Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γνωρίζω,απλά λέω αν υπάρχει μια πιθανότητα να βρεθεί μια λύση είναι να είσαι root και των δυνατοτήτων που παρέχει :p

 

 

 

 

 

Κανένα θέμα τόσους μήνες που το έχω.

Απλά λίγο προσοχή τι απανεργοποιεις ειδικά υπηρεσίες αν δεν είσαι σίγουρος μην το κανείς,αν δεν θες να καταλήξεις με μπρικαρισμενη συσκευή :p

Δες εδώ ποιες με ασφάλεια να απενεργοποιήσεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=437672

Εδω σε εμένα που έχω απενεργοποιήσει εγώ με συμβουλές του Ηλια(elthis) σαν πιο έμπειρο μέλος.

Sent from my iPad using Tapatalk

και υπαρχουν και αλλα να απενεργοποιησεις, ειχα ανοιξει θεμα εδω. αλλα τελικα απο οτι λενε και αλλοι χρηστες δεν εχει ιδιαιτερο νοημα (δεν ξερω) μιας και εγω ειμαι ρουτ και εχω πεταξει πολυ σαβουρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδες καλημερα, μια φιλη μου πηρε s7 edge πριν κανα 10ημερο και απο προχθες το messenger του FB δεν φορτωνει μηνυματα.

Δοκιμασαμε εκκαθαριση της εφαρμογης, διαγραφη και επανεγκατασταση, διαγραφη και της εφαρμογης FB και ξανα στησιμο, επαναφορα εργοστασιακων ολου του κινητου και ξανα στησιμο ολα και παλι τα ιδια.Αν κανει αναζητηση καποιον βρισκει τον διαλογο, αλλα τι νεα μηνυματα εχει κτλ δεν χτυπαει ουτε φορτωνει κατι εκει, ολο γυρναει ενας κυκλος.

Δεν μπορω να σκεφτω να φταιει η εφαρμογη, δεν δοκιμασαμε να μπουμε με αλλο κινητο αλλα εμενα το δικο μου δουλευει κανονικα, η εφαρμογη FB δουλευει κανονικα, οι αδειες του FB ειναι ολες ανοιχτες, τι στο καλο μπορει να εχει συμβει? Εχει κανεις καμια ιδεα?

Να την ακουσε η συσκευη?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα, μια φιλη μου πηρε s7 edge πριν κανα 10ημερο και απο προχθες το messenger του FB δεν φορτωνει μηνυματα.

Δοκιμασαμε εκκαθαριση της εφαρμογης, διαγραφη και επανεγκατασταση, διαγραφη και της εφαρμογης FB και ξανα στησιμο, επαναφορα εργοστασιακων ολου του κινητου και ξανα στησιμο ολα και παλι τα ιδια.Αν κανει αναζητηση καποιον βρισκει τον διαλογο, αλλα τι νεα μηνυματα εχει κτλ δεν χτυπαει ουτε φορτωνει κατι εκει, ολο γυρναει ενας κυκλος.

Δεν μπορω να σκεφτω να φταιει η εφαρμογη, δεν δοκιμασαμε να μπουμε με αλλο κινητο αλλα εμενα το δικο μου δουλευει κανονικα, η εφαρμογη FB δουλευει κανονικα, οι αδειες του FB ειναι ολες ανοιχτες, τι στο καλο μπορει να εχει συμβει? Εχει κανεις καμια ιδεα?

Να την ακουσε η συσκευη?

 

Παιζει να εχει κανει την εφαρμογη του messenger βελτιστοποιηση;

Αν οχι ,τοτε προσπαθησε να της φλασαρεις ρομ αλλης χωρας μηπως το θεμα το εχει η ρομ της χωρας για την οποια προοριζεται.

Εγω αυτο θα εκανα αν δεν μπορουσα να το λυσω αλλιως.

Αν ειχε θεμα η συσκευη θα το εκανε σε ολες τις ειδοποιησεις κι οχι επιλεκτικα στο messenger.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φιλε το κανει και χωρις εφαρμογή.

Καλημέρα ναι το κάνει αλλα το κάνει όταν το έχω στο γραφείο και περνάω το χέρι μου μάλλον καταλαβαίνει ότι είναι κάθετα όταν το κρατάω στα χερια μου ποτε δεν μου άνοιγε και για αυτό έβαλα την εφαρμογή

για δοκίμασε να περάσεις το χέρι σου από τον αισθητήρα ενώ το κρατάς στα χερια σου μήπως εγώ έχω το πρόβλημα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ναι το κάνει αλλα το κάνει όταν το έχω στο γραφείο και περνάω το χέρι μου μάλλον καταλαβαίνει ότι είναι κάθετα όταν το κρατάω στα χερια μου ποτε δεν μου άνοιγε και για αυτό έβαλα την εφαρμογή

για δοκίμασε να περάσεις το χέρι σου από τον αισθητήρα ενώ το κρατάς στα χερια σου μήπως εγώ έχω το πρόβλημα

 

Φταιει το ότι το κρατάς στο χέρι σου και αντιλαμβάνεται τις δονήσεις όσο και σταθερό χέρι να έχεις...θα πρέπει για να δουλεύει σωστά το τηλέφωνο να είναι εντελώς ακίνητο...δηλαδή και μέσα στο αυτοκίνητο ακουμπισμενω πολλές φορές δεν πιάνει...Αν είναι εντελώς ακίνητο τότε πιάνει πάντα γιατί έτσι το δουλεύω εγώ στο κομοδινο και το γραφείο μου

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φταιει το ότι το κρατάς στο χέρι σου και αντιλαμβάνεται τις δονήσεις όσο και σταθερό χέρι να έχεις...θα πρέπει για να δουλεύει σωστά το τηλέφωνο να είναι εντελώς ακίνητο...δηλαδή και μέσα στο αυτοκίνητο ακουμπισμενω πολλές φορές δεν πιάνει...Αν είναι εντελώς ακίνητο τότε πιάνει πάντα γιατί έτσι το δουλεύω εγώ στο κομοδινο και το γραφείο μου

πολύ σωστά έτσι ήταν και μένα πριν, με την εφαρμογή πλέον το παρακάμπτει αυτό που λες και ανοίγει η οθόνη και δεν χρειάζεται πλέον να πατάω καθόλου το power button

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα, μια φιλη μου πηρε s7 edge πριν κανα 10ημερο και απο προχθες το messenger του FB δεν φορτωνει μηνυματα.

Δοκιμασαμε εκκαθαριση της εφαρμογης, διαγραφη και επανεγκατασταση, διαγραφη και της εφαρμογης FB και ξανα στησιμο, επαναφορα εργοστασιακων ολου του κινητου και ξανα στησιμο ολα και παλι τα ιδια.Αν κανει αναζητηση καποιον βρισκει τον διαλογο, αλλα τι νεα μηνυματα εχει κτλ δεν χτυπαει ουτε φορτωνει κατι εκει, ολο γυρναει ενας κυκλος.

Δεν μπορω να σκεφτω να φταιει η εφαρμογη, δεν δοκιμασαμε να μπουμε με αλλο κινητο αλλα εμενα το δικο μου δουλευει κανονικα, η εφαρμογη FB δουλευει κανονικα, οι αδειες του FB ειναι ολες ανοιχτες, τι στο καλο μπορει να εχει συμβει? Εχει κανεις καμια ιδεα?

Να την ακουσε η συσκευη?

Φιλε μου το εκανε και μενα πιο Παλια αυτό, και μετα απο κάποια update της εφαρμογής έφτιαξε.

Το εχω στην βελτιστοποιηση εγω παρολαυτα δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα δεν με καιει κιόλας.

Το εκανε και στον αδερφό μου με one plus 2 3 φορές.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια , υπαρχει καποιος τροπος να κλωνοποιησω ακριβως ολα τα δεδομενα και τις εφαρμογες απο s7 edge σε s7 edge ?

 

εννοω καποιος τροπος οπως μπορεις να κλωνοποιησεις ενα iphone και να μην ασχοληθεις καθολου...

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια , υπαρχει καποιος τροπος να κλωνοποιησω ακριβως ολα τα δεδομενα και τις εφαρμογες απο s7 edge σε s7 edge ?

 

εννοω καποιος τροπος οπως μπορεις να κλωνοποιησεις ενα iphone και να μην ασχοληθεις καθολου...

ευχαριστω

Δυστυχώς δεν νομίζω να υπάρχει. Κ είναι το μεγάλο μου παράπονο στο android. Το smart switch της Samsung κάνει αντίγραφο ασφαλείας με εφαρμογες, μυνηματα κτλ αλλά δεν σώζει την πρόοδο ενός παιχνιδιού ας πούμε. Για να πάρεις φουλ back up μόνο αν είσαι ρουτ με εφαρμογές τύπου titanium back up. Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δίνουν αυτή την επιλογή,αφου πλέον δεν μας αφήνουν να ρουταρουμε τα κινητά μας. Κρατάω μια επιφύλαξη για το helium που δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η προεπιλεγμενη εφαρμογή αναπαραγωγής μουσικής στο s7 edge;

Έφαγα φλασια τώρα που χάζευα κάτι στο μενού της συσκευής και όταν πάω να ακούσω ένα τραγούδι μου βγάζει σαν επιλογές τη Μουσική Play και το Vlc..

 

Edit: Το έψαξα στο ιντερνετ και διάβασα ότι το έχει αφαιρέσει η samsung την Samsung Music.. Θα το κατεβάσω από το store.. Thanks..

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές πάλι το σύστημα Android και οι υπηρεσίες google play στα ύψη, και ρουφάει την.μπαταρία σαν νεράκι.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κι εμένα. Μισή μέρα μου βγάζει. Σβήνω προγράμματα μήπως φταίει κάποιο αλλά τα ίδια. Ελληνικό...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Και ανεβάζει και θερμοκρασία...

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κι εμένα. Μισή μέρα μου βγάζει. Σβήνω προγράμματα μήπως φταίει κάποιο αλλά τα ίδια. Ελληνικό...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Και ανεβάζει και θερμοκρασία...

Εμένα κανένα πρόβλημα ελληνικό.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνουν στη μαμά Google πάλι προφανώς. Δεν είναι ανάγκη να τρελαινεστε με το παραμικρό. Σε μια δυο μέρες θα στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά και με τα άλλα την έσπασα την οθόνη τελικά. Το είχα στο μπουφάν και χτύπησε στην γωνία στο γραφείο. Το σημείο είναι πολύ κουλο όπου έσπασε αλλά το μόνο καλό ειναι ότι έχω εγγύηση οθόνης. Το κινητο ειναι αγορασμένο από τον Γερμανό σε επικοινωνία που είχα μου είπαν να τους το πάω και θα μου αλλάξουν οθόνη ή θα μου δώσουν καινούριο 10 μέρες περίπου θα κάνει η όλη κατάσταση. ( χλωμό το βλέπω για καινούριο ) να το αφήσω σε αυτούς ή να το στείλω κατευθείαν σε κάποιο εξουσιοδοτημενο ? (Και ποιο ? ) Περιοχή Θεσσαλονίκης.

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160930/52289c68f9a5518001dc23c72e471e66.jpg

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160930/5b09320ab3d40a3fd3060bfaced12340.jpg

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνουν στη μαμά Google πάλι προφανώς. Δεν είναι ανάγκη να τρελαινεστε με το παραμικρό. Σε μια δυο μέρες θα στρώσει.

Το να ψάχνεις για μπαταρία στη μέση της ημέρας, να ζεσταίνεται το κινητό χώρις να το χρησιμοποιείς και να λαγκάρει μόλις πας να το ακουμπήσεις δεν είναι και ό.τι καλύτερο.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά και με τα άλλα την έσπασα την οθόνη τελικά. Το είχα στο μπουφάν και χτύπησε στην γωνία στο γραφείο. Το σημείο είναι πολύ κουλο όπου έσπασε αλλά το μόνο καλό ειναι ότι έχω εγγύηση οθόνης. Το κινητο ειναι αγορασμένο από τον Γερμανό σε επικοινωνία που είχα μου είπαν να τους το πάω και θα μου αλλάξουν οθόνη ή θα μου δώσουν καινούριο 10 μέρες περίπου θα κάνει η όλη κατάσταση. ( χλωμό το βλέπω για καινούριο ) να το αφήσω σε αυτούς ή να το στείλω κατευθείαν σε κάποιο εξουσιοδοτημενο ? (Και ποιο ? ) Περιοχή Θεσσαλονίκης.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Το σημαντικότερο είναι να βρεθεί ανταλλακτικό για την οθόνη μιας και όπως αναφέρθηκε υπάρχει έλλειψη αυτήν την περίοδο όπως αναφέρθηκε από κατόχους που τους έκατσε θέμα με ράγισμα/σπάσιμο οθόνης.

 

Εφόσον από Γερμανό έχεις κάλυψη για δωρεάν αντικατάσταση οθόνης πηγαίνεις σε αυτούς διότι μου φαίνεται αν το πας αντιπροσωπεία θα σε χρεώσουν διότι η Samsung δεν παρέχει τέτοια κάλυψη παρά μόνο οι επίσημη συνεργάτες της που μπορεί να παρέχουν τέτοια extra κάλυψη σαν κίνητρο για αγορά από αυτούς.

 

 

Κάτι κάνουν στη μαμά Google πάλι προφανώς. Δεν είναι ανάγκη να τρελαινεστε με το παραμικρό. Σε μια δυο μέρες θα στρώσει.

 

Για αυτό και εγώ έχω απενεργοποιήσει όλα τα updates από Samsung και Google εδώ και πολλούς μήνες επειδή δεν γουστάρω να έχω τέτοια κωμικοτραγικά σκηνικά.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σχεδόν δύο ώρες εκτός ρεύματος τα ξημερώματα, χωρίς σύνδεση στο Internet, χωρίς να το ακουμπισω έχασε 5% μπαταρία.

Ενω κανονικά χάνει 1% στις 2+ ώρες σε αυτή την κατάσταση.

Βλέπω στατιστικά πρώτο από όλα ο Chrome.

Λέω τι γίνεται? Έσβησα τον Chrome τον έκανα εγκατάσταση ξανά και αύριο θα δούμε.

Πάντως εκτός από αυτό τα ξημερώματα μέχρι στιγμής πάει ως συνήθως.

Καλα δηλαδή

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα εγω παιδιά με ολα τα τελευταία update.

Για πειτε ποια έκδοση play services έχετε να δούμε μήπως βγάλουμε άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Σε λειτουργία πτήσης έχασε 6% σήμερα από τις 3 τα ξημερώματα εως τις 12 ενώ προηγουμένος έχανε γύρω στα 1 άντε 2% το πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα εγω παιδιά με ολα τα τελευταία update.

Για πειτε ποια έκδοση play services έχετε να δούμε μήπως βγάλουμε άκρη.

 

9.6.83 εγώ..

Μέχρι χθες δεν είχα κανένα πρόβλημα και ελπίζω από αύριο πάλι να μην έχω.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

9.6.83 εγώ..

Μέχρι χθες δεν είχα κανένα πρόβλημα και ελπίζω από αύριο πάλι να μην έχω.

Και εγω 9.6.83 αλλα κανένα πρόβλημα.

 

Μάλλον θα είναι σε συνδυασμό με καμια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις μόνες που έβαλα πρόσφατα και τις έβγαλα πια είναι τη δοκιμαστική έκδοση του adfree και τον yandex. Μου κάνει και άλλα κουλά ξαφνικά, έχει γίνει πιο αργό και δεν συνεργάζεται πλήρως με το bt του αυτοκινήτου και το gear fit2. Τί να πω...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Στην κατανάλωσή μου πρώτο είναι το android system με 40% και μετά το google services με 11%...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω 9.6.83 αλλα κανένα πρόβλημα.

 

Μάλλον θα είναι σε συνδυασμό με καμια εφαρμογή.

 

Πιστεύω ότι στο δικό μου θα έπαθε κάνα σκαλωμα ο Chrome γι αυτό μου το έκανε.

Εν τω μεταξύ εγώ το έχω συνέχεια ανοιχτό, πότε λειτουργία πτήσης, ποτέ κλειστό, και μια φορά το μήνα κάνω μια επανεκκίνηση.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...