Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

Δεν φαίνεται το exif που πήγε; Τι έκδοση του flickr είναι αυτή;

 

το exif φαίνεται κανονικά τουλάχιστον σε PC που είμαι τώρα..

Τώρα ή το ois έχει κάποιο θέμα, ή αυτό είναι που μπορεί να δώσει σε περίπτωση που το παιδί δεν είχε μικροκομπρεσέρ στα χέρια που δεν το νομίζω...

Πρέπει να διευκρινιστεί διότι έρχεται σε αντιπαράθεση με άλλα δείγματα από πλατείες και εκκλησιές

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τόσο την τράβηξε την δεύτερη βλέπω 1/4 και 200 iso.

Ναι δεν είδα exif και νόμιζα ότι σύμφωνα με αυτό που βλέπω πρόκειται για auto.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Μπορω να πω ότι έχω σταθερό έως πολύ σταθερό χέρι..Το μόνο που παρατηρώ ,και ίσως είναι ιδέα μου, είναι ότι μου φαίνεται πως δεν εστιάζει σωστά....Με αποτέλεσμα να μην έχω καθόλου λεπτομέρειες. Edited by sakis671989
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Μπορω να πω ότι έχω σταθερό έως πολύ σταθερό χέρι..Το μόνο που παρατηρώ ,και ίσως είναι ιδέα μου, είναι ότι μου φαίνεται πως δεν εστιάζει σωστά....Με αποτέλεσμα να μην έχω καθόλου λεπτομέρειες.

 

Δεκτόν. Εγώ δεν έχω τόσο. Πχ από όσο έχω δει του Saleakos είναι άγαλμα το παιδί.

Έλεγξε αν μπορείς με κάποιο άλλο 950 στις ίδιες συνθήκες. Ελεγξε αν ήταν με δαχτυλιές ο φακός. Αν το άλλο που ενδεχομένως να βρεις είναι στα ίδια επίπεδα τότε πιθανώς να τίθονται ερωτηματικά για άλλα δείγματα που βλέπουμε κατα καιρούς.

Πάντως καλό θα είναι να το ελέγξεις γιατί η γενική ιδέα είναι πως το 950 φαίνεται να είναι καλύτερο απο αυτά τα δείγματα...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Μπορω να πω ότι έχω σταθερό έως πολύ σταθερό χέρι..Το μόνο που παρατηρώ ,και ίσως είναι ιδέα μου, είναι ότι μου φαίνεται πως δεν εστιάζει σωστά....Με αποτέλεσμα να μην έχω καθόλου λεπτομέρειες.

Κατά την γνώμη μου δεν χρειαζόταν Iso 200 και επίσης δεν μου φαίνεται και τόσο σταθερή η φώτο,αλλιώς δεν θα έβγαινε αυτή η θολούρα στο backround.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε άλλη μια.....πολυ πιθανών να έχει κάποιο θέμα...μεταχειρισμενο το πήρα.

 

https://m.flickr.com/#/photos/142888195@N07/26380284674/

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε άλλη μια.....πολυ πιθανών να έχει κάποιο θέμα...μεταχειρισμενο το πήρα.

 

https://m.flickr.com/#/photos/142888195@N07/26380284674/

 

Μια χαρά μου φαίνεται εμένα..

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μου φαίνεται εμένα..

 

Μπορεί να μας έχει μπει και η ιδέα αλλά ένα ελαφρύ Blur σε full screen ίσως να υπάρχει...

(στο κινητό δεν το παρατηρώ...)

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου δεν χρειαζόταν Iso 200 και επίσης δεν μου φαίνεται και τόσο σταθερή η φώτο,αλλιώς δεν θα έβγαινε αυτή η θολούρα στο backround.

 

Θα συμφωνησω με την αποπανω αποψη.

Γενικα ειναι καλη ιδεα να μην υπερεκτιματε τις δυνατοτητες σας. Δε το λεω για να πρσβαλλω, απλα μειωνεις (γενικα μιλωντας παντα) αρκετα τη πιθανοτητα να παρεις μια σωστη φωτο.

 

Απο οσα εχω δει το 1/4 "ταιριαζει" πιο πολυ στην pureview των 8mpx και οχι στη μεγαλη.

Για μεγαλυτερη αναλυση (16μπχ) πιο ταιριαστο παει το 1/8.

Απο την αλλη με timer και 5-6 ληψεις μπορει να παιρνετε το αποτελεσμα που θελετε.

 

Το λουλουδι με 1/25 δεν εχει προβλημα...απλα εισαι με closed focus και το (ρηχο) βαθος πεδιου ξεγελαει.

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι χρειαζομουν μια ανανεωση.

LG Nexus 5x....παπαδες

 

26918133681_2eb62c7b6d_c.jpgProShot_20160513_141614 by foxy4270, on Flickr

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Κλάμα. Στο στοίχημα θα σε παίζω την επόμενη φορά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι χρειαζομουν μια ανανεωση.

LG Nexus 5x....παπαδες

 

26918133681_2eb62c7b6d_c.jpgProShot_20160513_141614 by foxy4270, on Flickr

 

Νιωθω πολυ χαζος γιατι πηρα το "παπαδες" κυριολεκτικα και κανα ζοομ στη φωτο σου γυρω απο την εκκλησια και τους εψαχνα!!! Νομιζα οτι ηθελες να δωσεις προσοχη στη λεπτομερεια του στυλ να φαινονται και οι παπαδες .:wacko:

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι χρειαζομουν μια ανανεωση.

LG Nexus 5x....παπαδες

 

26918133681_2eb62c7b6d_c.jpgProShot_20160513_141614 by foxy4270, on Flickr

 

ενεργοποίησε το HDR+ και θα δεις και μέσα στο ιερό...

 

Πάντως βγαίνει καινούργια ταινία

"Lord of the Trolls", τι να πω....

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Στις κόντυνες φωτογραφίες μου φαίνεται ότι είναι καλο.Τα μάκρυνα τοπια φαίνεται να μην έχουν λεπτομέρεια, ή σαν να μην έχει γίνει σωστή εστίαση, ή απλα είμαι πολύ άσχετος...χαχχα
Link to comment
Share on other sites

Ότι πρέπει το Αεροδρόμιο Ελληνικού για vintage φωτογραφίες...εδώ μια στραβή

 

26714659850_df4ed291a7_z.jpg(null) by -NetRaider||-

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Δυστυχώς δεν έχω κάποια καλή φωτο να ανεβάσω αλλά θα σας πρηξω με δυο ερωτήσεις. Για καλή φωτογραφία, αποκλειστικά Android και με budget μέχρι 250 ευρώ να φανταστώ ότι το nexus 5x είναι μονόδρομος? Οι κάμερες των δύο nexus (5x και 6p) είναι ίδιες? Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Δυστυχώς δεν έχω κάποια καλή φωτο να ανεβάσω αλλά θα σας πρηξω με δυο ερωτήσεις. Για καλή φωτογραφία, αποκλειστικά Android και με budget μέχρι 250 ευρώ να φανταστώ ότι το nexus 5x είναι μονόδρομος? Οι κάμερες των δύο nexus (5x και 6p) είναι ίδιες? Ευχαριστώ πολύ!

 

Ακριβώς ίδιες, μόνη διαφορά ότι λόγω επεξεργαστή στο 5Χ εχεις λιγοτερες επιλογες στο slow motion video.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Δυστυχώς δεν έχω κάποια καλή φωτο να ανεβάσω αλλά θα σας πρηξω με δυο ερωτήσεις. Για καλή φωτογραφία, αποκλειστικά Android και με budget μέχρι 250 ευρώ να φανταστώ ότι το nexus 5x είναι μονόδρομος? Οι κάμερες των δύο nexus (5x και 6p) είναι ίδιες? Ευχαριστώ πολύ!

 

Το 6π εχει μπροστινη 8Mp ενω το αλλο 5

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι χρειαζομουν μια ανανεωση.

LG Nexus 5x....παπαδες

 

Δεν είναι αυτο το κινητό για σενα. Οχι φυσικά επειδή δεν βγάζει καλές φωτο (κάθε άλλο μάλιστα) αλλά επειδή ξέρω τα χούγια σου.

Ειχα βάλει στοίχημα με τον εαυτό μου πως το επόμενο κινητό σου θα ήταν το Huawei P9 ή το Nubia Z11 mini

Link to comment
Share on other sites

Lumia 640XL HDR

26955416376_f816fa7a48_c.jpgLumia 640XL HDR by Giwrgos George, on Flickr

 

 

Πολυ ωραια Γιώργο. Πάντα λειτουργεί το hdr σε σενα; Σε μένα τις μισές φόρες δεν λειτουργεί ...

Edited by xostel77
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια Γιώργο. Πάντα λειτουργη το hdr σε σενα; Σε μένα τις μισές φόρες δεν λειτουργη...

Και μένα το ίδιο,όποτε το θυμάται λειτουργεί :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Δυστυχώς δεν έχω κάποια καλή φωτο να ανεβάσω αλλά θα σας πρηξω με δυο ερωτήσεις. Για καλή φωτογραφία, αποκλειστικά Android και με budget μέχρι 250 ευρώ να φανταστώ ότι το nexus 5x είναι μονόδρομος? Οι κάμερες των δύο nexus (5x και 6p) είναι ίδιες? Ευχαριστώ πολύ!

 

Επειδή ψάχνομαι για 2ο με αποκλειστικό γνώμονα τη φωτογραφία, και με μπάτζετ το ίδιο, φυσικά θα πάω σε 5χ. Όμως αν είναι για 1ο πρέπει να κάνεις αρκετούς συμβιβασμούς.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λες και επιλεγει αυτο πότε θα λειτουργήσει:lol: Edited by xostel77
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...