Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το εβγαλα απο τον φορτιστή το πρωι και χωρις ιντερνετ το δουλεψα μεχρι το 80% .Ειδα οτι δεν έμπαινε σε sleep ειχα 35% android system . Μετα το εκανα επανεκκίνηση και το αφησα 3 ωρες και δεν εχασε ουτε 1% .και απο τοτε πεφτει το Android System.

 

Το να μην κανεις κατι σωστα δεν παιζει? Εχω δοκιμασει ολες τις τελευταιες ρομ, ειμαστε τοσοι εδω μεσα που λεμε οτι ειναι οκ..

Μηπως ειχες αφησει τιποτα συγχρονισμους ανοιχτους? γενικα ενα σωστο στησιμο παιζει ρολο..

Μηπως πχ εστηνες το κινητο και το εβγαλες απο φορτιση ενω αυτο αομα εφτιαχνε εσωτερικα ρυθμισεις (πχ στηνεις mail και για καμποση ωρα κατεβαζει mails,κτλ).

Εγω θα σου ελεγα να περιμενεις μια εβδομαδα με κανονικη χρηση να δεις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το βρήκα. Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να ξέρεις ότι μικρά = με 70 χαρακτήρες .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω περισσότερους?

Να ξέρεις ότι μικρά = με 70 χαρακτήρες .

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το να μην κανεις κατι σωστα δεν παιζει? Εχω δοκιμασει ολες τις τελευταιες ρομ, ειμαστε τοσοι εδω μεσα που λεμε οτι ειναι οκ..

Μηπως ειχες αφησει τιποτα συγχρονισμους ανοιχτους? γενικα ενα σωστο στησιμο παιζει ρολο..

Μηπως πχ εστηνες το κινητο και το εβγαλες απο φορτιση ενω αυτο αομα εφτιαχνε εσωτερικα ρυθμισεις (πχ στηνεις mail και για καμποση ωρα κατεβαζει mails,κτλ).

Εγω θα σου ελεγα να περιμενεις μια εβδομαδα με κανονικη χρηση να δεις..

Το έστησα το βραδυ πριν κοιμηθώ, το αφησα να φορτίζει με ανοιχτο το WiFi το πρωι το εβγαλα απο τον φορτιστή και μετα απο λιγο τα έκλεισα τα δεδομενα .

Τους χρονους και την συμπεριφορά με την παλια ρομ δεν την εχει με τιποτα. Με ιδιο στήσιμο ,ίδιες εφαρμογες και την ιδια χρήση απο μενα.

Δεν την εβαλα πρωτη φορα .την ειχα και πριν με οτα .τωρα απλα δοκιμασα και με καθαρη εγκατασταση

Με την παλια ρομ πιανω sot 7-8 και 9 ωρες .Με αυτην με το ζόρι 6 συνηθως 5

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω περισσότερους?

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

160 χαρακτήρες και μικρά δε γίνεται μόνο κεφαλαία .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω περισσότερους?

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Με μικρά, με τόνους κτλ 70 χαρακτήρες.

-Με αποκλειστικά κεφάλαια (άσχετα αν γράφεις εσύ με μικρά-αυτό το αλλάζει μόνο του σε κεφάλαια) 160 χαρακτήρες (πρέπει να έχεις επιλέξει τη επιλογή που έδειξε ο φίλος πιο πάνω, όχι απλά να γράφεις με κεφαλαία).

Δεν υπάρχει κάτι ενδιάμεσο.

Μιλάμε πάντα για ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί τις βάζουν σαν εφαρμογές συστήματος....

 

Για να προφυλαξουν αυτούς που δεν ξέρουν από το να χάνουν μηνύματα καθώς δεν έχει πολύ νόημα να κλείνεις αυτές τις εφαρμογές.. Κλείσε απλά το Internet αν δε θες...και αν θυμηθώ από το πόσοι έκαναν παράπονα που δεν λαμβαναν μηνύματα μετά την έκδοση 5 με εξοικονόμηση ίσως καλά εκαναν..

Οπως τα ειπα τελικα ειναι.

Έκανα λάθος που δεν την πέρασα από την αρχή.

Πλέον μπορω να βαλω fb, insta κτλπ σε εξοικονόμηση.

 

BTU apc8, παγωσα και το update και δεν κουνιεμαι απο δω.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ο καθένας οπως το βολεύει/εξυπηρετεί καλύτερα εχει η βάζει την ανάλογη έκδοση της Samsung.

Εγώ δεν την εχω εμπιστοσύνη της Samsung πλεον σε αναβαθμίσεις και ουτε κάθομαι να δοκιμάζω και γυρίζω.

Επιπλέον καμία εμπιστοσύνη στην Google που τακτικά δημιουργούνται θέματα απο το πουθενά εξαιτιας της με τα app και services της.

 

Απο την στιγμή που δουλεύει υποδειγματικά στο υψηλότερο επίπεδο η συσκευη δεν εχει κάποιο νόημα οι αναβαθμίσεις θα έλεγα απο τη στιγμή που δεν προστίθενται νεα features,ουτε με ενδιαφέρουν τα Google security patches που αυτά βάζει η Samsung σε κάθε αναβάθμιση.

 

Οταν βγει η N βλέπουμε.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξαναγυρισα στην apc8 και ησυχασα. Η σαμμυ θέλει προφανώς να μας πάει σε άλλη συσκευή σιγά σιγά . Δεν ξανακουνιεμαι από αυτή την εκδοση τέλος.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λέτε είναι τα πράματα.

Οταν δουλευει υποδειγματικα και απροβληματιστα και οταν επίσης η μπαταρία του αφηνει πολυ πίσω τον ανταγωνισμο δεν κουνιεσαι απλα.

Οι υπόλοιποι σε γειτονικα νηματα ας ριχνουν οσο θάψιμο θέλουν, οι πωλησεις του φετος μιλανε απο μονες τους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξαναγυρισα στην apc8 και ησυχασα. Η σαμμυ θέλει προφανώς να μας πάει σε άλλη συσκευή σιγά σιγά . Δεν ξανακουνιεμαι από αυτή την εκδοση τέλος.

Στην apc8 διορθώθηκε το oversensitive touch ή στην επόμενη;

Link to comment
Share on other sites

Στην apc8 διορθώθηκε το oversensitive touch ή στην επόμενη;

Τα παιδιά είπαν στην επόμενη. Εγώ δεν αντιμετωπίζω θέμα. Είναι θέμα πιασιματος και συνήθειας λόγω edge

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετα απο δέκα ήμερες ειναι η πρώτη συσκευή σε επίπεδο ναυαρχίδας που δεν εχω άγχος με την μπαταρία την ήμερα μου την βγάζει με πολύ χρήση .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά είπαν στην επόμενη. Εγώ δεν αντιμετωπίζω θέμα. Είναι θέμα πιασιματος και συνήθειας λόγω edge

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουτε εγω είχα ποτέ θέμα και οταν ειχα την 1 εκδοση του Φεβρουαρίου. Κλινω και εγω στο οτι μαλλον ειναι θεμα πιασιματος ή παλάμης.

Εμένα μετα απο δέκα ήμερες ειναι η πρώτη συσκευή σε επίπεδο ναυαρχίδας που δεν εχω άγχος με την μπαταρία την ήμερα μου την βγάζει με πολύ χρήση .

Σωστος και γενικα σε ολα της η συσκευή ειναι απροβληματιστη.

Απο τα πιο ολοκληρωμενα S κατα την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά είπαν στην επόμενη. Εγώ δεν αντιμετωπίζω θέμα. Είναι θέμα πιασιματος και συνήθειας λόγω edge

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό με κρατάει διστακτικό από το να δοκιμάσω την APC8....τώρα είμαι στην τελευταία έκδοση με τα πάντα ανοιχτά και έχω 5 έως 6 ώρες οθόνη (με τουλάχιστον 1.5 μέρα χρήση). Παρόλο αυτά καμιά φορά βλέπω ψηλά το android system (ακόμη και 30%).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με κρατάει διστακτικό από το να δοκιμάσω την APC8....τώρα είμαι στην τελευταία έκδοση με τα πάντα ανοιχτά και έχω 5 έως 6 ώρες οθόνη (με τουλάχιστον 1.5 μέρα χρήση). Παρόλο αυτά καμιά φορά βλέπω ψηλά το android system (ακόμη και 30%).

 

Εγώ πήγα από την apc 8 κατευθείαν στην τελευταία και ειδικά το android system συν το λειτουργικό δεν περνάνε το 20% μαζί..βλέπω ίδιους χρόνους με πριν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και'γω μια χαρά με τη τελευταία..

Η αναμονή είναι ψηλά γιατί στη δουλειά δεν έχω σήμα. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160702/4ec7142df192401964363aaf1dbc46f2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου μακάρι να μην συνέβαινε σε Κανένα κάτι τέτοιο... Αλλά ιδιαίτερα σε εμάς που έχουμε το μικρόβιο δεν θα έπρεπε να συμβεί ΠΟΤΈ...

Anyway πριν λίγο πήρα καινούργια συσκευή και φυσικά s7 edge duos με 2 χρόνια εγγύηση από το κατάστημα που το πήρα και 3 μήνες δώρο θραύση οθόνης και αυτό γιατί με λυπηθηκε μόλις είδε το τηλέφωνο.... 790 ευρώ το αγαπημένο μου σε χρυσό... Αχχχ και τα φυλαγα για το Note 7... Θα με σκίσει η γυναίκα μου....

Ρε τι τραβάμε

Εγώ πάντως αν ημουν στη θέση σου (φτου φτου) θα έλεγα της γυναίκας μου ότι άλλαξα όλη τη μπροστινή οθόνη και έβαλα χρυσή έτσι για διχρωμια :lol:

Για να γλυτωσω και την μουρμουρα...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Έχει ιδεα κανείς πόσο στοιχίζει το ασημί γύρω γύρω από την οθόνη;

Απο οσο ξερω αλλαζει ολο δεν γίνεται να αλλαξει μόνο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Και'γω μια χαρά με τη τελευταία..

Η αναμονή είναι ψηλά γιατί στη δουλειά δεν έχω σήμα. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160702/4ec7142df192401964363aaf1dbc46f2.jpg

Εμενα οι υπηρεσιες Google μετα την αναβάθμιση μου καταναλωνουν περισσότερη μπαταρια. Εχουμε λυση?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...