Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC One M10 Perfume


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασα τις τελευταίες 15-20 σελίδες από το νήμα του S7 Edge και υπάρχουν αναφορές για πρόβλημα τυχαίων επανεκκινήσεων κωλύματα καθυστερήσεις αν από το Dialer πας στα μηνύματα αμέσως μετά και διαφορα αλλα Οποιος θέλει πάει και τα διαβάζει.

Δεκάδες μηνύματα για update το λογισμικό άλλος βάζει Αγγλική,άλλος Ιταλική ποιος ο λόγος ? :ninja:

 

Τα προβλήματα εργονομίας της πραγματικά υπεροχης οθόνης που να τα βάλω ? μάλλον στη εμπειρία χρήσης που την κάνει χειρότερη.

Δε τα λέω εγώ που λέει και ο Βελόπουλος αυτοί τα λένε (έστω λίγο ψιθυριστά) :)

 

Το HTC 10 δε κάνει 100 euro,ούτε θα το βρούνε στο δρόμο για να το προτιμήσει κάποιος σημαίνει ότι απορρίπτει αυτό που κάποιοι άλλοι θεωρούν ότι έχουν το καλύτερο.

Τι να κάνουμε.

Άσε που δε μας νοιάζει η αναγνωρισιμότητα θα έρθει κανένας άλλος με iPhone4 και θα μας λυπηθεί από πάνω :p

 

Άρχισαν να βάνουν ιδέες για ασημι λευκό.

 

Το κουμπί για τον αναγνώστη είναι πολύ γρήγορο ..... στη προηγουμενη σελίδα έχει ένα συγκριτικό.

Aρχισα να σκέφτομαι το λευκό

Σωστός, ειναι καποια πραγματα που αν και μπορείς να τα παραλείψεις στην αρχη λογω ενθουσιασμου μετα ενοχλουν.

Η htc γενικα θεωρώ οτι δινει εμφαση στα ουσιώδη στοιχεια των smartphones. Που δεν ειναι αλλο απο το λογισμικο κυριως και μετά απο τα υπολοιπα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδω έχει και τα τρία χρώματα μαζί http://static.trustedreviews.com/94/000038762/0e24/htc10-1.jpg

 

Δεν ξέρω πως θα δείχνει το χρυσάφι εδώ φαίνεται προς το κίτρινο, αλλά η ποιο ωραία επιλογή είναι μαύρο μπροστά silver πίσω αλλά δεν θα το δούμε κατά μεριά μας άρα το μαύρο και φαίνεται λίγο ιδιαίτερο

Link to comment
Share on other sites

Παντως σχετικα με το χρυσό πιστεύω ειναι ωραιο στην αρχη αλλα κουραζει μετά από λιγο καιρο,το βαριέσαι,τουλαχιστον σε αυτά που εχω παρει σε χρυσό με το Ζ5 προσφατα.

 

Για μενα μαυρο-ασημι αν μπορεσω να το βρω αλλιώς ολο μαυρο. Το λευκο θα δείχνει λιγο πιο φθηνιαρικο πιστευω.

Edited by THEO_LEGEND

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τις τελευταίες 15-20 σελίδες από το νήμα του S7 Edge και υπάρχουν αναφορές για πρόβλημα τυχαίων επανεκκινήσεων κωλύματα καθυστερήσεις αν από το Dialer πας στα μηνύματα αμέσως μετά και διαφορα αλλα Οποιος θέλει πάει και τα διαβάζει.

Δεκάδες μηνύματα για update το λογισμικό .... άλλος βάζει Αγγλική,άλλος Ιταλική ... ποιος ο λόγος ?

 

Τα προβλήματα εργονομίας της πραγματικά υπεροχης οθόνης που να τα βάλω ? μάλλον στη εμπειρία χρήσης που την κάνει χειρότερη.

Δε τα λέω εγώ που λέει και ο Βελόπουλος αυτοί τα λένε (έστω λίγο ψιθυριστά) :)

Για να σου απαντήσω ένα προς ένα.

1. Τα προβλήματα επανεκκινήσεων οφείλονται σε θέματα hardware failure που είχαν 1-2 άτομα που τα πήγαν σε service και φτιάχτηκαν.

Η συντριπτική πλοίοψηφία δεν εχει τέτοιο θέμα.

Και από την άλλη δεστο και από την πλευρά ότι με τόσους εκατοντάδες χρήστες το μα πέσουν ελλατωματικο 1-2 περιπτώσεις ειναι απόλυτα φυσιολογικό.

 

Φαντάζομαι δεν σου ειναι κάτι άγνωστο η περίεργο αυτο συμβαίνει και σε άλλες εταιρίες.

2. Το φλασαρισμα άλλων χωρών official Ron γίνεται διότι πολυ πολυ απλα σε κάποιες χώρες καθυστερούν να έρθουν τα τελευταία update και κάποιοι χρήστες επιθυμούν να φλασαρουνε μια άλλη χώρας official rom για να τα παίρνουν πιο γρήγορα.

 

Τίποτα λιγότερο τίποτε περισσότερο.

 

Το ίδιο συμβαίνει σε όλες τις εταιρίες λογισμικού σε android.

Από χώρα σε χώρα υπάρχει χρονική απόκλιση στα update.

 

Φαντάζομαι δεν σου ειναι κάτι το άγνωστο η περίεργο.

 

3. Προβλήματα εργονομίας δεν εχουν όλοι και ούτε ειναι χαρακτηριστικό γνώρισμα η ελλατωμμα.

Για να το αγοράζουμε τόσοι εκατοντάδες χρήστες εδω και εκατομμύρια στον κόσμο λέει παρά πολλά ως προς τα πολλά θετικά που εχει η συσκευή.

 

Αλλιώς δεν θα τα αγοράζαμε η αγοράζαμε πολλοι λιγότεροι.

 

Και σε τελική εισπράττεις και κερδίζεις πολλά που δεν παρέχει ο ανταγωνισμός και ντιζάιν και ωφέλιμη οθόνη ως προς συνολικές διαστάσεις.

 

Τα bezels και το μέτριο η αδιάφορο ντιζάιν πλέον για πολλούς ειναι πιο δύσχρηστα και δυσάρεστα από ότι η κυρτότητα στο πλάι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για να σου απαντήσω ένα προς ένα.

1. Τα προβλήματα επανεκκινήσεων οφείλονται σε θέματα hardware failure που είχαν 1-2 άτομα που τα πήγαν σε service και φτιάχτηκαν.

Η συντριπτική πλοίοψηφία δεν εχει τέτοιο θέμα.

Και από την άλλη δεστο και από την πλευρά ότι με τόσους εκατοντάδες χρήστες το μα πέσουν ελλατωματικο 1-2 περιπτώσεις ειναι απόλυτα φυσιολογικό.

 

Φαντάζομαι δεν σου ειναι κάτι άγνωστο η περίεργο αυτο συμβαίνει και σε άλλες εταιρίες.

2. Το φλασαρισμα άλλων χωρών official Ron γίνεται διότι πολυ πολυ απλα σε κάποιες χώρες καθυστερούν να έρθουν τα τελευταία update και κάποιοι χρήστες επιθυμούν να φλασαρουνε μια άλλη χώρας official rom.

 

Τίποτα λιγότερο τίποτε περισσότερο.

 

Το ίδιο συμβαίνει σε όλες τις εταιρίες λογισμικού σε android.

Από χώρα σε χώρα υπάρχει χρονική απόκλιση στα update.

 

Φαντάζομαι δεν σου ειναι κάτι το άγνωστο η περίεργο.

 

3. Προβλήματα εργονομίας δεν εχουν όλοι και ούτε ειναι χαρακτηριστικό γνώρισμα η ελλατωμμα.

Για να το αγοράζουμε τόσοι εκατοντάδες χρήστες εδω και εκατομμύρια στον κόσμο λέει παρά πολλά

Και σε τελική εισπράττεις και κερδίζεις πολλά που δεν παρέχει ο ανταγωνισμός και ντιζάιν και ωφέλιμη οθόνη ως προς συνολικές διαστάσεις.

 

Τα bezels πλέον για πολλούς ειναι πιο δύσχρηστα και δυσάρεστα από ότι η κυρτότητα στο πλάι.

 

Μακάρι να είναι έτσι,αν και δεν απάντησες σε όλα.

Ας το αφήσουμε εδώ,είμαστε σε λάθος θέμα.

 

Αν ισχύουν οι παρακάτω συχνότητες του GSMArena θα έχει πρόβλημα το κινητό να δουλέψει στη Ελλάδα ?

Το Ασημι μαύρο ο λόγος

 

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 (dual-SIM model only)

CDMA 800 / 1900 - USA

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - EMEA

HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 - USA

4G bands LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 28(700), 38(2600), 40(2300), 41(2500) - EMEA

LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 12(700), 13(700), 17(700), 20(800), 28(700), 29(700), 30(2300) - USA

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

ειχα κι εγω το S7 edge και το εδωσα για πολλους λογους.

 

Πρωτον , η μπαταρια σε μενα εβγαζε οριακα την ημερα .

Με την ιδια χρηση και τις ιδιες συνθηκες , αλλα κινητα , ειχαν καλυτερη συμπεριφορα και διαρκεια μπαταριας.

 

Δευτερον, ηταν υπερ-ευαισθητη η οθονη, εχει τονιστει πολλες φορες αυτο.

Χωρις στην ουσια να παταω κατι , ενεργοποιουνταν διαφορα, ακομα και οταν εκανα scrolling σε σελιδες πχ στο tapatalk.

ενεργοποιειται ΠΟΛΥ ευκολα , για μενα τουλαχιστον.

 

Τριτον, ειχε θεματα εργονομιας ... οσο και καποιοι δεν το παραδεχονται ή απλα δεν το δουλευεουν χωρις καποια προστασια.

Δεν ηθελα να βαλω κανενος ειδους καλυμα-θηκη, εκτος απο ενα carbon skin 3M που ειχα βαλει στο πισω μερος.

Τα πλαινα μπορει να ειναι ωραια , αλλα η samy εχει κανει λαθος να μην βαλει καποιο αναγωριστικο "τυχαιου" αγγιγματος που εχουν βαλει αλλες εταιρειες στα ακρα των οθονων.

 

Αυτο και μονο μου δημιουργουσε μεγαλα προβληματα στο χειρισμο και κυριως στη πληκτρολογηση , που εγραφα οτι να ναι...

Σε ΚΑΝΕΝΑ αλλο κινητο (ειχα και το s6 edge plus) , κι εχω αλλαξει πολλα, δεν ειχα τοσα θεματα με αυτο.

 

Τεταρτον, η καμερα οντως πολυ καλη, αλλα με αρκετα θεματα (για μενα σημαντικα).

Δεν σου δινει τη δυνατοτητα να ρυθμισεις την οξυτητα στις φωτο και ειδικα στο βντεο .

Τα μαυρα ηταν παντα κρασαρισμενα και τα βραδυνα χρωματα πολυ κιτρινα, κατι που δεν διορθωνονταν ουτε με manual WB.

 

H μπροστινη καμερα, ακομα και χωρις καποιο εφε ενεργοποιημενο ηταν τραγικη, εβγαινα λες και ειχα βαλει 1 κιλο make up.!

 

Πεμπτον, ο ηχος πολυ μετριος , κακος θα ελεγα για τετοιο τηλεφωνο.

Ξερω οτι ειναι λογω της αδιαβροχοποιησης, αλλα δεν μ ενδιαφερει αυτο.

 

Τελος , το software , αν και βελτιωμενο το touchwhiz, ειναι παλι εκει να μας το θυμιζει με τις διπλες εφαρμογες και τα μικρο-κολληματα.

Και η απουσια μερικων βασικων , για μενα , εφαρμογων οπως πχ RAW viewer για τις φωτο και ειδικα η απουσια υποστηριξης για 4Κ editing των βιντεο που τραβουσα.

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

ειχα κι εγω το S6 edge και το εδωσα για πολλους λογους.

 

Πρωτον , η μπαταρια σε μενα εβγαζε οριακα την ημερα .

Με την ιδια χρηση και τις ιδιες συνθηκες , αλλα κινητα , ειχαν καλυτερη συμπεριφορα και διαρκεια μπαταριας.

 

Δευτερον, ηταν υπερ-ευαισθητη η οθονη, εχει τονιστει πολλες φορες αυτο.

Χωρις στην ουσια να παταω κατι , ενγοποιουνταν διαφορα, ακομα και οταν εκανα scrolling σε σελιδες πχ στο tapatalk.

ενεργοποιειται ΠΟΛΥ ευκολα , για μενα τουλαχιστον.

 

Τριτον, ειχε θεματα εργονομιας ... οσο και καποιοι δεν το παραδεχονται ή απλα δεν το δουλευεουν χωρις καποια προστασια.

Δεν ηθελα να βαλω κανενος ειδους καλυμα-θηκη, εκτος απο ενα carbon skin 3M που ειχα βαλει στο πισω μερος.

Τα πλαινα μπορει να ειναι ωραια , αλλα η samy εχει κανει λαθος να μην βαλει καποιο αναγωριστικο "τυχαιου" αγγιγματος που εχουν βαλει αλλες εταιρειες στα ακρα των οθωνων.

Αυτο και μονο μου δημιουργουσε μαγαλα προβληματα στο χειρισμο και κυριως στη πληκτρολογηση , που εγραφα οτι να ναι...

Σε ΚΑΝΕΝΑ αλλο κινητο , κι εχω αλλαξει πολλα, δεν ειχα τοσα θεματα με αυτο.

 

Τεταρτον, η καμερα οντως πολυ καλη, αλλα με αρκετα θεματα (για μενα σημαντικα).

Δεν σου δινει τη δυνατοτητα να ρυθμισεις την οξυτητα στις φωτο και ειδικα στο βντεο .

Τα μαυρα ηταν παντα κρασαρισμενα και τα βραδυνα χρωματα πολυ κιτρινα, κατι που δεν διορθωνονταν ουτε με manual WB.

 

Πεμπτον, ο ηχος πολυ μετριος , κακος θα ελεγα για τετοιο τηλεφωνο.

Ξερω οτι ειναι λογω της αδιαβροχοποιησης, αλλα δεν μ ενδιαφερει αυτο.

 

Τελος , το software , αν και βελτιωμενο το touchwhiz, ειναι παλι εκει να μας το θυμιζει με τις διπλες εφαρμογες και τα μικρο-κολληματα.

Και η απουσια μερικων βασικων , για μενα , εφαρμογων οπως πχ RAW viewer για τις φωτο και ειδικα η απουσια υποστηριξης για 4Κ editing των βιντεο που τραβουσα.

Είσαι η εξαίρεση από τον κανονα που δεν ήταν ικανοποιημένος από την αυτονομία.

Παίζει προβληματική παρτίδα να είχες η κάποιες εφαρμογές πρόβλημα

TW έχει βελτιωθεί σημαντικά και ελάχιστα απέχει από άλλες εταιρίες όπως επίσης σε android είσαι με πλήθος παραμετροποιηση και customization για όλα έχεις λύση εφόσον ψάχνεις και εκεί που αποτυγχάνει να σε ικανοποιήσει.

 

Αν ψάχνεις έτοιμη την απόλυτη μασημενη τροφή σε όλα κάτσε σε ios που έχεις συνηθίσει η εταιρία να ορίζει για εσένα το οτιδήποτε με ελαχιστη δυνατότητα να παρέμβει η επέμβει ο χρήστης στυλ dampphone λογική.

 

Το palm rejecting έχει βελτιωθεί με το τελευταίο update και όσοι είχαν θέμα με την ευαισθησία(καποιοι λίγοι όχι οι περισσότεροι)αναφέρουν πλέον ότι όλα άψογα κυλούν.

Δεν ειναι σπάνιο σε κάθε πρωτοεμφανιζόμενη συσκευή να υπάρχουν για συγκεκριμένες χρήσης και χρήστες ανάλογα την παρτιδα θεματακια που λύνονται στη πορεία.

Και σε ios η άλλες android συσκευές συμβαίνει αυτό.

 

Ο ήχος και η κάμερα για την συντριπτική πλειοψηφία τους αρκεί και περισσεύει σε υψηλο βαθμό μάλιστα.

Δεν προσφέρει ο ανταγωνισμός το αρκετά παραπάνω και όπου το κάνει υπολείπεται σε άλλες παραμέτρους.

 

Πάντως αν περιμένεις αυτονομία εδώ καλύτερη από το 7 edge σίγουρα θα απογοητευτεις.

Και η κάμερα έχει και εδώ τα τρωτά της εξίσου.

 

Ούτε τις εφαρμογές που έχεις σε ios θα τις βρεις σε htc μιας και android εξίσου έχει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλησα για iphone ουτε ios....δεν εχω αλλωστε τωρα iphone !

 

Eπισης , τονισα πολλες φορες το "για μενα" , δεν ειμαι ο μεσος χρηστης και οταν δινω 800 ευρω, ψαχνω το κατι παραπανω και το s7 δεν μου το εδωσε συνολικα.

 

Για σενα που προερχεσαι πχ απο το s6 , η αυτονομια του s7 ειναι καλυτυερη , για μενα που εχω δοκιμασει και αλλα, δεν ειναι , τι να κανουμε ?

 

Το αν θα βρω αυτο που ζηταω στο ΗTC 10 ειναι κατι που θα το δουμε στη πορεια.

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλησα για iphone ουτε ios....δεν εχω αλλωστε τωρα iphone !

 

Eπισης , τονισα πολλες φορες το "για μενα" , δεν ειμαι ο μεσος χρηστης και οταν δινω 800 ευρω, ψαχνω το κατι παραπανω και το s7 δεν μου το εδωσε συνολικα.

 

Για σενα που προερχεσαι πχ απο το s6 , η αυτονομια του s7 ειναι καλυτυερη , για μενα που εχω δοκιμασει και αλλα, δεν ειναι , τι να κανουμε ?

 

Το αν θα βρω αυτο που ζηταω στο ΗTC 10 ειναι κατι που θα το δουμε στη πορεια.

Λογικο μια συσκευή να μην κάνει για όλους για αυτό υπάρχουν επιλογες σε τελική.

Πάντως στο πρόσωπο του 7 βρηκα την αυτονομία που έψαχνα και είχα με g2/z3 απλά με την διαφορά σε πολύ πιο πλήρες και ολοκληρωμένο πακέτο χωρίς χτυπητες ελλείψεις πχ πλασικουρα το g2 η μέτρια κάμερα το z3 και όλα τα πλεοενεκηματα και των 2 στο 7(μειωμένα bezels,ντιζαιν,αδιαβροχοποιηση ποιότητα κατασκευής) + τα θετικά που έχει από μόνη της πχ top οθόνη,καμερα.

 

Αν μου το έδιναν άλλη εταιρία όλα αυτά δεν θα είχα κανένα θέμα να την προτιμούσα έναντι της Samsung.

 

Επαναλαμβάνω ότι είσαι η πολύ σπάνια περίπτωση που δεν έμεινε ικανοποιημένος από την αυτονομία και σίγουρα δεν αποτελεί ασφαλές δείγμα τα συμπεράσματα σου προς υποψήφιους χρήστες που θα τυγχάνει να διαβάσουν τα λεγόμενα σου.

 

Τώρα iPhone δεν έχεις αλλα στο τέλος εκεί θα γυρίσεις όμως επειδή σε καλύπτει για δικούς σου λόγους πιο καλά λόγο ios.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα λες εσυ, εγω αλλα διαβαζω εδω και σε αλλα φορουμ.

Για να πιασουν αυτα τα νουμερα σε μπαταρια, κανουτε οτι μπορεις να φανταστεις!

 

Ανοιγοκλεινουν συνεχως mobile data, BT, 4G κλπ

 

Eχουν την φωτεινοτητα σε auto (που ξερουμε ποσο χαμηλα τη κατεβαζει η samy sto S7 ) , βαζουνε μαυρα background klp.

 

Δεν ειμαι η εξαιρεση , απλα εσυ ησουν με κινητο μα κακη αυτονομια , το s6, που ειχε απο τις χειροτερες σε flagship κινητο !

 

Η καμερα , αν και καλη, οπως παντα υπερβολικη με εντονα και κρασαρισμενα χρωματα και level, το ιδιο και με την οξυτητα.

Αυτο δεν αμφισβειτειται και δεν αλλαζει.

 

Ουτε τα θεματα εργονομιας, που εχει τη χειροτερη που εχω δει σε κινητο, ακομα και σε edje της ιδιας της samy.

Ουτε αυτο αλλαζει επισης.

 

 

Και δεν καταλαβαινω τη δικια σου εμμονη εναντι του ios - iphone.

ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΟΥΘΕΝΑ το ios-iphone!!!

Και θα σε παρακαλουσα να μη παραποιεις αυτα που γραφω....

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

αυτα τα λες εσυ, εγω αλλα διαβαζω εδω και σε αλλα φορουμ.

Για να πιασουν αυτα τα νουμερα σε μπαταρια, κανουτε οτι μπορεις να φανταστεις!

 

Ανοιγοκλεινουν συνεχως mobile data, BT, 4G κλπ

 

Eχουν την φωτεινοτητα σε auto (που ξερουμε ποσο χαμηλα τη κατεβαζει η samy sto S7 ) , βαζουνε μαυτα background klp.

 

Δεν ειμαι η εξαιρεση , απλα εσυ ησουν με κινητο μα κακη αυτονομια , το s6, που ειχε απο τις χειροτερες σε flagship κινητο !

 

Η καμερα , αν και καλη, οπως παντα υπερβολικη με εντονα και κρασαρισμενα χρωματα και level.

Αυτο δεν αμφισβειτειται και δεν αλλαζει.

Το 6 edge χειρότερη αυτονομία όχι σε flagship σε καμία περίπτωση.

Για τα κυβικά του 2600 μπαταρία είχε καλή μπαταρία και καμία σχέση με τα πολύ χειρότερα nexus 5/930/m7/g3 που σε flagship ήταν μακράν τα χειρότερα τελευταία χρόνια.

 

Το g4-m9 ήταν σε χειρότερη μοίρα και μόνο το z5 ελαφρώς καλύτερη ήταν για συσκευές άμεσα ανταγωνιστές του s6 edge.

 

Και όχι καμία εξοικονόμηση κάνουμε αυτά σε ios γίνονται με υποποπλαπλασιες δυνατότητες με ελάχιστες διεργασίες να τρέχουν στο παρασκηνιο με ελάχιστο έως μηδενικο customization που και πάλι καταφέρνουν να υστερούν σε αυτονομία διαχρονικσ ενώ θα έπρεπε ένα 30-40% πάνω αυτονομία με βάση το τόσο περιοριστικό λειτουργικό.

 

 

Τα νούμερα είναι ενδεικτικά που παραθέτουμε αλλά η ουσία δεν αλλάζει στο τέλος ούτε η αυτονομία που καλύπτει τόσο εκατομμύρια χρήστες δεν αμφισβητείται.

Δεν τα γράφω εγώ μόνο απλά τυχαίνει εγώ να σου παραθέτω τα δικά μου συμπεράσματα που θα μπορούσε να σου απαντήσει στο ίδιο μήκος κύματος οποιαδήποτε αλλος χρήστης.

 

Πάντως στο νήμα του s7 έκανες σύγκριση με iPhone και ios εξ και η αναφορά μου διότι τα ίδια γράφεις και εδώ με παρόμοιες ανακρίβειες που εγώ σου απαντώ.

 

Κάτι καθαρά προσωπικο που μπορεί να οφείλονται πολλοί παράγοντες από προβληματικό software η hardware έως και συνδυασμο των 2 η μια πολύ πολυ συγκεκριμένη χρήση όπως έκανες όσο είχες το 7 και να το γενικευουμε και μεγαλώνουμε σε διαστάσεις λες και είναι ο κανόνας είναι λαθεμένη κατάθεση συμπερασμάτων.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ειδες πουθενα να αναφερω ios - iphone ?

Aυτα που παρεθεσα δεν ειναι σε σχεση με ios - iphone, αλλα και με android συσκευες που εχω δοκιμασει κι εχω επισης.

 

Ανακριβειες ειναι αυτα που γραφεις συνεχως εσυ, και μεγαλυτερη απ ολες φυσικα η αυτονομια του s6 , ΕΛΕΟΣ!!!

Σε ολα τα τεστ -review αναφερουν οτι εχει τη χειροτερη αυτονομια, κι εσυ ειδες μια διαφορα 20-30% με το S7.

Αυτο και μονο λεει πολλα.

 

Θα σε παρακαλουσα να προσεχεις τι γραφεις για μενα ....

Link to comment
Share on other sites

ειδες πουθενα να αναφερω ios - iphone ?

Aυτα που παρεθεσα δεν ειναι σε σχεση με ios - iphone, αλλα και με android συσκευες που εχω δοκιμασει κι εχω επισης.

 

Ανακριβειες ειναι αυτα που γραφεις συνεχως εσυ, και μεγαλυτερη απ ολες φυσικα η αυτονομια του s6 , ΕΛΕΟΣ!!!

Σε ολα τα τεστ -review αναφερουν οτι εχει τη χειροτερη αυτονομια, κι εσυ ειδες μια διαφορα 20-30% με το S7.

Αυτο και μονο λεει πολλα.

 

Θα σε παρακαλουσα να προσεχεις τι γραφεις για μενα ....

Καμία ανακρίβεια.

Την έζησα την συσκευή και τα γράφω σε σύγκριση με άλλες που είχα m8/z5 παράλληλα όπως και σε σχέση με άλλες στο πρόσφατο παρελθόν.

Δες anandrech,noteboocheck αφού δεν πιστεύεις και μας θεωρείς ότι γράφουμε ανακρίβειες.

http://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-S6-Edge-Smartphone-Review.140746.0.html

http://www.anandtech.com/show/9146/the-samsung-galaxy-s6-and-s6-edge-review/3

 

Και ισχυρίστηκα ουδέποτε ότι το 7 δεν έχει καλύτερη αυτονομία από το 6;;;

Αυτό δεν σημαίνει ότι άχρηστη ήταν η η χειρότερη που γράφεις.

Εγώ σου δείχνω παραδείγματα χωρίς υπερβολές και μηδενισμό που γράφεις εσύ.

 

Αυτή η διαφορά μας.

 

Επίσης minimum 20-25% καλύτερη αυτονομία έλεγα στην αρχή που πήρα σε μια μετριοπαθεί πρώτη πρόβλεψη μου.

Πλεον μετά ένα μήνα χρήση θεωρώ ότι ένα 30% πάνω είναι και στα επίπεδα g2/z3

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432872&page=6

Άλλο αυτό που δεν μπορείς να ξεχωρίσεις όμως, και άλλο ο μηδενισμός που κάνεις.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύουν οι παρακάτω συχνότητες του GSMArena θα έχει πρόβλημα το κινητό να δουλέψει στη Ελλάδα ?

Το Ασημι μαύρο ο λόγος

 

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 (dual-SIM model only)

CDMA 800 / 1900 - USA

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - EMEA

HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 - USA

4G bands LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 28(700), 38(2600), 40(2300), 41(2500) - EMEA

LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 12(700), 13(700), 17(700), 20(800), 28(700), 29(700), 30(2300) - USA

 

Πήρα θετική απάντηση από το νήμα της Vodafone με τις συχνότητες.

 

Δουλεύει κανονικά και στους τρεις παρόχους με την 800αρα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα θετική απάντηση από το νήμα της Vodafone με τις συχνότητες.

 

Δουλεύει κανονικά και στους τρεις παρόχους με την 800αρα.

 

Το βρήκες πουθενά εδώ Ευρώπη όμως;;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα συμφωνήσω με τον toxotis70 στην αντιπαράθεση που κανετε και θιγει ακριβώς τα μειονεκτηματα του s7edge. Tο s7 edge δειχνει καλύτερο στα χαρτια απ ότι στην πραξη.

 

Ας επιστρέψουμε στα του 10 και γιατι θα ειναι η απολυτη συσκευη του 2016:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

για να το τελειωσω εδω με το s7 edge, δεν το μηδενιζω, ειπα μαλιστα οτι το θεωρω απο τα κορυφαια android κινητα.

 

Το θεωρω επισης το πιο ομορφο και με τη καλυτερη οθονη (αν κι εχει καποιο θεμα με τις γωνιες θεασης και magenta-green tint οταβ το κοιτας υπο γωνια).

Απλα δε μπορω να πω οτι ειναι ΤΟ καλυτερο, ακριβως λογω των παρατηρησεων που εκανα .

 

Το αν το HTC 10 θα ειναι ισαξιο και καλυτερο σε πολλους τομεις, οταν ερθει θα το δουμε....

Link to comment
Share on other sites

για να το τελειωσω εδω με το s7 edge, δεν το μηδενιζω, ειπα μαλιστα οτι το θεωρω απο τα κορυφαια android κινητα.

 

Το θεωρω επισης το πιο ομορφο και με τη καλυτερη οθονη (αν κι εχει καποιο θεμα με τις γωνιες θεασης και magenta-green tint οταβ το κοιτας υπο γωνια).

Απλα δε μπορω να πω οτι ειναι ΤΟ καλυτερο, ακριβως λογω των παρατηρησεων που εκανα .

 

Το αν το HTC 10 θα ειναι ισαξιο και καλυτερο σε πολλους τομεις, οταν ερθει θα το δουμε....

Συμφωνώ τώρα στο γενικο νόημα της παράθεσης σου και σεβαστή η άποψη σου ότι δεν το θεωρείς ΤΟ καλύτερο βάση των δικών σου κριτηρίων και της δικης σου παρτίδας(unit)-χρήση που του έκανες όσο το είχες μαζί σου άσχετα που δεν συμφωνώ σε πολλά(οπως και πολλοί άλλοι χρήστες δεν θα συμφωνούσαν μιας και να το αγοράζουν σημαίνει ότι όντως έχει πολύ θετικά) διότι έχω διαφορετική εμπειρία περισσότερο χρονικο διάστημα από εσένα και που ενδιάμεσα ένα μείον που του καταλόγισες έχει εξαληφθει αυτό με την ευαισθησία σε κάποιους χρήστες.

 

Για αυτό υπάρχουν και επιλογες να καλύψουν διαφορετικές ανάγκες.

Πχ εσύ δίνεις σημασία στον ηχο η στο πιο ομαλό out of the box λογισμικο χωρίς να παρεμβαίνεις ιδιαίτερα βάση του πλουραλισμού του android και όχι αδιαβροχοποίηση,ενω εγώ δίνω πχ στο αυξημένο screen to body ratio,ντιζαιν,αυτονομια,παραμετροποιηση κλπ.

 

Ας γυρίσουμε τα του m10 και των reviews που θα βγουν να κρίνουμε καλύτερα και όσοι το τιμήσουν εξίσου.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκες πουθενά εδώ Ευρώπη όμως;;

 

Ένας φίλος θα έρθει τον Ιούνιο από Αμερική.

Δε ξέρω τι θα κάνω.

Πάντως το μαύρο είναι κλασάτο.

Το Ασημι μαύρο είναι κάτι διαφορετικό όμως.

Θα αλλάξω γνώμη άλλες τριάντα φορες μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος θα έρθει τον Ιούνιο από Αμερική.

Δε ξέρω τι θα κάνω.

Πάντως το μαύρο είναι κλασάτο.

Το Ασημι μαύρο είναι κάτι διαφορετικό όμως.

Θα αλλάξω γνώμη άλλες τριάντα φορες μάλλον.

Εγώ θα περίμενα να εμφανιστεί και Ευρώπη.

Κάκιστα η htc δεν παρέχει όλα τα χρώματα από την αρχή και όταν θέλει να ανακάμψει θα περίμενα πιο ευέλικτη πολιτική.

Ίσως προς καλοκαίρι να το φέρουν επίσημα και εδώ.

Αμερική χωρίς εγγύηση δεν αγοράζω με τίποτα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το συγκεκριμένο θέμα εχει γεμίσει με ανούσιες συζητήσεις, συγκρίσεις συσκευών και θεωρίες συνωμοσίας.

 

Επειδή είναι ένα θέμα που οδεύει σε κλείδωμα και άνοιγμα Καινούργιου όταν κυκλοφορήσει ευρέως η συσκευή, οι συζητήσεις εδω μπορούν να μείνουν αλλα στο καινούργιο δεν θα υπάρξει η ίδια ανοχή και θα ακολουθήσουν οι σχετικές κυρώσεις.

 

Θα πρότεινα να αρχίζετε να προετοιμάζετε για on topic συζητήσεις σιγά σιγά...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχει καποια πιστοποιηση για αντοχη συτο νερο?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

εχει καποια πιστοποιηση για αντοχη συτο νερο?

 

IP53

ή αλλιως splash proof.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μου αρέσει αν η μπαταρία,κάμερα του είναι στα ίδια επίπεδα με του s7 flat θα περάσει σίγουρα από τα χέρια μου

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...