Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η συσκευη σας ανοίγει την εφαρμογή της τράπεζας Πειραιώς με ένα πάτημα και δακτυλικο αποτύπωμα?

Την έσβησα την έκανα εγκατάσταση από την αρχή αλλά τίποτα.

Δεν ενεργοποίητε το ξεκλειδωμα με δακτυλικο αποτύπωμα.

 

Όχι ούτε εγώ μπορώ να το ενεργοποιήσω σαν επιλογή. Απενεργοποίησα το pin που είχα για το quick login, έκανα τη διαδικασία από την αρχή αλλά και πάλι δεν άνοιγε ο διακόπτης για το one touch. Αναφέρει σαν υπόδειξη πως εκτός από το ενεργό fingerprint scanner στις ρυθμίσεις, η συσκευή θα πρέπει να υποστηρίζει Trusted Execution Environment (TEE) που δεν έχω ιδέα τι ειναι... :confused:

 

Το wallet app το δοκίμασα σήμερα με το NFC του S7 edge σε τερματικό που υποστήριζε ανέπαφες συναλλαγές και λειτούργησε άψογα και άμεσα! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όχι ούτε εγώ μπορώ να το ενεργοποιήσω σαν επιλογή. Απενεργοποίησα το pin που είχα για το quick login, έκανα τη διαδικασία από την αρχή αλλά και πάλι δεν άνοιγε ο διακόπτης για το one touch. Αναφέρει σαν υπόδειξη πως εκτός από το ενεργό fingerprint scanner στις ρυθμίσεις, η συσκευή θα πρέπει να υποστηρίζει Trusted Execution Environment (TEE) που δεν έχω ιδέα τι ειναι... :confused:

 

Το wallet app το δοκίμασα σήμερα με το NFC του S7 edge σε τερματικό που υποστήριζε ανέπαφες συναλλαγές και λειτούργησε άψογα και άμεσα! :)

 

Αυτό το TTE δεν το έχει το κινητό μας απ ότι μου είπαν πριν λίγο σε επικοινωνία με την τράπεζα.

Θα βγει κάποια στιγμή update της εφαρμογής που θα υποστηρίζει και το κινητό μας την λειτουργία ένα πάτημα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Την Revolut την εφαρμογή που έχω πάντως το fingerprint παίζει κανονικά λογικά με update θα το διορθώσει η Πειραιώς όπως είπε ο φίλος παραπάνω!!

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη σας ανοίγει την εφαρμογή της τράπεζας Πειραιώς με ένα πάτημα και δακτυλικο αποτύπωμα?

 

Την έσβησα την έκανα εγκατάσταση από την αρχή αλλά τίποτα.

 

Δεν ενεργοποίητε το ξεκλειδωμα με δακτυλικο αποτύπωμα.

 

 

 

Οχι δεν δουλεύει ακόμα.και στο iPhone έβγαλε 2 updates για να δουλέψει σωστά.στο πρώτο δεν δούλευε αλλα τωρα λειτουργεί υποδειγματικά.υποθετω πρέπει να βγει και στο android αναβαθμιση για να εχουμε σωστό αποτέλεσμα.παντως ειναι πολυ βολικό γιατι ουτε καν 4ψηφιο δεν βάζω.

Link to comment
Share on other sites

Την Revolut την εφαρμογή που έχω πάντως το fingerprint παίζει κανονικά λογικά με update θα το διορθώσει η Πειραιώς όπως είπε ο φίλος παραπάνω!!

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Για paypal ακόμη περιμένω...ενώ στο s5 λειτουργεί μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω πρόβλημα με τα video από youtube, fb κτλ. Ξεκινά η αναπαραγωγή και μετα από 2" κόβεται ο ήχος. Το αντιμετωπίζει και κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

:!::!: Μεταφέρθηκαν μηνύματα! Παρακαλώ γράφετε στα σωστά threads! Είναι η δεύτερη φορά που κάνω μεταφορά... (δεν θα υπάρξει τρίτη φόρα... (...κάδος:cry:!) Υπάρχουν συγκεκριμένα θέματα για Μπαταρία και για Αξεσουάρ! :!::!:
Link to comment
Share on other sites

Τοι πηρα τελικα δεν αντεξα! Πρωτη φορα σε Samsung μια ζωη HTC . Ε λοιπον αυτο το τηλεφωνο αξιζει τα λεφτα του πως να το κανουμε.. οι πρωτες εντυπωσεις σε ολα τα επιπεδα ..αριστες:)
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη σας ανοίγει την εφαρμογή της τράπεζας Πειραιώς με ένα πάτημα και δακτυλικο αποτύπωμα?

Την έσβησα την έκανα εγκατάσταση από την αρχή αλλά τίποτα.

Δεν ενεργοποίητε το ξεκλειδωμα με δακτυλικο αποτύπωμα.

 

Σήμερα έβγαλαν το update τελικά.δουλευει μια χαρά,δοκίμασε και πάλι. :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβγαλαν το update τελικά.δουλευει μια χαρά,δοκίμασε και πάλι. :)

 

Σωραιος!

Δεν το είχα προσέξει.

Ναι λειτουργεί άψογα πλέον.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην αρχικη οθονη πως μπορω να βαλω το εικονιδιο μιας δικης μου εφαρμογης? Θελω να βαλβ px to Handcent SMS αλλα οταν παω στην επεξεργασια δεν μου το εμφανιζει. Εχω ενεργοποιησει απο το labs την εμφανιση των εικονιδιων αλλα μαλλον κατι αλλο ειναι
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως και τι άλλα μετά από την απενεργοποίση και εκ νέου ενεργοποίηση των Google services, έχει εξαφανιστεί από τα στατιστικά. Βρίσκεται κάπου χαμηλά στο 0.4%

Επίσης το σύστημα δεν ξεπερνά το 10%

Η μπαταρία πλέον είναι φοβερή.

Και η συσκευή άψογη σε όλα της.

Αποδεικνύεται ένα καταπληκτικό τηλέφωνο χωρίς προβλήματα, ταχύτατο και με εξαιρετική κάμερα.

Ειδικά όσοι ασχοληθούν λίγο με manual ρυθμίσεις θα πάρουν ακόμα περισσότερα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως και τι άλλα μετά από την απενεργοποίση και εκ νέου ενεργοποίηση των Google services, έχει εξαφανιστεί από τα στατιστικά. Βρίσκεται κάπου χαμηλά στο 0.4%

Επίσης το σύστημα δεν ξεπερνά το 10%

Η μπαταρία πλέον είναι φοβερή.

Και η συσκευή άψογη σε όλα της.

Αποδεικνύεται ένα καταπληκτικό τηλέφωνο χωρίς προβλήματα, ταχύτατο και με εξαιρετική κάμερα.

Ειδικά όσοι ασχοληθούν λίγο με manual ρυθμίσεις θα πάρουν ακόμα περισσότερα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μεταφέρθηκε ήμουν απροσεκτος.

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως και τι άλλα μετά από την απενεργοποίση και εκ νέου ενεργοποίηση των Google services, έχει εξαφανιστεί από τα στατιστικά. Βρίσκεται κάπου χαμηλά στο 0.4%

Επίσης το σύστημα δεν ξεπερνά το 10%

Η μπαταρία πλέον είναι φοβερή.

Και η συσκευή άψογη σε όλα της.

Αποδεικνύεται ένα καταπληκτικό τηλέφωνο χωρίς προβλήματα, ταχύτατο και με εξαιρετική κάμερα.

Ειδικά όσοι ασχοληθούν λίγο με manual ρυθμίσεις θα πάρουν ακόμα περισσότερα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κωστα καλησπερα μιλαμε για root συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μου βγάζει ένα μήνυμα loggingServise διακόπηκε. Τι συμβαίνει;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις αγόρασα το S7 EDGE !!!!

Εχω ενα πρόβλημα πολύ σοβαρό, γιατι στα 1080 60fps δεν εστιάζει ????

Γιατι το βίντεο ειναι χειρότερο στο κούνημα όταν ειναι ανοιχτό το stabilization ????

 

please help, εχω ξενερώσει , να το στείλω για service η θα διορθωθεί με update ?

Link to comment
Share on other sites

Κωστα καλησπερα μιλαμε για root συσκευή?

Όχι. Από τις ρυθμίσεις/ εφαρμογές αφού πρώτα απ ενεργοποιήσεις την εύρεση τηλεφώνου, μπορείς να απ ενεργοποιήσεις τα Google services και έτσι διαγράφονται τα νεότερα updates. Το ενεργοποιείς ξανά και τέλος.

 

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις αγόρασα το S7 EDGE !!!!

Εχω ενα πρόβλημα πολύ σοβαρό, γιατι στα 1080 60fps δεν εστιάζει ????

Γιατι το βίντεο ειναι χειρότερο στο κούνημα όταν ειναι ανοιχτό το stabilization ????

 

please help, εχω ξενερώσει , να το στείλω για service η θα διορθωθεί με update ?

 

Αυτό είναι ψηφιακή σταθεροποίηση η οποία ουσιαστικά καταργεί το ois.

Μην το χρησιμοποιείτε.

Τραβήξτε βίντεο χωρίς αυτό και θα είναι μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτη η λέξη επεξεργασία στην αρχική οθόνη πως φεύγει?

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μου βγάζει ένα μήνυμα loggingServise διακόπηκε. Τι συμβαίνει;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανείς;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανείς;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλό είναι να γνωρίζουμε ότι πάνω δεξιά στο νήμα υπάρχει η δυνατότητα αναζήτησης. Αν το είχες χρησιμοποιήσει θα διαπίστωνες πως πριν λίγες σελίδες είχε ερωτηθεί/απαντηθεί το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις.

 

Δεν είσαι λοιπόν ο μόνος λοιπόν με αυτό το πρόβλημα που είναι software...δες και παρακάτω: http://forum.xda-developers.com/s7-edge/help/loggingservice-process-t3364764

 

send from my Samsung s7 edge

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/7d00f43d29664d6631ef90e55de839ea.jpg

Αυτό πάνω δεξιά εννοώ.. Πατάω τη λέξη μετά γράφει τέλος αλλά δεν εξαφανίζεται

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά βλέπω να γράφει τέτοια λέξη σε οποιοδήποτε κινητό.

 

 

 

 

 

 

Παιδια στην αρχικη οθονη πως μπορω να βαλω το εικονιδιο μιας δικης μου εφαρμογης? Θελω να βαλβ px to Handcent SMS αλλα οταν παω στην επεξεργασια δεν μου το εμφανιζει. Εχω ενεργοποιησει απο το labs την εμφανιση των εικονιδιων αλλα μαλλον κατι αλλο ειναι

 

 

Αν εννοείς στη lock screen δεν γίνεται με μαμισιο TW(μέχρι 2 επιτρέπει μέγιστο η Samsung και οχι απο πλήθος τρίτων εφαρμογών)

Θες είτε next lock screen η good lock.

 

Δες εδω με next εχω βάλει 10 εφαρμογες που χρησιμοποιώ περισσότερο.

 

Η αλλιώς αφήνεις το προγράμμα να ορίζει ποιες θα παίζουν βασικές με βάση τη συχνότητα που τα χρησιμοποιείς κάθε φορά.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/373a63757ab0235cebc88c37a9eb9e59.jpg

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μου το βγάζει σε όλες τις οθόνες και όχι στη lock screen

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω παραμετροποίηση και customization απαιτείται χρήση τρίτων app.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μου το βγάζει σε όλες τις οθόνες και όχι στη lock screen

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις επιλέξει το easy mode του tw & όχι τον κανονικό.

Αν είναι αυτό, πρέπει να πας στις ρυθμίσεις, στη διαχείριση εφαρμογών, να βρεις το easy home tw, να κάνεις διαγραφή προεπιλογών & μετά όταν επιστρέψεις στην αρχική οθόνη θα σου βγάλει να επιλέξεις ανάμεσα σε easy mode & στον κανονικό

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...