Jump to content

Κίνηση για άνοιγμα root Nova Go & OTE TV GO


konstantinos7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω, εδώ δεν σ' αφήνουν να έχεις δηλωμένες 2 συσκευές.

 

Ή laptop σού λέει ή smartphone ή tablet, διάλεξε και πάρε.

Τουλαχιστον η νοβα σου λεει παρε 1 novago και δες το οπου θες. Ο Οτε σου λεει παρε καιι βαλε σιμ οτε, wifi οτε, πακετο 5€... ε τι σκ@τ@ οτε go ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τουλαχιστον η νοβα σου λεει παρε 1 novago και δες το οπου θες. Ο Οτε σου λεει παρε καιι βαλε σιμ οτε, wifi οτε, πακετο 5€... ε τι σκ@τ@ οτε go ειναι αυτο?

Στο Elladistan ζεις οπότε......

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον η νοβα σου λεει παρε 1 novago και δες το οπου θες. Ο Οτε σου λεει παρε καιι βαλε σιμ οτε, wifi οτε, πακετο 5€... ε τι σκ@τ@ οτε go ειναι αυτο?

Δεν είπα ότι ο ΟΤΕ είμαι μια χαρά.

Εκείνοι πάλι, πέρα από τα γελοία που ζητάνε για να παίζει η εφαρμογή, δεν με άφηναν καν να δω από το κινητό μου που έχει σύνδεση της Cosmote με ενεργοποιημένο πακέτο δεδομένων, γιατί όπως μου έλεγαν οι περισσότεροι υπάλληλοι της Εξυπηρέτησης Πελατών (εδώ γελάμε, για ποια εξυπηρέτηση μιλήσαμε όταν δεν ξέρουν τι τους γίνεται, για την ίδια ερώτηση ο καθένας σού δίνει και διαφορετική απάντηση) το ΟΤΕ TV είναι στο όνομα του μπαμπά μου και η σύνδεση του κινητού στο δικό μου, και το σύστημα δεν αφήνει να δηλωθεί νούμερο που δεν είναι στο όνομα αυτού που έχει κάνει τη σύνδεση.

Τελικά μετά από, δεν ξέρω κι εγώ πόσα τηλεφωνήματα, βρέθηκε υπάλληλος ο οποίος από τη πρώτη στιγμή μού είπε ότι το μόνο που έχω να κάνω είναι να του πω το νούμερο μου να το δηλώσει στο σύστημα!!!!!!!!

Η υπηρεσία φυσικά από εκείνη την ώρα παίζει μια χαρά στη rooted συσκευή μου.

 

 

Απλά στο post που έκανες quote, απάντησα σε σχόλιο που αφορούσε τη Nova.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σας παίζει σήμερα η υπηρεσία OTE TV Go; Εμένα σε όποιο κανάλι πατάω από το μεσημέρι μου βγάζει "Υπηρεσία προσωρινά μη διαθέσιμη". Εχτές το βράδυ έπαιζε κανονικά σε root Android TV Box.

Το ίδιο συμβαίνει και σε smartphone root Sony Xperia Z1 Compact.

Τι έγινε, σταμάτησε να δουλεύει σε root συσκευές;

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Σας παίζει σήμερα η υπηρεσία; Εμένα σε όποιο κανάλι πατάω από το μεσημέρι μου βγάζει "Υπηρεσία προσωρινά μη διαθέσιμη". Εχτές το βράδυ έπαιζε κανονικά σε root Android TV Box.

Το ίδιο συμβαίνει και σε smartphone root Sony Xperia Z1 Compact.

Τι έγινε, σταμάτησε να δουλεύει σε root συσκευές;

 

Ote η Nova?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Σας παίζει σήμερα η υπηρεσία; Εμένα σε όποιο κανάλι πατάω από το μεσημέρι μου βγάζει "Υπηρεσία προσωρινά μη διαθέσιμη". Εχτές το βράδυ έπαιζε κανονικά σε root Android TV Box.

Το ίδιο συμβαίνει και σε smartphone root Sony Xperia Z1 Compact.

Τι έγινε, σταμάτησε να δουλεύει σε root συσκευές;

Στο rooted Oneplus One δεν παίζει.

Στο non rooted Nexus 7 παίζει.

 

 

Δεν ξέρω!!

Ελπίζω να είναι όντως κάποιο προσωρινό πρόβλημα όπως γράφει στο μήνυμα και να λυθεί αργά ή γρήγορα, ή όντως κλείδωσαν την υπηρεσία και δεν παίζει σε rooted συσκευές.

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Λέτε το ότι έπαιξε για λίγο να ήταν σφάλμα τους? Και να το κλείδωσαν πάλι? Αν ισχύει αυτό την π0υτσ1σ@με ομαδικώς! Αλλιώς έχουμε ελπίδες και στο Νοβα. Αν το άνοιξαν συνειδητά για ροοτ δε νομίζω να το ξαναέκλεισαν!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ένα άλλο forum ότι χρήστης επικοινώνησε με τον ΟΤΕ και του είπαν ότι η εφαρμογή βλέπει ότι τα κινητά είναι rooted και μπλοκάρει.

 

Άρα, αυτό ήταν. Μας άφησαν για λίγο να χαρούμε. :(

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτη η σελιδα?

Το αναφέρουν και πιο πίσω τα παιδιά...

Ουσιαστικά ζητάς από κάποιον developer να σπάσει την εφαρμογή Έτσι ώστε να παίζει σε root συσκευές!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επικοινώνησα και εγώ με τον ΟΤΕ και μου είπαν πως έγινε το update και μπλόκαραν όλες τις ροοτ συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά ζητάς από κάποιον developer να σπάσει την εφαρμογή Έτσι ώστε να παίζει σε root συσκευές!!!

Και την εχουν σπασει? Εχει δουλεψει σε καποιον?

Link to comment
Share on other sites

Και την εχουν σπασει? Εχει δουλεψει σε καποιον?

 

Όχι, δεν έχει γίνει κάτι ακόμα! Εϊναι θέμα για συλλογή "υπογραφών" αυτό εκεί!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Οπως ειχα πει και σε αλλο topic, αν ενδιαφερεται κανεις μπορουμε να παιξουμε λιγο με τα APK να δουμε τι μπορουμε να κανουμε (και αν). ;)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είμαι Ελλαδα (αυτός είναι ο λόγος υποθετω) και δεν μου τα βγάζει στο play store, μπορεί κάποιος να μου στείλει τα apks? Σε pm ένα link αν γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είμαι Ελλαδα (αυτός είναι ο λόγος υποθετω) και δεν μου τα βγάζει στο play store, μπορεί κάποιος να μου στείλει τα apks? Σε pm ένα link αν γίνεται.

Σου έστειλε κάποιος κάτι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου τα έστειλε ο κωστας. Ευχαριστώ.

Α, πολύ ωραία. Σου έστειλα κι εγώ κάτι pm. Μπορεί να χρειαστεί:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...