Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα το προβλημα με τη μπαταρια τωρα εχω κι αλλο προβλημα. Καθε φορα που βγαινω εξω και θελω να μιλησω στο τηλεφωνο η οθονη αναβει κ ετσι με το αυτι μου παταω αναμονη κλησης. Απο την αρχη που αγορασα το κινητο πριν 6μηνες μου το εκανε κανα δυο φορες. Αλλα το τελευταιο καιρο το προβλημα ειναι εντονο. Μονο με handsfree μπορω να μιλαω ενω ειμαι εξω στο δρομο και μιλαω. Τι μπορει να φταιει; Γνωριζει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα ίδια "θέματα" έχω κι εγώ:

Πατάω κατά λάθος την οθόνη και βάζω σε αναμονή κατά τη συνομιλία μου τον άλλον. Κατά λάθος κατάλαβα ότι πατάω αναμονή, επειδή ο άλλος μου είπε ότι τον έβαλα σε αναμονή με μουσική. Μέχρι τότε νόμιζα ότι έχανα το σήμα!!

:lol::lol:

 

Το άλλο "θέμα" που έχω (ίσως το "σημαντικότερο") είναι ότι το κινητό μου "περπατάει"!

:lol::lol:

Είναι απίστευτο το ότι μόλις βρει την ελάχιστη κλίση, λόγω της λείας επιφάνειάς του πίσω, αρχίζει να τσουλάει! (δεν του έχω θήκη)

 

 

ΥΓ: Προφανώς τα παραπάνω δεν είναι θέματα, αλλά "θέματα" και το κινητάκι αν εξαιρέσεις το βάρος, την πολύ μέτρια μπροστά κάμερα και την λίγη μνήμη (κρατάει 4-5 εφαρμογές το πολύ -με FB & messenger μέσα σε αυτές) είναι πολύ ισορροπημένο!

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια "θέματα" έχω κι εγώ:

Πατάω κατά λάθος την οθόνη και βάζω σε αναμονή κατά τη συνομιλία μου τον άλλον. Κατά λάθος κατάλαβα ότι πατάω αναμονή, επειδή ο άλλος μου είπε ότι τον έβαλα σε αναμονή με μουσική. Μέχρι τότε νόμιζα ότι έχανα το σήμα!!

:lol::lol:

 

 

Το άλλο "θέμα" που έχω (ίσως το "σημαντικότερο") είναι ότι το κινητό μου "περπατάει"!

:lol::lol:

Είναι απίστευτο το ότι μόλις βρει την ελάχιστη κλίση, λόγω της λείας επιφάνειάς του πίσω, αρχίζει να τσουλάει! (δεν του έχω θήκη)

 

 

ΥΓ: Προφανώς τα παραπάνω δεν είναι θέματα, αλλά "θέματα" και το κινητάκι αν εξαιρέσεις το βάρος, την πολύ μέτρια μπροστά κάμερα και την λίγη μνήμη (κρατάει 4-5 εφαρμογές το πολύ -με FB & messenger μέσα σε αυτές) είναι πολύ ισορροπημένο!

 

Ακριβως αυτο κι γω. Νομιζα οτι εχανε το σημα. Δηλαδη τωρα τι φαση; Σαν τι μπορει να ειναι προβληματικο; Να το στειλω service?

Link to comment
Share on other sites

3--4 εφαρμογές μόνο; Δεν ισχύει. 28 εφαρμογές του έχω βάλει εγώ μαζί με Facebook και messenger. Και είμαι χωρίς κάρτα SD

 

Screenshot_20161107_143637.png

 

https://postimg.org/image/lbbvy58nh/

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι...εχει η γυναικα μου το s4 και θελει να παρει το Α5 2016...ειναι καλυτερο το Α5?
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι λέει????

Μόνο την μπαταρία να σκεφτείς φτάνει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια, οθονη, λογισμικο, ποιοτητα κατασκευης....Δεν τιθεται θεμα συγκρισης....

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα το κινητό χωρίς να ξέρω τίποτα για αυτό. πάντα πριν αγοράσω κινητό το ψάχνω πρώτα και μαθαίνω τα πάντα για το κινητο που σκοπεύω να πάρω αλλά επειδή έμεινα απότομα από τηλέφωνο πήγα στον γερμανο εντελώς στα τυφλα για αγορά συσκευής άμεσα. Τους είπα ότι επειγομαι για συσκευή να μου προτείνουν ένα κινητό με τάδε χρήματα και μου πρότειναν το Α5 και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Σούπερ σε όλα του!! Οθόνη, μπαταρία σούπερ. Αν και αγοράστηκε στα τυφλα η συσκευή την θεωρώ πολύ καλή. Ήθελα μόνο καλύτερη μπροστά κάμερα

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια, οθονη, λογισμικο, ποιοτητα κατασκευης....Δεν τιθεται θεμα συγκρισης....

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω παιδια ολους για τις απαντησεις.Οποτε το παιρνω χωρις δευτερη κουβεντα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι...εχει η γυναικα μου το s4 και θελει να παρει το Α5 2016...ειναι καλυτερο το Α5?

 

Η μέρα με τη νύχτα, υπέρ του Α5

Link to comment
Share on other sites

3--4 εφαρμογές μόνο; Δεν ισχύει. 28 εφαρμογές του έχω βάλει εγώ μαζί με Facebook και messenger. Και είμαι χωρίς κάρτα SD

 

Τη μνήμη ram εννοεί, οχι τον αποθηκευτικό χώρο

 

Το Α5 του 2015 καλύτερο απο του 2016;

 

Ούτε καν

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια "θέματα" έχω κι εγώ:

Πατάω κατά λάθος την οθόνη και βάζω σε αναμονή κατά τη συνομιλία μου τον άλλον. Κατά λάθος κατάλαβα ότι πατάω αναμονή, επειδή ο άλλος μου είπε ότι τον έβαλα σε αναμονή με μουσική. Μέχρι τότε νόμιζα ότι έχανα το σήμα!!

:lol::lol:

 

Το άλλο "θέμα" που έχω (ίσως το "σημαντικότερο") είναι ότι το κινητό μου "περπατάει"!

:lol::lol:

Είναι απίστευτο το ότι μόλις βρει την ελάχιστη κλίση, λόγω της λείας επιφάνειάς του πίσω, αρχίζει να τσουλάει! (δεν του έχω θήκη)

 

 

ΥΓ: Προφανώς τα παραπάνω δεν είναι θέματα, αλλά "θέματα" και το κινητάκι αν εξαιρέσεις το βάρος, την πολύ μέτρια μπροστά κάμερα και την λίγη μνήμη (κρατάει 4-5 εφαρμογές το πολύ -με FB & messenger μέσα σε αυτές) είναι πολύ ισορροπημένο!

4-5 μόνο εφαρμογές ανοιχτές και κομπλαρει η ram ?

20 έχω ανοιχτές τώρα + Facebook και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ram

 

 

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα μια βοηθεια θα ηθελα απο μερια σας στην επιλογη κιν.(ειμαι προς αγορα νεου κιν μεχρι τελος τις εβδομαδας)και ειμαι αναμεσα στο Α5 2016+Nexus 5x 32gb ποιο θα μου προτεινανατε και γιατι?

Ευχαριστω.

 

ΥΓ.Εχω δει πολλα review και συγκρισεις των δυο κιν αλλα καπου ειμαι υπερ στο ενα και καπου υπερ στο αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα μια βοηθεια θα ηθελα απο μερια σας στην επιλογη κιν.(ειμαι προς αγορα νεου κιν μεχρι τελος τις εβδομαδας)και ειμαι αναμεσα στο Α5 2016+Nexus 5x 32gb ποιο θα μου προτεινανατε και γιατι?

Ευχαριστω.

 

ΥΓ.Εχω δει πολλα review και συγκρισεις των δυο κιν αλλα καπου ειμαι υπερ στο ενα και καπου υπερ στο αλλο.

ναι αυτο ακριβως ισχυει.σε καποια πραγματα ειναι καλυτερο το ενα και σε καποια αλλα το αλλο.αναλογα με τις αναγκες σου ,επιλεγεις :).

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα μια βοηθεια θα ηθελα απο μερια σας στην επιλογη κιν.(ειμαι προς αγορα νεου κιν μεχρι τελος τις εβδομαδας)και ειμαι αναμεσα στο Α5 2016+Nexus 5x 32gb ποιο θα μου προτεινανατε και γιατι?

Ευχαριστω.

 

ΥΓ.Εχω δει πολλα review και συγκρισεις των δυο κιν αλλα καπου ειμαι υπερ στο ενα και καπου υπερ στο αλλο.

 

Εκτός από τα βίντεο που βλέπεις στο YouTube (που εννοείται βοηθάνε) πήγαινε και σε κανένα κατάστημα να τα δεις και τα δύο από κοντά και να τα δοκιμάσεις λιγο. Είναι κ αυτό μια λύση για να σε βοηθήσει να καταλήξεις. Τουλάχιστον εγώ μέχρι τώρα αυτό εκανα όταν ήμουν ανάμεσα σε δύο συσκευές. Πήγαινε σε γερμανο, Cosmote, wind που έχει ανοιχτά κινητά εκθεσιακα να δοκιμάσεις. Άσχετα αν δεν το παρεις από αυτούς στο τέλος.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

4-5 μόνο εφαρμογές ανοιχτές και κομπλαρει η ram ?

20 έχω ανοιχτές τώρα + Facebook και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ram

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

 

Δεν κομπλάρει ή lagάρει. Απλά τις ξαναφορτώνει. :)

Στο multitasking έχει την RAM για να κρατήσει 4; 5; 6; (ανάλογα με το ποιες είναι οι πιο πρόσφατες). Τις πιο πίσω από αυτές τις ξαναφορτώνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κομπλάρει ή lagάρει. Απλά τις ξαναφορτώνει. :)

Στο multitasking έχει την RAM για να κρατήσει 4; 5; 6; (ανάλογα με το ποιες είναι οι πιο πρόσφατες). Τις πιο πίσω από αυτές τις ξαναφορτώνει.

Έτσι ακριβώς.

Ακόμα και το S7 edge που έχω τώρα έτσι κάνει σε ποιο πολύ ποσότητα εφαρμογών που κρατάει στην μνήμη του.

Βέβαια εκεί παίζει ρόλο και η CPU καθώς τα ξανά ανοίγει σχεδόν ακαριαία αλλά το έμπειρο μάτι το πιάνει.

Πάντως το Α5 έχει πολύ καλή διαχείριση RAM για τα 2 giga που έχει.

Σε σχέση με το Galaxy alpha της γυναίκας μου που έχουν πάνω κάτω τα ίδια specs και είχε πλασαριστεί σαν αντί iPhone στα 700€ πριν σχεδόν 2 χρόνια παρά κάτι είναι πολύ καλύτερο.

Μα πολύ καλύτερο.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν κομπλάρει ή lagάρει. Απλά τις ξαναφορτώνει. :)

Στο multitasking έχει την RAM για να κρατήσει 4; 5; 6; (ανάλογα με το ποιες είναι οι πιο πρόσφατες). Τις πιο πίσω από αυτές τις ξαναφορτώνει.

Ναι οκ συμφωνώ σε αυτό που λες:)

Γενικά πάντως η διαχείριση της συσκευής παρόλο τα 2g ram είναι ανώτερη από πολύ ακριβότερες συσκευές

 

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια ολους για τις απαντησεις.Οποτε το παιρνω χωρις δευτερη κουβεντα

 

 

 

ΟΘΟΝΑΡΑ,ΜΠΑΤΑΡΙΑΡΑ!! Δεν παιζεται απλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση σχετική με το WiFi. Πως γίνεται όταν το αφήνω ανοιχτό αλλά είμαι εκτός σπιτιού να μην μου βγάζει στην οθόνη συνέχεια καρτέλα με τα διαθέσιμα δίκτυα που βρήκε στην περιοχή;;;;; Έχω την συνήθεια να αφήνω ανοιχτή την επιλογή του WiFi όταν φεύγω από το σπίτι για να συνδεθεί αυτόματα στο δικό μου όταν γυρίσω. Διαφορετικά ξεχνάω να το ανοίγω μόνη μου. Οπότε θα ήθελα να μην είμαι κάπου έξω και μου πετάει καρτέλα στη μέση της οθόνης με τα διαθέσιμα

 

 

Επίσης πως γίνεται να μη συνδέεται αυτόματα αν βρει κάποιο WiFi ξεκλείδωτο στον δρόμο;

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ολες οι συσκευες που δεχονται sd card εχουν καλυτερη διαχειριση γενικως, αλλα περα απ'αυτο μια περισσοτερο προσεκτικη ματια δεν θα ελεγε οτι υπερεχει απο το προ διετιας alpha.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.Στο Α5 του αδερφου μου γρατζουνιστηκε το τζαμακι του φακου.Ψιλες γρατζουνιες,δεν επηρεαζουν τις φωτο αλλα σπαζεται που τις βλεπει.ξερετε ποσο το κοστος αλλαγης τζαμιου και που να ρωτησω?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.Στο Α5 του αδερφου μου γρατζουνιστηκε το τζαμακι του φακου.Ψιλες γρατζουνιες,δεν επηρεαζουν τις φωτο αλλα σπαζεται που τις βλεπει.ξερετε ποσο το κοστος αλλαγης τζαμιου και που να ρωτησω?ευχαριστω

Τηλ στη Smartec, πιστεύω ότι θα μάθει ότι θέλει αξιόπιστα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...