συγκεκριμένη απάντηση και όχι στον αέρα... Αν δεν έχεις ανταλλακτικό να ζητάς συγγνώμη και να προχωράς σε άμεση αντικατάσταση συσκευής αν θες να είσαι σοβαρή εταιρία κυρία Samsung. Τι να πω δε παιδιά.. κάνω λάθος κάπου....?

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μετά από περίπου 2 βδομάδες για την δικιά μου περίπτωση με το πρόβλημα στην οθόνη ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Από τις 23 Σεπτεμβρίου στο σέρβις της Θεσσαλονίκης στη microtech οι οποίοι λένε ότι περιμένουν την σαμσουνγκ. Από τις σαμσουνγκ με πήρε ο προϊστάμενος την προηγούμενη Δευτέρα και με είπε ότι θα γίνει αντικατάσταση συσκευής γιατί δεν ξέρουν ποτέ θα έχουν οθόνες. Θα με ξανακαλεσει είπε σε 2 3 μέρες για λεπτομέρειες. Μετά από 8 μέρες πλέον οσο τον ακούσατε εσείς άλλο τόσο τον άκουσα και εγώ. Παίρνω 2 3 φορές τη μέρα στην εξυπηρέτηση αλλά μάλλον είμαι πολύ ευγενικός και με γράφουν κανονικότατα. Τηλέφωνο 6 εβδομάδων και τις τελευταίες 2 δεν το έχω....! Θα συνεχίσω να παίρνω αλλά νομίζω ότι είναι μάταιο, κρύβονται πίσω από τα παιδιά στην εξυπηρέτηση που δε φταίνε σε τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από περίπου 2 βδομάδες για την δικιά μου περίπτωση με το πρόβλημα στην οθόνη ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Από τις 23 Σεπτεμβρίου στο σέρβις της Θεσσαλονίκης στη microtech οι οποίοι λένε ότι περιμένουν την σαμσουνγκ. Από τις σαμσουνγκ με πήρε ο προϊστάμενος την προηγούμενη Δευτέρα και με είπε ότι θα γίνει αντικατάσταση συσκευής γιατί δεν ξέρουν ποτέ θα έχουν οθόνες. Θα με ξανακαλεσει είπε σε 2 3 μέρες για λεπτομέρειες. Μετά από 8 μέρες πλέον οσο τον ακούσατε εσείς άλλο τόσο τον άκουσα και εγώ. Παίρνω 2 3 φορές τη μέρα στην εξυπηρέτηση αλλά μάλλον είμαι πολύ ευγενικός και με γράφουν κανονικότατα. Τηλέφωνο 6 εβδομάδων και τις τελευταίες 2 δεν το έχω....! Θα συνεχίσω να παίρνω αλλά νομίζω ότι είναι μάταιο, κρύβονται πίσω από τα παιδιά στην εξυπηρέτηση που δε φταίνε σε τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για πες τους να μεταφέρουν στους από πάνω τους ότι τους δίνεις μία μέρα διορία για την αντικατάσταση, αλλιώς δε παραλαμβάνεις τώρα πια ( μετά από τόσο καιρό ) τη χαλασμένη - επισκευασμένη συσκευή και θα μιλάνε πια με το συνήγορο του καταναλωτή και τον δικό σου δικηγόρο. Έχεις βάσει νόμου το δικαίωμα και το ξέρουν , να απαιτήσεις άμεσα άλλη συσκευή αφού πέρασε τόσος καιρός και δεν κατάφεραν να φτιάξουν τη δική σου. Κρύβονται για να έρθει το ανταλλακτικό και να μη σου κάνουν αντικατάσταση.

Έχεις δικαίωμα μέχρι και τα χρήματα που έδωσες να σου αποζημιώσουν , αλλά εκεί θα πάρει χρόνο. Βέβαια οι τόκοι και πολλά άλλα θα τρέχουν και το τελικό ποσό θα είναι πολλαπλάσιο......

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να εξηγήσεις πώς;

Ευχαριστώ

Ρυθμίσεις, προσβασιμοτητα, κινητικες δυνατότητες και αλληλεπ, ευκολη ενεργοποίηση οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να ενεργοποιήσω στο PlayStore ώστε όταν πάρω άλλο κινητό, με το που βάλω τα στοιχεία μου στο PlayStore να κατεβάσει αυτόματα ότι εφαρμογές είχα και στο άλλο, καθώς και επαφές κτλπ ?? :)

 

Για τις εφαρμογές στο playstore δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Τις κρατάει στο email με το οποίο έκανες εγγραφή στο playstore. Οπότε όταν πάρεις άλλο κινητό και ξαναμπεις με το ίδιο email στο playstore θα τις έχει στο μενού " Οι εφαρμογές μου" του playstore.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παδιά το περιμένω απο εβδομάδα. Πήρα την προσφορά με την τηλεόραση. Υπάρχει τρόπος για root χωρίς να χάσω την εγγύηση ?

Για θήκη τι λέτε ποιά προτείνετε ? Λέω γι αυτήν Spigen Rugged Armor .

Edited by FrankyGR
Link to comment
Share on other sites

Παδιά το περιμένω απο εβδομάδα. Πήρα την προσφορά με την τηλεόραση. Υπάρχει τρόπος για root χωρίς να χάσω την εγγύηση ?

Για θήκη τι λέτε ποιά προτείνετε ? Λέω γι αυτήν Spigen Rugged Armor .

Καλορίζικο.

Α. Όχι, δεν υπάρχει κανένας τρόπος.

Β. Σου παραθέτω το νήμα όπου μπορείς να Ρωτάς και να μαθαίνεις για τα αξεσουάρ της συσκευής.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432871

 

*SM-G930F*

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για τις εφαρμογές στο playstore δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Τις κρατάει στο email με το οποίο έκανες εγγραφή στο playstore. Οπότε όταν πάρεις άλλο κινητό και ξαναμπεις με το ίδιο email στο playstore θα τις έχει στο μενού " Οι εφαρμογές μου" του playstore.

Άλλο εννοεί ο φίλος, ρωτάει αν μπορούν να κατέβουν αυτόματα αυτές που είχε στο κινητό κι όχι να πατάς μία μία

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...