Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα..σε περιπτωση που παει bootloop διαγραφονται ολα τα δεδομενα;; και απο sd;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης τι σημάδια πρεπει να προσέχω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα..σε περιπτωση που παει bootloop διαγραφονται ολα τα δεδομενα;; και απο sd;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης τι σημάδια πρεπει να προσέχω;

Όλα εκτός από αυτά που υπάρχουν στην sd... Σημάδια δεν υπάρχουν μια και εγώ γίνεται και σε ανυποπτη στιγμή... Σύνηθες είναι να συμβαίνει κατά την σύνδεση σε wifi ή κατά την εναλλαγή δικτύου

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει 2-3 restart μονο του οταν το χειρίζομαι ετσι στο ακυρο

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης ειναι 601

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει 2-3 restart μονο του οταν το χειρίζομαι ετσι στο ακυρο

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης ειναι 601

 

τα random restarts μπορεί να οφείλονται σε πολλά πράγματα... απο πρόβλημα που σου δημιουργεί κάποια εφαρμογή που ενδεχομένως να κατέβασες πρόσφατα ή ενημέρωσες πρόσφατα μέχρι οτι τα έχει παίξει η μπαταρία σου... Στο G3 π.χ. όταν ξεκίναγε να συμβαίνει αυτό στο 90% (εικονικά δεν το έχω μετρήσει) των περιπτώσεων το πρόβλημα ήταν στη μπαταρία και λυνόταν με απλή αντικατάσταση της, σε κάποιες περιπτώσεις όμως ήταν και θέμα πλακέτας.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω γραφτει εδω και δυο τρεις μερες κσι σε ενα αλλο τεχνολογικό φόρουμ (δεν θα πω) και εκει επιμένουν πως η LG εχει αποσύρει το g4 λογω bootloop. Το εχει παρει πισω λέει και εδωσε τα λεφτα πίσω σε αυτούς που το ειχαν πάρει. Εχει ακουστεί τιποτα τέτοιο?????

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

καποια εφαρμογη για να κρατισω αρχεια; χωρις καρτα μνημης ξερετε; επισης ευχαριστω...σε περιπτωση που γινει το κακο τι μπορω να κανω; σορρυ που ρωταω
Link to comment
Share on other sites

καποια εφαρμογη για να κρατισω αρχεια; χωρις καρτα μνημης ξερετε; επισης ευχαριστω...σε περιπτωση που γινει το κακο τι μπορω να κανω; σορρυ που ρωταω

Το google drive δες αν σε βολεύει που υπάρχει στο κινητο.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σας.μετα την απουσια μου 6 μηνες γυριζω σημερα Πειραιά με το καραβι, παω να βγαλω μια φωτο και μου πεταει το μηνυμα δυστυχως η καμερα εχει σταματησει και μου ψιλοκολαει και λιγο το κινητο και τηλεφωνο που παιρνω να ειδοποιήσω οτι εφτασα μου λεει δυστυχως η κληση εχει σσταματησει ενω χτυπαει ριποτα δεν κανει ..εκανα επανεκκίνηση τιποτα μπηκα στης εφαρμογες της καμερας να κανω εκαθαριση τιποτα.εαν ειναι αυτο που λενε με το καλημερα Που ηρθα θα παω προκοντια τι να πω.ειμαι τυχερος εσεις τι λετε? Edited by mpompa
Link to comment
Share on other sites

Εχω γραφτει εδω και δυο τρεις μερες κσι σε ενα αλλο τεχνολογικό φόρουμ (δεν θα πω) και εκει επιμένουν πως η LG εχει αποσύρει το g4 λογω bootloop. Το εχει παρει πισω λέει και εδωσε τα λεφτα πίσω σε αυτούς που το ειχαν πάρει. Εχει ακουστεί τιποτα τέτοιο?????

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Αν ίσχυε κάτι τέτοιο δε θα το έβλεπες ούτε στα ελληνικά μαγαζια,μάλλον ευσεβείς πόθους εκφράζουν τα παιδια, η πολύ πιθανό να το έκανε σε κάποια συγκεκριμένη χώρα η lg αυτό

Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα κ κλείνουμε χρόνο...506 παρτίδα..ούτε κιχ μην το ματιασω..Μεγάλο fail της lg η αντιμετώπιση των καταναλωτών κατόχων αυτής της κατα τ'άλλα υπέροχης συσκευής..

 

Edit...5 λεπτά μετά...Απίστευτο...απεβίωσε..Ούτε hard reset ούτε τίποτα....Απίστευτο...

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

Εχω γραφτει εδω και δυο τρεις μερες κσι σε ενα αλλο τεχνολογικό φόρουμ (δεν θα πω) και εκει επιμένουν πως η LG εχει αποσύρει το g4 λογω bootloop. Το εχει παρει πισω λέει και εδωσε τα λεφτα πίσω σε αυτούς που το ειχαν πάρει. Εχει ακουστεί τιποτα τέτοιο?????

 

αν θες στειλε μου το λινκ απο το φορουμ που τα λενε αυτα να γελασω λιγο! τωρα που ειναι σχεδον 2 χρονια στην αγορα ειναι αδυνατον να αποσυρει το g4.η σαμσουνγκ δεν ειχε προλαβει να δωσει πολλα στην αγορα και τα κυκλοφορησε τωρα οποτε μπορεσε και εκανε την αποσυρση,με μεγαλο κοστος βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα κ κλείνουμε χρόνο...506 παρτίδα..ούτε κιχ μην το ματιασω..Μεγάλο fail της lg η αντιμετώπιση των καταναλωτών κατόχων αυτής της κατα τ'άλλα υπέροχης συσκευής..

 

Edit...5 λεπτά μετά...Απίστευτο...απεβίωσε..Ούτε hard reset ούτε τίποτα....Απίστευτο...

 

Έτσι εξηγείται. Το μάτιασες. :cry::X

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα κ κλείνουμε χρόνο...506 παρτίδα..ούτε κιχ μην το ματιασω..Μεγάλο fail της lg η αντιμετώπιση των καταναλωτών κατόχων αυτής της κατα τ'άλλα υπέροχης συσκευής..

 

Edit...5 λεπτά μετά...Απίστευτο...απεβίωσε..Ούτε hard reset ούτε τίποτα....Απίστευτο...

Όχι ρε φίλε...

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα κ κλείνουμε χρόνο...506 παρτίδα..ούτε κιχ μην το ματιασω..Μεγάλο fail της lg η αντιμετώπιση των καταναλωτών κατόχων αυτής της κατα τ'άλλα υπέροχης συσκευής..

 

Edit...5 λεπτά μετά...Απίστευτο...απεβίωσε..Ούτε hard reset ούτε τίποτα....Απίστευτο...

 

χαχαααχα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Κατσε να το πω και εγω να δω αν βγαινει :p

 

Ενα μηνα και κλεινουμε 8μηνο...602 παρτιδα...ουτε κιχ μη το ματιασω.

 

 

Τωρα μου μενει να περιμενω 5 λεπτα :lol:

 

Α ρε lg με τα ωραια σου :mad: :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο κ αν φαίνεται απίστευτο,είναι αλήθεια...

Μίλησα με lg...Πραγματική απογοήτευση όλο το πακέτο....Δευτέρα το στέλνω από Πάτρα procordia μέσω ενός καταστήματος που συνεργάζεται με την lg εδώ Πάτρα...

Καλό κουράγιο μου εύχομαι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο κ αν φαίνεται απίστευτο,είναι αλήθεια...

Μίλησα με lg...Πραγματική απογοήτευση όλο το πακέτο....Δευτέρα το στέλνω από Πάτρα procordia μέσω ενός καταστήματος που συνεργάζεται με την lg εδώ Πάτρα...

Καλό κουράγιο μου εύχομαι...

Να φανταστώ από σκρουζομαγαζο το έχεις πάρεις? Τουλάχιστον αν είναι ελληνικό μπας και πάρεις κανένα πιστωτικο - αντικατάσταση

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χαχαααχα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Κατσε να το πω και εγω να δω αν βγαινει :p

 

Ενα μηνα και κλεινουμε 8μηνο...602 παρτιδα...ουτε κιχ μη το ματιασω.

 

 

Τωρα μου μενει να περιμενω 5 λεπτα :lol:

 

Α ρε lg με τα ωραια σου :mad: :p

 

Μην ανησυχείς.....

Σύμφωνα με τις συσκευές που πέφτουν σε bootloop είναι κοντά στους 10~ 12 μήνες έχεις 2 μήνες καιρό άνετα!!!!!:X

Όσο και να ακούγεται αστείο εγώ το κλαίω ακόμα , μου άρεσε πάρα πολύ......

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς.....

Σύμφωνα με τις συσκευές που πέφτουν σε bootloop είναι κοντά στους 10~ 12 μήνες έχεις 2 μήνες καιρό άνετα!!!!!:X

Όσο και να ακούγεται αστείο εγώ το κλαίω ακόμα , μου άρεσε πάρα πολύ......

 

Με ψήνουν δύο φιλαράκια να το αγοράσουν.Ενας λόγος που θέλω να το κρατήσω είναι για να δω αν θα παθω bootloop ο άλλος λόγος είναι διότι για να βρω τέτοια συσκευή θλμε ανάλογες επιδόσεις θα πρέπει να βάλω βαριά το χέρι στη τσέπη.Η αλήθεια είναι ότι δεν με ψήνει και κανένα άλλο είμαι παραπάνω από ευχαριστημένος με τη συσκευή.

Το μόνο που θα ήθελα είναι παραπάνω αναμονή ή έστω επιλογή για αλλαγή τις ανάλυσης ώστε να βγάζει περισσότερο sot.

Link to comment
Share on other sites

Αν ίσχυε κάτι τέτοιο δε θα το έβλεπες ούτε στα ελληνικά μαγαζια,μάλλον ευσεβείς πόθους εκφράζουν τα παιδια, η πολύ πιθανό να το έκανε σε κάποια συγκεκριμένη χώρα η lg αυτό

Μα λεω κ εγω....

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα κ κλείνουμε χρόνο...506 παρτίδα..ούτε κιχ μην το ματιασω..Μεγάλο fail της lg η αντιμετώπιση των καταναλωτών κατόχων αυτής της κατα τ'άλλα υπέροχης συσκευής..

 

Edit...5 λεπτά μετά...Απίστευτο...απεβίωσε..Ούτε hard reset ούτε τίποτα....Απίστευτο...

 

αυτα δεν γινονται......πανε παίξε τζοκερ

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Από σκρουτζ....Γαλλικό...πίκρα...

Τζόκερ και λαχείο μαζί...

Να φανταστώ από σκρουζομαγαζο το έχεις πάρεις? Τουλάχιστον αν είναι ελληνικό μπας και πάρεις κανένα πιστωτικο - αντικατάσταση

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το G4 τον Ιανουάριο απο σκρουτζομάγαζο. Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι (μόνιμα) εξωτερικό και το κινητό ξαφνικά στα καλά καθούμενα έσβησε και δεν ανοίγει (δοκίμασα όλα τα "τρικ" με τα κουμπιά / να βγάλω μπαταρία / να το αφήσω στην μπρίζα κλπ κλπ).

 

Προφανώς έστειλα μειλ στην LG να δω τι μπορεί να γίνει με την υποστήριξη τους στο εξωτερικό. Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο ;

 

Για πιθανούς ενδιαφερόμενους, update στο παραπάνω.

Επικοινώνησα με την LG UK (όχι και οτι πιο ευκολο στη συνενόηση μέχρι να πάρουν τα στοιχεία μου και να καταλάβουν οτι το κινητό είναι απο Ελληνικό μαγαζί και δεν μπορώ να κάνω spelling το όνομα). Πάει αυτό, μου έστειλαν την DPD να παραλάβει το κινητό (χρέωση δική τους).

Παρέλαβαν τη συσκευή, σε < 10 εργάσιμες είχε αλλάξει η πλακέτα και έχω τη συσκευή πίσω.

Δεν έχω επικοινωνήσει να δω αν η εγγύηση είναι πλέον 12 μήνες (για την νέα πλακέτα) αλλά θα γίνει απο βδομάδα.

Δεν νομίζω οτι θα ξαναπάρω LG αλλά τουλάχιστον το service στο εξωτερικό είναι ικανοποιητικά γρήγορο..

Link to comment
Share on other sites

Ότι λογικά θα έκανε και η εδώ αντιπροσωπία. Απλά πιστεύω ότι στην Ελλάδα έχει πολλά κομμάτια παραεισαγωγης και γίνεται χαμός από έλλειψη πλακετων. Αν ήσουν Ελλάδα μιας και η συσκευή σου είναι Ελληνική θα μπορούσες να επιδιωξεις αντικατάσταση ή και πιθανότατα το νέο μοντέλο g5 ανάλογα με την μεταξύ σας συνεννόηση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

αυτο πως το πετυχαινεις?εννοω να επιδιωξεις αντικατάσταση ή και πιθανότατα το νέο μοντέλο g5.Αν στο φτιαξουν?παλι επιμενεις και λες οτι θελεις αλλο-πιστωτικο ηήηηη....?τι φαση?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...