Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung


mixalis0mcp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα !

 

Έχω το sony ericcson z-520i. Προέρχομαι απο ericsson kai sony ericsson ,για λόγους καθαρά οικονομικούς. Να μην αλλάζω συνέχεια τα παρελκόμενα ( hands free , φορτιστές κ.λ.π., και απο συνήθεια ).Ενδιαφέρομαι για samsung και είμαι μεταξύ :

zv-40, d-600, d-900 , z-540 , z-560 ( που έρχεται ).

Κατ' αρχάς, τι καλύτερο και τι χειρότερο θα αντιμετωπίσω απο την μια εταιρεία στην άλλη ?

Υπάρχει κάποιος που θάθελε να με διαφωτήσει ?

 

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

km58

Link to comment
Share on other sites

Δεν το θεωρώ καθόλου απίθανο.

Έτσι και αλλιώς κάποτε θα γινόταν.

Από ότι κατάλαβα πάντως θα αργήσει και δεν θα μοιάζει καθόλου με το προηγούμενο μοντέλο(αφου το σχέδιο του serene 2 θα είναι λέει μοναδικό.;) )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η ιδια η B&O ελεγε οτι το serene θα εμενε στην αγορα για 4 χρονια...για να δουμε...

νωρις ειναι να αντικατασταθει παντως.....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Η ιδια η B&O ελεγε οτι το serene θα εμενε στην αγορα για 4 χρονια...για να δουμε...

νωρις ειναι να αντικατασταθει παντως.....

Είναι ήδη ένα χρόνο και...αν δεν κάνω λάθος.

Άλλωστε, αναφέρεται ότι θα κάνει χρόνια η σχεδίαση του νέου μοντέλου.

Και στην τελική, η κυκλοφορία του νέου, δεν σημαίνει αυτόματα και παύση του παλιού.Μπορεί για ένα χρονικό διάστημα να είναι και τα 2 στην αγορά.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ο σχεδιασμός του πρώτου μοντέλου δεν μου άρεσε καθόλου. Ελπίζω το δεύτερο να είναι καλύτερο, ειδικά έχοντας υπόψη τους φοβερούς σχεδιασμούς τησ Β&Ο :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

το αν ειναι ομορφος ο σχεδιασμος του ειναι κατι υποκειμενικο........

στην πραγματικοτητα για 2 λογους αγοραζεις το serene...ποιοτητα κατασκευης και σχεδιασμο....αντε και για την ποιοτητα του ηχου κατα την κληση...

ολα τα αλλα ειναι καμποσα χρονια πισω......

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

το αν ειναι ομορφος ο σχεδιασμος του ειναι κατι υποκειμενικο........

στην πραγματικοτητα για 2 λογους αγοραζεις το serene...ποιοτητα κατασκευης και σχεδιασμο....αντε και για την ποιοτητα του ηχου κατα την κληση...

ολα τα αλλα ειναι καμποσα χρονια πισω......

Σίγουρα έχεις δίκιο.

Ωστόσο, με χάλασε το γεγονός ότι δεν χρησιμοποιήθηκαν μεταλλικά καπάκια.

Αρκετά φτηνότερα τηλέφωνα χρησιμοποιούν ακριβότερα υλικά.

Ο σχεδιασμός του πάλι, πολύ περίεργος και μάλλον άβολος.Δεν είναι μια συσκευή για καθημερινή χρήση, αλλά ένα status symbol.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑ!

 

Ψάχνω εδώ και 2 μήνες να βρω ένα κινητό που να μου ταιριάζει αλλά...!!

 

Το μόνο που ζητώ είναι να είναι με πορτάκι, να έχει camera στα 2ΜP και να δέχεται memory card.

 

Αυτά τα βρίσκεις σε Sony Ericsson κινητά, αλλά από design είναι χάλια.

Επίσης το Samsung D830 απορρίπτεται γιατί δεν έχει flash και autofocus.

 

Μήπως κυκλοφορεί κανένα κινητό με αυτά τα features; Ή μήπως ξέρετε αν θα κυκλοφορήσει σύντομα κάποιο;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα.

ψαχνω ενα samsung οσο γινεται πιο μικρο δεν με ενδιαφερουν η δινατοτητες που θα εχει το θελω για δευτερο κινητο κ περισοτερο για sms... Μεχρι 200 ευρα!! Μου αρεσε πολυ το χ820 αλα ακριβω ρε γαμοτο...

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα,δεν εχω να πω κατι περισσοτερο απο του οτι ενα τετοιο κινητο προσωπικα εμενα δεν με ελκυει ουτε σαν σχεδιο ουτε και σαν λειτουργιες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε chkount, έψαχνα περισσότερο διάστημα για ένα Samsung με τις βασικές προδιαγραφές που επιθυμείς...

 

Για ρίξε μια ματιά στο D780, νομίζω ότι θα σε υποχρεώσει να κάνεις κάποιες υποχωρήσεις.

 

Mια μικρή βοήθεια για το συγκεκριμένο...

Στην κατάσταση αναμονής μου εμφανίζει το εικονίδιο G (GPRS), αλλά όσο & αν το σκάλισα δεν το απενεργοποίησα...:O

Οποιαδήποτε άποψη αποδεχτή!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επειδή παρόλο που έψαξα δεν βρήκα κανένα θρεντ για SGH400 (Αυτό της Cosmote :( ), γνωρίζει κανένας αν δέχεται έξτρα ήχους? Και αν ναι σε τι φορμάτ? Συγκεκριμένα έχει 19 'μελωδίες' και θέλω να του περάσω κάποιο κλασσικό ήχο (το 'ντριν ντριν' που λέμε, όπως είχαν παλιότερα τα Nokia).

 

Λίγη βοήθεια πλιζ!!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω κινητο Samsung SGH-E720 από Αμερική.

Υπάρχει δινατότητα να προσθέσουμε Ελληνικά? Αν γνωριζει κάποιος ας βοηθήση παρακαλώ!

alfiss
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά και εμενα η άποψη μου είναι ότι πρόκεται για ένα πολύ άσχημο κινητό, και ακόμα πιο παράδοξο που έχει και την στάμπα της B&Ο επάνω, ελπίζω στο δεύτερο μοντέλο να δω κάτι πιο ενδιαφέρον σαν αυτά που μας έχει συνηθίσει η εν λόγο εταιρία
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω κινητο Samsung SGH-E720 από Αμερική.

Υπάρχει δινατότητα να προσθέσουμε Ελληνικά? Αν γνωριζει κάποιος ας βοηθήση παρακαλώ!

 

http://homepages.pathfinder.gr/xux99/samsungd600/ Σε αυτή τη διευθυνση πιστεύω θα βρείς ότι χρειάζεσαι...

 

Ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε modified firmware για το D600; έψαξα σε κάτι διευθύνσεις όπως http://www.expansys.com.gr/ft.aspx?i=121031&thread=757&page=2 αλλά όταν πάω να κατεβάσω το αρχείο λέει ότι ο χρήστης το διέγραψε...

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε εδώ.

 

Ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε modified firmware για το D600;
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε εδώ.

 

 

Νά'σαι καλά ρε φίλε είχα φάει όλο το διαδύκτιο. Μου κάνει εντύπωση πάντως που έχει τόσο λίγα modified firmwares για D600.. Anyway, και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τα τρία νέα μέλη της σειράς ultra παρουσίασε η Samsung.

Σύμφωνα με τη Samsung το κάθε ένα επικεντρώνεται σε ένα διαφορετικό τομέα. Έτσι έχουμε το Samsung SGH-F300 Ultra Music, το Samsung SGH-F500 Ultra Video και το Samsung i600 Ultra Messaging.

 

Περισσότερες πληροφορίες ΕΔΩ.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

αμαν!!!τι ειναι παλι αυτα?ωραιο αυτο για τα μηνυματα που εχει και windows.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας !

 

διαβασα , αρκετές σελιδες στο τοπικ, αλλα δεν βρηκα κανεναν με d900 να εχει κανει firmware update.

 

αν καπoiος εχει κανει και εχει το κινητο μου , ας μου πει τι χριαστηκε , και απο που βρηκε να κατεβασει firmwares!

 

ευχαριστω!

 

επισεις μπορει κανεις να μου πει πια ειναι η τελευταια εκδωση Firmware για το D900???

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείς να βρεις διάφορες εκδόσεις λογισμικού για το Samsung SGH-D900. Η διαδικασία αναβάθμισης αναφέρεται στο service manual. Καλώδιο μπορείς να αγοράσεις εδώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...