Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

#megatr0n #is #back!

#mono #sammy #re!

 

Το πρωτο καλο νεο ειναι οτι μεγαλωσαν την μπαταρια, αν εχει και σωστο Multitasking (χλωμο) θα τη θεωρησω τελεια συσκευη (για τις δικες μου αναγκες).

Η αδιαβροχοποιηση δε με ενδιαφερει καθολου, ενω η προσθηκη sd card ισως μου φανει χρησιμη καθως θα μπορω να χρησιμοποιησω την καρτα που εχω στο surface pro. Kαι να ελειπε δε θα με πειραζε καθολου.

Περιμενω να δω το μεγεθος απο κοντα γιατι αν και δοκιμασα συσκευες τυπου Note και iPhone Plus, στο τελος κατι με χαλουσε και ηταν το μεγεθος.

 

Οφειλω να ομολογησω οτι στη samsung ακουν τον κοσμο που τους εκραζε για sd card.

Με την εμφανιση του G5, την απουσια της Sony, την καθυστερηση (κυριολεκτικα και μεταφορικα) της HTC, πιστευω οτι στα HQ της Sammy ακομα να σταματησει το παρτι, ενα παρτι που μονο το Xiaomi Mi5 μπορει να τους χαλασει.

 

well come back Σωτηρη! Ετσι ειναι! το S7 ειναι ακομα πιο ομορφο απο το s6 με το πλαινο του μερος να μην ειναι κακη αντιγραφη του Ζ2 πλεον αλλα σαν χυτο μεταλλο δειχνει πιο σοβαρο και στιβαρο ενω το edge με τα μαζεμενα μπεζελ ειναι πειρασμος ακομα και για μενα που ηθελα μικρες διαστασεις!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σημερα θα περασω και γω απο κανα μαγαζι αν το εχουν σε demo να δω διαστασεις και των 2 και εφοσον μου κατσει καποιο καλα στο χερι τοτε το S6 edge μου θα μπει στις αγγελιες ;-)
Link to comment
Share on other sites

Σημερα θα περασω και γω απο κανα μαγαζι αν το εχουν σε demo να δω διαστασεις και των 2 και εφοσον μου κατσει καποιο καλα στο χερι τοτε το S6 edge μου θα μπει στις αγγελιες ;-)

 

αμα το εντοπισεις σε κανα μαγαζι για πες μηπως το δουμε και εμεις, νομιζα πως δεν εχει ερθει ακομα σε προθηκες.

Εγω το edge Μου ηδη το εβαλα αν και 128αρι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

.......

Με την εμφανιση του G5, την απουσια της Sony, την καθυστερηση (κυριολεκτικα και μεταφορικα) της HTC, πιστευω οτι στα HQ της Sammy ακομα να σταματησει το παρτι, ενα παρτι που μονο το Xiaomi Mi5 μπορει να τους χαλασει.

 

συμφωνώ, με μόνη εξαίρεση το Mi5 που δεν θα είναι διαθέσιμο σε όλες τις "κύριες" αγορές (πχ. ΗΠΑ, Ευρώπη: http://www.gsmarena.com/xiaomi_to_release_the_mi_5_in_core_markets_global_availability_is_doubtful-news-16905.php ), οπότε δεν θα αποτελέσει "μεγάλο" ανταγωνιστή.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν εχει OIS (οπτικο συαθεροποιητη) στη ληψη 4Κ video ?

Ολα τα προηγουμενα δεν ειχαν....

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω όλα τα galaxy s και αρκετά iPhone. Το S5 μου άρεσε πάρα πολύ εκτός το design. Το S6 το πήρα νομίζοντας ότι τα αρνητικά σε σχέσει με το s5 δεν θα με ενοχλουσαν αλλά έκανα λάθος. Μπαταρία χειρότερη, δεν ήταν αδιάβροχο και ελλείψει κάρταςsd. Αυτά με ενόχλησαν και το έδωσα. Τώρα όμως πραγματικά έχουν ακούσει τη θέλουν οι πελάτες τους και μακάρι να είναι και η υλοποίηση κορυφαία.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Εχει κάνει κάποιος preorder απο Γερμανο; διαλέγεις κατάστημα της επιλογης σου για παραλαβή η στο στελνουν σπιτι;

** το βρήκα στους όρους αντικαταβολή στο σπιτι σου

Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

#megatr0n #is #back!

#mono #sammy #re!

 

Το πρωτο καλο νεο ειναι οτι μεγαλωσαν την μπαταρια, αν εχει και σωστο Multitasking (χλωμο) θα τη θεωρησω τελεια συσκευη (για τις δικες μου αναγκες).

Η αδιαβροχοποιηση δε με ενδιαφερει καθολου, ενω η προσθηκη sd card ισως μου φανει χρησιμη καθως θα μπορω να χρησιμοποιησω την καρτα που εχω στο surface pro. Kαι να ελειπε δε θα με πειραζε καθολου.

Περιμενω να δω το μεγεθος απο κοντα γιατι αν και δοκιμασα συσκευες τυπου Note και iPhone Plus, στο τελος κατι με χαλουσε και ηταν το μεγεθος.

 

Οφειλω να ομολογησω οτι στη samsung ακουν τον κοσμο που τους εκραζε για sd card.

Με την εμφανιση του G5, την απουσια της Sony, την καθυστερηση (κυριολεκτικα και μεταφορικα) της HTC, πιστευω οτι στα HQ της Sammy ακομα να σταματησει το παρτι, ενα παρτι που μονο το Xiaomi Mi5 μπορει να τους χαλασει.

Καλως ήλθες Σωτήρη, καιρό είχα να σε ακούσω. :lol:

Φέτος η σάμμυ παίζει μπάλα μόνη της. Μέχρι το Σεπτέμβριο...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οι Κινέζοι φέτος παρουσίασαν πολλές εκπλήξεις.

Μετά από αυτό το κτήνος είμαι σε δίλημμα δεν ξέρω τι να διαλέξω.

Αντιγραφή iPhone 6S πίσω και οθόνη S7 Edge :p

 

https://www.youtube.com/watch?v=9o2uOpRD0M8

http://www.androidheadlines.com/2016/03/vivo-xplay-5-is-now-official-with-6gb-of-ram.html

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

αμα το εντοπισεις σε κανα μαγαζι για πες μηπως το δουμε και εμεις, νομιζα πως δεν εχει ερθει ακομα σε προθηκες.

Εγω το edge Μου ηδη το εβαλα αν και 128αρι.

 

Το ερχόμενο Σάββατο 5/3 θα υπάρχει σε καταστήματα ΠΛΑΙΣΙΟ για να το βλέπει ο κόσμος. Πωλήσεις από 11/3 και μετά

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ωραία.

Όποιος το θέλει στα 750 σφραγισμένο μου λεει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι το δικαρτο στα βάζω σε λογαριασμό σήμερα κιόλας

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι το δικαρτο στα βάζω σε λογαριασμό σήμερα κιόλας

 

Από ότι έχω καταλάβει Ευρώπη δε θα έρθει δικαρτο. Αλλά και από περιγραφή στο Amazon δεν το λέει πουθενά.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ένα ωραίο συγκριτικό της κάμερας του S7 με αυτή του S6. Είναι εντυπωσιακό πως το S7 αποτυπώνει καλύτερα σε όλες τις συνθήκες ειδικά βράδυ αλλά και σε mixed φωτισμό

 

http://www.hardwarezone.com.sg/feature-samsung-galaxy-s7-vs-galaxy-s6-who-takes-better-photos

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές φαίνονται μικρές και στις ημερήσιες νομίζω του s6 ότι είναι καλύτερες μόνο στη νυχτερινή με τα αυτοκίνητα στο δρόμο υπερέχει πολύ το s7 αλλά και εκεί οι φωτογραφίες είναι κάτω του μετρίου
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές φαίνονται μικρές και στις ημερήσιες νομίζω του s6 ότι είναι καλύτερες μόνο στη νυχτερινή με τα αυτοκίνητα στο δρόμο υπερέχει πολύ το s7 αλλά και εκεί οι φωτογραφίες είναι κάτω του μετρίου

 

 

Καλύτερες οι φωτό του 6;!;! Μόνο τις διάφορες στον ουρανό να δεις που στο 6 είναι ενα μονόχρωμο μπλε και στου 7 βλέπεις τον ουρανό κανονικά, φτάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερες οι φωτό του 6;!;! Μόνο τις διάφορες στον ουρανό να δεις που στο 6 είναι ενα μονόχρωμο μπλε και στου 7 βλέπεις τον ουρανό κανονικά, φτάνει.

Φίλε κατέβασε τις ημερήσιες στον υπολογιστή και δες τη λεπτομέρεια

Link to comment
Share on other sites

Στις νυχτερινές είναι πολύ καλύτερο το S7 και φαίνεται από τον λιγότερο θόρυβο που έχουν οι φωτογραφίες. Στις ημερήσιες υπάρχει διάφορα και φαίνεται σε δύο κυρίως παραμέτρους. Το S6 σε ΟΛΕΣ τις ημερήσιες συμπεριφέρεται σαν κλασσική Samsung συσκευή. Καίει (over exposure) τον ουρανό και χάνεται ή λεπτομέρεια από σύννεφα μπλε του ουρανού κλπ και είναι υπέρ κορεσμένα (over saturated) τα χρώματα στις υπόλοιπες λεπτομέριες δίνοντας εάν ωραίο μεν αλλά ψεύτικο αποτέλεσμα. Το S7 έχει πιο φυσικό αποτέλεσμα και εμένα προσωπικά ή απόδοση των χρωμάτων μου θυμίζει G4. Το μόνο που με χαλάει κάπως είναι το 4:3 ratio αλλά μικρό το κακό με τέτοια φακό και σένσορα. Και σε 9mp για να έχω το 16:9 μια χαρά θα είναι αν πω να εκτυπώσω φωτογραφία. Αν πω να κάνω αφίσα οκ θα χάσω λεπτομέρεια.....
Link to comment
Share on other sites

Φίλε κατέβασε τις ημερήσιες στον υπολογιστή και δες τη λεπτομέρεια

Φίλε, έχοντας δει προσεκτικά τις φωτογραφίες, έχω να πω πως οι ημερήσιες είναι σαφώς υπέρ του S7 όσο αφορά λεπτομέρεια και ευκρίνεια. Τώρα από χρώματα ποιο έχει πιο φυσικά, πιο κοντά στο αληθινό, δε μπορώ να πω μια και δεν έχω δει το κάθε θέμα της φωτογραφίας από κοντά για να μπορώ να έχω αντικειμενική άποψη. Πάντως πολύ μικρή και η χρωματική διαφορά ανάμεσα στα δύο. Αυτό ήταν για μένα η πρώτη έκπληξη, διότι στις ημερήσιες περίμενα πιο μικρή διαφορά υπέρ του S7.

Η δεύτερη έκπληξη ήταν στις βραδινές και στου περιορισμένου φωτισμού φωτογραφίες, που εκεί περίμενα με όσα άλλα είχα δει και διαβάσει, πως η διαφορά υπέρ του S7 θα ήταν αισθητά μεγαλύτερη, όμως ήταν πάλι καλύτερο σε ευκρίνεια αλλά όχι τόσο σε φωτισμό, σε κάποιες δε μου φάνηκε πιο φωτεινές του S6.

Όλα τα παραπάνω συμπεράσματα, αν βέβαια οι φωτογραφίες αυτές δεν έχουν υποστεί κάποια επεξεργασία......

Link to comment
Share on other sites

μια μικρή λεπτομέρεια, το πρωί τις είδα στο imac 27'' και με διαφορά είδα ότι και οι ημερήσιες του S7 είναι αρκετά καλύτερες με σωστή απόδοση χρωμάτων.. για βραδινές φυσικά δεν υπάρχει αμφιβολία. Στην δουλειά έχω ένα 15άρι laptop και ήθελα να δείξω το link σε ένα συνάδελφο όπου η διαφορά δεν ήταν τόσο χτυπητή, μήπως έχει να κάνει λοιπόν και που βλέπει ο καθένας τις φωτογραφίες?

 

Battery life thread!!!!

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/help/post-battery-life-t3321547

Link to comment
Share on other sites

μια μικρή λεπτομέρεια, το πρωί τις είδα στο imac 27'' και με διαφορά είδα ότι και οι ημερήσιες του S7 είναι αρκετά καλύτερες με σωστή απόδοση χρωμάτων.. για βραδινές φυσικά δεν υπάρχει αμφιβολία. Στην δουλειά έχω ένα 15άρι laptop και ήθελα να δείξω το link σε ένα συνάδελφο όπου η διαφορά δεν ήταν τόσο χτυπητή, μήπως έχει να κάνει λοιπόν και που βλέπει ο καθένας τις φωτογραφίες?

 

Battery life thread!!!!

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/help/post-battery-life-t3321547

 

Φαίνονται ενθαρρυντικά, αλλά περίμενα καλύτερα αποτελέσματα από μια συσκευή με 3600mah μπαταρία, ίσως είναι νωρίς ακόμα. Φαντάζομαι αυτοί που ανεβάζουν battery stats θα έχουν τον Snapdragon, οπότε μένει να δούμε τι κάνει και ο Exynos.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια που εχω ρε παιδια αν ξερει καποιος....

Γιατι στην Ευρωπη γενικοτερα η Samsung δεν φερνει τα μοντελα με την διπλη Sim?

Υπαρχει καποιος συγγεκριμενος λογος;

Και το περιεργο ειναι οτι δεν φαιρνει τα κορυφαια μοντελα της οχι την μεσαια κατηγορια μιας και σε αυτη υπαρχουν δικαρτα.

Αλλα σειρα Note και σειρα S οχι.... γιατι;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Φαίνονται ενθαρρυντικά, αλλά περίμενα καλύτερα αποτελέσματα από μια συσκευή με 3600mah μπαταρία, ίσως είναι νωρίς ακόμα. Φαντάζομαι αυτοί που ανεβάζουν battery stats θα έχουν τον Snapdragon, οπότε μένει να δούμε τι κάνει και ο Exynos.

Σίγουρα έχουμε δρόμο μπροστά μας και οι επιδόσεις ποικίλουν με την χρήση του καθενός... πιστεύω θα τα πηγαίνει καλά, βασικό είναι να βγάζει μια απαιτιτική μέρα, νομίζω θα τα καταφέρνει

Link to comment
Share on other sites

Για 3600 μπαταριά μιλάμε παιδιά,αν δεν βγάζει άνετα τουλάχιστον 1,5 μέρα,τότε θα μιλάμε για χάλια αυτονομία.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...