Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tοτε εχεις άλλο θέμα και οχι bootloop!

 

Ίσως να μην το έγραψα σωστά. Ενώ ξεκινά η οθόνη με το λογότυπο της LG προσπαθεί να bootαρει μερικές φορές και από κει και πέρα τίποτα

Edited by joanjapan
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μην το έγραψα σωστά. Ενώ ξεκινά η οθόνη με το λογότυπο της LG προσπαθεί να bootαρει μερικές φορές και από κει και πέρα τίποτα

Δοκίμασε hard reset πριν το στείλεις για να στο φτιάξουν.Ισως πιάσει.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε hard reset πριν το στείλεις για να στο φτιάξουν.Ισως πιάσει.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

Δυστυχώς δεν πιάνει τίποτα και δεν θα εχω τηλ 2 εβδομάδες:mad:

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και πάλι κρίμα γμτ....

 

Οπως τα λες και το χα βολευτεί.....

Γρηγορο καλη φωτο μια χαρα στο χερι για 5.5 τηλέφωνο.

Μεγαλο αυτογκόλ της lg. Με ξενέρωσε.

Και να πεις οτι θα το φτιάξεις και ολα οκ αμ δε......:(

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες και το χα βολευτεί.....

Γρηγορο καλη φωτο μια χαρα στο χερι για 5.5 τηλέφωνο.

Μεγαλο αυτογκόλ της lg. Με ξενέρωσε.

Και να πεις οτι θα το φτιάξεις και ολα οκ αμ δε......:(

 

Και το γελειο δεν υπάρχει επίσημο σέρβις σε ολη την Κρήτη. Απο το support της lg αυτο.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και το γελειο δεν υπάρχει επίσημο σέρβις σε ολη την Κρήτη. Απο το support της lg αυτο.

 

Μόνο στην Αθήνα. Ωστόσο επικοινωνείς με το service και έρχεται courier και παραλαμβάνει τη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στην Αθήνα. Ωστόσο επικοινωνείς με το service και έρχεται courier και παραλαμβάνει τη συσκευή σου.

 

Έτσι είναι. Αλλά είναι το λιγότερο που μπορεί να κάνει σε ένα λυψο κατά τα άλλα service point. Για όλη την Κρήτη μιλάμε και όχι πάνω στον ψυλορητη

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Αλλά είναι το λιγότερο που μπορεί να κάνει σε ένα λυψο κατά τα άλλα service point. Για όλη την Κρήτη μιλάμε και όχι πάνω στον ψυλορητη

 

Εδώ δεν έχει σε ολόκληρη Θεσσαλονίκη..δεν παίζει να έδιναν προτεραιότητα σε νησί από την στιγμή που υπάρχει μόνο ένα ή δύο(αν βάλω και την arvato) επίσημα service όλα κι όλα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν έχει σε ολόκληρη Θεσσαλονίκη..δεν παίζει να έδιναν προτεραιότητα σε νησί από την στιγμή που υπάρχει μόνο ένα ή δύο(αν βάλω και την arvato) επίσημα service όλα κι όλα.

 

Δεν το ήξερα αυτό. :blink: τα πραγματα είναι χειρότερα απο οτι νομιζα.

Αν και βγαινω off topic. Θα ψαξω να δω και άλλες μεγάλες εταιρείες τι γίνεται με τα δίκτυα των σέρβις.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα από procordia για να παραδώσω το G4 πρός αλλαγή πλακέτας αφού με χτύπησε το Bootloop κατά τη διάρκεια των διακοπών μου και στα είκοσι λεπτά που ήμουν εκεί, αλλά δύο G4 παραδώθηκαν με το ίδιο πρόβλημα. Περιμένουν να παραλάβουν πλακέτες από 25 αυγούστου αφού όπως μου είπαν έχει έλλειψη στο εργοστάσιο(!) και θα με ειδοποιήσουν όταν είναι έτοιμο.

 

Για την ιστορία είναι παρτίδα 507 και το είχα αγοράσει κανούργιο πέρσι τον Αύγουστο ενώ μία κοπέλα που ήταν εκεί με το ίδιο πρόβλημα είπε ότι έχει το τηλέφωνο μόλις ένα μήνα, ενώ μία δεύτερη πήγε το τηλέφωνο για αλλαγή πλακέτας δεύτερη φορά που σημαίνει ότι το πρόβλημα υπάρχει ακόμα και σε πλακέτες που έχουν αντικατασταθεί. Το Bootloop χτύπησε όταν προσπάθησα να συνδεθώ σε WiFi.

 

Πρώτη και μάλλον τελευταία φορά LG :/

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα από procordia για να παραδώσω το G4 πρός αλλαγή πλακέτας αφού με χτύπησε το Bootloop κατά τη διάρκεια των διακοπών μου και στα είκοσι λεπτά που ήμουν εκεί, αλλά δύο G4 παραδώθηκαν με το ίδιο πρόβλημα. Περιμένουν να παραλάβουν πλακέτες από 25 αυγούστου αφού όπως μου είπαν έχει έλλειψη στο εργοστάσιο(!) και θα με ειδοποιήσουν όταν είναι έτοιμο.

 

Για την ιστορία είναι παρτίδα 507 και το είχα αγοράσει κανούργιο πέρσι τον Αύγουστο ενώ μία κοπέλα που ήταν εκεί με το ίδιο πρόβλημα είπε ότι έχει το τηλέφωνο μόλις ένα μήνα, ενώ μία δεύτερη πήγε το τηλέφωνο για αλλαγή πλακέτας δεύτερη φορά που σημαίνει ότι το πρόβλημα υπάρχει ακόμα και σε πλακέτες που έχουν αντικατασταθεί. Το Bootloop χτύπησε όταν προσπάθησα να συνδεθώ σε WiFi.

 

Πρώτη και μάλλον τελευταία φορά LG :/

 

οποτε δεν στο εφτιαξαν δηλαδη; δεν ειχαν καθολου αποθεμα απο πλακετας; Σημερα ηρθε κουριερ και εμενα να το παραλαβη οποτε οπως βλεπω καλο Σεπτεμβριο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα αυτό. :blink: τα πραγματα είναι χειρότερα απο οτι νομιζα.

Αν και βγαινω off topic. Θα ψαξω να δω και άλλες μεγάλες εταιρείες τι γίνεται με τα δίκτυα των σέρβις.

 

Από όσο ξέρω όλα στην Αθήνα τα στέλνουν και δεν νομίζω ότι αυτό ισχύει μόνο για το service της Lg. Για εμένα αχρείαστο να είναι και ας είναι όπου θέλει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξανα και απο εμενα... για οσους εχουν διαβασει και προηγουμενες απαντησεις, ειμαι ο τυπος που το εστειλε για επισκευη στο e-shop , μου πεταξαν τη δικαιολογια οτι ειχε ροζ αυτοκολλητακι υγρασιας, ομως εγω επεμεινα και ζητησα να το στειλουν στην LG για επανεξεταση, και μετα απο περιπου 1 μηνα μου το γυρισαν πισω, "φτιαγμενο", χωρις να πληρωσω φυσικα ουτε δεκαρα.

 

Εχω αλλο προβλημα ομως!

εχω την εντυπωση οτι οφειλεται σε κακη συναρμολογηση της συσκευης με τη νεα πλακετα. Δεν ξερω ομως και πολλα και ισως καποιος να βοηθησει..

Συχνα, ιδιως οταν η συσκευη έχει ανεβασει υψηλες θερμοκρασιες (λογω ζεστης, χρησης, φορτισης κλπ) η οθόνη αφης αντιλαμβάνεται / νιώθει δεκάδες "αγγιγματα" απο μονη της (λανθασμενα φυσικα, εγω μπορει να μην αγγιζω καν την οθονη).

Παρατηρησα όμως οτι αυτο συμβαίνει ΚΥΡΙΩΣ όταν

α) με καλούν, ή καλω εγω καποιον (και αρα ειναι "ανοιχτη" η γραμμη, "μιλαω" στο τηλέφωνο)

β) έχω ανοιχτά τα δεδομένα (είτε 4G είτε 2G προβλημα ειναι το ιδιο.)

Φυσικα αυτο έχει ως αποτελεσμα η συσκευη να τρελαίνεται και να κανει διαφορα μονη της, πχ να τερματισει ή να βαλει σε αναμονη την κληση, να ανοιγει ή να κλεινει εφαρμογες, να πληκτρολογει μηνυματα κλπ κλπ.

Κατα αυτο το διαστημα της τρελας, δεν ανταποκρινεται στα δικα μου αγγιγματα, και ο μονος τροπος να το σταματησω ειναι να το κλειδωσω απο το κουμπι. Μπορει ομως να ξεκλειδωσει μονο του, λογω διπλου "αγγιγματος" στην οθονη...

Εχθες, για παραδειγμα, χαθηκα με κατι φιλους με αυτοκινητο στα ζογοροχωρια, ανοιγω δεδομενα και GPS για να δω στους χαρτες που βρισκομαστε, και το κινητο έκαιγε απο θερμοκριασια, το επιασε η τρελα του, με πεταξε στους χαρτες της νιγηριας, και εν τελει βγηκε τελειως απο την εφαρμογη...

Εχω κουραστει με αυτο το πραγμα. Δε μπορω να κανω τη δουλεια μου σαν ανθρωπος. ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

 

και μου προτεινετε να το παω παλι στο eshop και να μεινω αλλον εναν μηνα χωρις συσκευη μέχρι να μου το επιστρέψοουν, αν φτιαχτηκε, με κινδυνο φυσικα να ξαναπαθει bootloop?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.

Περίπτωση bootloop, αλλαγή πλακέτας σε 607. Με το που το πήρα το άνοιξα και δεν δούλευε το ένα κουμπί της έντασης. Το έστειλα για service πάλι ελπίζοντας ότι δεν είχε γίνει κάποια σύνδεση σωστά. Και τι έφταιγε τελικά; ΠΛΑΚΕΤΑ! Αναμονή μέχρι τις 25 και βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήραν. Και τώρα στο περίμενε.....

Έχω μια υποψία ότι μπορεί να φταίει η γρήγορη φόρτιση. Είναι το μόνο διαφορετικό που έκανα στο κινητό πλην της τελευταίας αναβάθμισης. Απλά υποψία

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξανα και απο εμενα... για οσους εχουν διαβασει και προηγουμενες απαντησεις, ειμαι ο τυπος που το εστειλε για επισκευη στο e-shop , μου πεταξαν τη δικαιολογια οτι ειχε ροζ αυτοκολλητακι υγρασιας, ομως εγω επεμεινα και ζητησα να το στειλουν στην LG για επανεξεταση, και μετα απο περιπου 1 μηνα μου το γυρισαν πισω, "φτιαγμενο", χωρις να πληρωσω φυσικα ουτε δεκαρα.

 

Εχω αλλο προβλημα ομως!

εχω την εντυπωση οτι οφειλεται σε κακη συναρμολογηση της συσκευης με τη νεα πλακετα. Δεν ξερω ομως και πολλα και ισως καποιος να βοηθησει..

Συχνα, ιδιως οταν η συσκευη έχει ανεβασει υψηλες θερμοκρασιες (λογω ζεστης, χρησης, φορτισης κλπ) η οθόνη αφης αντιλαμβάνεται / νιώθει δεκάδες "αγγιγματα" απο μονη της (λανθασμενα φυσικα, εγω μπορει να μην αγγιζω καν την οθονη).

Παρατηρησα όμως οτι αυτο συμβαίνει ΚΥΡΙΩΣ όταν

α) με καλούν, ή καλω εγω καποιον (και αρα ειναι "ανοιχτη" η γραμμη, "μιλαω" στο τηλέφωνο)

β) έχω ανοιχτά τα δεδομένα (είτε 4G είτε 2G προβλημα ειναι το ιδιο.)

Φυσικα αυτο έχει ως αποτελεσμα η συσκευη να τρελαίνεται και να κανει διαφορα μονη της, πχ να τερματισει ή να βαλει σε αναμονη την κληση, να ανοιγει ή να κλεινει εφαρμογες, να πληκτρολογει μηνυματα κλπ κλπ.

Κατα αυτο το διαστημα της τρελας, δεν ανταποκρινεται στα δικα μου αγγιγματα, και ο μονος τροπος να το σταματησω ειναι να το κλειδωσω απο το κουμπι. Μπορει ομως να ξεκλειδωσει μονο του, λογω διπλου "αγγιγματος" στην οθονη...

Εχθες, για παραδειγμα, χαθηκα με κατι φιλους με αυτοκινητο στα ζογοροχωρια, ανοιγω δεδομενα και GPS για να δω στους χαρτες που βρισκομαστε, και το κινητο έκαιγε απο θερμοκριασια, το επιασε η τρελα του, με πεταξε στους χαρτες της νιγηριας, και εν τελει βγηκε τελειως απο την εφαρμογη...

Εχω κουραστει με αυτο το πραγμα. Δε μπορω να κανω τη δουλεια μου σαν ανθρωπος. ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

 

και μου προτεινετε να το παω παλι στο eshop και να μεινω αλλον εναν μηνα χωρις συσκευη μέχρι να μου το επιστρέψοουν, αν φτιαχτηκε, με κινδυνο φυσικα να ξαναπαθει bootloop?

Ευχαριστω

Στην procordia να πας να σου αλλάξουν οθόνη

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Edit μετα απο 1 ημερα το ξαναεκανε.....εκανα set up as new phone και απο τοτε ολα μια χαρα. Χθες περασα και τη v20g

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια γεια σας. Εχω το Η815 602 αγορασμενο απο kaiserstore το μαρτιο. Μου εκανε bootloop πριν απο 15 μερες. Hard reset και έφτιαξε. Απο προχθες το βραδυ 4 συνεχομενα!!! Εντοπισα το προβλημα στο wifi. Μολις προσπαθουσα να αλλαξω διξτυο.. .bootloop. Φτιαχνει με hard reset. Μετα απο λιωσιμο στο google βρηκα ενα ποστ στο skroutz οπου καποιος ελεγε οτι το προβλημα δημιουργειται απο το lg backup service οποτε δοκιμασα το εξης και προς το παρων ειμαι οκ. Καταρχην ενημερωσα το lg back up και το κεντρο ενημερωσης της lg. Κατοπιν ρυθμισεις--δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας&επαναφορα---δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας φια τα δεδομενα μου (Google):ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ

 

Κατεβασα το app backup restore transfer και αφου εκανα backup ολες μου τις εφαρμογες αντεγραψα (es file) τα apks στην sd. Μουσικη ,φωτο στην sd .

Αν μου το ξανακανει θα κανω set up new phone

 

Το εχω λιωσει απο χθες και ειναι οκ. Πριν αλλάξω τη ρυθμιση εφαγα τρια bootloop σε 2 ωρες!!!

 

ΥΓ παντα φτιαχνει με hard reset . Καθαρα software στο δικο μου.

 

Την αλλη μερα το ξαναεπαθε:mad:

Εκανα set up as new phone και απο τοτε (2 βδομαδες) δουλευει ρολοι. Τη λειτουργια backup την απενεργοποιησα απο την εγκατασταση και την εχω μονιμως off. Κανω backup τακτικα στα apps χρησιμοποιω google photos εδω και χρονια και χθες εβαλα μετα φοβου θεου την 20g. Ελπιζω να μην ξαναδω το τρισκαταρατο logo life is good. Κατα τα αλλα το κινητο τα σπαει. Η μπαταρια μονο με χαλαει

Edited by PAOKARAS31
Λαθος
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορούνε να μας πούνε αυτοί που είχανε το φαινόμενο του bootloop στο κινητό τους τι ελεύθερο χώρο είχανε στον κύριο χώρο αποθήκευσής τους; Edited by atsio
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορούνε να μας πούνε αυτοί που είχανε το φαινόμενο του bootloop στο κινητό τους τι ελεύθερο χώρο είχανε στον κύριο χώρο αποθήκευσής τους;

Θες να δεις κατά πόσο σχετίζεται με τον "φορτωμένο" χώρο αποθήκευσης? Σε περίπτωση που ρωτάς για αυτό εγώ με 800mb ελεύθερα που είχα κάποια στιγμή, κοινώς με γεμάτο κινητό δεν έπαθα ποτέ bootloop.

 

Γενικά πλέον θεωρώ ότι απασχολεί πιο πολύ εμάς γιατί πέφτουν σε bootloop τα g4 πάρα την LG. Καμία διάθεση διόρθωσης - αντικατάστασης στις περιπτώσεις τον ελλατωματικων συσκευών, δυστυχώς!

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορούνε να μας πούνε αυτοί που είχανε το φαινόμενο του bootloop στο κινητό τους τι ελεύθερο χώρο είχανε στον κύριο χώρο αποθήκευσής τους;

 

2,5 gb.......

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορούνε να μας πούνε αυτοί που είχανε το φαινόμενο του bootloop στο κινητό τους τι ελεύθερο χώρο είχανε στον κύριο χώρο αποθήκευσής τους;

Την πρώτη φορά 4.5 gb περίπου (είχα sd card) την δεύτερη και τρίτη φορά δεν είχα περάσει τπτ μόνο επαφές ούτε καν Google account έτσι της επόμενες δύο φορές ήταν τέρμα άδειο ούτε apps ούτε sd ούτε τπτ μόνο το είχα συνδέσεις στο pc και είχα βάλει αρχείο για επαφές

Την πρώτη φορά το έπαθε στο άγνωστο (το σήκωσα το πρωί και ήταν στο logo) hard reset δεν έκανε τπτ (βασικά ούτε να μπω κατάφερα) την δεύτερη ήμουν σε κλήση και άρχισε να ζεσταίνεται και το έπαθε(πάλι για πλακέτα) , και την Τρίτη είχα ανοίξει το WiFi πάγωσε και το έπαθε (αυτό που επανήλθε με hard reset) μετά απλά το σκότωσα σε ένα παιδί καθος είχα άγχος συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

παιδια με τη 20g εχει πεσει κανεις σε bootloop;πολυ μαζικη ηταν η αναβαθμιση σε ολες τις χωρες,κατι που δε συνηθιζει η Lg....ενδιαφερον κινηση...
manaros
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...