Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ναι, παρτίδα 505 black leather ελληνικό από cosmote αγορασμένο τον περασμένο Νοέμβρη και με κανονική χρήση δεν έχει κάνει το παραμικρό.

 

Αυτό όμως δεν λέει κάτι, κάποια βγάζουν και κάποια όχι, τα περισσότερα εννοείται οτι δεν έχουν εμφανίσει πρόβλημα αλλά η συσκευή εχει πουλήσει αρκετά και λογικό είναι να έχουμε αξιοσημείωτο αριθμό προβλημάτων ακόμα και αν το ποσοστό θεωρητικά είναι μικρό.

 

Ας γράφουν εδω λοιπόν μόνο αυτοί που έχουν πρόβλημα, τι παρτίδα έχουν, ποτέ το αγόρασαν και πως αντιμετώπισαν το πρόβλημα τους.

 

Σε συνομιλια με την LG Hellas που ειχα σημερα και την παρεθεσα πιο πριν εδω, ειπαν οτι δεν εχουν παρατηρησει φαινομενα bootloop σε παρτιδες συνεργαζομενων μεγαλων καταστηματων αφηνοντας να εννοηθει οτι μονο στα παραεισαγωγης απο σκρουτζ κλπ γινεται αυτο..

 

Εσυ πιστευεις οτι ειναι ενδεχομενως "καλα" κομματια αυτα στα ελληνικα καταστηματα οπως πχ στη περιπτωση σου; Η απλα τυχη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Σε συνομιλια με την LG Hellas που ειχα σημερα και την παρεθεσα πιο πριν εδω, ειπαν οτι δεν εχουν παρατηρησει φαινομενα bootloop σε παρτιδες συνεργαζομενων μεγαλων καταστηματων αφηνοντας να εννοηθει οτι μονο στα παραεισαγωγης απο σκρουτζ κλπ γινεται αυτο..

 

Εσυ πιστευεις οτι ειναι ενδεχομενως "καλα" κομματια αυτα στα ελληνικα καταστηματα οπως πχ στη περιπτωση σου; Η απλα τυχη;

 

Δεν το πιστεύω σε καμία περίπτωση αυτό, δεν μπορώ να φανταστώ οτι υπάρχουν συσκευές Α και Β διαλογής από την LG. Εξάλλου πρόκειται για ένα παγκόσμιο πρόβλημα, όχι μόνο εδω στην Ελλάδα.

 

Μιας και το ανέφερες όμως, εχει ενδιαφέρον να μας πουν κάτοχοι ελληνικών συσκευών αν έχουν θέματα με bootloop στις συσκευές τους. Πάντως και σε φίλο με ελληνική συσκευή από Vodafone παρτίδα 506 αγορασμένη από το καλοκαίρι δεν του εχει κάνει επίσης το παραμικρό.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι γι αυτο μου φαινεται περιεργο, επειδη εψαξα τα σαιτ των μεγαλων ελληνικων καταστηματων και δεν βλεπω στα σχολια και στις βαθμολογιες κατι για bootloop..

 

Μαλιστα στο εξωτερικο τα κρουσματα πανω απο την 510 ειναι ελαχιστα..

Link to comment
Share on other sites

Σε συνομιλια με την LG Hellas που ειχα σημερα και την παρεθεσα πιο πριν εδω, ειπαν οτι δεν εχουν παρατηρησει φαινομενα bootloop σε παρτιδες συνεργαζομενων μεγαλων καταστηματων αφηνοντας να εννοηθει οτι μονο στα παραεισαγωγης απο σκρουτζ κλπ γινεται αυτο..

 

Εσυ πιστευεις οτι ειναι ενδεχομενως "καλα" κομματια αυτα στα ελληνικα καταστηματα οπως πχ στη περιπτωση σου; Η απλα τυχη;

Προφανώς δεν άφησαν κάτι τέτοιο..εσύ το βλέπεις έτσι φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω σε καμία περίπτωση αυτό, δεν μπορώ να φανταστώ οτι υπάρχουν συσκευές Α και Β διαλογής από την LG. Εξάλλου πρόκειται για ένα παγκόσμιο πρόβλημα, όχι μόνο εδω στην Ελλάδα.

 

Μιας και το ανέφερες όμως, εχει ενδιαφέρον να μας πουν κάτοχοι ελληνικών συσκευών αν έχουν θέματα με bootloop στις συσκευές τους. Πάντως και σε φίλο με ελληνική συσκευή από Vodafone παρτίδα 506 αγορασμένη από το καλοκαίρι δεν του εχει κάνει επίσης το παραμικρό.

 

Καλημέρα και απο μένα.

Μόλις τώρα έβγαλα το κινητο απ την μπρίζα και με το που πάτησα να ενεργοποιήσω το wifi, η συσκευή μου έκανε επανεκκινηση και κόλλησε στο logo του lg κολλημένη!

Δοκίμασα βγάζοντας την μπαταρία και ξάνά ενεργοποίηση το κίνητο και μου βγάζει αναβάθμιση android και ξανα κανει μονο του επανεκκινηση.

Δυστυχώς έπεσα και εγω στο γνωστό bootloop!

Το κινητο είναι αγορασμένο απο vodafone τα χριστούγεννα και ειλικρινά ξενέρωσα πάρα πολύ γιατί δεν έχω άλλο κινητό να κάνω την δουλειά μου!

Αργότερα θα πάω σε ένα κατάστημα της vodafone και θα ζητήσω άμεση αντικατάσταση.

ΥΓ Δεν δοκίμασα να κάνω wipe και τα σχετικά διότι ποιος μου εγγυάται πως δεν μου το ξανα κανει!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αργότερα θα πάω σε ένα κατάστημα της vodafone και θα ζητήσω άμεση αντικατάσταση.

 

Η νομοθεσία δεν σε καλύπτει για κάτι τέτοιο μιας και ο χρόνος DOA (επιστροφή και αντικατάσταση) περιορίζεται στις 7 με 15 ημέρες (ανάλογα την εταιρία).

 

Για τις ελληνικές συσκευές όμως (μόνο) το επίσημο σέρβις (Procordia) προβαίνει σε αντικατάσταση. Ενημέρωσε μας για τις εξελίξεις αν θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα.

Μόλις τώρα έβγαλα το κινητο απ την μπρίζα και με το που πάτησα να ενεργοποιήσω το wifi, η συσκευή μου έκανε επανεκκινηση και κόλλησε στο logo του lg κολλημένη!

Δοκίμασα βγάζοντας την μπαταρία και ξάνά ενεργοποίηση το κίνητο και μου βγάζει αναβάθμιση android και ξανα κανει μονο του επανεκκινηση.

Δυστυχώς έπεσα και εγω στο γνωστό bootloop!

Το κινητο είναι αγορασμένο απο vodafone τα χριστούγεννα και ειλικρινά ξενέρωσα πάρα πολύ γιατί δεν έχω άλλο κινητό να κάνω την δουλειά μου!

Αργότερα θα πάω σε ένα κατάστημα της vodafone και θα ζητήσω άμεση αντικατάσταση.

ΥΓ Δεν δοκίμασα να κάνω wipe και τα σχετικά διότι ποιος μου εγγυάται πως δεν μου το ξανα κανει!

 

Πωπω.. πραγματικα τι γινεται; Εκανε τιποτα περιεργο πριν πχ να ανεβασει θερμοκρασια; Εκανες καποιο update ακομα και σε καποια απλη εφαρμογη;

 

Φταιω εγω τωρα να παρω τηλ την LG και να της πω τι μου λεγατε χθες οτι δεν εχει παρατηρηθει φαινομενο bootloop σε ελληνικα καταστηματα.. ;

 

Edit: Σημερα το πρωι σε νεα επικοινωνια..

 

http://i.imgur.com/fcxqzgG.png

 

Μου ειπαν μολις οτι τα παραεισαγωγης μπορει να ειναι κατωτερης ποιοτητας απο τα Ελληνικης εισαγωγης ή εγω δεν καταλαβα σωστα;

Edited by Swimmer21
Link to comment
Share on other sites

φιλε συγνωμη που θα στο πω αλλα εχεις παθει ψυχωση με το θεμα. Παρε ενα Ζ3+ ή οτι αλλο παιζει στα 300 ευρω και αστο να παει στο καλο.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μπέρδεμα όλοκληρο με την LG-Vodafone-Procordia.

Πήρα τηλέφωνο στην Lg Hellas και μου ειπαν δεν γνωριζουν αν θα μου αλάξουν πλακέτα η αν θα μου γινει αντικατάσταση κινητού.

Επίσης μίλησα και με Vodafone και μου λένε πως θα κοιτάξουν να δουν τη συσκευή έχουν να μου δώσουν να κάνω την δουλειά μου , αλλα θα το στείλουν για σερβις στην Arvato! και φοβάμαι την συγκεκριμένη εταιρία να μην μου το βγάλει πως έχει υγρασία,γιατι τόσα διάβασα σε πολλά φόρουμ!

Πήρα τηλέφωνο και στην Procordia και λενε πως στην αρχή θα γίνει αντικατάσταση πλάκετας και βλέπουμε!

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω γιατί όπως ανέφερα και παραπάνω δεν έχω δεύτερη συσκευή να κάνω την δουλειά μου.

Η LG Hellas δεν είναι υποχρεωμένη να μου στείλει και μια συσκευή προσωρινά να κάνω την δουλειά μου μέχρι να ξεμπερδέψω με το Service?

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

@swimmwer21.

Θα σε συμβούλευα εφόσον γουστάρεις να παρεις την συγκεκριμένη συσκευή,να την αγοράσεις από επίσημη εισαγωγή της Ελ.Lg για τον λόγο και μόνο ότι σε περίπτωση θέματος θα έχεις τη δυνατότητα αντικατάστασης κινητού,πράγμα που δεν ισχύει με τα παρά εισαγωγής ;) .Εγώ προσωπικά είχα πάρει Γερμανικό g2 τον Δεκέμβρη του 2014 στα 260 ευρώ.Ήταν και παραμένει ένα από τα καλύτερα κινητά που έχουν βγει ever ,όμως εγώ δεν βγάζω όλη μέρα βιντεάκια ούτε παίζω παιχνίδια.Συνεπώς για πολλούς δεν έκανε συν το γεγονός με τις πολλές μα πάρα πολλές κιτρινίλες.

Τον Δεκέμβρη του '15 ένα χρόνο μετά πήρα το "αγαπημένο" g3 (32gigia) ρουμάνικο ,όπου στα περισσότερα κινητά παρτίδας 2015 Μαρτίου και μετά το λευκό του ήταν παράξενο έως τραγικό για πολλούς.Η αντιπροσωπία προθυμοποιήθηκε για αντικατάσταση οθόνης ,όμως και οι τρείς στοκ καινούριες που είχαν ήταν χειρότερες από την δική μου την εργοστασιακή!Τελικά με ψάξιμο δικό μου έφτασα στο να σετάρω όπως ήθελα εγώ την οθόνη μου (και μάλιστα με την οθονάρα του g4 που έχω πια είναι μηδαμινές σχετικά οι διαφορές) .Το ευχαριστήθηκα το g3 για 3 μήνες περίπου διότι η κατρακύλα στην τιμή του 4 ήταν μεγάλη συνεπώς η μετάβαση από το g3 στο g4 με έτρωγε όπως και έγινε (καθαρά για λόγους κάμερας και φυσικά καλύτερων χρωμάτων της οθόνης) .Το g3 το άτομο που το πήρε το απολαμβάνει στο μέγιστο....

Πάμε στο 4....

Απλά απολαυστικό smooth γρήγορο με μια υπέροχη κάμερα και με μπαταρία σίγουρα καλύτερη από το 3 με ΜΜ έκδοση.Το έχω έναν μήνα + και το απολαμβάνω.Εάν είσαι τύπος που δεν αλλάζει σύντομα κινητά ,όπως σου έγραψα και αρχικά,πας για Ελληνική συσκευή μιας και σε βλέπω πολύ αγχωμένο, εάν δεν σε πολύ νοιάζει και το βλέπεις σαν ηλεκτρονική συσκευή που παράγεται σε πολλά εκατομμύρια κομμάτια τότε πάρτο από σκρουτζομάγαζο.....όπως και να έχει η Lg παράγει πια πολλά κομμάτια σε κινητά αφού g2,g3 άφησαν εποχή και g4 σάρωσε λόγω κάμερας.Όπως και να'χει το σέρβις της lg είναι αρκετά καλό...από κει και πέρα επειδή είχα κι εγώ συνομιλία με εκπρόσωπο της lg (chat) μην περιμένεις και πολλά από αυτούς ...ότι γίνεται γίνεται στο τμήμα σέρβις το οποίο είναι καλό & εξυπηρετικό!

Εσύ αποφασίζεις.... ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πωπω.. πραγματικα τι γινεται; Εκανε τιποτα περιεργο πριν πχ να ανεβασει θερμοκρασια; Εκανες καποιο update ακομα και σε καποια απλη εφαρμογη;

 

Φταιω εγω τωρα να παρω τηλ την LG και να της πω τι μου λεγατε χθες οτι δεν εχει παρατηρηθει φαινομενο bootloop σε ελληνικα καταστηματα.. ;

 

Edit: Σημερα το πρωι σε νεα επικοινωνια..

 

Μου ειπαν μολις οτι τα παραεισαγωγης μπορει να ειναι κατωτερης ποιοτητας απο τα Ελληνικης εισαγωγης ή εγω δεν καταλαβα σωστα;

 

Καλημέρα,

δεν υπάρχει περίπτωση να ισχύει κάτι τέτοιο και αυτό αποδεικνύεται απο το γεγονός οτι και κάποια κινητά που επισκεύασε η ελληνική αντιπροσωπεία κάνοντας αλλαγή με τα δικά της "πιο ποιοτικά" motherboard ξαναεμφάνισαν το πρόβλημα. Προφανώς είναι θέμα τύχης και προσωπικά πιστεύω οτι είναι περισσότερο software related το θέμα όπως έχω ξαναπεί (σε σχέση με το hardware πάντα).

Όλα τα κινητά βγαίνουν απο την ίδια γραμμή παραγωγής και αλοίμονο να πιστεύει κανείς οτι η LG έχει ξεχωριστή, πιο ποιοτική κατασκευή ειδικά για τα Ελληνικά κομμάτια.

Άλλωστε και τα παραεισαγωγής του Σκρούτζ είναι απο τεμάχια που προορίζονται για μια χαρά χώρες (πχ. το δικό μου είναι Πορτογαλίας) και οχι οτι είναι G4 προορισμένα για το Τιμπουκτού για να πούμε οτι τα κατασκεύασε με χαμηλότερα στάνταρ ποιότητας.

Επειδή σε βλέπω ιδιαίτερα προβληματισμένο με το θέμα (οχι πως εγω δεν είμαι), καλό θα ήταν να πας σε μια άλλη συσκευή που δεν θα έχεις κάποιο τέτοιο άγχος αν και ως γνωστον "άβυσσος η ψυχή των ηλεκτρονικών συσκευών", οτι και να πάρεις μπορεί να σου τύχει οτιδήποτε.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπέρδεμα όλοκληρο με την LG-Vodafone-Procordia.

Πήρα τηλέφωνο στην Lg Hellas και μου ειπαν δεν γνωριζουν αν θα μου αλάξουν πλακέτα η αν θα μου γινει αντικατάσταση κινητού.

Επίσης μίλησα και με Vodafone και μου λένε πως θα κοιτάξουν να δουν τη συσκευή έχουν να μου δώσουν να κάνω την δουλειά μου , αλλα θα το στείλουν για σερβις στην Arvato! και φοβάμαι την συγκεκριμένη εταιρία να μην μου το βγάλει πως έχει υγρασία,γιατι τόσα διάβασα σε πολλά φόρουμ!

Πήρα τηλέφωνο και στην Procordia και λενε πως στην αρχή θα γίνει αντικατάσταση πλάκετας και βλέπουμε!

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω γιατί όπως ανέφερα και παραπάνω δεν έχω δεύτερη συσκευή να κάνω την δουλειά μου.

Η LG Hellas δεν είναι υποχρεωμένη να μου στείλει και μια συσκευή προσωρινά να κάνω την δουλειά μου μέχρι να ξεμπερδέψω με το Service?

 

Για θέματα service έχουμε ξεχωριστό θέμα και προτείνω να απευθυνθείς εκεί...

 

Αντιπροσωπεία / Service LG

Επαναλαμβάνω... εδώ συζητάμε για το bootloop και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια.. Υπαρχει ομως καποιο προβλημα για αγορα απο Σκρουτζ σε περιπτωση bootloop; Σπανια δεν γινονται αντικαταστασεις;
Link to comment
Share on other sites

Μπέρδεμα όλοκληρο με την LG-Vodafone-Procordia.

Πήρα τηλέφωνο στην Lg Hellas και μου ειπαν δεν γνωριζουν αν θα μου αλάξουν πλακέτα η αν θα μου γινει αντικατάσταση κινητού.

Επίσης μίλησα και με Vodafone και μου λένε πως θα κοιτάξουν να δουν τη συσκευή έχουν να μου δώσουν να κάνω την δουλειά μου , αλλα θα το στείλουν για σερβις στην Arvato! και φοβάμαι την συγκεκριμένη εταιρία να μην μου το βγάλει πως έχει υγρασία,γιατι τόσα διάβασα σε πολλά φόρουμ!

Πήρα τηλέφωνο και στην Procordia και λενε πως στην αρχή θα γίνει αντικατάσταση πλάκετας και βλέπουμε!

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω γιατί όπως ανέφερα και παραπάνω δεν έχω δεύτερη συσκευή να κάνω την δουλειά μου.

Η LG Hellas δεν είναι υποχρεωμένη να μου στείλει και μια συσκευή προσωρινά να κάνω την δουλειά μου μέχρι να ξεμπερδέψω με το Service?

kai η Arvato έχει "στρώσει" όμως η Procordia κατά δική μου άποψη και εμπειρία είναι εξαιρετική!...όπως και να'χει έπρεπε να το στείλεις μέσω lg που σου στέλνει courier (ανάλογα την τοποθεσία που μένεις επιλέγει και εταιρία) και μου είχαν προτείνει διότι ήμουν σε περίοδο DOA και συσκευή αντικατάστασης.Μίλησα Πέμπτη τότε μαζί τους με κεντρικά Lg ,Παρασκευή είχα παραδώσει :blink: (απίστευτο την επόμενη μερα ειδοποίηση κινητό για παράδοση σε κατάστημα ΕΛΤΑ είμαι και εκτός Αττικής!!) ....Δευτέρα επικοινωνία κατευθείαν με σέρβις και Πέμπτη παραλαβή!!!...απλά άψογοι σε όλα! .... όλα αυτά για το g3 (3-4 μήνες πιο πριν )

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια.. Υπαρχει ομως καποιο προβλημα για αγορα απο Σκρουτζ σε περιπτωση bootloop; Σπανια δεν γινονται αντικαταστασεις;

μέσα στην 1η εβδομάδα κανονικότατα ;) ....αν του το πας και δεν ανοίγει τι θα σου πει?? δεν στο αλλάζω???

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά επειδή δεν μπορούσα να μείνω χωρίς κινητό,το έκανα επαναφορά χάνοντας τα πάντα και έτσι δούλεψε.

Να ενημερώσω επίσης πως το πρόβλημα συνεχιζόταν αν επέλεγα την επαναφορά σε στον λογαριασμό μου της Google,και κάνοντας ως νέα συσκευή προχώρησε!

Link to comment
Share on other sites

Software θεμα ειναι παιδες..

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και παιζει να φταιει η Google.

Link to comment
Share on other sites

Software θεμα ειναι παιδες..

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και παιζει να φταιει η Google.

 

και πως φτασαμε στο συμπερασμα αυτο?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Οι πρωτες προβληματικες παρτιδες 505 κλπ αν επεφταν σε bootloop δεν εφτιαχναν ουτε με hard reset, κατευθειαν αλλαγη πλακετας κλπ Μπορουσαν να ανοιξουν για λιγο αν εβαζες τα κινητα στο ψυγειο ή αν εβαζες τη πλακετα στο φουρνο, που δειχνει καθαρα θεμα hardware.

 

Μετα την ανακοινωση της LG και τον ισχυρισμο της οτι το προβλημα διορθωθηκε, αν μπει καποια συσκευη σε bootloop με εκδοση 600+ φτιαχνει συνηθως με απλο hard reset. Που αποδεικνύει software προβλημα. Ενδιαφερον θα ειχε αν καποιος με LG G4 εκδοσης 600+ και με bootloop, το εβαζε στο ψυγειο. Θα ανοιγε; Ή θα εφτιαχνε μονο με hard reset;

 

Επισης μιλησα με τεχνικο απο την Procordia και μου ειπε οτι ειναι θεμα Software και εχει σχεση με την MM εκδοση Android χωρις να ξερει περισσοτερα..

 

Τωρα για το οτι φταιει η Google, πολλες αναφορες εχουν γινει οτι το κινητο μπαινει σε bootloop αν γινει επαναφορα απο τον λογαριασμο Google καθως και στην εναλλαγη 3G/WIFI. Μηπως οταν ανοιγουμε το WIFI συγχρονιζουν τα δεδομενα με την Google (πχ το Google Photos κανει backup αυτοματα αν συνδεθεις σε WIFI), και κατι παιζει και κολλαει;

Edited by Swimmer21
Link to comment
Share on other sites

αφου λοιπον ειναι θεμα της εκδοσης ΜΜ, οι αλλες μαρκες γιατι δεν πεφτουν σε bootloop απο τοτε που αναβαθμιστηκαν?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

αφου λοιπον ειναι θεμα της εκδοσης ΜΜ, οι αλλες μαρκες γιατι δεν πεφτουν σε bootloop απο τοτε που αναβαθμιστηκαν?

 

Ισως δεν δουλευουν τοσο πολυ τον συγχρονισμο δεδομενων με την Google, πχ δεν εχουν βαλει νεες επαφες για να συγχρονισει το Gmail, η δεν εχουν το Google Photos.. Ειναι ομως καθαρα θεμα LG G4 και της αλληλεπιδρασης του με το Android.

 

Υποθεσεις κανω

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε τι ειναι αυτα που λες τωρα, ειναι θεμα αλληλεπιδρασης του G4? δλδ τι να πουνε τοτε τα νεξους που ΕΙΝΑΙ googleφωνα 100%. θα επρεπε να τα εχουν παρει στο χερι οι μισοι χρηστες τους.

 

τεσπα τελος απο εμενα νομιζω δεν εχει νοημα πλεον η συνεχιση της κουβεντας.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφέρω πως το δικό μου είναι σειρά 505.

Και όπως είπα και παραπάνω το πρόβλημα το έπαθα βγάζοντας το κινητό απ την πρίζα,και με το που πήγα να πατήσω το εικονίδιο του WiFi μου έκανε επανεκκίνηση!

Αν ήταν πρόβλημα πλακέτας δεν θα μπορούσα αυτήν την ώρα να γράψω απ το κινητό μου!

Και εμένα το μυαλό μου πάει στην Google!

Link to comment
Share on other sites

LG G2 με bootloop, λογω Google (21/9/2015)

http://forums.androidcentral.com/lg-g2/584286-g2-d802-reboots-when-sync-enabled.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε φιλε τι ειναι αυτα που λες τωρα, ειναι θεμα αλληλεπιδρασης του G4? δλδ τι να πουνε τοτε τα νεξους που ΕΙΝΑΙ googleφωνα 100%. θα επρεπε να τα εχουν παρει στο χερι οι μισοι χρηστες τους.

 

τεσπα τελος απο εμενα νομιζω δεν εχει νοημα πλεον η συνεχιση της κουβεντας.

 

Δυσκολο ειναι καποια εφαρμογη διαδικασια της Google να λαγκαρει με το λογισμικο του G4 και να δημιουργει bootloop; Δεν ειναι ολα τα κινητα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

LG G2 με bootloop, λογω Google (21/9/2015)

http://forums.androidcentral.com/lg-g2/584286-g2-d802-reboots-when-sync-enabled.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δυσκολο ειναι καποια εφαρμογη διαδικασια της Google να λαγκαρει με το λογισμικο του G4 και να δημιουργει bootloop; Δεν ειναι ολα τα κινητα ιδια.

 

εκτος του οτι εισαι οφφτοπικ αδερφε και θα μας κραξουν , δε διαβαζεις και σωστα και ποσταρεις οτι να'ναι. REBOOT λεει , οχι boot loop. Βλεπεις δαιμονες εκει που δεν υπαρχουν , και εμεις ως κατοχοι ειμαστε περισσοτερο cool. Ενταξει , τι να κανουμε , αν ειναι να τυχει , ετυχε. Σταματω εδω την κουβεντα. Θα επανελθω αν και εφοσον μου κανει το προβλημα. Καλημερα σας.

ΥΓ: Θα προτεινα στον μοδερατορα για καμμια μεταφορα των μηνυματων σε νεο thread τυπου "offtopic περι bootloop και γενικη συζητηση" :)

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Για να αποσαφηνιστούν κάποια πράγματα, παραθέτω απόσπασμα της σημερινής μου επικοινωνίας με την LG

"LG Support Έχει εμφανιστεί σε κάποιες συσκευές, αλλά κανονικά με reset επανέρχεται η συσκευή. Έαν δοκιμάσετε να κάνετε αναβάθμιση, προτείνουμε να έχετε αποθηκεύσει τα αρχεία σας.

LG Support Επίσης μετά την αναβάθμιση να μην επαναφέρετε το backup της google.

Σταύρος Επειδή το πρόβλημα εμφανίζεται ,συνήθως, μετά την αναβάθμιση, δεν έχω προβεί σε αυτήν. Από τα λεγόμενά σας, να υποθέσω ότι είναι πρόβλημα software και όχι hardware;

LG Support Ναι, σύμφωνα με την τελευταία ενημέρωση που έχουμε."

 

Παραδέχονται ανοικτά ότι είναι θέμα software και όχι hardware

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...