Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα πριν λίγο σε χρυσό. Καλως σας βρήκα! Έχω το κουτί δίπλα μου και επειδή είμαι στη δουλειά δεν το έχω ανοίξει ακόμα γιατί είναι ιερή στιγμή το άνοιγμα το κουτιού, θέλει οικείο περιβάλλον!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε παιδια η γρηγορη φορτιση γιατι δεν μου δουλευει; ειτε την ενεργοποιω ειτε οχι οταν συνδεβ φορτιστη ιδιο χρονο φορτισης μου γραφει στην αρχικη οθονη..

Το εχω δοκιμασει με 2 φορτιστες..( εκτος του δικου του χαχα λετε να παιζει εκει το θεμα;)

Να ειναι περισσοτερα Α ;

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η γρηγορη φορτιση γιατι δεν μου δουλευει; ειτε την ενεργοποιω ειτε οχι οταν συνδεβ φορτιστη ιδιο χρονο φορτισης μου γραφει στην αρχικη οθονη..

Το εχω δοκιμασει με 2 φορτιστες..( εκτος του δικου του χαχα λετε να παιζει εκει το θεμα;)

Να ειναι περισσοτερα Α ;

 

Εμ οι αλλοι 2 που χρησιμοποιεις δεν ειναi ταχειας φορτισης για αυτο.Θελει τον δικο του.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που κιτρινίζουν τόσο πολύ όσο λέτε περνάνε doa?

Ναι ολοιδιες..

ειχατε τις ιδιες ρυθμισεις? εχει κανα 2 που την κιτρινιζουν παρα πολυ..

Μακαρι αλλα δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολοιδιες..

 

Μακαρι αλλα δυσκολο.

Δες το που σου λέω.πχ φωτογραφια amoled είναι πολύ κίτρινη..

Και φωτεινότητα ίδια..ελπίζω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ενω εισαι με wifi ψαχνει για σημα?

Εννοείται...καμμια σχεση το σημα 4G με το 2G στις καταναλώσεις...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τελευταία με τρώει να το αγοράσω, αλλα με κρατάει πίσω το drain που εμφανίζει και ο ήχος του και λίγο η χαμηλή φωτεινότητά του. θα ήθελα να ρωτήσω πώς τα πάει στον ήχο απο το μεγάφωνο. Λόγω αδιαβροχοποίησης διάβασα ότι δεν είναι καλός. Σε σύγκριση με το mate 8 ή το note 5 ή το p9 plus πως τα πάει ?? (ρωτάω γιατί αυτά τα είχα οπότε μπορώ να κανω την σύγκρισή μου.)

 

-Στο θεμα drain δε φταιει η samsung αλλα η google. Μενεις στο APC8 και στην 8.7.03 εκδοση του google play services και εισαι αψογος. Τα updates στο android τελικα ειναι το πιο επισφαλες κομματι. Οποτε αν δε θες να χανεις το χρονο σου με hard resets κλπ δεν ασχολεισαι καν. Εξαλλου δε χανεις και τιποτα απο τη λειτουργικοτητα της συσκευης.

-Στο θεμα μεγαφωνου ειχα διαβασει για χαμηλη ενταση λογω αδιαβροχοποιησης στο S6 αλλα δεν εχω προσωπικη εμπειρια. Στο s7 edge που εχω ομως, και προερχομενος απο iphone 6s plus, ο ηχος του ειναι πιο δυνατος και "γεματος" απο του iphone, και μ ευχαριστει πολυ

-Στο θεμα φωτεινοτητας επισης κανενα απολυτως προβλημα

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Θερμο vs ψυχρο..δυσκολα να ειναι ολοιδιες!

 

Δες το που σου λέω.πχ φωτογραφια amoled είναι πολύ κίτρινη..

Και φωτεινότητα ίδια..ελπίζω

Φωτεινοτητες τερμα χειροκίνητη και στα 2 και ρυθμιση κινηματογραφος amoled και στα 2.Μαλιστα επειδη το 1 φορουσε apd1 και το αλλο apc8 αναβαθμισα σε apd1 και τα 2 μηπως εφταιγε το λογισμικό.

Η οθονη του ενος ηταν πιο λευκη και πιο φωτεινη.

Το πιο λευκο ηταν σφραγισμενο,το αλλο 3μηνου,χωρις να ξερω αν παιζει καποιο ρολο.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση εφαρμογής χάρτες Google,

Απαιτεί ενημέρωση υπηρεσιών Google play για να λειτουργήσει.

Άτιμη Google θα μας θέλει να ενημερώσουμε για να έχουμε προβλήματα.

Πάτησα κατάργηση της εφαρμογής χάρτες και δεν την ενημερώνω.

 

Δεν το κουνάω από την έκδοση 8.7.03

Και από την τελευταία BTU.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μόλις παρέλαβα το 2ο s7 edge αυτή φορά silver εντάξει το χρώμα του είναι άλλη κλάση.Ειναι unbranded Romania και οταν το άνοιξα είχε την APD1 έκανα ενημέρωση στην APF2 και επιτόπου Hard reset για καθαρό στήσιμο.Θα την αφήσω καμία 10αριά μέρες να δω πως πάει.Αλλά το βλέπω στο τέλος θα καταλήξω στην PC8 του Μαρτίου.

Καλησπέρα μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να δω την χώρα προέλευσης του κινητού μου?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φωτεινοτητες τερμα χειροκίνητη και στα 2 και ρυθμιση κινηματογραφος amoled και στα 2.Μαλιστα επειδη το 1 φορουσε apd1 και το αλλο apc8 αναβαθμισα σε apd1 και τα 2 μηπως εφταιγε το λογισμικό.

Η οθονη του ενος ηταν πιο λευκη και πιο φωτεινη.

Το πιο λευκο ηταν σφραγισμενο,το αλλο 3μηνου,χωρις να ξερω αν παιζει καποιο ρολο.

 

Παντως διαφορες σε θερμοκρασια λευκου εχω παρατηρησει στο παρελθον και σε αρκετα iphone, εννοειται ιδιου μοντελου, και οσο το ειχα ψαξει στα φορουμ ειχαν γραφει πολλες σελιδες σε μεγαλα φορουμ του εξωτερικου. Οποτε μαλλον το θεμα οθονη παρουσιαζει ασταθειες και διακυμανσεις στην παραγωγη.

Απο κει και περα, ολα ειναι στο μυαλο. Οταν πηγα απο iphone 6 σε 6s plus, η οθονη του καινουργιου ηταν πολυ πιο θερμη, και σε συγκριση διπλα διπλα μπορω να πω οτι με ξενερωσε αρχικα. Στην πορεια ομως το πιο θερμο, και πιο "κοκκινωπο" χρωμα μου ηταν πιο φιλικο και ξεκουραστο στο ματι. Οποτε σταματησα να ασχολουμαι.

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να δω την χώρα προέλευσης του κινητού μου?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Phone info εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Phone info εφαρμογή.

Μάλιστα..

Στο tab General λεει:

country of origin

Made in Vietnam

 

Στο tab csc code λεει:

Csc country

Germany / DE

 

Ποιο απ τα 2 ειναι; αν είναι το Vietnam δεν καλύπτεται από ευρωπαϊκή εγγύηση;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα..

Στο tab General λεει:

country of origin

Made in Vietnam

 

Στο tab csc code λεει:

Csc country

Germany / DE

 

Ποιο απ τα 2 ειναι; αν είναι το Vietnam δεν καλύπτεται από ευρωπαϊκή εγγύηση;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Το Germany είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με APD1 εδω κ μια εβδομαδα που εχω το κινητο.

Εκδοση google play 9.0.83 και η καταναλωση του ειναι 5% με μιας μερας χρηση. Υπολοιπο μπαταριας 57% αυτη τη στιγμη.δεν το πεθανα κι ολας ομως σημερα απλα αναφερω.

Ειμαι εξαιρεση;

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση εφαρμογής χάρτες Google,

Απαιτεί ενημέρωση υπηρεσιών Google play για να λειτουργήσει.

Άτιμη Google θα μας θέλει να ενημερώσουμε για να έχουμε προβλήματα.

Πάτησα κατάργηση της εφαρμογής χάρτες και δεν την ενημερώνω.

 

Δεν το κουνάω από την έκδοση 8.7.03

Και από την τελευταία BTU.

 

Φίλε μου εγώ την έκανα την ενημέρωση και πάει μια χαρά. 2% τρώει. Κάνε το και αν δεις πρόβλημα το ξανά γυρνάς.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ την έκανα την ενημέρωση και πάει μια χαρά. 2% τρώει. Κάνε το και αν δεις πρόβλημα το ξανά γυρνάς.

 

Εγω εκανα uninstall updates KAI στο google maps προκειμενου να μην αναβαθμισω τα play services. Δε νομιζω η πριν 3 μηνες εκδοση να υπολειπεται σε τιποτα σε σχεση με την τελευταια. :rolleyes:

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα uninstall updates KAI στο google maps προκειμενου να μην αναβαθμισω τα play services. Δε νομιζω η πριν 3 μηνες εκδοση να υπολειπεται σε τιποτα σε σχεση με την τελευταια. :rolleyes:

 

Προφανώς αλλά εφόσον η τελευταία είναι οκ γιατί να σβήνεις χάρτες??

Είναι υπερβολή.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Ρε παιδια να ρωτησω κατι.

Οταν πατησω το αριστερο πληκτρο και μπω στις ανοιχτες εφαρμογες κατα το scroll up & down για να κινηθω στις εφαρμογες γινεται καρεδιαστα και παρα πολυ αποτομα. Ενω μεχρι τωρα στα αλλα μου κινητα ειχε πολυ ομορφη κ ομαλη κινηση το scrolling στις καρτελες εδω γινεται σαν ενα τελειως ξερο πραγμα. Δυσκολευομαι να σας μεταφερω τι ακριβως εννοω αλλα αν το εχει κ αλλος θα το καταλαβει αμεσως.

Ειναι σαν να μην υπαρχει εφε ομαλης κινησης αλλα γινεται η εναλλαγη τελειως αποτομα.

Δεν φταινε οι χρονοι των εφε απο το μενου των επιλογων προγραμματιστη. Ειναι το πρωτο πραγμα που εψαξα.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι δεν αλλάζει φίλε.... εκτος αν το ρυθμισουν σε καποιο update

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι δεν αλλάζει φίλε.... εκτος αν το ρυθμισουν σε καποιο update

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σοβαρα μιλας; και εχω φαει τα λυσσακα μου να δω τι εχω ρυθμισει λαθος;

Γιατι στο youtube σε καποιο hands on που ειδα για αυτον τον λογο εχει ομαλη κινηση κ λεω καποια μακακια εχω κανει.

Ειναι η πλεον αβολη κινηση καρτελων...πραγματικα αβολη...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...