Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

Είναι φανερό ότι την έχεις κουνησει επίτηδες την τελευταία φωτογραφία ή δεν άφησες το κινητό να εστιάσει, δε μπορεί από τα αριστουργηματα του Finn να βλέπουμε τόση διαφορά με σένα.

 

Ίσως να έγραφες διαφορετικά αυτό που θες να πεις. Έχουν διαγραφθεί posts με λιγότερο επιθετικό τόνο ;)

 

Για την τελευταία να παρατηρήσω πως είναι τραβηγμένες μέσα από τζάμι. Παίζει η εστίαση να το έχασε λίγο εκεί. Επίσης, να θυμάστε πως σε full auto το S7 είναι το μόνο στο οποίο κανείς δεν έχει αρνηθεί πως βγάζεις τις πιο "ικανοποιητικές" φώτο χωρίς να τις ψειρίσεις.

 

ps. αν θες μην παραθέτεις και τις φωτογραφίες γιατί βγαίνει τεράστιο το Post σου. απλά σβήνε τον κώδικα του flickr και άφηνε το μπλα μπλα ή την φωτο που σε ενδιαφέρει.

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντρεα, το OIS του S7 ειναι μαπα, το εχουν πει και οι ειδικοι εδω.

 

Τοτε εχετε φοβερα χερια και θα πρεπε να γινετε χειρουργοι :lol: Τα δειγματα σας ειναι παντα πολυ sharp οσο χαμηλα και αν εχει πεσει το shutter speed.

 

Παρεμπιπτοντως φοβερο ois ειχε το lg g2. Ακομα και οταν ειχα βρει ενα trick να τραβαω φωτογραφιες σε 1/3 καταφερνα και εβγαζα sharp χερατες φωτογραφιες (φυσικα με μαχη αφου εβγαζα 3-4 για να κρατησω μια)

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για την τελευταία να παρατηρήσω πως είναι τραβηγμένες μέσα από τζάμι. Παίζει η εστίαση να το έχασε λίγο εκεί.

 

Εισαι γατος!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έγραφες διαφορετικά αυτό που θες να πεις. Έχουν διαγραφθεί posts με λιγότερο επιθετικό τόνο ;)

 

Για την τελευταία να παρατηρήσω πως είναι τραβηγμένες μέσα από τζάμι. Παίζει η εστίαση να το έχασε λίγο εκεί. Επίσης, να θυμάστε πως σε full auto το S7 είναι το μόνο στο οποίο κανείς δεν έχει αρνηθεί πως βγάζεις τις πιο "ικανοποιητικές" φώτο χωρίς να τις ψειρίσεις.

 

ps. αν θες μην παραθέτεις και τις φωτογραφίες γιατί βγαίνει τεράστιο το Post σου. απλά σβήνε τον κώδικα του flickr και άφηνε το μπλα μπλα ή την φωτο που σε ενδιαφέρει.

 

Ναι έχεις δίκιο φάνηκε επιθετικό το στυλ μου αλλά μου έναντι εντύπωση τόσο θολή φωτογραφία, ούτε επίτηδες .

Για το άλλο που λες επειδή δεν είμαι σίγουρος τι σβήνω τα άφησα όλα. Θα το μαζέψω συγνώμη

Link to comment
Share on other sites

Είναι φανερό ότι την έχεις κουνησει επίτηδες την τελευταία φωτογραφία ή δεν άφησες το κινητό να εστιάσει, δε μπορεί από τα αριστουργηματα του Finn να βλέπουμε τόση διαφορά με σένα.

 

Την κούνησα Ναι όπως είναι φανερό επίτηδες επειδή έχω καλές μετοχές στην Samsung! Για τις άλλες τις μη κουνημενες γιατί δεν άφησες σχόλιο?

Link to comment
Share on other sites

 

Για την τελευταία να παρατηρήσω πως είναι τραβηγμένες μέσα από τζάμι. Παίζει η εστίαση να το έχασε λίγο εκεί. Επίσης, να θυμάστε πως σε full auto το S7 είναι το μόνο στο οποίο κανείς δεν έχει αρνηθεί πως βγάζεις τις πιο "ικανοποιητικές" φώτο χωρίς να τις ψειρίσεις.

 

δεν παυει να ειναι και τα 2 πισω απο το τζαμι ομως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δεν παυει να ειναι και τα 2 πισω απο το τζαμι ομως.

 

Ακριβώς αυτό υπερασπίζομαι ;) Πως σε ίδιες συνθήκες το S7 τα πήγε καλύτερα λόγω καλύτερης εστίασης.

 

 

@xostel what the ****? Φοβερο το 950... φοβερα και τα ζωντανα σου :)

 

 

Antretng το 950 αν είχε Android θα ήταν το ΑΠΟΛΥΤΟ καμεροτηλέφωνο -με μόνα μελανά σημεία το βραδινό focus, τα (κουραστικά κατ' εμέ) εντονότερα μπλε, και το κιτρινωπό white balance.

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

Την κούνησα Ναι όπως είναι φανερό επίτηδες επειδή έχω καλές μετοχές στην Samsung! Για τις άλλες τις μη κουνημενες γιατί δεν άφησες σχόλιο?

 

Οι άλλες είναι συνηθισμένες και όπως λένε οι πολλοί εδώ αν έχω καταλάβει καλά, έχουν κορεσμενα χρώματα και υπερβολική οξύτητα ενω του HTC είναι πιο φυσικές.

Link to comment
Share on other sites

@xostel what the ****? Φοβερο το 950... φοβερα και τα ζωντανα σου :)

 

Ειναι φίλου...

Αυτο ειναι εμένα. Αν δεν την κατεβασουν παλι...

 

34039288676_53416aba74_c.jpgWP_20170416_17_15_43_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Οι άλλες είναι συνηθισμένες και όπως λένε οι πολλοί εδώ αν έχω καταλάβει καλά, έχουν κορεσμενα χρώματα και υπερβολική οξύτητα ενω του HTC είναι πιο φυσικές.

 

Του htc πάντως είναι εκτός πραγματικότητας τα χρώματα στις συγκεκριμένες φωτογραφίες. Δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα με το Μ10. Αν δεν μου άρεζε δεν θα το έπαιρνα καν.

 

https://flic.kr/s/aHskTkDWvK

Link to comment
Share on other sites

Του htc πάντως είναι εκτός πραγματικότητας τα χρώματα στις συγκεκριμένες φωτογραφίες. Δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα με το Μ10. Αν δεν μου άρεζε δεν θα το έπαιρνα καν.

 

https://flic.kr/s/aHskTkDWvK

 

Η βραδυνή του m10 δεν είναι κουνημένη. Δεν έχει κάνει φόκους.

Στη βραδυνή του σάμσουγκ, κάτι έχει συμβεί. Δείτε λίγο από την κορυφή του κτηρίου, μέχρι κάτω. Τι είναι αυτό????

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είναι σταγόνα που στάζει στο τζάμι. Δες και τις δυο φωτο στο κτίριο. Στη μια φωτο εχει χωρισει το κτίριοστα δυο, στην άλλη δείχνει δυο κορμούς δέντρων λίγο πιο κάτω, ενώ το δέντρο είναι ένα.

 

Συμφωνώ πως δεν έχει κάνει focus. Που είναι αδυναμία κατ' εμέ, αλλά και καθαρά συμπτωματικό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι σταγόνα που στάζει στο τζάμι. Δες και τις δυο φωτο στο κτίριο. Στη μια φωτο εχει χωρισει το κτίριοστα δυο, στην άλλη δείχνει δυο κορμούς δέντρων λίγο πιο κάτω, ενώ το δέντρο είναι ένα.

 

Συμφωνώ πως δεν έχει κάνει focus. Που είναι αδυναμία κατ' εμέ, αλλά και καθαρά συμπτωματικό. ;)

 

Έλιωναν τα χιόνια στο παρμπρίζ και φαίνεται έπεσε ξανά νερό Όταν έβγαζα την φωτογραφία με το Samsung. Αύριο χαράματα ίσως καταφέρω να βγάλω άλλες με παρόμοιο σκηνικό η Όταν κάνω διάλλειμα σε κάνα δάσος

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά εντυπωσιακός! Είσαι μεγάλος μάστορας της φωτογραφίας και έχω εντυπωσιαστει ξανά! Σίγουρα έχεις χέρι αλλά το κινητό είναι τοπ γιατί σε κάθε φωτογραφία σου δεν υπάρχει τίποτα μέτριο.

 

 

 

.

 

ευχαριστω φιλε...να εισαι καλα

hdr lg g5

34139903765_12e4c62e44_c.jpg20170417_195710_HDR by carola menefee, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Leeco max 2 Auto

33328418233_dc4b5c345f_c.jpgLeeco max 2 auto by Giwrgos Gkretsikos, on Flickr

To έχω στα χέρια μου από χθες δεν έχω ακόμα ολοκληρωμένη άποψη για την κάμερα ελάχιστες φωτογραφίες έχω τραβήξει και αυτές στο auto(όχι ότι έχει πολλές ρυθμίσεις).

Link to comment
Share on other sites

Είναι σταγόνα που στάζει στο τζάμι. Δες και τις δυο φωτο στο κτίριο. Στη μια φωτο εχει χωρισει το κτίριοστα δυο, στην άλλη δείχνει δυο κορμούς δέντρων λίγο πιο κάτω, ενώ το δέντρο είναι ένα.

 

Συμφωνώ πως δεν έχει κάνει focus. Που είναι αδυναμία κατ' εμέ, αλλά και καθαρά συμπτωματικό. ;)

 

Α, πίσω από τζάμι είσαι?

Πολλές συσκευές δυσκολεύονται να εστιάσουν το βράδυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω φιλε...να εισαι καλα

hdr lg g5

34139903765_12e4c62e44_c.jpg20170417_195710_HDR by carola menefee, on Flickr

 

Δεν μου αρέσει ο τρόπος που έχει αποδώσει τα πράσινα στο backround.

Θα έλεγα ότι είναι λαδοπαστέλ, χωρίς λεπτομέρεια. Περιμένα κάτι καλύτερο από το g5

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Α, πίσω από τζάμι είσαι?

Πολλές συσκευές δυσκολεύονται να εστιάσουν το βράδυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν μου αρέσει ο τρόπος που έχει αποδώσει τα πράσινα στο backround.

Θα έλεγα ότι είναι λαδοπαστέλ, χωρίς λεπτομέρεια. Περιμένα κάτι καλύτερο από το g5

 

Οχι και λαδοπαστελ το G5, τι να πουν κατι αλλα τοτε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Α, πίσω από τζάμι είσαι?

Πολλές συσκευές δυσκολεύονται να εστιάσουν το βράδυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν μου αρέσει ο τρόπος που έχει αποδώσει τα πράσινα στο backround.

Θα έλεγα ότι είναι λαδοπαστέλ, χωρίς λεπτομέρεια. Περιμένα κάτι καλύτερο από το g5

 

Aμα βλεπεις λαδοπαστελ σε αυτη τη φωτογραφια...τοτε εχεις προβλημα.

Για λαδοπαστελ αφθονο προσφερεται το S7

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε...να εισαι καλα

hdr lg g5

34139903765_12e4c62e44_c.jpg20170417_195710_HDR by carola menefee, on Flickr

 

Την αλήθεια λέω όσο μπορώ να κρίνω σαν πιο άπειρος από εσάς. Τι εννοούν λαδοπαστελι?

Link to comment
Share on other sites

Aμα βλεπεις λαδοπαστελ σε αυτη τη φωτογραφια...τοτε εχεις προβλημα.

Για λαδοπαστελ αφθονο προσφερεται το S7

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κάτι μου θυμίζουν τα λεγόμενά σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την αλήθεια λέω όσο μπορώ να κρίνω σαν πιο άπειρος από εσάς. Τι εννοούν λαδοπαστελι?

 

Είναι ένα είδος παστελιού, από την Κορέα. Τη Νότια συγκεκριμένα. :lol::lol::lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...