Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

Oneplus 5

ONEPLUS 5.. IMG_20170622_

 

 

 

Ίδιο φώτο με S8 άλλη μέρα όμως

Samsung Galaxy S8 photo.. Auto

 

Τι αλλη μερα, αλλη εποχη ειναι :p

Στο ενα εχει πρασιναδα στο εδαφος, στο άλλο ειναι καμμένο :p

 

Κατα τα άλλα ειναι ευκολη φωτο που δεν δυσκολευει κανενα συγχρονο κινητο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oneplus 5

ONEPLUS 5.. IMG_20170622_

 

Ίδιο φώτο με S8 άλλη μέρα όμως

Samsung Galaxy S8 photo.. Auto

Δύσκολο να πούμε και να κάνουμε τη σύγκριση εφόσον οι φωτό είναι τραβηγμένες σε διαφορετικές χρονικές στιγμές. Η εντύπωσή μου είναι ότι το 1+5 δίνει ένα τόνο σκουρότερο απ' ό,τι ενδεχομένως θα ήταν στην πραγματικότητα το φως, ίσως να φταίει το tap στη φωτομέτρηση, ενώ το S8 αποδίδει πειστικά το κάμα του περιβάλλοντος τώρα που μας έρχεται σκληρός καύσωνας. Πάντως και τα δύο αποδίδουν ωραίες λεπτομέρειες, ίσως καλύτερο το 1+5, και καλό βάθος αν και το θέμα είναι εύκολο όπως προείπε ο nikchris.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Oneplus 5

ONEPLUS 5.. IMG_20170622_

 

 

 

Ίδιο φώτο με S8 άλλη μέρα όμως

Samsung Galaxy S8 photo.. Auto

 

αν και εχω βαρεθει να σχολιαζω τετοια vs, στη μια φωτο υπαρχουν χορτα ενω στην αλλη ειναι κουρεμενα, οποτε ως προς αυτο δε νομιζω οτι μπορουμε να πουμε κατι. Κατα τα αλλα ειναι ευκολες και απλες φωτο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Htc u11 auto

34745468483_c46ce6da39_c.jpgIMAG0466 by xristos zerzis, on Flickr

Βρε αγάπη μου γλυκειά, καλοκαίριασε τώρα. Πήγαινε μέρα σε ένα πάρκο, σε ένα αρχαιολογικό χώρο, στην παραλία ή στην ταβέρνα με μπόλικους μεζέδες, ΟΧΙ ΑΛΛΕΣ ΒΡΑΔΥΝΕΣ, ΟΧΙ ΑΛΛΕΣ ΤΕΛΕΙΕΣ ΦΩΤΟ ΤΟΥ U11, ΜΑΣ ΕΠΝΙΞΕΣ! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

αν και εχω βαρεθει να σχολιαζω τετοια vs, στη μια φωτο υπαρχουν χορτα ενω στην αλλη ειναι κουρεμενα, οποτε ως προς αυτο δε νομιζω οτι μπορουμε να πουμε κατι. Κατα τα αλλα ειναι ευκολες και απλες φωτο.

 

2 μέρες διαφορά στη φωτογραφία, είχα ξεχάσει το S8 σπίτι εκείνη την ημέρα όταν είχα το Oneplus 5

Εσείς πιο λέτε τελικά S8 η OP5 στης φωτογραφιες;

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

2 μέρες διαφορά στη φωτογραφία, είχα ξεχάσει το S8 σπίτι εκείνη την ημέρα όταν είχα το Oneplus 5

Εσείς πιο λέτε τελικά S8 η OP5 στης φωτογραφιες;

Αν διαθέτεις ταυτόχρονα και τις δυο συσκευές, βγάλε κι άλλες πολλές συγκριτικές φωτογραφίες να έχουμε καλύτερη ιδέα.

Αλλά διακριτική μου γνώμη με άλλα δείγματα που παρουσιάστηκαν εδώ, κερδίζει οριακά το S8. Τεράστια βελτίωση όχι μόνο σε σχέση με το αμφιλεγόμενο S7 αλλά σε συνολικό κόνσεπτ σαν κάμερα. Παραμονεύει όμως το εντυπωσιακό U11 αρκεί να δούμε κι άλλα ικανοποιητικά δείγματα παντός καιρού κι όχι μόνο σε σκοτάδια.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

2 μέρες διαφορά στη φωτογραφία, είχα ξεχάσει το S8 σπίτι εκείνη την ημέρα όταν είχα το Oneplus 5

Εσείς πιο λέτε τελικά S8 η OP5 στης φωτογραφιες;

 

Τραβα ιδια καδρα ιδια ωρα και κατα προτιμηση δυσκολες (πχ νυχτερινες ή μερα με κοντρα τον ηλιο και σκιες)

Link to comment
Share on other sites

Htc u11 auto

34745468483_c46ce6da39_c.jpgIMAG0466 by xristos zerzis, on Flickr

 

like στη φωτό και σαν θέμα και σαν ποιότητα....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές του htc 11 μπράβο στην htc!!! Ακόμα και στα πρόσωπα ήταν πολύ καλές αυτές που είδα!!!

 

Θέλουμε και άλλα δείγματα από το 1+5 κυρίως low light αλλά και πρόσωπα αν μπορείς!!

 

Και κανένα δείγμα από g6 ρε παιδιά οποίος το έχει!!(έχω δει από το youtube!!)

 

Και μια από μένα 6p auto!!

35434226861_e8e94ca9e4_c.jpgIMG_20170627_091033 by manthos kalaitzidis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές του htc 11 μπράβο στην htc!!! Ακόμα και στα πρόσωπα ήταν πολύ καλές αυτές που είδα!!!

 

Θέλουμε και άλλα δείγματα από το 1+5 κυρίως low light αλλά και πρόσωπα αν μπορείς!!

 

Και κανένα δείγμα από g6 ρε παιδιά οποίος το έχει!!(έχω δει από το youtube!!)

 

Μάνθο, με τα μέχρι στιγμής δεδομένα, το επόμενο βήμα (ειδικά μετά το 6P) και σαν κινητό αλλά και φυσικά στην κάμερα είναι το U11. Το S8 (προσωπικά) το απορρίπτω λόγω edge οθόνης που δεν μου αρέσει καθόλου. G6, 1+5 πέρασαν και δεν ακούμπησαν, ειδικά στο θέμα της κάμερας. Από εμφάνιση ή ταχύτητα λογισμικού οκ. Αλλά μέχρι εκεί.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι φαίνεται το U11 είναι κορυφαία φωτο-συσκευή με "παλιομοδίτικο" design.

Η εμφάνιση βέβαια είναι κάτι σχετικό και έγκειται στην αισθητική αντίληψη του καθενός, πιστεύω όμως ότι ανοίκει πλέον στην προηγούμενη σχεδιαστική γενιά.

Για τις φωτογραφίες που είδα εδώ από το U11 δεν έχω να πώ κάτι. Μας έχουν αφήσει όλους άφωνους αλλά θα ήθελα να το δω και στα χέρια κάποιου άλλου γιατί αυτές είναι συγκεκριμένου μάγου-καλλιτέχνη ο οποίος δίνει ρέστα σε ότι ανεβάζει.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι περιμενω και ημερησιες. Δεν το λεω για να μειωσω το κινητο αλλα γιατι προσωπικα αυτες με ενδιαφερουν περισσοτερο. :)
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι περιμενω και ημερησιες. Δεν το λεω για να μειωσω το κινητο αλλα γιατι προσωπικα αυτες με ενδιαφερουν περισσοτερο. :)

Βάση των όσων έχουμε ήδη δει, στη χειρότερη περίπτωση στις πρωινές θα παίζει μπάλα στην κορυφή με Pixel, Nexus, S8.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Όσο η τιμή του είναι καρφωμένη στα 665 με το S8(+) συνεχώς μειούμενη, δυστυχώς θα μείνει ένα "τοπ καμεροτηλέφωνο"... για λίγους.

 

Δεν βλέπω κάποιο ιδιαίτερο λόγο να το προτιμήσει κάποιος έναντι του S8(+), πέραν της αξιόλογης κάμερας σε pixel peeping συγκριτικό με το S8(+).

 

ΣΩΣΤΕ ΜΕ, δεν θέλω να δώσω 665 για το U11 αλλά με γαργαλάνε οι τσέπες μου παιδιά. :P

Link to comment
Share on other sites

Όσο η τιμή του είναι καρφωμένη στα 665 με το S8(+) συνεχώς μειούμενη, δυστυχώς θα μείνει ένα "τοπ καμεροτηλέφωνο"... για λίγους.

 

Δεν βλέπω κάποιο ιδιαίτερο λόγο να το προτιμήσει κάποιος έναντι του S8(+), πέραν της αξιόλογης κάμερας σε pixel peeping συγκριτικό με το S8(+).

 

ΣΩΣΤΕ ΜΕ, δεν θέλω να δώσω 665 για το U11 αλλά με γαργαλάνε οι τσέπες μου παιδιά. :P

Συμφωνώ 1000%.

Δεν ξέρω ποιο από τα δύο είναι καλύτερο στην κάμερα (προσωπικά μου αρέσουν περισσότερο του U11) αλλά το σίγουρο είναι ότι το S8 σχεδιαστικά είναι στο σήμερα ενώ το U11 στο χθές. Και αυτός που πάει να τα σκάσει για συσκευή, ο απλός κοινός θνητός λέω, σίγουρα θα κοιτάξει συσκευή που του την σηκώνει....την αισθητική ήθελα να πώ....και τα S8 είναι ξε-σηκωτικά τα ρημάδια!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο plan που μπορώ να σκεφτώ είναι να πάω στο U11 και να το πουλήσω -δεδομένης της σταθερής τιμής- όοοοταν το βαρεθώ σε αρκετά καλή τιμούλα, και να πάω έπειτα στο S8+.

 

Όμως σε 15 μέρες που (αν) θα πάρω το S8+, και θα έχει 600+λίγα ευρώ, είναι 60 ευρώ φτηνότερα ρε γ@μώτο...

 

Συν ότι μ αρέσει το σοκοφρετί σχήμα του S8.

 

ΝΑ ΣΚΑΣΩ ΕΙΜΑΙ. :P

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο plan που μπορώ να σκεφτώ είναι να πάω στο U11 και να το πουλήσω -δεδομένης της σταθερής τιμής- όοοοταν το βαρεθώ σε αρκετά καλή τιμούλα, και να πάω έπειτα στο S8+.

 

Όμως σε 15 μέρες που (αν) θα πάρω το S8+, και θα έχει 600+λίγα ευρώ, είναι 60 ευρώ φτηνότερα ρε γ@μώτο...

 

Συν ότι μ αρέσει το σοκοφρετί σχήμα του S8.

 

ΝΑ ΣΚΑΣΩ ΕΙΜΑΙ. :P

 

Κι το S8 να πάρεις, σε βλέπω λίγο καιρό μαζί του, λόγω μικροβιου. Και δεδομένης της πτώσης των τιμών, χαμένος θα βγεις. Όλα αυτά τα χρήματα και μάλιστα πολύ λιγότερα από αυτά, δεν αξίζουν να δωθουν από τη στιγμή που δεν θα "λιώσει" στα χέρια του χρήστη.

Στην τελική περίμενε 15 μέρες και αν πέσει κάνα 50αρι η τιμή του χτύπα το....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...