Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή βλέπεις διαφορά σε σύγκριση με το τέρας του Mate 8?

 

From SM-G935F through tapatalk

 

Δεν κατάλαβα την ερώτηση... Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις να σου πω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-9-2-56-release/google-play-services-9-2-56-440-124593566-android-apk-download/

 

 

 

Παρακάτω σου βαζω εικόνα των ρυθμίσεων εφαρμογής.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160625/6bd095d5d40d4dea2e8f93f3b9d65038.jpg

Οταν ειναι στο OFF το light up screen on notifications οταν δέχεσαι κάποια ειδοποίηση απο εφαρμογες το μόνο που κάνει ειναι να ανάβοσβηνει το led notifications,ΟΧΙ η οθόνη ουτε καν μια φορά.

Αντίθετα αν ειναι στο ON ανάβει η οθόνη πχ για 10-15 δευτερόλεπτα όσο εχεις ορίσει δηλαδη και σβήνει μετα μόνη της.

 

Το LED notifications σε αυτη την περίπτωση ΔΕΝ ανάβει ουτε οταν ειναι ανοιχτή η οθόνη ουτε οταν κλείσει μετα.

Άρα αν δεν πρόλαβες να δεις το περιεχόμενο σαν μίνι προεπισκόπηση της ειδοποίησης θα πρεπει χειροκίνητα να ανοίξεις την οθόνη για να το ξαναδείς.

 

Αυτο που ανέφερα πάνω ειναι οτι ταυτόχρονα και τα 2 δεν δουλεύουν.

 

Είτε διαλέγεις την μια περίπτωση είτε την άλλη.

 

Αυτά.

Sent from my iPad Air 2

 

ΟΚ. Άκυρο για εμένα έως ότου φτιάξει να λειτουργούν και τα δύο μαζί... Ευχαριστώ πολύ πάντως

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πως μπορω να κανω το μενου της οθονης να γυρναει κυκλικα; Στο note edge που εχω το κανει. Εβαλα το Nova Lancher μονο και μονο για αυτον τον λογω.

Αυτό θα με ενδιέφερε και εμένα να το μάθω, αν γίνεται. Το είχα στο Alpha μου και με βόλευε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

S7 Edge Duos:

Πρώτη προσπάθεια σήμερα για εγκατάσταση της 2ης sim στην microsd, με σκοπό να τις χρησιμοποιώ ταυτόχρονα στην συσκευή.

Αποτέλεσμα ανεπιτυχές καθώς κατέστρεψα την sim....ίσως υπερθέρμανα με τον αναπτήρα το τσιπάκι της sim στην προσπάθεια μου να την διαχωρίσω από το πλαστικό μέρος.

 

Νέα προσπάθεια από Δευτέρα, γιατί λόγω Σ/Κ δεν μπορώ να προμηθευτώ καινούργια sim. :mad:

Link to comment
Share on other sites

S7 Edge Duos:

Πρώτη προσπάθεια σήμερα για εγκατάσταση της 2ης sim στην microsd, με σκοπό να τις χρησιμοποιώ ταυτόχρονα στην συσκευή.

Αποτέλεσμα ανεπιτυχές καθώς κατέστρεψα την sim....ίσως υπερθέρμανα με τον αναπτήρα το τσιπάκι της sim στην προσπάθεια μου να την διαχωρίσω από το πλαστικό μέρος.

 

Νέα προσπάθεια από Δευτέρα, γιατί λόγω Σ/Κ δεν μπορώ να προμηθευτώ καινούργια sim. :mad:

 

Εγώ ευτυχώς τα κατάφερα με την πρώτη φορά.... Αλλά χωρίς αναπτηρες και ζέσταμα. Απλά την έκοψα συριζα με ψαλίδι και μετά λεπιδι καινούριο την διαχωρισα σιγά σιγά από το πλαστικό.... Σε 5 λεπτά ήταν έτοιμη....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευτυχώς τα κατάφερα με την πρώτη φορά.... Αλλά χωρίς αναπτηρες και ζέσταμα. Απλά την έκοψα συριζα με ψαλίδι και μετά λεπιδι καινούριο την διαχωρισα σιγά σιγά από το πλαστικό.... Σε 5 λεπτά ήταν έτοιμη....

Την κολλήση την έκανες με διπλής οψέως ταινία ή με κόλλα ;

Link to comment
Share on other sites

Την κολλήση την έκανες με διπλής οψέως ταινία ή με κόλλα ;

 

Μία πολύ μικρή σταγόνα logo στιγμής στην μέση της σιμ και επιτόπου πάτημα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση όταν βάζουμε ένα θέμα στην συσκευή να μην αλλάζει το πληκτρολόγιο; εγώ θέλω να παραμείνει άσπρο .https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160625/f6a199542484b43050b0678e2a669e6d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση όταν βάζουμε ένα θέμα στην συσκευή να μην αλλάζει το πληκτρολόγιο; εγώ θέλω να παραμείνει άσπρο .https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160625/f6a199542484b43050b0678e2a669e6d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μονο αν αλλάξεις πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Μία πολύ μικρή σταγόνα logo στιγμής στην μέση της σιμ και επιτόπου πάτημα

Εγώ προτίμησα της 2πλης όψης 3M (την πολύ λεπτή) η οποία αφαιρείται πολύ εύκολα από την microsd, χωρίς να αφήνει σημάδια. Αύριο αγοράζω καινούργια sim και αρχίζω το 2ο "χειρουργείο".

Πάντως όποια εταιρεία καταφέρει να κατασκευάσει Microsd με θέση/υποδοχή για nanosim στο πλαστικό της μέρος, θα χεστεί στο τάληρο. :)

Όλες οι εταιρείες πλέον το έχουν γυρίσει σε hybrid dual sim.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η λύση του hybrid sim δεν μου αρέσει.

Θέλω να εχω εύκολη πρόσβαση στο βάλε-βγάλε την micro sd και δεν μπορώ να το κανω αφου αναγκαστικά και την sim πρεπει να βγαζω.

 

Η λογική του αποσπώμενο αποθηκευτικού χώρου ειναι να μπορείς εύκολα και απλα να το βάζεις-βγάζεις και να το μεταφέρεις οπουδήποτε αλλου(αλλο κινητό,tablet/laptop/PC) οπως παίζει αντίστοιχα ενας εξωτερικός σκληρός η USB flash.

 

Ξεχωριστή υποδοχή για micro sd και ξεχωριστή για την sim το θεωρώ πιο εύχρηστο,πρακτικό και φιλικό.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η λύση του hybrid sim δεν μου αρέσει.

Θέλω να εχω εύκολη πρόσβαση στο βάλε-βγάλε την micro sd και δεν μπορώ να το κανω αφου αναγκαστικά και την sim πρεπει να βγαζω.

Η λογική του αποσπώμενο αποθηκευτικού χώρου ειναι να μπορείς εύκολα και απλα να το βάζεις-βγάζεις και να το μεταφέρεις οπουδήποτε αλλου(αλλο κινητό,tablet/laptop/PC) οπως παίζει αντίστοιχα ενας εξωτερικός σκληρός η USB flash.

Ξεχωριστή υποδοχή για micro sd και ξεχωριστή για την sim το θεωρώ πιο εύχρηστο,πρακτικό και φιλικό.

Νομίζω δεν θα βρεις έστω και έναν άνθρωπο που να μην θέλει το προφανές; ....και εγώ θα ήθελα το edge να έχει υπέρυθρες από το να μην έχει καθόλου, να διαθέτει fm radio (έστω και αν θα το χρησιμοποιήσω 1 φορά στους 3 μήνες) κτλ κτλ. Όπως και στο ipad air 2 που βλέπω ότι έχεις, οι κάτοχοι με τα 16GB θα "σκότωναν" για μια υποδοχή Microsd (ακόμη και με πατέντα :) ) ή για GPS στις απλές εκδόσεις (όπως συμβαίνει στην πλειονότητα των android tablets).

Το θέμα είναι ότι πορευόμαστε όπως μας πάνε οι εταιρείες και αναγκαστικά βρίσκουμε λύσεις με τα υπάρχοντα δεδομένα.

Στην περίπτωση μας πάντως, δεν θεωρώ την microsd ως μέσο μεταφορά αρχείων που πρέπει να βάζω και να βγάζω σε καθημερινή ή εβδομαδιαία συχνότητα. Υπάρχουν άλλα εργαλεία για αυτό, όπως μικροσκοπικά USB OTG flash drives ή ακόμη και το wifi direct. Αν διαθέτεις για παράδειγμα ένα TAB S2 και ένα s7 οι ταχύτητες ανταλλαγής αρχείων με wifi direct είναι ασύλληπτα μεγάλες (και χωρίς να απαιτείται να είσαι συνδεμένος σε κάποιο ρουτερ ή στο ιντερνετ). Γενικά η microsd θεωρώ ότι έχει περισσότερο χαρακτήρα επέκτασης χωρητικότητας παρά μεταφοράς αρχείων.

Προσωπικά θα μου αρκούσε αν στο sim tray του s7 edge υπήρχε και μια 3η ανεξάρτητη υποδοχή για την Microsd, ακόμη και αν απαιτούνταν να αφαιρέσεις τις sim για να την βάλεις/βγάλεις. Αφενός θα γλίτωνα τα κόψε-ράψε και τα "χειρουργεία" και αφετέρου θα μπορούσα να χρησιμοποιώ την 2η nanosim σε οποιαδήποτε άλλη συσκευή ήθελα (τώρα στην ουσία την περιορίζεις για χρήση μόνο στο s7 duos ή αλλες hybrid dual sim συσκευές).

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...επειδη σκεφτωμαι σιγα σιγα να αλλαξω το s5 με το s7 θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προβλημα με το σημα της συσκευης.

Ειναι ενα προβλημα που διαβαζα στις προηγουμενες σελιδες του θεματος...

Και θα ηθελα να εωτξσω αν αυτο το προβλημα το εχει καποια συγκεκριμενη rom η ειναι γενικο φενομενο...

Και τι χωρας προελευση συσκευη θα προτεινατε να παρω???

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...επειδη σκεφτωμαι σιγα σιγα να αλλαξω το s5 με το s7 θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προβλημα με το σημα της συσκευης.

Ειναι ενα προβλημα που διαβαζα στις προηγουμενες σελιδες του θεματος...

Και θα ηθελα να εωτξσω αν αυτο το προβλημα το εχει καποια συγκεκριμενη rom η ειναι γενικο φενομενο...

Τρία s7 edge έχω πάρει μέχρι στιγμής και σε κανένα δεν είχα κάποιο θέμα.

 

Και τι χωρας προελευση συσκευη θα προτεινατε να παρω???

Ευχαριστω

Όλα ίδια είναι...ευρωπαϊκης προέλευσης, την φτηνότερη που θα βρεις, στο χρώμα που επιθυμείς.

Link to comment
Share on other sites

Λύσεις σαφώς υπάρχουν αλλα προτιμώ διαφορετική υποδοχή για τα 2 ως το πιο βέλτιστο για τη χρήση μου.

Προσωπικά την έβγαλα την micro sd απο την συσκευη και πορεύομαι με τα 32 της εσωτερικής μόνο.

 

Και στο iPad τα 16 μου αρκούν αφου η χρήση που κανω ειναι πολυ τυποποιημένη και συγκεκριμενη(browsing,παιχνίδια(τα 4-5 που εχω μου αρκούν και τα 16) και κατανάλωση περιεχομένου.

Τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.

 

Δεν το χρησιμοποιώ ως PC και ουτε θέλω αυτού του είδους τη λειτουργία να επιτελώ μαζί του ουτε μια νοιάζει η συνεργασία με PC/android η περιφερειακά.

 

Εχω το surface να παίζει το ρόλο του φορητού PC/πολυσυσκευη οταν το χρειάζομαι.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...επειδη σκεφτωμαι σιγα σιγα να αλλαξω το s5 με το s7 θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προβλημα με το σημα της συσκευης.

Ειναι ενα προβλημα που διαβαζα στις προηγουμενες σελιδες του θεματος...

Και θα ηθελα να εωτξσω αν αυτο το προβλημα το εχει καποια συγκεκριμενη rom η ειναι γενικο φενομενο...

Και τι χωρας προελευση συσκευη θα προτεινατε να παρω???

Ευχαριστω

 

Δεν ξερω σε σχεση με το S5 που εχεις αλλα εγω προερχομενος απο το Note 3 βλεπω λιγο καλυτερη ληψη....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω σε σχεση με το S5 που εχεις αλλα εγω προερχομενος απο το Note 3 βλεπω λιγο καλυτερη ληψη....

Σε λαθος θέμα ποσταρει φιλε.

 

Επειδή ειχα το s5 όμως το s7 edge εχει ίδιο σημα μπορεί οριακά καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...επειδη σκεφτωμαι σιγα σιγα να αλλαξω το s5 με το s7 θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προβλημα με το σημα της συσκευης.

Ειναι ενα προβλημα που διαβαζα στις προηγουμενες σελιδες του θεματος...

Και θα ηθελα να εωτξσω αν αυτο το προβλημα το εχει καποια συγκεκριμενη rom η ειναι γενικο φενομενο...

Και τι χωρας προελευση συσκευη θα προτεινατε να παρω???

Ευχαριστω

 

Εγώ με την έκδοση duos το σημα είναι πέρα από τις προσδοκίες μου μιας και έρχομαι από Mate 8 που θεωρείται ότι έχει ίσως την καλύτερη λήψη σήματος ever.... Για εμένα στους χώρους που το χρησιμοποιώ έχει καλύτερη λήψη από το Mate 8

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευτυχώς τα κατάφερα με την πρώτη φορά.... Αλλά χωρίς αναπτηρες και ζέσταμα. Απλά την έκοψα συριζα με ψαλίδι και μετά λεπιδι καινούριο την διαχωρισα σιγά σιγά από το πλαστικό.... Σε 5 λεπτά ήταν έτοιμη....

 

καλά δεν φοβάστε μην μπλοκάρει η σιμ με την κάρτα μνήμης στην υποδοχή και μετά δεν βγαίνει καθόλου? :wacko:

το ρισκάρετε σε τόσο ακριβό τηλέφωνο?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Λύσεις σαφώς υπάρχουν αλλα προτιμώ διαφορετική υποδοχή για τα 2 ως το πιο βέλτιστο για τη χρήση μου.

Προσωπικά την έβγαλα την micro sd απο την συσκευη και πορεύομαι με τα 32 της εσωτερικής μόνο.

 

Και στο iPad τα 16 μου αρκούν αφου η χρήση που κανω ειναι πολυ τυποποιημένη και συγκεκριμενη(browsing,παιχνίδια(τα 4-5 που εχω μου αρκούν και τα 16) και κατανάλωση περιεχομένου.

Τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.

 

Δεν το χρησιμοποιώ ως PC και ουτε θέλω αυτού του είδους τη λειτουργία να επιτελώ μαζί του ουτε μια νοιάζει η συνεργασία με PC/android η περιφερειακά.

 

Εχω το surface να παίζει το ρόλο του φορητού PC/πολυσυσκευη οταν το χρειάζομαι.

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

 

 

Εγώ με αυτό ευελπιστώ ότι θα λύσω το θέμα μεταφοράς από S7 προς iPad και αντιστρόφως. Και επίσης την ανεπάρκεια των 16gb του iPad.

Λυγίζει πίσω από το iPad και δουλεύεις χωρίς να σε ενοχλεί.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160626/e2d7a4203b7e4473ffca632acc883624.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με αυτό ευελπιστώ ότι θα λύσω το θέμα μεταφοράς από S7 προς iPad και αντιστρόφως. Και επίσης την ανεπάρκεια των 16gb του iPad.

Λυγίζει πίσω από το iPad και δουλεύεις χωρίς να σε ενοχλεί.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Για δες και αυτο εδω,μήπως σε βολέψει καλύτερα μιας και πιο universal ειναι.

https://www.sandisk.com/home/mobile-device-storage/connect-wireless-stick

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά κ με το νέο update δεν μπορώ να βρω γιατί τρέχει αυτή η εφαρμογή αν κ μπορεί να είναι φυσιολογικό αν ανοίγει το Bluetooth αν κ δεν θα έπρεπε να παρεμενει ανοιχτό κ να τρέχει αφού κλείσει

 

20160626_180833.jpg

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μετά κ με το νέο update δεν μπορώ να βρω γιατί τρέχει αυτή η εφαρμογή αν κ μπορεί να είναι φυσιολογικό αν ανοίγει το Bluetooth αν κ δεν θα έπρεπε να παρεμενει ανοιχτό κ να τρέχει αφού κλείσει

 

20160626_180833.jpg

 

Εμένα πάντα μου έτρεχε μετά απο επανεκκίνηση και με τις προηγούμενες ρομ .Το έκλεινα μια φορά από την επιλογή προγραμματιστή-υπηρεσίες που εκτελούνται και δεν μου ξανα έτρεχε μέχρι την επόμενη επανεκκίνηση . Εγώ υποψιαζόμουν το send anywhere μιας και όλα τα έχω απενεργοποιημένα

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

Μου ήρθε το παρακάτω update:

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160626/9a488f832708c3c6ef630044b0a5fc52.jpg

 

Και τώρα έχω το παρακάτω:

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160626/178e352dff91d8673f4a9aa6da9dba8f.jpg

 

Τι λέτε να την περάσω ή θα κάνω την "κηδεία" μου?

 

 

From SM-G935F through tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

Μου ήρθε το παρακάτω update:

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160626/9a488f832708c3c6ef630044b0a5fc52.jpg

 

Και τώρα έχω το παρακάτω:

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160626/178e352dff91d8673f4a9aa6da9dba8f.jpg

 

Τι λέτε να την περάσω ή θα κάνω την "κηδεία" μου?

 

 

From SM-G935F through tapatalk

Μια χαρα το update. Εγω δεν εχω καταλαβει κατι

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και λίγες μέρες προσπαθώ να βάλω το application vr oculus και αφού βάλει το βασικό πακέτο και ενεργοποιώ με το κωδικό μου βγάζει μήνυμα για αναβάθμιση κάνω download και κολλάει εκεί στο oculus system activities και δεν κάνει τίποτα!! Ξέρετε μήπως γιατί? Είναι πρόβλημα της εταιρίας? Μπορεί κάποιος που έχει τα γυαλιά να το επαληθευση?? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...