Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωπα ρε παιδιά μακάρι να μην το πάθουμε ποτέ! Εγώ προς το παρόν με 505 είμαι κομπλέ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πραγματικα, ειδα ξενο φορουμ ακριβως γι'αυτο το σκοπο και προσπαθουσε με το ζορι να μαζεψει 100 ατομα. 79 ειχε μαζεψει μεχρι πριν 3-4 μερες που κοιταξα. Δεν ειναι τοσο πολλα τα περιστατικα μαλλον οσο πιστευουμε...Οι μισοι δε μπαινουν να γραψουν και οσοι γραφουν , δε φτανουν ικανο αριθμο για να θορυβησουν την LG... Πρεπει να το παθουμε ολοι μαζικα μαλλον :p

 

μην το λες μονο που εχει πληγεί η αξιοπιστία της lg και στο λεω αυτο γιατι γινεται κουβεντα και σε φορουμ αλλων συσκευων τετοιες εταιριες δεν τα φηνουν αυτα ειμαι αισιοδοξος οτι θα σκασει στα κοντα λυση εστω και για αυτους τους λιγους...σκεψου πως εχει απο εκεινα που μαζευουν υπογραφες στο νετ και εχθες μου ηρθε μαιλ πως εφτασε τα 5.000 εεεεε νταξει δεν ειναι πολλα ανα τον κοσμο αλλα σαν νουμερο δινει διαστάσεις στα μμε των κινητών να παρει εκταση το θεμα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

μην το λες μονο που εχει πληγεί η αξιοπιστία της lg και στο λεω αυτο γιατι γινεται κουβεντα και σε φορουμ αλλων συσκευων τετοιες εταιριες δεν τα φηνουν αυτα ειμαι αισιοδοξος οτι θα σκασει στα κοντα λυση εστω και για αυτους τους λιγους...σκεψου πως εχει απο εκεινα που μαζευουν υπογραφες στο νετ και εχθες μου ηρθε μαιλ πως εφτασε τα 5.000 εεεεε νταξει δεν ειναι πολλα ανα τον κοσμο αλλα σαν νουμερο δινει διαστάσεις στα μμε των κινητών να παρει εκταση το θεμα

 

Οτι δινει , δινει. Απο που πηγαζει ομως η αισιοδοξια σου; Για την LG μιλαμε :lol: :lol: :lol:

 

Ωπα ρε παιδιά μακάρι να μην το πάθουμε ποτέ! Εγώ προς το παρόν με 505 είμαι κομπλέ

 

Φυσικα να μη το παθουμε ποτέ φιλε μου! Γιατι νταξει, κακα τα ψεμματα, και να λυθει με hard reset , σου μενει το ψυχολογικο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το εστειλα για σερβις προχθες κ μου ειπαν οτι θα παραλαβουν τις πλακετες την δευτερα οποτε θα μου ερθει τριτη τεταρτη ισως κ πιο μετα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το εστειλα για σερβις προχθες κ μου ειπαν οτι θα παραλαβουν τις πλακετες την δευτερα οποτε θα μου ερθει τριτη τεταρτη ισως κ πιο μετα

 

Ποια Δευτέρα σε είπαν?? Εμένα με είχαν πει τη Δευτέρα που πέρασε. Σήμερα που τους πήρα τηλέφωνο είπαν πως είχανε πρόβλημα και στην παραλαβή δεν ήξερε αν είχε πλακέτες, και να τους ξανά έπαιρνα αύριο!

Link to comment
Share on other sites

Θορυβημένος από την περίπτωση του φίλου που ενώ δεν είχε πειράξει bootloader, το service της lg τον έβγαλε εκτός εγγύησης (χωρίς βέβαια να ξέρει κανείς μας τον ακριβή λόγο), ήθελα να ρωτήσω: Υπάρχει περίπτωση να αρνηθούν την εγγύηση λόγω εγκατάστασης κάποιου άλλου επίσημου firmware; Εγώ εγκατέστησα την 10 d open europe χωρίς να γνωρίζω τότε ότι το lg up δεν είναι επίσημο εργαλείο της lg. Εξ 'όσων ξέρω δεν αναφέρεται κάπου ρητά ότι ΜΟΝΟ το ξεκλείδωμα bootloader σε βγάζει εκτός εγγύησης. Συγνώμη για το μακροσκελές post, αλλά ανησυχώ ιδιαίτερα πλέον
Link to comment
Share on other sites

Θορυβημένος από την περίπτωση του φίλου που ενώ δεν είχε πειράξει bootloader, το service της lg τον έβγαλε εκτός εγγύησης (χωρίς βέβαια να ξέρει κανείς μας τον ακριβή λόγο), ήθελα να ρωτήσω: Υπάρχει περίπτωση να αρνηθούν την εγγύηση λόγω εγκατάστασης κάποιου άλλου επίσημου firmware; Εγώ εγκατέστησα την 10 d open europe χωρίς να γνωρίζω τότε ότι το lg up δεν είναι επίσημο εργαλείο της lg. Εξ 'όσων ξέρω δεν αναφέρεται κάπου ρητά ότι ΜΟΝΟ το ξεκλείδωμα bootloader σε βγάζει εκτός εγγύησης. Συγνώμη για το μακροσκελές post, αλλά ανησυχώ ιδιαίτερα πλέον

Οποιαδήποτε παρέμβαση στο λογισμικό σε βγάζει εκτός. Τώρα δεν ξέρω να σου πω για την συγκεκριμένη περίπτωση αλλά παίζει να έχεις θέμα θαρρώ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε παρέμβαση στο λογισμικό σε βγάζει εκτός. Τώρα δεν ξέρω να σου πω για την συγκεκριμένη περίπτωση αλλά παίζει να έχεις θέμα θαρρώ

 

Ευχαριστώ Τάκαρε! Και εγώ νομίζω ότι θα την πατήσω αν το αφήσω έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε Bootloop από Την Δευτέρα..

Το έχω από τον Ιούλιο, 506 παρτίδα. Από τον Νοέμβρη είμαι με custom Rom, χωρίς προβλήματα μέχρι τώρα..

 

Sent from my PadFone using Tapatalk

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε Bootloop από Την Δευτέρα..

Το έχω από τον Ιούλιο, 506 παρτίδα. Από τον Νοέμβρη είμαι με custom Rom, χωρίς προβλήματα μέχρι τώρα..

 

Sent from my PadFone using Tapatalk

 

Δέχτηκαν κανονικά την εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Δέχτηκαν κανονικά την εγγύηση;

 

Εννοειται πως δε θα τη δεχτουν, με custom rom ειναι

Link to comment
Share on other sites

Αυτό υπέθεσα και εγώ :)

 

και τι θα κανεις..? δεν μπαινει ουτε σε ρεκοβερυ..?? ουτε επανερχεται με hard reset.??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

και μετά από όλα αυτά, που μπορεί να βρεθεί το firmware που φοράει από τηλέφωνο για την χώρα που προορίζεται ?

 

από όσο έχω ψάξει μόνο το open europe κυκλοφορεί και όχι κάποιο country specific firmware

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε παρέμβαση στο λογισμικό σε βγάζει εκτός. Τώρα δεν ξέρω να σου πω για την συγκεκριμένη περίπτωση αλλά παίζει να έχεις θέμα θαρρώ

 

και μετά από όλα αυτά, που μπορεί να βρεθεί το firmware που φοράει από τηλέφωνο για την χώρα που προορίζεται ?

 

από όσο έχω ψάξει μόνο το open europe κυκλοφορεί και όχι κάποιο country specific firmware

 

Ποια χωρα εισαι???δες εδω http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ποια χωρα εισαι???δες εδω http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/

 

Το κουτί γράφει ROM (Romania) μάλλον και δεν βρίσκω πουθενά για H815 !!!

Link to comment
Share on other sites

Το κουτί γράφει ROM (Romania) μάλλον και δεν βρίσκω πουθενά για H815 !!!

 

http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/country.php?country=Romania βρες με την εφαρμογη LG PHONE FROM τον 6ψηφιο σου και κατεβασε την αναλογη....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/country.php?country=Romania βρες με την εφαρμογη LG PHONE FROM τον 6ψηφιο σου και κατεβασε την αναλογη....

 

Thanks very πολύ. :rolleyes:

 

έχουν μέχρι την 10D. Δεν πειράζει όμως γιατί θα γίνει ΟΤΑ μετά.

Link to comment
Share on other sites

Thanks very πολύ. :rolleyes:

 

έχουν μέχρι την 10D. Δεν πειράζει όμως γιατί θα γίνει ΟΤΑ μετά.

 

ετσι και αν δεν γινει μονο του καντο με lg bridge ευκολακι

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

άσχετο με το θέμα ,

 

αλλά υπάρχει τρόπος να δούμε η rom που είναι φορεμένη αυτή την στιγμή σε πια χώρα ανήκει κλπ ?

Link to comment
Share on other sites

άσχετο με το θέμα ,

 

αλλά υπάρχει τρόπος να δούμε η rom που είναι φορεμένη αυτή την στιγμή σε πια χώρα ανήκει κλπ ?

 

μπα οχι δυστυχώς!!το ειχαμε κανει και παλιοτερα κουβεντα με τον τακαρο και δεν υπαρχει.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

μπα οχι δυστυχώς!!το ειχαμε κανει και παλιοτερα κουβεντα με τον τακαρο και δεν υπαρχει.....

 

Τότε απλώς μένουμε με την απορία, για το πως μπορεί η αντιπροσωπία να βγάλει μια συσκευή εκτός εγγύησης, εάν απλώς φοράει μιας άλλης χώρας rom εφόσον δεν φαίνεται με κάποιον απλό τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μου ειπε ειχαν προβλημα με την παραλαβη κ θα ερχοντουσαν δευτερα τωρα μουφες μου ειπαν δεν ξερω ειμαι 5 μερες χωρις κινητο κ δεν την παλευω ,ειναι κ αλλα παιδια που περημενουν μου ειπε κ θα τηρηθει σειρα προτεραιοτητας για να δουμε εμενα ηταν αγγλικο σειρα 507

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Ετσι μου ειπε ειχαν προβλημα με την παραλαβη κ θα ερχοντουσαν δευτερα τωρα μουφες μου ειπαν δεν ξερω ειμαι 5 μερες χωρις κινητο κ δεν την παλευω ,ειναι κ αλλα παιδια που περημενουν μου ειπε κ θα τηρηθει σειρα προτεραιοτητας για να δουμε εμενα ηταν αγγλικο σειρα 507

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

 

Εμενα ειναι 12 μερες στο service της procordia.

Φανταζομαι θα ειναι αρκετοι πριν απο εμενα που περιμενουν πλακετα.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...