Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η procordia ως επίσημο service, δε φαντάζομαι να δρα αυτοβούλως και να θέτει συσκευές εκτός εγγύησης, ως rooted. Γιατί αν είναι έτσι και η LG Hellas δε το γνωρίζει (που αποκλειεται) , αμαυρώνει τη φήμη της εταιρείας γενικότερα , αρα, ναι, με τις ευλογίες της γίνονται όλα.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς όπως φαίνεται τα ποσοστά bootloop εχουν αυξηθει αρκετα και κανουν την παπια..Μην τους αντιμετωπίζετε μεμονωμένα γιατι θα παιζει συνεχεια η ιδια κασετα..Αν μπορείτε μαζευτειτε αρκετα ατομα και πηγαινετε απο το service μηπως βγαλετε ακρη..Εχει παραγινει πια με τα προβληματα αρχικα στα G3 Flex 2 και τωρα στο G4.Μονο για το V10 μεχρι στιγμης δεν εχει αναφερθει τιποτα..Ειναι τραγικο να σκας 300€ για το κινητο και να στο βγαζουν εκτος εγγυησης και να σου ζητανε και χρηματα για να στο φτιαξουν απο πανω.Αυτα μονο εδω συμβαινουν...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά δε στέλνετε ένα mail στην lg hellas; και αν και από κει δε βρείτε ανταπόκριση υπάρχει και η μαμα lg.

Κρίμα και το λιγουρευόμουν...

Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και το live chat της LG hellas, οπου σε γειωνουν για το θεμα του bootloop και σου το κλεινουν οταν τους στηνεις στον τοιχο. Σου λενε και την καραμελα οτι αν ειναι ελληνικη η συσκευη δεν εχει προβλημα. Ειναι απαραδεκτοι οσο δε παει σε ορισμενα θεματα
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το προτεινω οποιος θελει, αν δω οτι δεν βγαινει ακρη απο το συνηγορο να μαζευτουμε οσοι ειμαστε (και ειμαστε πολλοι) να παμε δια της νομικης οδου. Να δουμε μετα τι θα λεει η LG και η procordia. Συμπτωση επαναλαμβανωμενη παυει να ειναι συμπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Οι χειρισμοι αυτοι δειχνουν ερασιτεχνισμο...Εχει διαπιστωθει ενα προβλημα σε ενα ποσοστο ή το αναγνωριζεις και γινεται διαρκως αλλαγη απο το service ή σταματας την πωληση του προιοντος...Το να μην δινεις ξεκαθαρη απαντηση και να ριχνεις το φταιξιμο σε εφαρμογες του playstore ειναι τραγικο...Τουλαχιστον ενημερωνεις τους υποψηφιους αγοραστες....Το κινητο ειναι πολυ καλο αλλα τι να το κανω εγω να το αγοραζει ο κοσμος να το χαιρεται για 1 μηνα και διαβαζοντας ολα αυτα να το πουλαει μετα ή να το κρατα και να εχει το φοβο μην του χαλασει...Δεν αναφερομαι καν σε χρηματα-υπομονη αν σου κατσει το προβλημα...

Μακαρι να βρεθει λυση αν και δεν το βλεπω(αν και fan της LG)

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτείτε και την επιλογή αποστολής πολλαπλών email στην LG Κορέας αναφέροντας την συμπεριφορά της εδώ αντιπροσωπίας, τονίζοντας ότι αμαυρωνουν το firm name γενικότερα.

Οι ανατολίτες είναι τρελοί με κάτι τέτοια. Αν σκάσουν πολλά emails γύρω απο αυτό το θέμα στα κεντρικά (οπωσδήποτε ομως Ασία και όχι Ευρώπη, είναι άλλη η κουλτούρα τους εκεί) θ' αρχίσουν τις "προσοχές" τα δικά μας τα "σαϊνια"!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.... Αυτά που διαβάζω είναι για γέλια και για κλάματα... Κρίμα πραγματικά για την συμπεριφορά της εταιρίας και κρίμα για αυτούς που κλαίνε τα λεφτά τους. Μακάρι παιδιά να βγάλετε άκρη

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει παει τωρα τον τελευταιο μηνα την συσκευη του για αλλαγη πλακετας του την εχουν αλλαξει κανονικα η το κανουν σε συγκεκριμενα ατομα?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έβγαλαν εκτός εγγύησης ήταν από skroutz ή ήταν ελληνικής αντιπροσωπίας?

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έβγαλαν εκτός εγγύησης ήταν από skroutz ή ήταν ελληνικής αντιπροσωπίας?

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εμενα μου την αλλαξαν οχι για bl αλλα γιατι εκαναν χαζα οι καρτες μνημης κρασαραν οι φωτο και για να δειτε ποσο ασχετοι ειναι οι τεχνικοι εκει επειδη λογικα βαριοντουσαν η δεν ηξεραν αλλαξαν πλακετα και εβαλαν απο 512 603 και τελικα μαλλον δεν στηριζει 100% τις U3 καρτες και εχει παλι θεματα...γιατι η συσκευη που τις αποθηκευω εδω και ποσο καιρο δεν εβγαλε κανενα θεμα αλλα η καρτες τα ιδια παντελακη μου!!!απο σκρουτζομαγαζο στην αθηνα το πηρα.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δε καταλαβαινω τι σημασια μπορει να εχει αν αγοραστηκαν απο σκρουτζομαγαζο ή απο ελληνικη αντιπροσωπεια. Ιδια δεν ειναι η εγγυηση πανευρωπαικα; Δεν εχουν καποια δικαιολογια, και αυτα περι ρουτ ειναι για γελια και για κλαματα.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δε καταλαβαινω τι σημασια μπορει να εχει αν αγοραστηκαν απο σκρουτζομαγαζο ή απο ελληνικη αντιπροσωπεια. Ιδια δεν ειναι η εγγυηση πανευρωπαικα; Δεν εχουν καποια δικαιολογια, και αυτα περι ρουτ ειναι για γελια και για κλαματα.

 

τιποτα αδερφε μαλλον λογο των ημερων εχουν παρει τεχνικους των 400 ευρω και αυτοι επειδη εγινε το πεσιμο φρικαραν να δουλευουν ετσι στην τσιτα και κανουν οτι να ναι.......τα ιδια καναμε και μεις στο αεροδρομιο οταν μας εριξαν τους μισθους απο 900 στα 580 με 12ωρα...οτι να ναι καναμε.....παντε μαγκιες ολοι μαζι με ενα γραβατακια εκει και βγαλτε το εργο γιατι αλλιως αυτοι θα τσακισουν κοσμο το προβλημα δεν λυνεται οπως φαινεται αλλα διογκωνεται....επισημα εχω απαντηση mail παο τους LG dev πως το κλειδωμα του booltloader δεν εχουν σκοπο να το κανουν στο μελλον βαριομουνα να ανεβασω την φωτο για τα παιδια που ασχολουνται με το ξεκλειδωμα αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μην υποτιμάτε τα μαζικά email παραπόνων στην μαμά εταιρεία. Χάθηκαν αντιπροσωπίες απο κάτι τέτοια.

Κάποιοι παλιότεροι ξέρουν τι λέω!

 

Send from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μην υποτιμάτε τα μαζικά email παραπόνων στην μαμά εταιρεία. Χάθηκαν αντιπροσωπίες απο κάτι τέτοια.

Κάποιοι παλιότεροι ξέρουν τι λέω!

 

Send from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Ισχύει... Συνήθως πιάνει και δεν χάνεται κάτι να το δοκιμάσετε ... Μέχρι και σε αυτοκίνητοβιομηχανιες.

 

Μου φαίνεται έρχεται ο καιρός που θα λέμε για την procordia ότι είναι το χειρότερο σέρβις και το πόσο καλή είναι η αρβατο τελικά

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνουμε κάτι λοιπόν!!

Να βρουμε το email να συντάξουμε το κείμενο και στέλνουμε!

Δηλώνω παρόν και αναλαμβάνω τη μετάφραση στα Αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ηδη ετοιμη την επιστολη απλα δεν την εχω μεταφρασει ακομα γιατι ψαχνω που να τη στειλω!! Εχω ρωτησει κιολας εδω, απλα κανεις δεν ξερει προφανως σε ποιο email θα σταλει εξω.

Οποιος νομιζει οτι ξερει που θα παει το mail ειμαι ετοιμος και εγω να συνηπογραψω την επιστολη με καθε επισημοτητα.

Edited by panthiras_mes
Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω οτι ειναι σειρα 602 το δικο μου και το πηρα απο σκρουτζ αλλα δεν καταλαβαινω ποιος ο λογος να εχει διαφορετικη μεταχειριση. Συμφωνω και εγω για την επιστολη και μπορω να βρω μεταφραστη να την μεταφρασει αν χρειαζεται. Θα βρουμε που πρεπει να στειλουμε το μεηλ με λιγη οργανωση. Καλο θα ηταν οσοι ειμαστε για την επιστολη να στειλουμε στον panthiras_mes ωστε να συντονισει λιγο την προσπαθεια, αν θελει και αυτος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τη εφαρμογή lg phone from σε εσάς τι λέει εκεί που γράφει provider?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τη εφαρμογή lg phone from σε εσάς τι λέει εκεί που γράφει provider?

 

ΝLD , τουτέστιν Ολλανδία.

Link to comment
Share on other sites

Eμενα λεει GRC, Greece.Παιζει λετε καποιο ρολο αυτο?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω και γω παρών για την επιστολή και ξεκινάω το ψάξιμο του e-mail

 

edit:βρήκα αυτό που είναι της Lg international lgin@lgin.com.

Edited by billias7815
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος της συσκευής χωρίς bootloop, τουλάχιστον μέχρι στιγμής.

 

Ψάχνοντας και γω για το email βρήκα το παρακάτω λινκ.

 

http://allcustomercarenumbers.net/Customer-Service-Number-LG-Korea-039893

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Ωραια παιδες μεσα βδομαδας να δω πως θα προχωρησει το θεμα αναλογως και θα το συντονισουμε σιγουρα. Εγω προτεινω για αρχη οσοι εχουν προβλημα και εχουν ακουσει την ιδια κασετα ακριβως με μενα και ειστε μεσα στο 6μηνο αγορας του, να στειλουν mail στο συνηγορο του καταναλωτη αναλυτικα με οτι ακριβως τους εχει γινει και σας εχουνε πει, με ολα τα παραστατικα επισυναπτομενα και τη ταυτοτητα σας γραφοντας παραλληλα τη διευθυνση σας και τηλεφωνο ωστε να γινει μια σωστη καταγγελια. Συνεπως το θεμα θα παρει αλλη διασταση οταν εχουν μαζευτει ενα καρο καταγγελιες ιδιου τυπου.

Το mail που θα το στειλετε ειναι αυτο: grammateia@synigoroskatanaloti.gr

 

Μολις σταλει μετα απο 1 μερα το πολυ παρτε τηλεφωνο να μαθετε αριθμο πρωτοκολου καθως και ποια νομικος/ειδικη επιστημονας το χει αναλαβει και εχει στειλει την επιστολη.

 

Κινητοποιηθειτε δεν θα παιζει καμια LG και καμια procordia με τα λεφτα και την υπομονη σας.

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα, εάν θέλετε την γνώμη μου, ας αναλάβει κάποιος moderator ,να το οργανώσει, εάν θέλει βέβαια.

 

Τέλος, κατά την ταπεινή μου γνώμη, δεν νομίζω ότι θα καταφέρετε κάτι ιδιαίτερο. Σας το εύχομαι όμως ολόψυχα !!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...