Jump to content

Samsung SGH-E700 / 710 / 715


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ponstan (13 Μάρ. 2004 , 17:27)

 

Παίζει midi & mmf. Κυκλοφορούν θήκες.Μία πολύ καλή,ίσως η καλύτερη είναι της bodyglove.Αυτή με το χεράκι για σήμα.Αγκαλιάζει το τηλέφωνοχωρίς να του δίνει όγκο.Στο Γερμανό θα βρείς. ;)

 

 

αυτη την θηκη εχω και ειναι οντως πολυ καλη, ομως επειδη πιεζεται το κινητο απο τα πλαγια στο κουμπι που ειναι για την καμερα, βγαζει μονο του φωτογραφιες και γεμιζει τον φακελο "φωτογραφιες" με μαυρες εικονες. Αλλα εχω την εντυπωση οτι οπως και να χει ειναι ευαισθητο το κουμπι αυτο σε πιεσεις ασχετες, δηλ. αν το κινητο ειναι σε τσαντα ή καπου που να πιεζεται γενικα. Καλο θα ηταν αν μπορουσαμε να ειχαμε την δυνατοτητα απενεργοποιησης του μεσα απο καποιο μενου κτλ. αλλα δεν υπαρχει κατι τετοιο. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αν από κινητό νόκια που έχεις αποθηκευμένες τις επαφές στη SIM στα ελληνικά, τοποθετήσεις τη SIM στο καινούριο Ε700, διαβάζει τα ελληνικά κανονικά, βγάζει αλαμπουρνέζικα ή τα κόβει στους 5 χαρακτήρες....? Τι γίνεται? Πρέπει μετά να αλλάξεις manual κάθε όνομα σε greeklish ή να τα περάσεις στη μνήμη του τηλεφώνου και πάλι σε greeklish ή τα αναγνωρίζει η συσκευή και δεν έχεις πρόβλημα?...χλωμό :(

 

Έχω μπερδευτεί :eek:

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙ........

ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΑ VIDEO ΑΠΟ ΤΟ Ε710 ΣΤΟ PC ΜΟΥ?

ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΩΣ ΑΛΛΑ ΤΑ VIDEO ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ GPRS.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος arismakr (16 Μάρ. 2004 , 01:58)

 

Geia sas paidia. Eimai katoxos enos e710. Prosfata anakalipsa oti se periptosi xamenis klishs h exoteriki othoni diatirei thn endeixh "Anapantiti klish" gia poly mikro xroniko diastima kai meta exafanizetai. Opote an den antiliftheis egkaira tin xameni klish prepei na anoixeis to kinito gia na deis ekei tin endeixh ths anapantitis. Mou exei symbei arketes fores na kathisteriso na apantiso se epeigouses kliseis kathos den anagrafetai h anapantiti stin exoteriki. Mipos kapoios gnorizei an yparxei kapoia rithmisi oste h anapantiti klisi na paramenei stin exoteriki othoni tou kinitou mexri na anoixeis ton fakelo tou kinitou kai na tin deis. Eyxaristo kai perimeno tis apanthseis sas.

 

Η ένδειξη για αναπάντητη κλήση παραμένει όση ώρα έχεις δηλώσει ότι θέλεις να μένει αναμένη η εξωτερική οθόνη...Προφανώς το έχεις βάλει στα 15'' και γι αυτό δν το προλαβαίνεις...

Υπάρχουν 2 λύσεις...Ή αυξάνεις αυτό τον χρόνο ήηηηηηη με κλειστό καπάκι κρατάς πατημένο ένα από τα πλήκτρα της έντασης οπότε και θα σου εμφανίσει αν υπάρχει κάποια κλήση...

Αυτά..

A.T
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kvasilis (25 Μάρ. 2004 , 14:59)

 

vre paidia, giati otan bazeis ksipnitiri kai to klineis to kinito, den xtipaei; ti prepei na kano gia na xtipaei kai otan to kleino;

 

 

 

tha pas sto menu 5.5 k tha energopoiiseis thn epilogh "aytomath energopoihsh"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poloman (25 Μάρ. 2004 , 11:06)

 

Παω να περασω κατι ηχους mmf στο κινητο και λεει οτι format not supported!! Γιατι??

 

 

oti arxeio theleis na peraseis tha prepei na to vazeis ston katalilo fakelo tou thlefonou.dil ta arxeia mmf stous hxous k tis eikones stis eikones.pas sto eikonidio tou thl k patas sto + pou exei dipla k etsi epilegeis opoion fakelo thes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sfs ( 1 Μάρ. 2004 , 03:17)

 

File loom, nai to kinhto mou exei grameno panw to logotypo ths T-mobile. To logismiko tou einai akrivws to idio me ola ta alla E700. Sto 2o erwthma sou den mporw mallon na sou apanthsw giati den kserw. Pantws to kinhto sigoura ksekldwnei me ton sygekrimeno kwdiko.

 

 

Λοιπον....προσπαθουσα να βρω κωδικο για ενα Ε710 απο Vodafone Αγγλιας (κλειδωμενο). Μετα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα στον εν λογω κωδικο.

Sfs: εβαλες μονο το *2767*688# ή ακολουθει και το ΙΜΕΙ?? δηλ.*2767*688ΑριθμοςΙΜΕΙ# ????

Στο 710 αυτο που καταφερα ειναι να κανει reboot το τηλεφωνο και να δεχτει τη καρτα που ειχα μεσα (μια Cosmote). Ομως αν βαλω αλλη (π.χ.TIM) τοτε παλι ειναι κλειδωμενο. Εχεις δοκιμασει να βαλεις αλλη SIM?

Α!Επισης το μενου των γλωσσων εγινε ανενεργο και δε μπορω να αλλαξω γλωσσα - εχω μονο αγγλικα. :worry:

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Η υποδοχη του καλωδιου των περισσοτερων συγχρονων Samsung ειναι ιδια αλλα αυτο δε σημαινει οτι δουλευουν με το ιδιο καλωδιο - ακομα και αδελφακια οπως τα 700 και 710/715.

 

Τιποτα αλλες πληροφοριες για ξεκλειδωμα??

Σι Γιου!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dipetro (25 Μάρ. 2004 , 08:53)

 

Ερώτηση: Αν από κινητό νόκια που έχεις αποθηκευμένες τις επαφές στη SIM στα ελληνικά, τοποθετήσεις τη SIM στο καινούριο Ε700, διαβάζει τα ελληνικά κανονικά, βγάζει αλαμπουρνέζικα ή τα κόβει στους 5 χαρακτήρες....? Τι γίνεται? Πρέπει μετά να αλλάξεις manual κάθε όνομα σε greeklish ή να τα περάσεις στη μνήμη του τηλεφώνου και πάλι σε greeklish ή τα αναγνωρίζει η συσκευή και δεν έχεις πρόβλημα?...χλωμό :(

 

Έχω μπερδευτεί :eek:

 

Ευχαριστώ :)

 

 

Σ' εμενα φιλε δεχτηκε κανονικα τα ονοματα που ηταν αποθηκευμενα στην SIM (ως 10 χαρακτηρες επαιρνε η καρτα) στα Ελληνικα απο Nokia :cool: ;)

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος marion (24 Μάρ. 2004 , 15:55)

 

αυτη την θηκη εχω και ειναι οντως πολυ καλη, ομως επειδη πιεζεται το κινητο απο τα πλαγια στο κουμπι που ειναι για την καμερα, βγαζει μονο του φωτογραφιες και γεμιζει τον φακελο "φωτογραφιες" με μαυρες εικονες. Αλλα εχω την εντυπωση οτι οπως και να χει ειναι ευαισθητο το κουμπι αυτο σε πιεσεις ασχετες, δηλ. αν το κινητο ειναι σε τσαντα ή καπου που να πιεζεται γενικα. Καλο θα ηταν αν μπορουσαμε να ειχαμε την δυνατοτητα απενεργοποιησης του μεσα απο καποιο μενου κτλ. αλλα δεν υπαρχει κατι τετοιο. :(

 

Έχεις δίκιο marion,αλλά η θήκη το προστατεύει το στολίδι μας από πολλά.. :rolleyes:
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

kserei kaneis ti ginetai me tis yperithres sto samsung SGH-E710? einai kleidwmenes ? leitoyrgoyn? mporeis na steileis mono tilefwna? to diko moy SGH-E710 pantws arneitai na kanei otidipote, kai to pc den to vpepei kan to kinito. mipws einai thema software? an nai poio einai to katallilo kai poy einai? voitheiste me giati den kserw kai polla gia to thema. stam.
samsung SGH-E710
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ μάλλον εσύ δεν βλέπεις τα δεκάδες posts που υπάρχουν και γι αυτό δεν σου δίνεται απάντηση...Ναι είναι κλειδωμένες ...Με Easy GPRS μπορείς να στείλεις και να λάβεις φωτό και κάποια άλλα...Για καλύτερα ανάλυση μπορείς να κοιτάξεις και στο επίσημο thread...
A.T
Link to comment
Share on other sites

Katarxin oson afora tis erwtiseis tou stam nomizw oti apantise o Shorin. Oi yperythres mporoun na xrisimopoiithoun mono gia syndesi me to PC kai to programmataki pou xreiazetai einai to Easy GPRS. ;)

Oso gia sena PowerZ poia einai i aporia sou? Egw proswpika den katalava. :)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E700 / 710 / 715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...