Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O nova launcher έχει πάνω από μήνα (και λίγο λέω) που έχει διορθώσει το θέμα με το κλείδωμα της οθόνης!

Πχ μπορείς απλά να κλειδώσεις με διπλό πάτημα οπουδήποτε στην αρχική οθόνη και μετά να ξεκλειδώσεις με δακτυλικό αποτύπωμα μόνο!

Σε ποια έκδοση φίλος;Σε εμένα ζητάει το μοτίβο όπως μετά από επανεκκίνηση. Έχω την τελευταία.

 

Now using S7 edge...

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

O nova launcher έχει πάνω από μήνα (και λίγο λέω) που έχει διορθώσει το θέμα με το κλείδωμα της οθόνης!

Πχ μπορείς απλά να κλειδώσεις με διπλό πάτημα οπουδήποτε στην αρχική οθόνη και μετά να ξεκλειδώσεις με δακτυλικό αποτύπωμα μόνο!

Μπορείς να ξεκλειδωσεις και όχι να κλειδώσεις την οθόνη με διπλό χτύπημα? Έχω το screen off και δε με βολεύει το αποτύπωμα..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε χθες το κινητό και ραγισε η οθόνη, πήγα σήμερα σε επίσημο της Samsung θεσσαλονίκη (myservice) και επειδή το ξέρω το παιδί τον ρώτησα πόσο καιρό θα πάρει, μου είπε επίσημα λένε πρόβλημα με εισαγωγές ανεπίσημα πολλές οθόνες που πήγαιναν για αντικατάσταση παρουσίασαν πρόβλημα και έχουν αποσυρθεί, μου είπε ότι δίνω προκαταβολή χωρίς να αφήσω κινητό για να μπούμε σε σειρά προτεραιότητας και αν πάρει πάνω από 20 εργάσιμες μου κάνουν αντικατάσταση συσκευής και περνώ και τα λεφτά πίσω (3 περιπτώσεις του έτυχαν τώρα τελευταία έτσι)
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ξεκλειδωσεις και όχι να κλειδώσεις την οθόνη με διπλό χτύπημα? Έχω το screen off και δε με βολεύει το αποτύπωμα..

Για κλείδωμα είναι και νομίζω είναι στο prime version στα labs

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση φίλος;Σε εμένα ζητάει το μοτίβο όπως μετά από επανεκκίνηση. Έχω την τελευταία.

 

Now using S7 edge...

Έχω την 5.0-beta6 αυτή τη στιγμή αλλά νομίζω ότι είχε διορθωθεί το πρόβλημα από την 5.0-beta1, τον Σεπτέμβριο!

Επειδή δεν ξέρω τι γίνεται στην κανονική έκδοση, πήγαινε στις ρυθμίσεις του nova και επέλεξε κάτω κάτω τα "Προχωρημένα" και εκεί δες αν έχει επιλογή "Μέθοδος κλειδώματος οθόνης".

Αν έχει, πάτα το και τίκαρε την δεύτερη επιλογή "Σβήσιμο".

Άσχετα με τι τρόπο διαλέξεις να το κλειδώνεις (double tap, ή home button), δεν θα πρέπει να σου ζητάει πιν ή κωδικό για το ξεκλείδωμα!

 

Μπορείς να ξεκλειδωσεις και όχι να κλειδώσεις την οθόνη με διπλό χτύπημα? Έχω το screen off και δε με βολεύει το αποτύπωμα..

Μόνο να κλειδώσεις μπορείς!

Edited by SO69
Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε μια ενημερωση 29MB για Γερμανικη εκδοση DBT G935FXXS1BPJ1

 

 

Όντως ήρθε και σε εμένα.

Google security patches κυρίως.

http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S7-and-S7-edge-start-receiving-October-security-patch_id86751

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση φίλος;Σε εμένα ζητάει το μοτίβο όπως μετά από επανεκκίνηση. Έχω την τελευταία.

 

Now using S7 edge...

 

έχεις σίγουρα την 5.0-beta6;

αν ναι, μπορείς να ξεκλειδώσεις κανονικά μόνο με αποτύπωμα. Θα πας ρυθμίσεις νοβα/ προχωρημένα/ μέθοδος κλειδώματος οθόνης/ σβήσιμο

 

edit: τώρα ειδα οτι σου απάντησε ο S069, αυτή ειναι η διαδικασία..

Link to comment
Share on other sites

Στην beta έκδοση όντως γίνεται. Στην κανονική όμως όχι. Απλά στην αναφορά ότι έχει καιρό που το διόρθωσε ο nova μου έδωσε την εντύπωση ότι μιλούσε για την κανονική έκδοση. Έβαλα την 5 beta όλα καλά.

 

Now using S7 edge...

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Επειδη με ενδιαφερει η αγορα εχει να προτεινει κανεις αξιοπιστο μαγαζι απο Σκρουτζ (απο τα πιο φθηνα που βλεπω) το οποιο να ειναι Unbranded και με σφραγισμενες ταινιες ασφαλειας ή το παιζω κορωνα γραμματα και οτι μου τυχει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Επειδη με ενδιαφερει η αγορα εχει να προτεινει κανεις αξιοπιστο μαγαζι απο Σκρουτζ (απο τα πιο φθηνα που βλεπω) το οποιο να ειναι Unbranded και με σφραγισμενες ταινιες ασφαλειας ή το παιζω κορωνα γραμματα και οτι μου τυχει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τις επομενες μερες θα το παραγγειλω απο kaizer..ολα μου τα κινητα απο εκει τα εχω παρει και ειμαι ευχαριστημενος..καποιος χρηστης σε θεμα του s7 edge ανεφερε να αποφευγουμε καποια αλλα δεν θυμαμαι ποια ειναι..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το νέο update. Ξέρει κανείς αν διορθώνει κάτι πέραν από την ασφαλεια;

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/101977/G935FXXS1BPI8_G935FHUI1BPH1_HUI/

 

Παίδες η τελευταία μου έκδοση είναι η παραπάνω.

Για ποιο update λέτε εσείς; Τι build date έχει;

Link to comment
Share on other sites

μόλις ήρθε update και στο δικό μου.. (Ρουμανία) 33mb security patches

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Σε πολωνικό ήρθε σε κανέναν ;

 

Σε μένα ήρθε περίπου 33 mb

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/101977/G935FXXS1BPI8_G935FHUI1BPH1_HUI/

 

Παίδες η τελευταία μου έκδοση είναι η παραπάνω.

Για ποιο update λέτε εσείς; Τι build date έχει;

 

05 October

Link to comment
Share on other sites

Σε BTU δεν εχει ερθει....ε
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το s7 edge σε ασημί χρώμα. Όμως δεν το έχει κανένα κατάστημα στο χρώμα αυτό, και δεν καταλαβαίνω και το γιατί, για να το δώ απο κοντά. Μήπως το έχει κάποιος να μου πεί εάν είναι όμορφο;. Ευχαριστώ,
Link to comment
Share on other sites

Τις επομενες μερες θα το παραγγειλω απο kaizer..ολα μου τα κινητα απο εκει τα εχω παρει και ειμαι ευχαριστημενος..καποιος χρηστης σε θεμα του s7 edge ανεφερε να αποφευγουμε καποια αλλα δεν θυμαμαι ποια ειναι..

 

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το s7 edge σε ασημί χρώμα. Όμως δεν το έχει κανένα κατάστημα στο χρώμα αυτό, και δεν καταλαβαίνω και το γιατί, για να το δώ απο κοντά. Μήπως το έχει κάποιος να μου πεί εάν είναι όμορφο;. Ευχαριστώ,

Κανένα κατάστημα δεν έχει γιατί δεν εισάγεται επίσημα στην Ελλάδα.. Αν είσαι Θεσσαλονίκη στείλε π.μ να έρθεις να το δεις..Εγω το είδα από εικόνες και μου άρεσε πολύ. Το παρήγγειλα και κατ'εμε είναι φοβερό χρώμα..αλλά γούστα είναι αυτά..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κατάστημα δεν έχει γιατί δεν εισάγεται επίσημα στην Ελλάδα.. Αν είσαι Θεσσαλονίκη στείλε π.μ να έρθεις να το δεις..Εγω το είδα από εικόνες και μου άρεσε πολύ. Το παρήγγειλα και κατ'εμε είναι φοβερό χρώμα..αλλά γούστα είναι αυτά..

Σημερα το ειδα στον γερμανο στο cosmos..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα κι εγώ ΟΤΑ φυσικά ,29 κάτι mb.Αν και μικρό σε μέγεθος το update πήρε σχετικά αρκετό χρόνο μέχρι να ολοκληρωθεί η όλη διαδικασία της αναβάθμισης. Δεν εννοώ το κατέβασμα του αρχείου αλλά την όλη διαδικασία του περασματος του update στην συσκευή.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα κι εγώ ΟΤΑ φυσικά ,29 κάτι mb.Αν και μικρό σε μέγεθος το update πήρε σχετικά αρκετό χρόνο μέχρι να ολοκληρωθεί η όλη διαδικασία της αναβάθμισης. Δεν εννοώ το κατέβασμα του αρχείου αλλά την όλη διαδικασία του περασματος του update στην συσκευή.

Ναι μικρό η μεγάλο τον ίδιο χρόνο θέλει δεν ξέρω γιατί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μικρό η μεγάλο τον ίδιο χρόνο θέλει δεν ξέρω γιατί.

Τι φτιάχνει το νέο update, αν μπορεί κάποιος να πει με απλά λόγια;

Link to comment
Share on other sites

έχεις σίγουρα την 5.0-beta6;

αν ναι, μπορείς να ξεκλειδώσεις κανονικά μόνο με αποτύπωμα. Θα πας ρυθμίσεις νοβα/ προχωρημένα/ μέθοδος κλειδώματος οθόνης/ σβήσιμο

 

edit: τώρα ειδα οτι σου απάντησε ο S069, αυτή ειναι η διαδικασία..

Εμένα όταν πατάω προχωρημένα μου βγάζει αυτές τις επιλογές

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161019/8ce44296142b0924feb29bc44a02226d.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...