Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνήθως πάει μαζί set στα τελευταία μοντέλα της εταιρείας.

Πόνεσα και εγώ με αυτό που έπαθες...γι'αυτό (Δυστυχώς) θηκουλα και tempered glass (αν υπάρχει σωστό για το edge) για να το γλιτώσεις την επόμενη φορά.

 

Εγώ πονεσα μόνο που το διάβασα παιδιά.

Θήκη και πάλι θήκη.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα.

Κατά τη γνώμη μου καλό θα ήταν να κάνεις την επισκευή στη smartec, στο Χαϊδάρι.

Οι διαφορές στη τιμή που θα βpεις με γνήσια οθόνη σε μη εξουσιοδοτημένα καταστήματα θα είναι μικρή και το πιο σημαντικό θα χάσεις την υπόλοιπη εγγύηση.

Επίσης με τη smartec η επισκευή θα γίνει άμεσα (αν είσαι Αθήνα).

Θα πω με κάθε επιφύλαξη γύρω στα 200€.

 

Υ.Γ.: στα τελευταία μοντέλα της Samsung,η οθόνη πάει set με τα μεταλλικά bezel.

 

160 € είχα δώσει για το S4 και μου ειχαν αλλαξει και το πλαστικο πλαισιο και το αναφερω ενδεικτικά αυτο γιατί σίγουρα υπάρχουν κάποιες διάφορες.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια ολους οτι νεοτερο εχω θα το γραψω .... Θα παρω δευτερα πρωι στην smartec να δω τι θα μου πουν.... Αν γνωριζει κατι καποιος αλλος ας το αναφερει .... Σας ευχαριστω και παλι.........
Link to comment
Share on other sites

Στο Note 5 το μεταλλικό πλαίσιο είναι ξεχωριστό ανταλλακτικό και μου είχαν πει εδώ στην Αίγυπτο όταν άλλαξα την οθόνη ότι κοστίζει κάπου 80€ με την τοποθέτηση.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και στους κατοχους των S7 Edge ειμαι πλεον κι εγω .

Αρχικα να κανω 2 ερωτησεις ,διαβασα τις τελευταιες 11 σελιδες αλλα δεν πετυχα κατι.

Για μουσικη ,εχω περασει μια λιστα απο τραγουδια και δεν εχει τον player πρεπει να τον κατεβασω ξεχωριστα ;

Και δευτερον καπου ειχα διαβασει ,νομιζω εδω, οτι το multitsking ειναι σαν Facebook messenger ; το κυκλακι που σκαει οταν εχεις ειδοποιηση;

 

ευχαριστωωω

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και στους κατοχους των S7 Edge ειμαι πλεον κι εγω .

Αρχικα να κανω 2 ερωτησεις ,διαβασα τις τελευταιες 11 σελιδες αλλα δεν πετυχα κατι.

Για μουσικη ,εχω περασει μια λιστα απο τραγουδια και δεν εχει τον player πρεπει να τον κατεβασω ξεχωριστα ;

Και δευτερον καπου ειχα διαβασει ,νομιζω εδω, οτι το multitsking ειναι σαν Facebook messenger ; το κυκλακι που σκαει οταν εχεις ειδοποιηση;

 

ευχαριστωωω

Καλωσηλθες στη παρέα του s7edge ,από σήμερα και εγω κάτοχος του εργαλείου!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηλθες στη παρέα του s7edge ,από σήμερα και εγω κάτοχος του εργαλείου!!!:D

 

 

Καλοριζικο φιλε μου .Το πηρα σε μαυρο εγω και ειναι πραγματικο κοσμημα.

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και στους κατοχους των S7 Edge ειμαι πλεον κι εγω .

Αρχικα να κανω 2 ερωτησεις ,διαβασα τις τελευταιες 11 σελιδες αλλα δεν πετυχα κατι.

Για μουσικη ,εχω περασει μια λιστα απο τραγουδια και δεν εχει τον player πρεπει να τον κατεβασω ξεχωριστα ;

Και δευτερον καπου ειχα διαβασει ,νομιζω εδω, οτι το multitsking ειναι σαν Facebook messenger ; το κυκλακι που σκαει οταν εχεις ειδοποιηση;

 

ευχαριστωωω

Τον palyeer τον κατεβαζεις απο το galaxy store και μετα galaxy essential και το κατεβαζεις απο εκει!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι που ξεχνάμε οι περισσότεροι, ακόμα κι έμπειροι χρήστες. Η απόκριση του digitizer είναι 2 κλασεις ανωτερη απο οτιδήποτε στην αγορά. Η σαμμυ από το s5 και μετά έχει μαγικό touch, που ΔΕΝ χάνει ούτε στο ελάχιστο ακόμα και tempered glass να τοποθετηθεί. Μεγάλη υπόθεση για την εμπειρία χρήσης του τελικού χρήστη. Τέτοια απόκριση δε θα βρείτε σε τόσο υψηλό επίπεδο σε καμία συσκευή στο εμποριο πλέον (ούτε καν στο iPhone, που κάποτε ήταν κορυφή σε αυτό τον τομέα και πλέον ακολουθεί καταιδρωμενο - και σε αυτό).

Ακολουθεί η HTC (m8, m9) και μετά το χάος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς αν μπορεί να ενεργοποιηθεί το one-handed operation με κάποιον άλλο τρόπο εκτός του να πατήσεις 3 φορές το home button? Φοβάμαι ότι καταπονείται πολύ έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι που ξεχνάμε οι περισσότεροι, ακόμα κι έμπειροι χρήστες. Η απόκριση του digitizer είναι 2 κλασεις ανωτερη απο οτιδήποτε στην αγορά. Η σαμμυ από το s5 και μετά έχει μαγικό touch, που ΔΕΝ χάνει ούτε στο ελάχιστο ακόμα και tempered glass να τοποθετηθεί. Μεγάλη υπόθεση για την εμπειρία χρήσης του τελικού χρήστη. Τέτοια απόκριση δε θα βρείτε σε τόσο υψηλό επίπεδο σε καμία συσκευή στο εμποριο πλέον (ούτε καν στο iPhone, που κάποτε ήταν κορυφή σε αυτό τον τομέα και πλέον ακολουθεί καταιδρωμενο - και σε αυτό).

Ακολουθεί η HTC (m8, m9) και μετά το χάος...

 

Αυτό μερικές φορές δεν είναι βολικό μιας και είναι τόσο ευαίσθητη η οθόνη που ανοίγουν πράγματα που δεν θες μόνο και μόνο επειδή πέρασες ελάχιστα το δάχτυλο απο πάνω...

 

Ελπίζω αρχικά να κάνουν κάτι για να διορθωσουν την ευαισθησία στα άκρα ώστε να μην πατάς διάφορα όταν το κρατάς με το ένα χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα δικτύων παιδιά τι λέει;;;

Σε Note 5, s6 edge+ ήταν ικανοποιητικό σίγουρα, αλλά όχι τόσο δυνατό σε εμβέλεια σχέση με Huawei, xiaomi κ.α.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

βρε παιδιά έχει πάρει κανείς τις τελευταίες 3 με 4 μέρες από Πλαίσιο ή Puplic το S7 edge σε Gold και αν ναι πότε το παρήγγειλε; Έχω κάνει παραγγελία από τις 10/3 με τη προσφορά της δώρο επιταγής των 100,00€ και ακόμη ούτε φωνή ούτε ακρόαση, όλο μου λένε σε λίγες μέρες , στο τέλος του μήνα και εδώ βλέπω ότι υπάρχουν άνθρωποι που παραλαμβάνουν με 3 μέρες πριν παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει τρόπος να κάνω link τις επαφές του gmail με αυτές του facebook ούτως ώστε να πάρει τις φωτογραφίες? Σε κάποιες επαφές του linkedin το έχει κάνει αυτόματα...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μερικές φορές δεν είναι βολικό μιας και είναι τόσο ευαίσθητη η οθόνη που ανοίγουν πράγματα που δεν θες μόνο και μόνο επειδή πέρασες ελάχιστα το δάχτυλο απο πάνω...

 

Ελπίζω αρχικά να κάνουν κάτι για να διορθωσουν την ευαισθησία στα άκρα ώστε να μην πατάς διάφορα όταν το κρατάς με το ένα χέρι.

 

Αν το συνηθισεις, μονο θετικο μπορει να είναι. Με οποια γωνια του δακτυλου σου πιεζεις την οθονη, οση πιεση κι αν ασκήσεις, "ακουει" με τον ιδιο τροπο, κι αυτό είναι τεραστιο συν (η επιφανεια της πιεσης δηλαδή, εχει το ιδιο αποτέλεσμα) σε ένα κινητο τηλεφωνο. Πλην των συγχρονων Samsung και καποιων htc, ένας εμπειρος χρηστης αντιλαμβάνεται ότι συχνα πυκνα χανει πατηματα. Αυτό είναι ότι χειροτερο για την εργονομια του κινητου. Απλα οι περισσοτεροι δεν το αντιλαμβάνονται καν και το θεωρουν απολυτα φυσιολογικο.

Για τις κυρτες επιφάνειες δε μπορει να γινει κατι μαγικο. Αν μειωσουν την ευαισθησια, τοτε απλα θα "ακουει" με δυσκολια και θα "χανει το νοημα της". Με αλλα λογια, αυτό είναι το τιμημα ενός συγχρονου σχεδιασμου και του υπερβολικα ομορφου τελικου αποτελέσματος που προκυπτει...

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα δικτύων παιδιά τι λέει;;;

Σε Note 5, s6 edge+ ήταν ικανοποιητικό σίγουρα, αλλά όχι τόσο δυνατό σε εμβέλεια σχέση με Huawei, xiaomi κ.α.

 

Είναι ίσως καλύτερο. Έχω vodafone 4G. Με το s6 είχα πολλά προβλήματα λόγω κάποιου bug στο firmware του s6. Πήρα το Huawei P8 που ήταν εξαιρετικό στο σήμα δικτύου & wi fi. Για λίγο είχα και το LG G4 το οποίο δεν είχε κανένα πρόβλημα. Με το s7 edge που έχω τώρα νομίζω πως τα πράγματα είναι λίγο καλύτερα από τα P8 & G4. Στο σπίτι μου έχω πρόβλημα με το σήμα όλων των δικτύων. Με τα άλλα τηλέφωνα μίλαγα με διακοπές (λιγότερες με το Ρ8). Με αυτό μιλάω κανονικά, και αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι με μία μπάρα σήμα βλέπω 4G! Νόμιζα ότι είναι εικονική ένδειξη, αλλά κατέβασα αναβάθμιση εφαρμογής από το play store σε δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα δικτύων παιδιά τι λέει;;;

Σε Note 5, s6 edge+ ήταν ικανοποιητικό σίγουρα, αλλά όχι τόσο δυνατό σε εμβέλεια σχέση με Huawei, xiaomi κ.α.

 

GSM τα ίδια Ηλία με note 5, σε υψηλό επίπεδο δηλαδή.

WiFi μετράω +20% σε εμβέλεια...πλήρως ευχαριστημένος δηλαδή και σε αυτό τον τομέα...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκέφτομαι να το αγοράσω από το axiom telecom! είχε κανείς πρόβλημα με το μαγαζί ή και με το τελωνείο; μη γίνει καμιά στραβή...Επίσης τα μεταφορικά πόσο βγαίνουν; γιατί αν συνολικά βγαίνουν τα ίδια με κάποιο απο ελλάδα και μία sim, τότε δεν υπάρχει λόγος να το πάρω απ'έξω. Επίσης αν θέλω ράδιο διάβασα ότι πρέπει να βρω το μοντέλο με τον snapdragon...έχει κάποιος λινκ; Edited by Torres10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

βρε παιδιά έχει πάρει κανείς τις τελευταίες 3 με 4 μέρες από Πλαίσιο ή Puplic το S7 edge σε Gold και αν ναι πότε το παρήγγειλε; Έχω κάνει παραγγελία από τις 10/3 με τη προσφορά της δώρο επιταγής των 100,00€ και ακόμη ούτε φωνή ούτε ακρόαση, όλο μου λένε σε λίγες μέρες , στο τέλος του μήνα και εδώ βλέπω ότι υπάρχουν άνθρωποι που παραλαμβάνουν με 3 μέρες πριν παραγγελία.

 

Παραγγελία στις 11/03 παρέλαβα σήμερα από πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα, απο σημερα και εγω κατοχος s7edge black(ερχομαι απο s6) μονο κατενθουσιασμενος μπορω να δηλωσω αυτη τη στιγμη!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να επανέλθω με το προηγούμενο ερώτημα. Το έχει βρει κανείς με 64 GB στη δίκαρτη εκδοχή του; από σοβαρό Site που να έχει τιμή.

 

Ευχαριστώ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι που ξεχνάμε οι περισσότεροι, ακόμα κι έμπειροι χρήστες. Η απόκριση του digitizer είναι 2 κλασεις ανωτερη απο οτιδήποτε στην αγορά. Η σαμμυ από το s5 και μετά έχει μαγικό touch, που ΔΕΝ χάνει ούτε στο ελάχιστο ακόμα και tempered glass να τοποθετηθεί. Μεγάλη υπόθεση για την εμπειρία χρήσης του τελικού χρήστη. Τέτοια απόκριση δε θα βρείτε σε τόσο υψηλό επίπεδο σε καμία συσκευή στο εμποριο πλέον (ούτε καν στο iPhone, που κάποτε ήταν κορυφή σε αυτό τον τομέα και πλέον ακολουθεί καταιδρωμενο - και σε αυτό).

 

Ακολουθεί η HTC (m8, m9) και μετά το χάος...

 

 

Βαγγέλη η Apple έχει επιλέξει να μην είναι υπερβολικά ευαίσθητο, αλλά παραμένει ακριβές.

Στο Note 5 για παράδειγμα, η σούπερ ευαισθησία μ εκνεύριζε κάποιες φορές όταν για παράδειγμα το δούλευα με τα δυο χέρια, αν ακουμπούσε ελάχιστα η παλάμη μου στην άκρη της οθόνης, δεν άκουγε στο πάτημα που έκανα με το δάχτυλο σε κάποιο εικονίδιο.

Είναι θέμα επιλογής λοιπόν και όχι ανικανότητας η κακού digitizer.

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη η Apple έχει επιλέξει να μην είναι υπερβολικά ευαίσθητο, αλλά παραμένει ακριβές.

Στο Note 5 για παράδειγμα, η σούπερ ευαισθησία μ εκνεύριζε κάποιες φορές όταν για παράδειγμα το δούλευα με τα δυο χέρια, αν ακουμπούσε ελάχιστα η παλάμη μου στην άκρη της οθόνης, δεν άκουγε στο πάτημα που έκανα με το δάχτυλο σε κάποιο εικονίδιο.

Είναι θέμα επιλογής λοιπόν και όχι ανικανότητας η κακού digitizer.

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Η Apple οντως κάνει μια χαρα δουλειά στο digiter (οπως και σχεδόν στα παντα. Μπορεί τίποτα να μην είναι κορυφαίο, όμως ολα είναι σε ενα πολυ καλο επίπεδο και πανω.).

Στα android ομως, όντως η σαμσουνγκ εχει ισως το καλυτερο digiter, και σίγουρα ενα απο τα καλύτερα.

Στην ευαισθησία στα άκρα της edge οθόνης, φταιει που είναι κυρτη.. Ακουμπας κατα λαθος την οθονη, και φυσιολογικά αυτη πατιεται..

Γι αυτο καποιοι, οπως εγω, δεν παιρνουν edge οθονες.. Ομορφες, εντυπωσιακες, η εικονα φαίνεται λες και ξεπειδαει απ τα ακρα, αλλά πρακτικα δεν εχει κανενα συν, μονο πλην.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...