Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακομη μια ερωτηση ρε παλικαρια γιατί με τρωει το άτιμο παρολο που το edge plus με καλυπτει ανετα , αυτα που ειναι απο cosmote ειναι branded με λογοτυπο και προεγκατεστημενες εφαρμογές η οχι?

Ευχαριστω εκ των προτέρων......

Edited by hrcivic
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το κινητό απλά τα σπάει!! Τρομερή αυτονομία (σε σύγκριση με Νοτε 3, αυτή τη στιγμή είμαι στην 1 μέρα και 6 ώρες στο 31% με ανοιχτά συνεχώς wi-fi/bluetooth), χωρίς lag, και τρομερή κάμερα. Μπράβο στην Samsung για την υλοποίηση του κινητού της χρονιάς πιστεύω.

Ελπίζω το Νοτε 6 να μην είναι καταπληκτικό (ξέρω ειναι κακία για τους λάτρεις της σειράς) όπως το S7 edge γιατί αλλιώς θα με βάλει σε δίλημμα. :p :lol:

Υ.Γ: Ευχαριστώ επίσης την LG που έκανε πιο εύκολη την επιλογή μου με το άσχημο (για τα γούστα μου) και χαμηλής αυτονομίας G5.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό απλά τα σπάει!! Τρομερή αυτονομία (σε σύγκριση με Νοτε 3, αυτή τη στιγμή είμαι στην 1 μέρα και 6 ώρες στο 31% με ανοιχτά συνεχώς wi-fi/bluetooth), χωρίς lag, και τρομερή κάμερα. Μπράβο στην Samsung για την υλοποίηση του κινητού της χρονιάς πιστεύω.

Ελπίζω το Νοτε 6 να μην είναι καταπληκτικό (ξέρω ειναι κακία για τους λάτρεις της σειράς) όπως το S7 edge γιατί αλλιώς θα με βάλει σε δίλημμα. :p :lol:

Υ.Γ: Ευχαριστώ επίσης την LG που έκανε πιο εύκολη την επιλογή μου με το άσχημο (για τα γούστα μου) και χαμηλής αυτονομίας G5.

 

Γιατι την εχεις δει την αυτονομια του και το λες η απλα απο τα νουμερα?

Link to comment
Share on other sites

Τα ειδα σήμερα απο κοντά και έπαιξα αρκετά με το Edge.

Ως προς την οθόνη, το smoothness κλπ δεν μπορώ να πω τίποτα κακό.

Ούτε το κράτημα μ ενόχλησε. Πληκτρολογούσα άνετα τα ακριανά γράμματα και δεν το ένιωθα να γλιστράει.

 

Εντυπωσιακό το μέγεθος του σε σχέση με την οθόνη. Πριν το πιάσω νόμιζα οτι ήταν το περσινό μικρό edge.

 

Παρόλα αυτά εξωτερικά δεν με εντυπωσίασε.

Το είχαν σε ασημί και μαύρο.

Στο ασημί τα βαμμένα περιθώρια της οθόνης αλλα και η κρυστάλλινη πλάτη δείχνουν ψεύτικα στο χρώμα του μετάλλου.

 

Στο μαύρο πολύ καλύτερα τα πράγματα αλλα τι την ήθελαν αυτή την σκούρα βαφή στα μεταλλικά bezels? πανω που άρχισαν να χρησιμοποιούν μέταλλο, το έβαψαν έτσι που μοιάζει σαν τα πλαστικά bezels που χρησιμοποιούσαν τόσα χρόνια.

 

Δυστυχώς η ομορφιά που δινει η edge οθόνη με τις καμπύλες της, χάνεται στην υπολοιπη σχεδιαστική φιλοσοφία που παραμένει κορεατική.

Έπρεπε φέτος να χρησιμοποιήσουν πραγματικό μέταλλο πίσω σε ασημί, gun metal και χρυσό, ενώ το κρυσταλλο στα περιθώρια της οθόνης να ειναι μαύρο.

 

Το μαύρο Note 5 δίπλα παρα το μέγεθος του, έδειχνε σχεδιαστικά πιο όμορφο.

Τέλος πάντων γούστα ειναι αυτά. Εμένα δεν με συγκίνησε και δεν μου έκανε κλικ να το αγοράσω.

 

Εντάξει ειναι τέρας αυτονομίας, έχουν χωρέσει μια οθόνη 5,5" σε πλαίσιο για 5", έχουν φρέσκο ui που δείχνει να μην κολλάει πουθενά, πολύ καλή καμερα αν και μετά απο αρκετά δείγματα που μελέτησα, το software της δείχνει να μην διαχειρίζεται σωστά το περισσοτερο φως που περνά λόγο f1.7 αλλα και λόγο των μεγάλων pixels. Ίσως διορθωθεί στην πορεία με κάποιο update.

 

Καλορίζικο σε όσους το αγόρασαν η πρόκειται να το αγοράσουν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σωστές οι παρατηρήσεις, λάθος μεγάλο το να βαψουν και το αλουμίνιο, γιατί σε συνδυασμό με το μικρό βάρος του κινητου, το κάνει να μοιάζει "ευθραυστο". Πράγματι, το νοτε 5 εμπνέει μεγαλύτερη αξιοπιστία όταν το κρατάς στο χέρι.

Βεβαια, σε καμια περίπτωση αυτός δεν αποτελεί λόγω απόρριψης του, καθώς το χαμηλό βάρος συντελει στο να παραμένει ελαφρύ, ακόμα και σε "βαριες θήκες". Πχ το iPhone 6s plus Κώστα μέσα σε Καμία spigen neo hybrid είναι το απόλυτο τούβλο. Περί ορέξεως βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Σωστές οι παρατηρήσεις, λάθος μεγάλο το να βαψουν και το αλουμίνιο, γιατί σε συνδυασμό με το μικρό βάρος του κινητου, το κάνει να μοιάζει "ευθραυστο". Πράγματι, το νοτε 5 εμπνέει μεγαλύτερη αξιοπιστία όταν το κρατάς στο χέρι.

 

Βεβαια, σε καμια περίπτωση αυτός δεν αποτελεί λόγω απόρριψης του, καθώς το χαμηλό βάρος συντελει στο να παραμένει ελαφρύ, ακόμα και σε "βαριες θήκες". Πχ το iPhone 6s plus Κώστα μέσα σε Καμία spigen neo hybrid είναι το απόλυτο τούβλο. Περί ορέξεως βέβαια...

 

 

Σωστά. Το μέγεθος ειναι υπερβολικό στο i6s plus και το hardware του 2014.

Όμως δείχνει στιβαρή, λιτή και σοβαρή κατασκευή.

Αγοράζοντας το S7 edge θα μου έδινε μια τεράστια αναβάθμιση σε hardware, αλλα μια αίσθηση υποβάθμισης σχεδιαστικά.

Τουλάχιστον αυτό αισθάνθηκα κρατώντας και τα δυο στα χέρια μου.

Ελπίζω το Note 6 να το κάνουν όλο μεταλλικό και να προσέξουν την λεπτομέρεια σχεδιαστικά.

Πρέπει κάποια στιγμή να προσλάβουν ενα Ευρωπαίο υπεύθυνο του σχεδιαστικού τους.

Δεν βλέπουν την ΚΙΑ που με μια τέτοια κίνηση δεν σταματά να αποσπά βραβεία του καλύτερου σχεδιαστικά αυτοκινήτου κάθε χρονιά;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τα ειδα σήμερα απο κοντά και έπαιξα αρκετά με το Edge.

Ως προς την οθόνη, το smoothness κλπ δεν μπορώ να πω τίποτα κακό.

Ούτε το κράτημα μ ενόχλησε. Πληκτρολογούσα άνετα τα ακριανά γράμματα και δεν το ένιωθα να γλιστράει.

 

Εντυπωσιακό το μέγεθος του σε σχέση με την οθόνη. Πριν το πιάσω νόμιζα οτι ήταν το περσινό μικρό edge.

 

Παρόλα αυτά εξωτερικά δεν με εντυπωσίασε.

Το είχαν σε ασημί και μαύρο.

Στο ασημί τα βαμμένα περιθώρια της οθόνης αλλα και η κρυστάλλινη πλάτη δείχνουν ψεύτικα στο χρώμα του μετάλλου.

 

Στο μαύρο πολύ καλύτερα τα πράγματα αλλα τι την ήθελαν αυτή την σκούρα βαφή στα μεταλλικά bezels? πανω που άρχισαν να χρησιμοποιούν μέταλλο, το έβαψαν έτσι που μοιάζει σαν τα πλαστικά bezels που χρησιμοποιούσαν τόσα χρόνια.

 

Δυστυχώς η ομορφιά που δινει η edge οθόνη με τις καμπύλες της, χάνεται στην υπολοιπη σχεδιαστική φιλοσοφία που παραμένει κορεατική.

Έπρεπε φέτος να χρησιμοποιήσουν πραγματικό μέταλλο πίσω σε ασημί, gun metal και χρυσό, ενώ το κρυσταλλο στα περιθώρια της οθόνης να ειναι μαύρο.

 

Το μαύρο Note 5 δίπλα παρα το μέγεθος του, έδειχνε σχεδιαστικά πιο όμορφο.

Τέλος πάντων γούστα ειναι αυτά. Εμένα δεν με συγκίνησε και δεν μου έκανε κλικ να το αγοράσω.

 

Εντάξει ειναι τέρας αυτονομίας, έχουν χωρέσει μια οθόνη 5,5" σε πλαίσιο για 5", έχουν φρέσκο ui που δείχνει να μην κολλάει πουθενά, πολύ καλή καμερα αν και μετά απο αρκετά δείγματα που μελέτησα, το software της δείχνει να μην διαχειρίζεται σωστά το περισσοτερο φως που περνά λόγο f1.7 αλλα και λόγο των μεγάλων pixels. Ίσως διορθωθεί στην πορεία με κάποιο update.

 

Καλορίζικο σε όσους το αγόρασαν η πρόκειται να το αγοράσουν.

 

 

Που το ειδες σε ασημι, γιατι λενε οτι ευρωοπη δε θα ερθει αυτο το χρωμα και κατα τι γνωμη μου ειναι το ποιο ομορφο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται απαραιτητα μέταλλο να βάλουν πισω.

Θα μπορούσαν να βάλουν μια υλοποίηση τύπου frosted glass αλά z5.

 

Κατα τα αλλα συμφωνώ οτι το πλαίσιο περιμετρικά δεν έπρεπε να το βάψουν.

 

Αλλα τα έχουμε πει χιλιάδες φορες για τους Κορεάτες "τον αραπη και αν τον πλένεις το σαπούνι σου χαλάς":lol:

 

Κατι να αφήσουν για το s8 εδω που τα λεμε.:rolleyes:

 

 

Που το ειδες σε ασημι, γιατι λενε οτι ευρωοπη δε θα ερθει αυτο το χρωμα και κατα τι γνωμη μου ειναι το ποιο ομορφο...

Στην Αίγυπτο μένει ο Κώστας αν δεν κάνω λάθος.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Που το ειδες σε ασημι, γιατι λενε οτι ευρωοπη δε θα ερθει αυτο το χρωμα και κατα τι γνωμη μου ειναι το ποιο ομορφο...

 

 

Βρίσκομαι εκτός Ευρώπης :)

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160321/089810432d5541100f5cf1d0e8b80bd8.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεκάθαρα γούστα, εμένα το μάυρο σαν συνολική υλοποίηση με κέρδισε.

Από κει πέρα κώστα & alex, μην ελπίζετε ούτε σε frosted glass ούτε σε full alouminium υλοποίηση, η samsung θα ξεζουμίσει πρώτα τη συγκεκριμένη υλοποίηση και μετά θα κάνει νέες αλλαγές. Πιστεύω για άλλες δύο χρονιές(μην πω παραπάνω) θα βαδίσει στη συγκρεκριμένη λογική.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Το μέγεθος ειναι υπερβολικό στο i6s plus και το hardware του 2014.

Όμως δείχνει στιβαρή, λιτή και σοβαρή κατασκευή.

Αγοράζοντας το S7 edge θα μου έδινε μια τεράστια αναβάθμιση σε hardware, αλλα μια αίσθηση υποβάθμισης σχεδιαστικά.

Τουλάχιστον αυτό αισθάνθηκα κρατώντας και τα δυο στα χέρια μου.

Ελπίζω το Note 6 να το κάνουν όλο μεταλλικό και να προσέξουν την λεπτομέρεια σχεδιαστικά.

Πρέπει κάποια στιγμή να προσλάβουν ενα Ευρωπαίο υπεύθυνο του σχεδιαστικού τους.

Δεν βλέπουν την ΚΙΑ που με μια τέτοια κίνηση δεν σταματά να αποσπά βραβεία του καλύτερου σχεδιαστικά αυτοκινήτου κάθε χρονιά;

 

Να πω την αλήθεια και γω προτιμώ εξ ολοκλήρου μεταλλική κατασκευή για το note 6. Αυτό όμως δεν θα έχει σαν αποτέλεσμα το τέλος της ασύρματης φόρτισης; Έκτος και αν έχουν βρει τρόπο ήδη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι ξεκάθαρα γούστα, εμένα το μάυρο σαν συνολική υλοποίηση με κέρδισε.

Από κει πέρα κώστα & alex, μην ελπίζετε ούτε σε frosted glass ούτε σε full alouminium υλοποίηση, η samsung θα ξεζουμίσει πρώτα τη συγκεκριμένη υλοποίηση και μετά θα κάνει νέες αλλαγές. Πιστεύω για άλλες δύο χρονιές(μην πω παραπάνω) θα βαδίσει στη συγκρεκριμένη λογική.

 

Ίσως σχεδιαστικά ακολουθήσουν την apple. Κάθε 2 χρόνια αλλαγή στο design.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως σχεδιαστικά ακολουθήσουν την apple. Κάθε 2 χρόνια αλλαγή στο design.

 

Αναφέρομαι στο συνδυασμό αλουμίνιο(πλάι)-γυαλί(πίσω).

Σχεδιαστικές αλλαγές (μικρές) κάνει η samsung από γενιά σε γενιά, θα παίξει πιστεύω αρκετά με τον παραπάνω συνδυασμό και μετά θα πάει σε κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο συνδυασμό αλουμίνιο(πλάι)-γυαλί(πίσω).

Σχεδιαστικές αλλαγές (μικρές) κάνει η samsung από γενιά σε γενιά, θα παίξει πιστεύω αρκετά με τον παραπάνω συνδυασμό και μετά θα πάει σε κάτι άλλο.

 

Εγώ αναφέρομαι σε ριζική σχεδιαστική αλλαγή. Πρόβλεψη καθαρά προσωπική ότι του χρόνου θα έχουμε full aluminium body. Αν ακολουθήσει λέω αν την σχεδιαστική γραμμή της apple, η οποία το γυαλί πίσω το διατήρησε για 2 χρονιές στο 4 και 4s. Καλύτερα όμως φίλε μου να κλείσουμε εδώ το θέμα γιατί βγαίνουμε off topic και ζητάω συγγνώμη για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

... αυτα που ειναι απο cosmote ειναι branded με λογοτυπο και προεγκατεστημενες εφαρμογές η οχι?

Ευχαριστω εκ των προτέρων......

 

Mία εφαρμογή έχει αυτή που ήταν πάντα με δικτυακές υπηρεσίες και ένα λογότυπο εμφανίζεται για 1 sec κατά την εκκίνηση της συσκευής.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

To μαύρο είναι μακράν το καλύτερο... Το Titanium Silver το χάλασαν. Ήταν πολύ καλύτερο στα Edge+ Note 5 ;)

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αναβάθμιση 74mb δεν ξέρω τι άλλαξε αλλά το εργαλείο πετάει!!

 

Καλό είναι να γράφουμε τι PDA φορούσε, τι PDA έχει μετά την αναβάθμιση και πιο Region Code;

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να γράφουμε τι PDA φορούσε, τι PDA έχει μετά την αναβάθμιση και πιο Region Code;

 

Είμαι έξω τώρα δεν μπορώ να τα γράψω. Είναι ιταλικό ITV

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε και σε μένα αναβάθμιση! 104.96MB

 

Απο G935FXXU1APAW Build date Fri, 29 Jan 2016 σε G935FXXU1APC8 Build date Sat, 06 Feb 2016:) (SXG)

 

http://s26.postimg.org/5vaiqyjet/Screenshot_20160321_104837.jpg

 

+ Android Security Patch - 1 March

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Είμαι έξω τώρα δεν μπορώ να τα γράψω. Είναι ιταλικό ITV

 

Ναι όντος πριν κάνα 4 ωρο άρχισε νέο update G935FXXU1APC8 και μέχρι τώρα που μιλάμε έχει βγει σε 6-7 χώρες.Μηπως διάβασες τι διορθώσεις κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντος πριν κάνα 4 ωρο άρχισε νέο update G935FXXU1APC8 και μέχρι τώρα που μιλάμε έχει βγει σε 6-7 χώρες.Μηπως διάβασες τι διορθώσεις κάνει;

 

Βελτιωσεις σταθερότητας και διόρθωση σφαλμάτων. Αυτά έγραφε μόνο

Link to comment
Share on other sites

Βελτιωσεις σταθερότητας και διόρθωση σφαλμάτων. Αυτά έγραφε μόνο

 

Μία χαρά μας φτάνουν αυτά:).Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά μας φτάνουν αυτά:).Ευχαριστώ.

 

Παιδιά ζητώ συγνώμη που δεν μπορώ να γράψω πιο πολλά άλλα είμαι έξω. Δεν μπορώ να ανεβάσω screen shot με το taptalk δεν δέχεται το μέγεθος

Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεκάθαρα γούστα, εμένα το μάυρο σαν συνολική υλοποίηση με κέρδισε.

 

Από κει πέρα κώστα & alex, μην ελπίζετε ούτε σε frosted glass ούτε σε full alouminium υλοποίηση, η samsung θα ξεζουμίσει πρώτα τη συγκεκριμένη υλοποίηση και μετά θα κάνει νέες αλλαγές. Πιστεύω για άλλες δύο χρονιές(μην πω παραπάνω) θα βαδίσει στη συγκρεκριμένη λογική.

 

 

Ας αφήσει το γυαλί. Αλλα τι θέλει και βάφει το εμπρός σε ασημί και χρυσό;

Γυαλί ειναι πανάθεμά το, οχι μέταλλο άστο στο μαύρο όπως η οθόνη.

Μετά στο μαύρο χρώμα γιατι βάφει μολύβι σκούρο το μεταλλικό bezel κάνοντας το να μην δείχνει καν σαν μέταλλο;

Ας του έδινε το χρώμα που εχει το μαύρο iPhone.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...