Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μια ερώτηση έκανα αναβάθμιση και άρχισε να έχει το πρόβλημα με το δαχτυλικο αποτύπωμα που αν πατήσεις να κλειδώνει με κάποιο πρόγραμμα η οθόνη δεν μπορείς να βάλεις να ξεκλειδωνη με δαχτυλικο αποτύπωμα αν με odin περάσω πάλι την ποιο παλιά έκδοση θα έχω θέμα ας απάντηση κάποιος που ξέρει ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση έκανα αναβάθμιση και άρχισε να έχει το πρόβλημα με το δαχτυλικο αποτύπωμα που αν πατήσεις να κλειδώνει με κάποιο πρόγραμμα η οθόνη δεν μπορείς να βάλεις να ξεκλειδωνη με δαχτυλικο αποτύπωμα αν με odin περάσω πάλι την ποιο παλιά έκδοση θα έχω θέμα ας απάντηση κάποιος που ξέρει ευχαριστώ

 

Αν περάσεις την προηγούμενη έκδοση c8 θα έχεις ξανά την λειτουργία που θέλεις.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση έκανα αναβάθμιση και άρχισε να έχει το πρόβλημα με το δαχτυλικο αποτύπωμα που αν πατήσεις να κλειδώνει με κάποιο πρόγραμμα η οθόνη δεν μπορείς να βάλεις να ξεκλειδωνη με δαχτυλικο αποτύπωμα αν με odin περάσω πάλι την ποιο παλιά έκδοση θα έχω θέμα ας απάντηση κάποιος που ξέρει ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552 διάβασε πρώτα αυτο πριν κάνεις οτιδήποτε...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το security patch του Μαΐου; Στο s5 το έχω εδώ και μέρες...στο s7 του Απριλίου ακόμη.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μια ερώτηση εσείς που περάσατε την καινούργια αναβάθμιση διορθώθηκε αυτό με το δαχτυλικο αποτύπωμα που δεν σε αφήνει να το κλειδώνει με πρόγραμμα πάρα μόνο με το κουμπί του κινητού πλαγιά ώστε να ξεκλειδώνει μόνο με δαχτυλικο αποτύπωμα βρέθηκε κάποια λύση για αυτό;

 

Αυτό είναι το κυριως κολλημα (μαζι με το κυρτο που δε βολευε τελικα στην πληκτρολογηση με 1 χερι) που εφαγα και εδωσα το S7 edge όπως ειχα αναφερει και εδώ.

Πηρα το απλο αλλα με το update εκανε και αυτό τα ιδια.

Οποτε το εψαξα και είναι θεμα της google kai όχι της samsung καθως υα ιδια κανει και στα nexus ακομα και με την Ν αλλα και στο LG G5 που πηρε ο κολλητος μου από χθες.

Αναμενουμε καποια λυση καθως είναι υποψιν της και για αυτους που δεν αντεχουν όπως εγω τοτε η μονη εναλακτικη downgrade με odin

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εδωσα τελικά το μαύρο χτες και πήρα το χρυσό.άλλο πράμα το χρώμα αυτό.

Καμία σχέση με το χρυσό του 6.

Και μία ερώτηση.

Τα themes της Samsung δουλεύουν με Nova?κι εννοώ να μπορούν να αλλάξουν και τα εικονίδια?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εδωσα τελικά το μαύρο χτες και πήρα το χρυσό.άλλο πράμα το χρώμα αυτό.

Καμία σχέση με το χρυσό του 6.

Και μία ερώτηση.

Τα themes της Samsung δουλεύουν με Nova?κι εννοώ να μπορούν να αλλάξουν και τα εικονίδια?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ δεν κατάφερα να το κάνω να αλλάζουν όταν έχω nova.

Link to comment
Share on other sites

Εδωσα τελικά το μαύρο χτες και πήρα το χρυσό.άλλο πράμα το χρώμα αυτό.

Καμία σχέση με το χρυσό του 6.

Και μία ερώτηση.

Τα themes της Samsung δουλεύουν με Nova?κι εννοώ να μπορούν να αλλάξουν και τα εικονίδια?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ειχες σε χρυσο το Edge+?εχουν μεγαλη διαφορα;

το s7edge εχει πολυ απαλο χρυσο σαν μπεζ παστελ,πολυ ομορφο.

 

Το μαυρο πιστευω γινεται πολυ βαρετο μετα απο λιγο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πιστεύεις ότι γίνεται βαρετό εγώ πιστεύω ότι το μαύρο είναι μια κατηγορία μόνο του και πάει λέγοντας...............

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειχες σε χρυσο το Edge+?εχουν μεγαλη διαφορα;

το s7edge εχει πολυ απαλο χρυσο σαν μπεζ παστελ,πολυ ομορφο.

 

Το μαυρο πιστευω γινεται πολυ βαρετο μετα απο λιγο.

 

το s6 edge δεν το ειχα σε χρυσο και δεν μου αρεσε και καθολου,σαν νικελ ηταν.

το s7 ειναι αλλη φαση,οχι ομως στο απλο,στο edge ειναι απλα το καλυτερο χρωμα.ωραιο και το μαυρο,αλλα πολυ συνηθισμενο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικα εχω battery drain απο το android system (50% καταναλωση). Αυτο εγινε μετα το update της samsung σε μια εφαρμογη της που δε θυμαμαι ποια ειναι (logging service?). Μα καλα δεν τεσταρουν πριν τα δωσουν public? Εχει κανεις κατι παρομοια και καποια λυση εκτος απο hard reset? Edited by costas_pro

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικα εχω battery drain απο το android system (50% καταναλωση). Αυτο εγινε μετα το update της samsung σε μια εφαρμογη της που δε θυμαμαι ποια ειναι (logging service?). Μα καλα δεν τεσταρουν πριν τα δωσουν public? Εχει κανεις κατι παρομοια και καποια λυση εκτος απο hard reset?

 

Η μόνη λύση που ειχε βρεθεί ήταν επανεκκίνηση του κινητού μετά την φόρτιση.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη λύση που ειχε βρεθεί ήταν επανεκκίνηση του κινητού μετά την φόρτιση.

Μετά από φόρτιση μόνο με καλώδιο ή και με ασύρματο?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από φόρτιση μόνο με καλώδιο ή και με ασύρματο?

 

Μετά από οποιοδήποτε είδος φόρτισης.

 

send from my Samsung s7 edge

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω δοκιμασει κ στα 2, κ με ή χωρις fast charge.

 

το μονο που δεν ξερω ακομη ειναι αν το νεο firmware APDE9 λυνει αυτο το προβλημα.

Edited by G3o
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το battery drain μετά από φόρτιση, δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε το Google Backup και κάντε και ένα restart μετά. Αυτό έλυσε σε μένα το πρόβλημα, χωρίς να πρέπει να κάνω επανεκκίνηση κάθε φορα μετα από φόρτιση... τουλάχιστον μέχρι να βγει κάποιο update.

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το battery drain μετά από φόρτιση, δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε το Google Backup και κάντε και ένα restart μετά. Αυτό έλυσε σε μένα το πρόβλημα, χωρίς να πρέπει να κάνω επανεκκίνηση κάθε φορα μετα από φόρτιση... τουλάχιστον μέχρι να βγει κάποιο update.

Ακριβώς. Το έχω κάνει εδώ και καιρό και δεν χρειάζεται επανεκκίνηση.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφαγε το πρώτο του σκάλωμα. Βέβαια είχα ανοιχτά data, bt, gps και 2-3 προγράμματα που κάνουν tracking τις δραστηριότητες οπότε μπορεί να φταίει ένα από αυτά. Εκείνο όμως που συνεχίζει και αρχίζει και με ενοχλεί είναι το παράσιτο που κάνει κατά τη διάρκεια συνομιλίας. Μάλλον αύριο θα το πάω smartek για μια γνώμη.

 

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφαγε το πρώτο του σκάλωμα. Βέβαια είχα ανοιχτά data, bt, gps και 2-3 προγράμματα που κάνουν tracking τις δραστηριότητες οπότε μπορεί να φταίει ένα από αυτά. Εκείνο όμως που συνεχίζει και αρχίζει και με ενοχλεί είναι το παράσιτο που κάνει κατά τη διάρκεια συνομιλίας. Μάλλον αύριο θα το πάω smartek για μια γνώμη.

 

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Να το πας. Η καθαρότητα της συνομιλίας είναι υποδειγματική.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η G935FXXU1APE9 αλλα ειναι για Panama version.Αρα περιμενουμε λογικα για την αλλη εβδομαδα.

http://samsung-updates.com/details/68062/Galaxy_S7_Edge/SM-G935F/PCW/G935FXXU1APE9.html

Προσοχη for region PCW!!!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το battery drain μετά από φόρτιση, δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε το Google Backup και κάντε και ένα restart μετά. Αυτό έλυσε σε μένα το πρόβλημα, χωρίς να πρέπει να κάνω επανεκκίνηση κάθε φορα μετα από φόρτιση... τουλάχιστον μέχρι να βγει κάποιο update.

 

που ειναι το google backup?

Link to comment
Share on other sites

που ειναι το google backup?

 

Settings > Backup and reset > Google Account Backup up my data το βάζουμε στο off και κάνουμε μια επανεκκίνηση.

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...