Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η smartec δυστυχώς δεν αναλαμβάνει σε καμία περίπτωση συσκευές εκτός ευρωπαϊκή ένωσης... Μίλησα και με τα κεντρικά της Samsung η οποία μου είπε ότι λόγω ότι υπάρχουνυπάρχουν διάφορες σε λογισμικά και εξαρτηματα ανα Ήπειρο δεν θα μπορέσω να το επισκευασω σε κανένα επίσημο σέρβις στην Ευρώπη.... Και τώρα τι κάνουμε το πεταω στον κουβά?

 

Χμμμμμ... Για πες τους ότι το τηλέφωνο καλύπτεται από 1 χρόνο ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ εγγύηση της Samsung. Δηλαδή τους το πας και αναλαμβάνουν τις διαδικασίες εφόσον είναι επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα. Δηλαδή άμα είσαι τουρίστας και πάθει κάτι το τηλέφωνο μην τον είδατε τον Παναή? Όχι δεν είναι έτσι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δυστυχώς δεν καλύπτεται από πουθενά ούτε σε μη εξουσιοδοτημενα σέρβις.... Δεν εισάγουν οθόνες από dubai μόνο Ευρώπη... Τελικά όμως βρήκα την άκρη μέσο ενός φίλου στο φόρουμ και υπάρχει ενα καλό σέρβις στο Γαλάτσι που αναλαμβάνει τα πάντα... Θα το παω την Δευτέρα... Κόστος οθόνης 280 ευρω παρακαλώ....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε εγκατάσταση τελευταία έκδοση Google services.

Δες λίγες σελίδες πίσω.

Αλλιώς επαναφορά δεν γλιτωνεις(που και πάλι θα θες εγκατάσταση τελευταία έκδοση των services) να δέσει σωστά η νέα έκδοση firmware της Samsung

 

Φαίνεται να πάει καλύτερα η μπαταρία. H έκανε δουλειά το Google Services ή έστρωσε η νέα έκδοση. thanks

Link to comment
Share on other sites

Λεω να φλασαρω την BTU apc8 λογω του οτι δεν έχει προεγκατεστημενες Facebook κτλπ.

 

Απλα μια επιβεβαίωση 3.11 odin και τωρα που ειναι μοιρασμενα τα αρχεία βάζω σε καθε κουτί το αντοιστιχο αρχικο ετσι;

Νομιζω αλλαξε και η σειρά απτο παλιό, το BL ητανε τελευταίο.

Και στο csc εγω που θελω να σβηστουν ολα και να αλλάξει θα βαλω το απλο csc οχι το home.

Link to comment
Share on other sites

Λεω να φλασαρω την BTU apc8 λογω του οτι δεν έχει προεγκατεστημενες Facebook κτλπ.

 

Απλα μια επιβεβαίωση 3.11 odin και τωρα που ειναι μοιρασμενα τα αρχεία βάζω σε καθε κουτί το αντοιστιχο αρχικο ετσι;

Νομιζω αλλαξε και η σειρά απτο παλιό, το BL ητανε τελευταίο.

Και στο csc εγω που θελω να σβηστουν ολα και να αλλάξει θα βαλω το απλο csc οχι το home.

τζάμπα θα το κάνεις ειναι το ιδιο κ τ'αυτο..απορω γιατί το κάνετε αυτο ακόμη.... απενεργοποιησε αυτες τις εφαρμογές κ εισαι μια χαρά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

τζάμπα θα το κάνεις ειναι το ιδιο κ τ'αυτο..απορω γιατί το κάνετε αυτο ακόμη.... απενεργοποιησε αυτες τις εφαρμογές κ εισαι μια χαρά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλε στο s6 η BTU δεν είχε το φβ κτλπ.

 

Θελω να μου δίνει την δύναμη να το βαζω στην εξοικ κτλπ καταλαβες;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν καλύπτεται από πουθενά ούτε σε μη εξουσιοδοτημενα σέρβις.... Δεν εισάγουν οθόνες από dubai μόνο Ευρώπη... Τελικά όμως βρήκα την άκρη μέσο ενός φίλου στο φόρουμ και υπάρχει ενα καλό σέρβις στο Γαλάτσι που αναλαμβάνει τα πάντα... Θα το παω την Δευτέρα... Κόστος οθόνης 280 ευρω παρακαλώ....

 

Καλά μιλαμε όσο περνάει η ώρα και το βλέπω έτσι τρελαίνομαι.... Αν δεν ηταν ότι θέλω οπωσδήποτε dual sim θα ειχα πάρει κιόλας καινούργιο.... ΤΡΕΛΑΊΝΟΜΑΙ!!!

Και ο σκέφτομαι τι σκ@τ@ οθόνη θα μου βάλουν εκεί.... Αν θα υπάρχει στεγανοτητα.... Αν θα λειτουργούν όλα οκ η με το άνοιγμα θα χαλάσει τίποτα άλλο.... Ουφφφ... Θα σκάσω...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φιλε στο s6 η BTU δεν είχε το φβ κτλπ.

 

Θελω να μου δίνει την δύναμη να το βαζω στην εξοικ κτλπ καταλαβες;

δεν νομίζω να μην μπαίνει σε εξοικονόμηση επειδή ειναι εφαρμογή συστήματος ίσως ειναι ετσι η εφαρμογή και δεν μπαινει σε doze...καλού κακού ρώτα κάποιον πρωτα που εχει btu αν μπορει να την βαλει σε εξοικονόμηση.Αν κ γιαυτο το λογο θεωρώ οτι δεν χρειάζεται να κάνουμε αλλαγή ρομ..... ειναι τζάμπα ολες στοκαδουρα είναι οχι διαφορετικές custom...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλαμε όσο περνάει η ώρα και το βλέπω έτσι τρελαίνομαι.... Αν δεν ηταν ότι θέλω οπωσδήποτε dual sim θα ειχα πάρει κιόλας καινούργιο.... ΤΡΕΛΑΊΝΟΜΑΙ!!!

Και ο σκέφτομαι τι σκ@τ@ οθόνη θα μου βάλουν εκεί.... Αν θα υπάρχει στεγανοτητα.... Αν θα λειτουργούν όλα οκ η με το άνοιγμα θα χαλάσει τίποτα άλλο.... Ουφφφ... Θα σκάσω...

Είχα βρεθεί και εγώ σε ανάλογο δίλημμα όταν είχα πτώση του iphone 6 (από τσαντάκι και εγώ). 250-300 ευρώ κόστιζε τότε η οθόνη , καθώς μόλις είχε κυκλοφορήσει το 6αρι και ήταν δυσεύρετες. Τελικά αποφάσισα να μην το επισκευάσω εγώ και το έδωσα για ανταλλακτικά ένα 250αρι.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να μην μπαίνει σε εξοικονόμηση επειδή ειναι εφαρμογή συστήματος ίσως ειναι ετσι η εφαρμογή και δεν μπαινει σε doze...καλού κακού ρώτα κάποιον πρωτα που εχει btu αν μπορει να την βαλει σε εξοικονόμηση.Αν κ γιαυτο το λογο θεωρώ οτι δεν χρειάζεται να κάνουμε αλλαγή ρομ..... ειναι τζάμπα ολες στοκαδουρα είναι οχι διαφορετικές custom...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν μπαίνει φιλε είμαι σίγουρος.

Το ξερω οτι δεν εχουν ουσιαστικες διαφορες εκτος αυτο που λέω.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία BTU που έχω εγώ, το Facebook και messenger μπαίνουν κανονικά στην εξοικονόμηση.
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία BTU που έχω εγώ, το Facebook και messenger μπαίνουν κανονικά στην εξοικονόμηση.

Αυτο λεω και εγω φιλε όπως και το instagram και whatsapp

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλαμε όσο περνάει η ώρα και το βλέπω έτσι τρελαίνομαι.... Αν δεν ηταν ότι θέλω οπωσδήποτε dual sim θα ειχα πάρει κιόλας καινούργιο.... ΤΡΕΛΑΊΝΟΜΑΙ!!!

Και ο σκέφτομαι τι σκ@τ@ οθόνη θα μου βάλουν εκεί.... Αν θα υπάρχει στεγανοτητα.... Αν θα λειτουργούν όλα οκ η με το άνοιγμα θα χαλάσει τίποτα άλλο.... Ουφφφ... Θα σκάσω...

Αν θες μίλα και με το παλικάρι εδώ https://m.facebook.com/Επισκευές-οθονης-service-Technicomputer-701398116600566/

Μου έχει αλλάξει οθόνη σε ipad και σε ενα s6 παλαιότερα, άψογη δουλειά, πολύ καλό παιδί και καλές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί τις βάζουν σαν εφαρμογές συστήματος....

Για να προφυλαξουν αυτούς που δεν ξέρουν από το να χάνουν μηνύματα καθώς δεν έχει πολύ νόημα να κλείνεις αυτές τις εφαρμογές.. Κλείσε απλά το Internet αν δε θες...και αν θυμηθώ από το πόσοι έκαναν παράπονα που δεν λαμβαναν μηνύματα μετά την έκδοση 5 με εξοικονόμηση ίσως καλά εκαναν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ αυτό που έχω παρατηρήσει με το δάχτυλικο αποτύπωμα ανεξάρτητα με πόσα register κάνεις στο δάχτυλο σου παίζει ρόλο ότι λόγω τις ζέστης ιδρώνουν τα δάχτυλα και δεν το αναγνωρίζει δεν φταίει το πόσες φορές θα το σεταρεις και ο τρόπος τόσο. Το ίδιο ισχύει και με το 6s που έχω και με το 6p που είχα παλιότερα μιας και αυτές οι συσκευές έχουν κορυφαία fingerprint scanners .

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παίδες. Πριν κάνω update πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων? Και μετά πάλι?
Link to comment
Share on other sites

Είχα βρεθεί και εγώ σε ανάλογο δίλημμα όταν είχα πτώση του iphone 6 (από τσαντάκι και εγώ). 250-300 ευρώ κόστιζε τότε η οθόνη , καθώς μόλις είχε κυκλοφορήσει το 6αρι και ήταν δυσεύρετες. Τελικά αποφάσισα να μην το επισκευάσω εγώ και το έδωσα για ανταλλακτικά ένα 250αρι.

 

Ναι φίλε μου μακάρι να μην συνέβαινε σε Κανένα κάτι τέτοιο... Αλλά ιδιαίτερα σε εμάς που έχουμε το μικρόβιο δεν θα έπρεπε να συμβεί ΠΟΤΈ...

Anyway πριν λίγο πήρα καινούργια συσκευή και φυσικά s7 edge duos με 2 χρόνια εγγύηση από το κατάστημα που το πήρα και 3 μήνες δώρο θραύση οθόνης και αυτό γιατί με λυπηθηκε μόλις είδε το τηλέφωνο.... 790 ευρώ το αγαπημένο μου σε χρυσό... Αχχχ και τα φυλαγα για το Note 7... Θα με σκίσει η γυναίκα μου....

Ρε τι τραβάμε

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παίδες. Πριν κάνω update πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων? Και μετά πάλι?

 

Μια φορά είναι αρκετή ,δεν χρειάζεται άλλη .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εχθες καθαρη επανεγκατάσταση της τελευταιας εκδοσης μεσω του smart switch . Και εγκατασταση και στήσιμο απο την αρχη μια μια τις εφαρμογες .

Καμια διαφορα με πριν .Το κινητο θελει παλι επανεκκίνηση μετα απο φορτισμα.

Απαραδεκτα πραγματα απο samsung .Μπορει και ετσι να εχει καλη αυτονομια ,αλλα δεν εχει καμια σχεση με την καλη παλια. Απορώ πως δεν το εχουν φτιαξει ακομα και χαλανε την εικόνα του κινητου .

Θα αναγκαστω να περασω καποια στιγμη την παλια μέσω odin .Παρόλο που βαριέμαι την όλη διαδικασία.....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν στέλνω μήνυμα με τη stock εφαρμογή τα ελληνικά τα βγάζει μόνο με κεφαλαία.Γιατι?

Πολύ ενοχλητικό!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εχθες καθαρη επανεγκατάσταση της τελευταιας εκδοσης μεσω του smart switch . Και εγκατασταση και στήσιμο απο την αρχη μια μια τις εφαρμογες .

Καμια διαφορα με πριν .Το κινητο θελει παλι επανεκκίνηση μετα απο φορτισμα.

Απαραδεκτα πραγματα απο samsung .Μπορει και ετσι να εχει καλη αυτονομια ,αλλα δεν εχει καμια σχεση με την καλη παλια. Απορώ πως δεν το εχουν φτιαξει ακομα και χαλανε την εικόνα του κινητου .

Θα αναγκαστω να περασω καποια στιγμη την παλια μέσω odin .Παρόλο που βαριέμαι την όλη διαδικασία.....

 

απο χθες μεχρι σημερα προλαβες να καταλαβεις οτι εχει προβλημα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν στέλνω μήνυμα με τη stock εφαρμογή τα ελληνικά τα βγάζει μόνο με κεφαλαία.Γιατι?

Πολύ ενοχλητικό!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρυθμίσεις SMS

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160701/2bcc175bc9fc4f93be5d8c97cd2c6e48.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις SMS

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160701/2bcc175bc9fc4f93be5d8c97cd2c6e48.jpg

Το βρήκα. Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο χθες μεχρι σημερα προλαβες να καταλαβεις οτι εχει προβλημα?

 

Ναι το εβγαλα απο τον φορτιστή το πρωι και χωρις ιντερνετ το δουλεψα μεχρι το 80% .Ειδα οτι δεν έμπαινε σε sleep ειχα 35% android system . Μετα το εκανα επανεκκίνηση και το αφησα 3 ωρες και δεν εχασε ουτε 1% .και απο τοτε πεφτει το Android System.

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...