Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα το πήρα μετά από ένα μήνα ακριβώς.....

Και εκεί που θέλω να το δώσω γιατί έτσι και αλλιώς άλλο τηλέφωνο πήρα σιγά μην περίμενα ποτέ θα θέλει η LG να μου το φτιάξει εκεί βλέπω τι φώτο βγάζει και το ξανασκέφτομαι. Καλό χρυσό το s7 σε όλους τους τομείς αλλά όταν βγάλεις έξω το g4 στις φώτο αλλάζουν τα πράγματα. Εντός σπιτιού κλπ το S7 είναι μπροστά το g4 εκτός έχει την λεπτομέρεια στην φώτο που δεν έχει το 7.

Αν αποφασίσω να το δώσω θα είναι με κρύα καρδιά και δεν θα μου φταίει το τηλέφωνο αλλά η LG που δεν θα την χαρακτηρίσω γιατί με βλέπω για ban

Edited by joanjapan
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ίδιο δίλημμα είχα κι εγώ φίλε μην έχοντας πέσει και σε bootloop...φοβερό κινητό ...κρίμα...γμτ LG.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι από τους τυχερούς....που θα γίνει ανάστροφη χρέωση...

γυρνάω Ελλάδα σε καμιά εβδομάδα και θα πάω Γερμανό να πάρω μάλλον το G5.

 

 

είναι τραγικό να μην μπορώ να βρω κάτι τόσο καλό όσο το G4. απλά κρίμα!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο δίλημμα είχα κι εγώ φίλε μην έχοντας πέσει και σε bootloop...φοβερό κινητό ...κρίμα...γμτ LG.

 

Σου εύχομαι πραγματικά να μην το περάσεις. Μου είπαν και καλά ότι οι νέες πλακέτες δεν έχουν θέμα τη να πω τώρα..... Πάντως και ένα μήνα μετά που το έπιασα στα χέρια μου έχοντας και το s7 το g4 είναι έρωτας τέλος.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι πραγματικά να μην το περάσεις. Μου είπαν και καλά ότι οι νέες πλακέτες δεν έχουν θέμα τη να πω τώρα..... Πάντως και ένα μήνα μετά που το έπιασα στα χέρια μου έχοντας και το s7 το g4 είναι έρωτας τέλος.

Όλοι δυστυχώς όσοι δώσαμε το τηλέφωνο το δώσαμε για τον ίδιο λόγο... Φόβος για bootloops ή bootloops. Η συσκευή πραγματικά είναι πολύ καλή αλλά το μόνο που θα θυμόμαστε σε λίγα χρόνια για αυτή είναι το πόσες συσκευές έπεσαν σε bootloop.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και με περιορισμενα ανταλλακτικά... Πες ότι περάσουν τρία χρόνια έχει αλλάξει τρεις πλακέτες και έχεις εγγύηση μέχρι το 2018+ θα έχει πλακέτες η LG να σου αλλάξει? Και αν δεν έχει και το έχεις πάρει παραεισαγωγης που δεν καλύπτουν αντικατάσταση συσκευής τι κάνεις?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by impreza_sti

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα και γω σημερα. Μου εκανε ενα update V20g. Επισης εχω μια απορια. Το εχω εδω και αρκετη ωρα 1+ στην φορτιση, και εχει κολλησει στο ιδιο σημειο, δεν φορτιζει. Μηπως εχει καποιος ιδεα τι μπορει να συμβαινει?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και με περιορισμενα ανταλλακτικά... Πες ότι περάσουν τρία χρόνια έχει αλλάξει τρεις πλακέτες και έχεις εγγύηση μέχρι το 2018+ θα έχει πλακέτες η LG να σου αλλάξει? Και αν δεν έχει και το έχεις πάρει παραεισαγωγης που δεν καλύπτουν αντικατάσταση συσκευής τι κάνεις?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πέρνεις lg g6 δωρεάν αφού ο κατασκευαστής οφείλει είτε να το φτιάξει ή αν δεν μπορεί να στο αντικαταστήσει.

Εκεί δεν υπάρχει δικαιολογία είναι από σκρουτζ κλπ.

 

Εμένα δεν έχει πάθει τίποτα ούτε μπουτλοουπ ούτε τίποτα και έχει φάει κακή μεταχείριση και ούτε θα πάθει.

Θέμα software είναι και έχει λυθεί από lg.Ας κάνουν και καμιά αναβάθμιση τα παλικάρια μας και ας πάψουν να παιρνουν backup στο lg cloud σε όσους δεν έχει έρθει η ειδοποίηση.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Παγκοσμιως αναφερουν επαναλαμβανομενα bootloops μετα απο αλλαγη πλακετας σε σημειο μαλιστα η ιδια η lg να λεει εμμεσα και αμεσα οτι παιδια παρτε backup γιατι ειναι πιθανο ανα πασα στιγμή να βγει off.. Αν ηταν θεμα software και ποσο μαλλον του lg backup θα ειχε λυθει με τις αναβαθμισεις που λες.. Ειδαλλως θα το ειχαν ξηλωσει με καποια αναβαθμιση..

 

 

Παρεπιπτοντως δεν εχω G4 ουτε ειχα..

G2 ειχα μεχρι προσφατα και ειχα κανει και 2 αλλαγες οθονης λογω κιτρινιλας.. Κατα τ'αλλα μυθικο κινητο, αν και με κερδισε η amoled της samsung και πηρα s7

Edited by impreza_sti
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα και γω σημερα. Μου εκανε ενα update V20g. Επισης εχω μια απορια. Το εχω εδω και αρκετη ωρα 1+ στην φορτιση, και εχει κολλησει στο ιδιο σημειο, δεν φορτιζει. Μηπως εχει καποιος ιδεα τι μπορει να συμβαινει?

 

Ευχαριστω

 

τι μεγεθος ειχε το update?και σε μενα εχει συμβει να κολλήσει οχι στην φόρτιση αλλα κανονικα να δειχνει δηλαδη 67% επι 3-4 ωρες εκανα επανεκκίνηση και ηρθε στα ισια του!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Πέρνεις lg g6 δωρεάν αφού ο κατασκευαστής οφείλει είτε να το φτιάξει ή αν δεν μπορεί να στο αντικαταστήσει.

Εκεί δεν υπάρχει δικαιολογία είναι από σκρουτζ κλπ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Εμένα δεν έχει πάθει τίποτα ούτε μπουτλοουπ ούτε τίποτα και έχει φάει κακή μεταχείριση και ούτε θα πάθει.

Θέμα software είναι και έχει λυθεί από lg.Ας κάνουν και καμιά αναβάθμιση τα παλικάρια μας και ας πάψουν να παιρνουν backup στο lg cloud σε όσους δεν έχει έρθει η ειδοποίηση.

 

Ο γραπτός μου λόγος αν αναφέρεσαι σε μένα δεν έχει τίποτα κακό προς κανέναν μέλος γιατί δεν έχω να χωρίσω τίποτα με κανέναν όσο και αντίθετες απόψεις και αν έχουμε. Όσο για την εμπειρία με την LG στο συγκεκριμένο θέμα την έχω ως παθών και δεν μου αλλάζει την γνώμη κανείς., όπως είπα είναι τουλάχιστον ειρωνική όταν τους λες το lmei της συσκευής και βλέπουν ότι είναι εισαγωγής.

Τώρα αν σου δώσουν g6 ας δώσουν πρώτα καμιά συσκευή αντικατάστασης και βλέπουμε .... Θα το γράψω ξανά , ήμουν πελάτης της LG από 4x μέχρι και σήμερα. Όταν ξέρουμε και πουλάμε ένα προϊόν που είναι γνωστό ότι έχει πρόβλημα τότε καλόπαιδα δεν είμαστε αφού δεν μας αρέσει η άλλη λεξούλα. Σε αυτό το νήμα δεν περίμενα καμία κόντρα πάρα μόνο ίσως κάποια λύση στο πρόβλημα. Αυτά από μένα και εύχομαι όσοι δεν είχαν πρόβλημα να μην έχουν ποτέ και να χαρούν την συσκευή όπως και όσο αυτοί θέλουν.

Edited by impreza_sti
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό περίπου ένα χρόνο και ευτυχώς δεν έχει πάθει bootloop (ακομα)!! Το κινητό είναι φοβερό.

Άσχετα με αυτό όμως πιστεύω πως δεν θα ξαναπάω σε LG με όλα αυτά που βλέπω και γίνονται... Επειδή είμαι από εκείνες που αλλαζουν κινητό κάθε 3 χρόνια περίπου, δεν μπορώ να είμαι με το άγχος ότι τώρα θα χαλάσει και τώρα θα χαλάσει... Δεν θυμάμαι άλλη συσκευή να είχε τοσο μαζικό πρόβλημα και να μην παίρνει θέση η εταιρία γι αυτό και να περιμένεις πάνω απο ένα μήνα στο σέρβις για φτιαξιμο και σε δύο μήνες να χαλάει πάλι και άντε ξανά από την αρχη... Και όπως είπε κ ένα παιδί πιο πριν, δεν μπορώ να μαζεύω ένα ένα τα 400€ στην εποχή που ζούμε για να πάρω ενα καλό κινητό που να το θέλω να το κρατήσω για καιρό και που μου αρέσει.... και να είναι μόνιμα στο σέρβις για επισκευή κάθε τρεις και λίγο.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

g3 του ξαδέρφου έπεσε και αυτό σε bootloop. Άσχετο απλα το αναφέρω για τα πρακτικά, :p

Φυσικά εκτός εγγύησης πάει για φρίζμπι.

 

Lenovo K4 note

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα κατι παίζει με το wifi.. τωρα ειναι το hardware wifi module, ειναι ο driver για το wifi, ειναι διάφορες περιπτωσεις? Οπως και να εχει θα επρεπε να εχει λυθει.. και αν ειναι θεμα software τοτε θα επρεπε να μην το εχει πάθει κανεις που εχει βαλει αλλη rom που δεν ειναι stock based(πχ Aosp, cm κτλπ).. Αληθεια υπαρχει???

 

Επισης θα ηταν πιο ευκολο για την lg να το λυσει

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

τι μεγεθος ειχε το update?και σε μενα εχει συμβει να κολλήσει οχι στην φόρτιση αλλα κανονικα να δειχνει δηλαδη 67% επι 3-4 ωρες εκανα επανεκκίνηση και ηρθε στα ισια του!

 

Γυρω στα 470mb ηταν το update. Ειχα την εντυπωση οτι ειναι το nougat αλλα οντας ψιλοασχετος απο androids επεσα εξω.

Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 470mb ηταν το update. Ειχα την εντυπωση οτι ειναι το nougat αλλα οντας ψιλοασχετος απο androids επεσα εξω.

 

αν ειναι τοσο φυσιλογικα ειναι το αναλογο 20g που λενε ολοι!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

:!: Αφαιρέθηκαν posts. Ηρεμήστε ορισμένοι και προσέχετε στο εξής πως εκφράζεστε. :!:
Link to comment
Share on other sites

και μένα χθες bootloop....μετά από ένα χρόνο περίπου, πίστευα ότι θα την γλίτωνα.

 

Δεν είναι θέμα wifi.... στα καλά καθούμενα το έπαθε...

στο wifi του σπιτιού μου, δεν άλλαξα καμιά ρύθμιση..

 

το πήρα στα χέρια μου να δω την ώρα και για σας.

Link to comment
Share on other sites

και μένα χθες bootloop....μετά από ένα χρόνο περίπου, πίστευα ότι θα την γλίτωνα.

 

Δεν είναι θέμα wifi.... στα καλά καθούμενα το έπαθε...

στο wifi του σπιτιού μου, δεν άλλαξα καμιά ρύθμιση..

 

το πήρα στα χέρια μου να δω την ώρα και για σας.

Είχες πρόσφατα κάνει εγκατάσταση καμία εφαρμογή;

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχες πρόσφατα κάνει εγκατάσταση καμία εφαρμογή;

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

 

μπα είχε πολύ καιρό που εγκατέστησα κάτι...ούτε παιχνίδια παίζω να ζεσταθεί κρυώσει απότομα το gps είχα καιρό να το χρησιμοποιήσω

αλλά και αυτό αραιά και που και παλιότερα

 

 

στα καλά καθούμενα το έπαθε απλά το άνοιξα μπήκα μέσα να δω την ώρα και ημερομηνία κόλλησε και δεν επανέρχεται με hard reset + κουμπιά

κολλάει στο delete all data yes.

 

καλά έλεγε ο άλλος στο XDA κάποια στιγμή όλα θα το πάθουν.

 

και πλακέτα να αλλάξουν θα ξανά πέσει σε bootloop, έτσι πιστεύω.

 

και όχι απλά δεν μου έχει πέσει κάτω, όταν το άφηνα στο τραπέζι το άφηνα λες και ήταν κρυστάλλινο ...

 

και από την αρχή που το πήρα δεν έκανα κανένα back up με LG ή επαναφορά

αλλά και πάλι δεν....

 

Τώρα δεν έχουν και ανταλλακτικά...αντε γεια.. ταλαιπωρία σκέτη τζάμπα λεφτά

είχα δώσει και λεφτά για 2η μπαταρία φορτιστή, nilkin και δεν συμμαζεύεται ..... ξενέρα

Edited by Demoneoire
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω έτσι του φερομουν κι εγώ στο δικό μου...για αυτό και το έδωσα...κάποια στιγμή μπορεί και όχι βέβαια να εσκαγε και σε μένα...Καλά κουράγια παιδιά...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...