Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

Το 6s έχει σίγουρα πολύ δρόμο ακόμα μέχρι το ταβάνι.. Το G4 βέβαια σαφώς ανώτερο

 

είσαι κάτοχος και των 2? Εγω που είμαι μπορώ να πω πως το 6s κερδίζει στα σημεία . Το G4 πιξελιάζει χωρίς λόγο στο ζουμ , δεν δικαιολογείτε.

Πάντως κινητάρες και οι 2 .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτοχος iphone 6s και lg g4 μπορώ να πω με σιγουριά ότι πλέον έχουν πάει ταβάνι οι φωτογραφικές για εμάς τους κοινούς θνητούς που δεν είμαστε φωτογράφοι. Ακόμα και το πρώτο smartphone που είχα ένα samsung fit ?! με 5mp κάμερα , βλέπω απο τις τότε καλοκαιρινές διακοπές φωτο και είναι μια χαρά . Δεν ξέρω αν συμφωνεί ο λαός του myphone

 

 

Για να είμαστε εντός της πραγματικότητας, το iPhone 6s ειδικά που αν δεν κάνω λάθος δεν έχει OIS, υστερεί ακόμα περισσοτερο απο το 6s plus το οποίο θεωρώ οτι σταματά η χρήση του σαν καμερα μόλις πέσει ο ήλιος η μπεις σε χώρο με μέτριο φωτισμό.

Αν δεν ζουμαρεις κατι γινεται, αλλα γενικά ειναι πίσω απο όλες σχεδον τις ναυαρχίδες σ αυτές τις συνθήκες.

Όταν μου βγάζει θόρυβο σ ενα τέτοιο χώρο, παύει να συγκαταλέγεται (για μένα) στις καλύτερες κάμερες.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160211/92468f89cbbe3493f34106fc56eaee21.jpg

 

Εντάξει την μέρα ειναι πολύ κακό λόγο της ευκολίας που σου επιτρέπει να παίρνεις καλές φωτο με την πρώτη.

Στο βίντεο επίσης ειναι εξαιρετικό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε εντός της πραγματικότητας, το iPhone 6s ειδικά που αν δεν κάνω λάθος δεν έχει OIS, υστερεί ακόμα περισσοτερο απο το 6s plus το οποίο θεωρώ οτι σταματά η χρήση του σαν καμερα μόλις πέσει ο ήλιος η μπεις σε χώρο με μέτριο φωτισμό.

Αν δεν ζουμαρεις κατι γινεται, αλλα γενικά ειναι πίσω απο όλες σχεδον τις ναυαρχίδες σ αυτές τις συνθήκες.

Όταν μου βγάζει θόρυβο σ ενα τέτοιο χώρο, παύει να συγκαταλέγεται (για μένα) στις καλύτερες κάμερες.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160211/92468f89cbbe3493f34106fc56eaee21.jpg

 

Εντάξει την μέρα ειναι πολύ κακό λόγο της ευκολίας που σου επιτρέπει να παίρνεις καλές φωτο με την πρώτη.

Στο βίντεο επίσης ειναι εξαιρετικό.

 

Δεν ξέρω αλλά ειδικά στο σκοτάδι το θεωρώ κορυφή το 6s ... μπορεί να έχω πάθει εγκεφαλικό και να ζω σε ένα ψέμα τόσο καιρό :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά ειδικά στο σκοτάδι το θεωρώ κορυφή το 6s ... μπορεί να έχω πάθει εγκεφαλικό και να ζω σε ένα ψέμα τόσο καιρό :lol:

 

οριστε ενα συγκριτικο με το s6 edge.

https://flic.kr/s/aHskr8t5wJ

Δεν ποσταρω μια μια τις φωτο γιατι ειχαν ξανα ανεβει σε ξεχωριστο θεμα και εγινε διαγραφη.

Εγω βλεπω οτι σε πιο δυσκολες συνθηκες υστερει το 6s.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά ειδικά στο σκοτάδι το θεωρώ κορυφή το 6s ... μπορεί να έχω πάθει εγκεφαλικό και να ζω σε ένα ψέμα τόσο καιρό :lol:

 

 

Μήπως βλέπεις τις φωτογραφίες μονο στην οθόνη του κινητού σου;

Δες τες αν μπορεις σε μια καλή οθόνη υπολογιστή η μια FHD TV.

Κάνε λιγο ζουμ και θα δεις οτι οι φωτο του iPhone ειναι γεμάτες θόρυβο όπου δεν αρκεί ο φωτισμός.

Επίσης τράβηξε κάποιο πρόσωπο στα 2 μέτρα απόσταση και με τα δυο κινητά. Μετά άνοιξε τις δυο φωτογραφίες στον υπολογιστή σου σε ξεχωριστά παράθυρα και σύγκρινε τες.

Του iPhone θα έχει πολύ λιγότερη λεπτομέρεια και στις σκιές του προσώπου θα υπαρχει μαυρίλα και θόρυβος.

Μιλώ πάντα για εσωτερικούς χώρους με φωτισμό δωματίου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

είσαι κάτοχος και των 2? Εγω που είμαι μπορώ να πω πως το 6s κερδίζει στα σημεία . Το G4 πιξελιάζει χωρίς λόγο στο ζουμ , δεν δικαιολογείτε.

Πάντως κινητάρες και οι 2 .

Βρήκαμε τον ψηφοφόρο της apple!

Link to comment
Share on other sites

είσαι κάτοχος και των 2? Εγω που είμαι μπορώ να πω πως το 6s κερδίζει στα σημεία . Το G4 πιξελιάζει χωρίς λόγο στο ζουμ , δεν δικαιολογείτε.

Πάντως κινητάρες και οι 2 .

 

Λοιπόν άκου τι θα κάνεις.. αφου τα χεις και τα δυο τραβα δυο βραδινές φωτογραφίες στο ιδιο σημείο με τις ρυθμίσεις που κρίνεις εσυ οτι μπορείς να πάρεις το καλυτερο αποτέλεσμα.

Ανέβασε τες μετα στο flickr να φαίνονται και τα exif και ποσταρε τες να τις δουμε.

Περιμένω να με διαψεύσεις

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βλέπεις τις φωτογραφίες μονο στην οθόνη του κινητού σου;

Δες τες αν μπορεις σε μια καλή οθόνη υπολογιστή η μια FHD TV.

Κάνε λιγο ζουμ και θα δεις οτι οι φωτο του iPhone ειναι γεμάτες θόρυβο όπου δεν αρκεί ο φωτισμός.

Επίσης τράβηξε κάποιο πρόσωπο στα 2 μέτρα απόσταση και με τα δυο κινητά. Μετά άνοιξε τις δυο φωτογραφίες στον υπολογιστή σου σε ξεχωριστά παράθυρα και σύγκρινε τες.

Του iPhone θα έχει πολύ λιγότερη λεπτομέρεια και στις σκιές του προσώπου θα υπαρχει μαυρίλα και θόρυβος.

Μιλώ πάντα για εσωτερικούς χώρους με φωτισμό δωματίου.

 

πρόσφατα αγόρασα μια 22'' pc tv monitor samsung full hd και τις έχω συγκρίνει εκεί . Τον θόρυβο δεν τον βλέπω στο iphone αλλα ούτε και στο lg . θα ανεβάσω φώτο τώρα να τις δούμε

Link to comment
Share on other sites

iphone iphone

 

lg LG

 

Για να είναι πιο καλό το συγκριτικό μπορείς να ανεβάσεις φώτο από την συσκευασία με το κολλύριο;

Link to comment
Share on other sites

iphone iphone

 

lg LG

 

παντως εμενα μου φαινεται καλυτερη του iphone..στα χρωματα ισως να μην πεφτει τοσο μεσα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οριστε ενα συγκριτικο με το s6 edge.

https://flic.kr/s/aHskr8t5wJ

Δεν ποσταρω μια μια τις φωτο γιατι ειχαν ξανα ανεβει σε ξεχωριστο θεμα και εγινε διαγραφη.

Εγω βλεπω οτι σε πιο δυσκολες συνθηκες υστερει το 6s.

 

βεβαια εδω δεν εχετε κανει κανα σχολιο :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

galaxy s6 auto

 

24960815895_deaecf759e_c.jpg20151202_100306 by spazoklabanias, on Flickr

 

24867784771_c549ae6f2b_c.jpg20160129_130905 by spazoklabanias, on Flickr

 

24934822166_d541f6ec50_c.jpg20160129_130845 by spazoklabanias, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

να τρολλαρω γιατί ? τι σου φάνηκε τρολλ?

Φίλε το G4 τι κάμερα έχει? Πόσα Mp? Η ανάλυση που βλέπουμε της φωτογραφίας που έχεις ανεβάσει πόσα είναι?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το G4 τι κάμερα έχει? Πόσα Mp? Η ανάλυση που βλέπουμε της φωτογραφίας που έχεις ανεβάσει πόσα είναι?

 

Το δείχνει εκεί που πας να την κατεβάσεις (original)

Το g4 όπως έχουμε δει τραβάει καλύτερα από αυτο;)

Link to comment
Share on other sites

Βρήκαμε τον ψηφοφόρο της apple!

 

χαχαχα πολυ καλο.ο αλλος ειμαι εγω :pεγω ψήφησα apple για την ευκολια που βγαζω φωτο καθημερινα.ξερω ομως οτι αν ψαχτείς με μερικα αλλα βγάζεις καλύτερες φωτο.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ποιο κολλύριο ? τι εννοείς ?

 

Θεωρείς ότι το αντικείμενο της φωτογράφισης είναι το ιδανικό;

 

Για σωστά αποτελέσματα ανέβασε φώτο με τα κινητά στερεωμενα κάπου μιας και του G4 κουνημένη την βλέπω....

 

Καμία σχέση με ότι έχει ήδη ανέβει από το g4.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το G4 τι κάμερα έχει? Πόσα Mp? Η ανάλυση που βλέπουμε της φωτογραφίας που έχεις ανεβάσει πόσα είναι?

θεωρητικά ειναι 16mp , λες να έχω χαμηλή ανάλυση μέσω ρυθμίσεων ? δεν έχω πειράξει τίποτα ούτε στο ένα ούτε στο άλλο

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...