Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Σήμερα παρατήρησα μετά από ένα 5 μηνο χρήσης τα πρώτα κολλήματα. Για κανένα λεπτό τρεμοεπαιζε η οθόνη κάπως περιεργα .προσπαθουσα να κάνω επαννεκινηση η απενεργοποίηση τιποτα. Τελικά μετά από λίγο έστρωσε..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το είχα σε λειτουργία πτήσης για δύο μέρες αλλά σήμερα την έβγαλα! Θα τα δοκιμάσω όλα αυτά που μου είπες και θα σου πω! Ευχαριστώ πάντως!

 

Τα δοκίμασα όλα εκτός από το να βάλω την κάρτα σιμ σε άλλο κινητό και πάλι τα ίδια τίποτα μήπως φταιει που το έβαζα σε λειτουργία πτήσης !

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε sms επιβεβαίωσης από cosmote για την ενεργοποίηση του wificall αλλα στις ρυθμίσεις δεν εμφανίζεται η επιλογη.restart έγινε......
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε sms επιβεβαίωσης από cosmote για την ενεργοποίηση του wificall αλλα στις ρυθμίσεις δεν εμφανίζεται η επιλογη.restart έγινε......

 

Ποια ρομ εχεις; Και πήρες update τις τελευταίες μέρες;

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα όλα εκτός από το να βάλω την κάρτα σιμ σε άλλο κινητό και πάλι τα ίδια τίποτα μήπως φταιει που το έβαζα σε λειτουργία πτήσης !

 

Ίσως τα έπαιξε η κάρτα. Το έπαθε η αδερφή μου που ενώ πήρε το 1gb δεν είχε δεδομένα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και ενώ είχα το update στο αυτόματο, πατάω μια χειροκίνητα και μου βγάζει μια ενημέρωση 39 mb .κάνει install και δεν ξανά άνοιξε η συσκευή, δοκίμασα με συνδυασμό ενώ προσπαθούσε να ανοίξει έβγαζε λογότυπα μισά γραμμένα, γραμμές διαφόρων χρωμάτων ήχους από βραχυκύκλωμα και τώρα είναι εντελώς καπουτ....αντέ πάλι εποχές lumia 950
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και ενώ είχα το update στο αυτόματο, πατάω μια χειροκίνητα και μου βγάζει μια ενημέρωση 39 mb .κάνει install και δεν ξανά άνοιξε η συσκευή, δοκίμασα με συνδυασμό ενώ προσπαθούσε να ανοίξει έβγαζε λογότυπα μισά γραμμένα, γραμμές διαφόρων χρωμάτων ήχους από βραχυκύκλωμα και τώρα είναι εντελώς καπουτ....αντέ πάλι εποχές lumia 950

 

Φοβάμαι ότι απλά βιάστηκες να δοκιμάσεις τον συνδυασμό πλήκτρων. Ήθελε απλά τον χρόνο του. Έτσι καθυστέρησε και σε μένα αλλά του έδωσα χρόνο.......

Ούτε στο 950 είχα ποτέ θέμα.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και γω την Eur και αυτό που έχω να πω είναι ότι τα σπάει το volte και vowifi!!!

 

ρε παλικάρια καλησπέρα, για πείτε μου σκέφτομαι να το πάρω τι λέτε αξίζει;

αυτό δεν είναι:https://www.kaizerstore.gr/samsung-galaxy-s7-edge-g935f-32gb-onyx-black-eu

 

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Edited by splus

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και γω την Eur και αυτό που έχω να πω είναι ότι τα σπάει το volte και vowifi!!!
Εμ στα είπα και γω..

 

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικάρια καλησπέρα, για πείτε μου σκέφτομαι να το πάρω τι λέτε αξίζει;

αυτό δεν είναι:https://www.kaizerstore.gr/samsung-galaxy-s7-edge-g935f-32gb-onyx-black-eu

 

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Φίλε με κλειστά μάτια. Για μένα ακόμη και τώρα το καλύτερο κινητό σε εμπειρία χρήσης (μην πέσετε να με φάτε βραδιάτικα..)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ειχε αναφερει οτι το volte K vowifi οτι δουλευει και σε συσκευες με ρομ διαφορετικη της κοσμοτε αλλα σε αυστριακο που μολις εκανα update δεν μιυ εβγαλε κατι..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικάρια καλησπέρα, για πείτε μου σκέφτομαι να το πάρω τι λέτε αξίζει;

αυτό δεν είναι:https://www.kaizerstore.gr/samsung-galaxy-s7-edge-g935f-32gb-onyx-black-eu

 

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

 

Εδώ που ρωτάς τι περιμένεις να σου πούμε???

Σαν συσκευή είναι πολύ καλή. Προσωπικά με χαλάει η edge οθόνη του. Σκεψου επίσης πως είναι περσινή ναυαρχίδα, υπολόγισε και την χρηματική διαφορά από το s8 και πράξε αναλόγως.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το volte δουλευει μονο με cosmote?vodafone?

Μόνο cosmote

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιος ειχε αναφερει οτι το volte K vowifi οτι δουλευει και σε συσκευες με ρομ διαφορετικη της κοσμοτε αλλα σε αυστριακο που μολις εκανα update δεν μιυ εβγαλε κατι..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρέπει να έχεις την EUR. για να τα βγάλει

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Και να στείλεις sms να το ενεργοποίησει η cosmote για τη sim σου

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ειχε αναφερει οτι το volte K vowifi οτι δουλευει και σε συσκευες με ρομ διαφορετικη της κοσμοτε αλλα σε αυστριακο που μολις εκανα update δεν μιυ εβγαλε κατι..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λενε οτι δουλευει και σε αυτη αν εισαι ροοτ φυσικα, αλλα εγω παρολλο που φλασαρα το σωστο csc δεν τα καταφερα να το κανω να δουλεψει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα και είμαι ευχαριστημένος.

Αν βγει νέα έκδοση για beta κλπ, θα ξανά πάω σε BTU

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γινεται αυτο μονο με αλλαγη CSC ή πρεπει να αλλαξουμε και rom?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και γω την Eur και αυτό που έχω να πω είναι ότι τα σπάει το volte και vowifi!!!

 

Eννοεις οτι μεχρι τωρα δεν μπορουσες να παρεις τηλεφωνο και τωρα με το vowifi μπορεις? Αυτο τα σπαει?

Γιατι βλεπω οτι μια λυση αναγκης για οσους δεν εχουν σημα αλλα εχουν wifi (αρα και σταθερο τηεφωνο) την παρουσιαζετε λιγο υπερβολικα σαν φοβερο χαρακτηριστικο σε σημειο που μερικοι ψαχνονται να αλλαξουν rom για να το βαλουν.

Γιατι αν οντως εχεις τοσο σοβαρο προβλημα με το σημα τοτε το vowifi που σε καλυπτει για μερικα τετραγωνικα σε ενα συγκεκριμενο χωρο δεν ειναι καθολου λυση. Και φυσικα δεν αποτελει κατι το φοβερο για το υπολοιπο 99% του κοσμου που εχει σημα παντα. Αλλα ουτε και λυση για τα σημεια που δεν εχουν σημα και ειναι τα βουνα και τα λαγκαδια που δεν εχουν ουτε ρευμα.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα της COSMOTE αρκετά γρήγορη χωρίς σαβούρα (μόνο λογότυπο σε boot/shutdown animation. Ενεργοποίησα και το volte. Σωτήριο σε περιοχές με κακό σημα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eννοεις οτι μεχρι τωρα δεν μπορουσες να παρεις τηλεφωνο και τωρα με το vowifi μπορεις? Αυτο τα σπαει?

Γιατι βλεπω οτι μια λυση αναγκης για οσους δεν εχουν σημα αλλα εχουν wifi (αρα και σταθερο τηεφωνο) την παρουσιαζετε λιγο υπερβολικα σαν φοβερο χαρακτηριστικο σε σημειο που μερικοι ψαχνονται να αλλαξουν rom για να το βαλουν.

Γιατι αν οντως εχεις τοσο σοβαρο προβλημα με το σημα τοτε το vowifi που σε καλυπτει για μερικα τετραγωνικα σε ενα συγκεκριμενο χωρο δεν ειναι καθολου λυση. Και φυσικα δεν αποτελει κατι το φοβερο για το υπολοιπο 99% του κοσμου που εχει σημα παντα. Αλλα ουτε και λυση για τα σημεια που δεν εχουν σημα και ειναι τα βουνα και τα λαγκαδια που δεν εχουν ουτε ρευμα.

Αυτο ακριβως συμβαινει οποτε μην τρελαινεστε...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα της COSMOTE αρκετά γρήγορη χωρίς σαβούρα (μόνο λογότυπο σε boot/shutdown animation. Ενεργοποίησα και το volte. Σωτήριο σε περιοχές με κακό σημα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορει να μην καταλαβαινω κατι, αλλα με το VoLte κανεις κλησεις οταν εχεις σημα 4G. Δηλαδη δεν εχεις 2G και 3G για να παρεις τηλεφωνο και μπορεις και παιρνεις με LTE/4G? Μου ακουγεται ακρως παραδοξο να καλυπτει η cosmote μια περιοχη πρωτα με φουλ 4G και να εχει κακο 2G/3G. Οταν εχεις κακο 3G πολυ απλα το γυρνας μονο σε 2G και εχεις 100% σημα για κλησεις.

Edited by jks13
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε το VoLTE σε unbranded λογισμικά

Αλλά δυστυχώς δεν έχει έρθει για το s8 plus ακομα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...