Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung


mixalis0mcp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

at last βρηκα λιγο χρονο.. so here it is. greek support by intertype! δουλευουν παντου αλλα στα SMS αν προσπαθησετε να στειλετε ελληνικα ο παραληπτης θα λαβει κενο μηνυμα.

 

visit http://elgreco.unstable.nl/palm_home.htm

και πηγενετε στο applications. enjoy.

Link to comment
Share on other sites

ok. tha yaxw na to vrw onefluffy.

dhladh tis anoigei etsi???

oi photo twn mms den perniountai sto pc telika??

exw gnwrisei k allous 2 me to idio kin pou den thn palevoun oute autoi..

mhpws telika na kanonistei kammia synanthsh gia na voithithoume oloi???

Link to comment
Share on other sites

ok. tha yaxw na to vrw onefluffy.

dhladh tis anoigei etsi???

oi photo twn mms den perniountai sto pc telika??

exw gnwrisei k allous 2 me to idio kin pou den thn palevoun oute autoi..

mhpws telika na kanonistei kammia synanthsh gia na voithithoume oloi???

 

 

kai oi photo apo thn kamera toy pernane me ena extention .pdb jerete giati

Link to comment
Share on other sites

kai oi photo apo thn kamera toy pernane me ena extention .pdb jerete giati
Xαρακτηριστικο του PalmOS να μην κανει native handling των jpg στην ραμ,οποτε τα μετονομαζει σε pdb.

 

Καλωσορισες στο myphone & σε συμβουλευω ενθερμα να επισκεφτεις το Palm pda's forum στο myphone για περισσοτερες πληροφοριες για τις δυνατοτητες του Palm powered smartphone σου. :)

Link to comment
Share on other sites

εννοεις στην εξωτερικη οθονη, γιατι στην εσωτερικη νομιζω ειναι οκ.

παντως εγω εχω και ενα αλλο προβλημα: οταν μου στελνουν μερικοι SMS στα ελληνικα εμφανιζει 5-6 κινεζικους χαρακτηρες και τιποτα αλλο..αυτο συμβαινει με μερικα μονο απο τα SMS που δεχομαι στα ελληνικα..

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους η parαgon εβγαλε ελληνικα για αθτο το μοντελο!!!!!!!

Τοθλαχιστον λειτουργει η αναγνωριση κλήσεων και στις δθο οθόνες!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά απο το intertype ειναι οτι αναγνωρίζει τα ελληνικά στον τηλ. κατάλογο (και στις 2 οθόνες) αλλα για αλλη μια φορα, sms τιποτα! κινέζικα.Το μονο που μου έκανε εντύποση ήταν οτι κάπια sms που ειχα στην sim καρτα μπορουσα να τα διαβάσω!

Ξερει κανεις πως μπορώ να ορίσω ως memory για τα sms την sim και οχι το τηλ????????

Link to comment
Share on other sites

Αλλη διαφορα ειναι οτι εχει graffiti που δεν εχει το αντιστοιχο πακετο της Beiks

Οσον αφορα τα SMS οταν μου εστειλα(!) ενα ελληνικο SMS, το διαβαζα κανονικα. Απλα τα μικρα γραμματα ερχονται ως κεφαλαια Μαλλον ειναι η καλυτερη λυση ελληνικων για εμας ως σημερα

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησες να στειλεις και σε αλλους;;;ηταν οκ τα ελληνικα;;;

εγω αντιμετοπιζω προβληματα στην αναγνωση συγκεκριμενων sms που μου στελνουν μερικοι στα ελληνικα..

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα ειναι σε μυνηματα που ερχονται Unicode. Απο Nokia 6230 εστειλα ολο το ελληνικο αλφαβητο και ηρθε κανονικα. Οσον αφορα την αποστολη σε ελληνικα δυστυχως κινεζικα και οι μικροι και οι κεφαλαιοι χαρακτηρες αλλα θα ζησουμε

Αλλο προβληματακι ειναι τα κεφαλαια ελληνικα με Graffiti και το Θ. Πταισματα αν παιζει καλα στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Επισης προβλημα ειναι οτι για τις επαφες που εχεις αποθηκευμενες στα ελληνικα οταν ερχεται καποιο sms, στο message box το ονομα του αποστολεα ειναι και αυτο σε κινεζικα.Αυτο δεν το εχω καταλαβει.Το να μην μπορεις να στειλεις για καποιο προβλημα γραμματοσειρων το καταλαβαινω,το να μην εμφανιζει ομως το ονομα του αποστολεα που ειναι αποθηκευμενο στη μνημη δεν το εχω καταλαβει.
Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προοδος και μαλιστα μεγαλη.Η υποστηριξη ελληνικων απο την εξωτερικη οθονη ηταν το μεγαλυτερο προβλημα για μενα και λυθηκε με το piloc.Προσωπικα δε θυμαμαι ποτε ηταν η τελευταια φορα που εστειλα sms οποτε δε θα με απασχολησει και πολυ το συγκεκριμενο θεμα.

 

Το ποιο βασικο κατα την γνωμη μου ομως ειναι οτι το τηλεφωνο υποστηριζεται επισημα απο την εταιρια και μπορουμε να ελπιζουμε και ακομα περισσοτερες βελτιωσεις σε καποια επομενη εκδοση.Γι' αυτο και ετρεξα να ΠΛΗΡΩΣΩ το Piloc βοηθωντας τη μονη εταιρια που εκανε κατι πραγματικα διαφορετικο για το τηλεφωνο μας.Θα σας συνιστουσα να κανετε και εσεις το ιδιο.

 

 

Φιλικα

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...