Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα Omnitech χθες για αλλαγή μπαταρίας μία μέρα μετά τη λήξη της εγγύησης, το AccuBattery μου έδειχνε ότι είχε πέσει στο 67% της αρχικής χωρητικότητας. Ήταν έτοιμο σήμερα το πρωί χωρίς κόστος (παρότι μου είχαν πει 2-3 εργάσιμες αρχικά).
Μην τα εμπιστευεσαι αυτα.... Εμενα εδειχνε 88 % σε καινουργιο κινητο με 10 φορτισεις Η ενδειξη μεσω android που διαβαζει το phone info ειναι 3400 και το S8 εχει 3000 μπαταρια...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η samsung αυτο προτεινει .Κανει και τα 2 που ζητας.

 

https://www.samsung.com/gr/support/smart-switch/

 

Πας εδω:

 

Λήψη για Windows Ή

Λήψη για MAC OS

 

Φίλε μου γειά σου. Σε ευχαριστώ που ανταποκρίθηκες αλλά επειδή δεν έχω ιδέα θα ήθελα λίγο την βοήθειά σου!. 1. Κατεβάζω στο κινητό μου την εφαρμογή. 2. Κατεβάζω στον υπολογιστή πάλι την εφαρμογή που είναι για Windows. 3.

Μέχρι εδώ ωραία!. Τώρα από το κινητό πώς θα τα πάρω να τα πάω στον υπολογιστή? (που θα τα βρώ ή τι θα λέει). 4. και μετά προφανώς θα τα σβήσω για να κάνω την αναβάθμιση!, αλλά τι θα πατήσω για να σβήσουν. Τώρα εάν σε μπέρδεψα συγνώμη, άν όμως μπορείς να με βοηθήσεις.... Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα το κινητό είναι από Σλοβακία....πως γίνεται από wind απο επιδότηση να είναι σλαβακικο;;; Κ στην Σλοβακία δεν έχει πάει η ορεο....μπορειτε να βοηθήσετε; είναι κακό που είναι σλοβακια;
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις με oreo.

-Ζεσταίνεται πιο εύκολα (και περισσότερο).

-Φορτίζει πιο αργά (αλλά καταναλώνει το ίδιο).

-Έχουν προστεθεί αρκετά νέα πραγματάκια (τα οποία είναι ψιλοάχρηστα).

-Μου βγήκε η πίστη για να το παραμετροποίησω από την αρχή (Όταν δεν είναι προγραμματισμένο στο “always on display”, ακόμα δεν έχω βρει πως δείχνει την ώρα στο edge κομμάτι.)

-Τα νέα εικονίδια δεν μου αρέσουν.

 

Αλλά…

Το κινητό πήρε και πάλι ζωή και δεν έχει σε τίποτα να ζηλέψει τις ναυαρχίδες του ’18.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου γειά σου. Σε ευχαριστώ που ανταποκρίθηκες αλλά επειδή δεν έχω ιδέα θα ήθελα λίγο την βοήθειά σου!. 1. Κατεβάζω στο κινητό μου την εφαρμογή. 2. Κατεβάζω στον υπολογιστή πάλι την εφαρμογή που είναι για Windows. 3.

Μέχρι εδώ ωραία!. Τώρα από το κινητό πώς θα τα πάρω να τα πάω στον υπολογιστή? (που θα τα βρώ ή τι θα λέει). 4. και μετά προφανώς θα τα σβήσω για να κάνω την αναβάθμιση!, αλλά τι θα πατήσω για να σβήσουν. Τώρα εάν σε μπέρδεψα συγνώμη, άν όμως μπορείς να με βοηθήσεις.... Σε ευχαριστώ.

 

Οταν συνδεσεις κινητο και υπολογιστηΘα εχεις 2 επιλογες.Αντιγραφο ασφαλειας και επαναφορα. θα επιλεξεις αντιγραφο ασφαλειας και μετα το αριστερο μπλε κουμπι για να κανεις backup και στη καρτα μνημης.Οταν θελεις να επαναφερεις τα αρχεια πατας επαναφορα

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις με oreo.

-Ζεσταίνεται πιο εύκολα (και περισσότερο).

-Φορτίζει πιο αργά (αλλά καταναλώνει το ίδιο).

-Έχουν προστεθεί αρκετά νέα πραγματάκια (τα οποία είναι ψιλοάχρηστα).

-Μου βγήκε η πίστη για να το παραμετροποίησω από την αρχή (Όταν δεν είναι προγραμματισμένο στο “always on display”, ακόμα δεν έχω βρει πως δείχνει την ώρα στο edge κομμάτι.)

-Τα νέα εικονίδια δεν μου αρέσουν.

 

Αλλά…

Το κινητό πήρε και πάλι ζωή και δεν έχει σε τίποτα να ζηλέψει τις ναυαρχίδες του ’18.

Το ρολοι στην edge θα το βρεις ως στυλ ρολογιου του always on display...ρυθμισεις ...οθονη κλειδωματος και ασφαλεια ...ρολοι και facewidget...στυλ ρολογιου

Link to comment
Share on other sites

Από διαχείριση της ραμ πως τα πάει; είναι παρόμοια με την 7.0 ; όπου είχε ελεύθερα συνήθως από 1000 και πάνω Mb?
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

όντως, την εμφάνισε και στο δικό μου COS.

 

στο sammobile.com παντως μονο voda εχει και europe.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην τα εμπιστευεσαι αυτα.... Εμενα εδειχνε 88 % σε καινουργιο κινητο με 10 φορτισεις Η ενδειξη μεσω android που διαβαζει το phone info ειναι 3400 και το S8 εχει 3000 μπαταρια...

Συμφωνώ γενικά, οι περισσότερες εφαρμογές δεν μετράνε σωστά την μπαταρία, απλώς το Accubattery και είχε ανιχνεύσει σωστά την μπαταρία στα 3600 και κάνει συνέχεια μετρήσεις, όταν πια πήγα το κινητό για αλλαγή μπαταρίας είχε μαζέψει δεκάδες αν όχι εκατοντάδες μετρήσεις φορτίσεων και εκφορτίσεων. Επιπλέον έβλεπα κι εγώ στην πράξη την πτώση της μπαταρίας, από εκεί που έβγαζα στην αρχή 24-28 ώρες αναμονή με την κανονική μου χρήση είχα φτάσει πλέον να μην ξεπερνάω τις 14-16.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες. Μόλις έκανα την αναβάθμιση στο ελβετικό και θέλω τώρα να ρωτήσω για να κάτσει καθαρή αρκεί το να κάνω επαναφορά εργοστασιακών μέσα από το κινητό ή θέλει κ κάτι εξτρα; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες. Μόλις έκανα την αναβάθμιση στο ελβετικό και θέλω τώρα να ρωτήσω για να κάτσει καθαρή αρκεί το να κάνω επαναφορά εργοστασιακών μέσα από το κινητό ή θέλει κ κάτι εξτρα; Ευχαριστώ

 

Και εγώ Ελβετικό. Ναι το καλύτερο μετά το update θα είναι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Εγώ το έκανα χωρίς να επαναφέρω τίποτα από back up κτλ, (επίτηδες) και....brand new phone :)

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Ελβετικό. Ναι το καλύτερο μετά το update θα είναι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Εγώ το έκανα χωρίς να επαναφέρω τίποτα από back up κτλ, (επίτηδες) και....brand new phone :)

 

και με τα προσωπικά σου στοιχεία (μηνύματα, εφαρμογές, κ.τ.λ) τι γίνεται?Τα ξαναπερνάς από την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

και με τα προσωπικά σου στοιχεία (μηνύματα, εφαρμογές, κ.τ.λ) τι γίνεται?Τα ξαναπερνάς από την αρχή?

 

Τα μηνύματα τα έκανα backup, λόγω κάποιον κωδικών κτλ που έχω από υπηρεσίες που ήθελα να κρατήσω.

Όλα τα άλλα από την αρχή ναι. Εφαρμογές ότι χρειάζομαι/χρειάστηκα τις ξανακατέβασα. Μπορεί να σου ακούγεται κουραστικό ίσως, αλλά σαν το παντελώς fresh look and feel δεν υπάρχει :)

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα τα έκανα backup, λόγω κάποιον κωδικών κτλ που έχω από υπηρεσίες που ήθελα να κρατήσω.

Όλα τα άλλα από την αρχή ναι. Εφαρμογές ότι χρειάζομαι/χρειάστηκα τις ξανακατέβασα. Μπορεί να σου ακούγεται κουραστικό ίσως, αλλά σαν το παντελώς fresh look and feel δεν υπάρχει :)

 

ουφ, κουραστηκα μόνο που το διάβασα :lol:

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς link για αγορά οθόνης για το κινητό να την αλλάξω μόνος μου ;
Link to comment
Share on other sites

ουφ, κουραστηκα μόνο που το διάβασα :lol:

 

Καλά, μην φανταστείς οτι γίνεται χαμός από εφαρμογές που θέλω.

Το τηλέφωνο χρησιμοποιείται για 3 σκοπούς οπότε δεν έχω κατεβασμένα τα άπαντα.

 

1. Business (τηλέφωνα-calendar-email)

2. Gaming (Hearthstone μόνο)

3. Ταινιες (Netflix κτλ)

 

Σκέψου ότι ούτε facebook δεν έχω, μιας και μπάινω από browser.

 

Να μην τα πολυλογώ, είμαι από αυτούς, που θα κάνω ένα factory reset σχεδόν κάθε έξι μήνες, έτσι να βρίσκεται :lol:

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την αναβάθμιση μου δουλεύουν όλα ρολόι εκτός από ένα game που παίζω πολύ και δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις. Συγκεκριμενα το forge of empires.

Έκανα 1 clear τα data του παιχνιδιού

2 απεγκατασταση και επανεγκατάσταση

3 επαναφορά ρυθμίσεων εφαρμογών, από τις ρυθμίσεις του κινητού

4 wipe cache από recovery

Τίποτα όμως , δεν μου έρχεται ποτέ ειδοποίηση . Καμιά ιδέα μήπως και γλυτώσω το φορμάτ γιατί το βαριέμαι πολύ το στήσιμο?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

την έκανα και εγώ την αναβάθμιση

όλα καλά πήγαν.

ενημέρωση ασφαλείας απριλίου :down:

έχει πει η samsung μέχρι πότε θα το υποστηρίζει σε ενημερώσεις ασφαλείας?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση και δεν βγάζει στις εφαρμογές πάνω τον αριθμό πόσες ειδοποιήσεις έχω φτιάχνει κάπως αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση και δεν βγάζει στις εφαρμογές πάνω τον αριθμό πόσες ειδοποιήσεις έχω φτιάχνει κάπως αυτό;

 

Κάπου μου έβγαλε στην αρχή μια ρύθμιση. Μπορεις να το ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις. Θέλει λίγο ψάξιμο

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

την έκανα και εγώ την αναβάθμιση

όλα καλά πήγαν.

ενημέρωση ασφαλείας απριλίου :down:

έχει πει η samsung μέχρι πότε θα το υποστηρίζει σε ενημερώσεις ασφαλείας?

 

Σημερα που πηρα τηλεφωνο την Samsung για μια ερωτηση μου ειπαν οτι εντος των ημερων θα λαβουμε και μικρη διορθωτικη ενημερωση πανω στην 8.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...