Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναφέρομαι σε ΤΡΥΠΕΣ διαμπερές, όχι απλά διαφανή σημεία. Διάφανο ήταν το σημείο στην προηγούμενη που σου λέω αλλά δεν έλειπε το κομμάτι του τζαμιού με αποτέλεσμα να μην δουλεύει σωστά.

Τρύπα σαν του μεσαίου κουμπιού και του ακουστικού.

Εσύ αναφέρθηκες και στο λογότυπο που δεν νομίζω να έχει τρύπα εκεί.

Καλησπέρα,τρύπα έχει στον αισθητήρα αριστερά και στο ακουστικό.Όντως στο λογότυπο δεν έχει τρύπα όπως και στην μπροστινή κάμερα.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,σήμερα ήρθε και άλλη μια αναβάθμιση γύρω στα 200mb για να δούμε τι θα βελτιώσει ή τι θα χαλάσει αυτή.
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Μου έρχονται συχνά notifications ότι κάποιες εφαρμογές μπήκαν σε αδράνεια για εξοικονόμηση.

Τι ακριβώς είναι αυτό; Δηλαδή είναι σαν να κάνει αναγκαστική διακοπή στις εφαρμογές που έχω καιρό να μπω; Δηλαδή αν μου βάλει σε αδράνεια το messenger ή το viber δεν θα μου έρθει ειδοποίηση ότι έχω νέο μήνυμα Λόγω της αδράνειας;

 

Επίσης υπάρχει τρόπος να μη βάζει αυτόματα εφαρμογές σε αδράνεια;

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, μου ήρθε μια ενημέρωση μέσω της εφαρμογής galaxy apps για αυτό το ενοχλητικό μήνυμα και το διόρθωσε.
Link to comment
Share on other sites

Ξέμεινα με 30% μπαταρία και είπα να το βάλω στην εξοικονόμηση μπαταρίας ουλτρα!!! Με αποτέλεσμα όταν το γυρίσω μετά στην κανονική λειτουργία να έχουν χαθεί όλοι οι φάκελοι και οι εφαρμογές που είχα στην αρχική μου οθόνη!!!!!

Συμβαίνει και σε άλλον;

Εχω Nova launcher prime και Android 7.0 και δύο φορές που δοκίμασα την εξοικονόμηση είχα το ίδιο πρόβλημα.

Επίσης χάθηκαν και τα μισά εικονίδια από την κάτω μπάρα.

 

____________________________________

Να σημειώσω ότι στην λολιποπ έβαζα πολύ συχνά την εξοικονόμηση ουλτρα και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Τώρα δεν ξέρω τι παθαίνει με την 7.0

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ξέμεινα με 30% μπαταρία και είπα να το βάλω στην εξοικονόμηση μπαταρίας ουλτρα!!! Με αποτέλεσμα όταν το γυρίσω μετά στην κανονική λειτουργία να έχουν χαθεί όλοι οι φάκελοι και οι εφαρμογές που είχα στην αρχική μου οθόνη!!!!!

Συμβαίνει και σε άλλον;

Εχω Nova launcher prime και Android 7.0 και δύο φορές που δοκίμασα την εξοικονόμηση είχα το ίδιο πρόβλημα.

Επίσης χάθηκαν και τα μισά εικονίδια από την κάτω μπάρα.

 

____________________________________

Να σημειώσω ότι στην λολιποπ έβαζα πολύ συχνά την εξοικονόμηση ουλτρα και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Τώρα δεν ξέρω τι παθαίνει με την 7.0

 

Με τον default launcher δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Και χρησιμοποιώ συχνά την εξοικονόμηση μπαταρίας ultra

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Με τον default launcher δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Και χρησιμοποιώ συχνά την εξοικονόμηση μπαταρίας ultra
Και πριν Nova είχα στην λολιποπ και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Τώρα με την νουγκατ δεν ξέρω τι έχει πάθει.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον nova και nougat δεν συνεργάζονται καλά. Δοκίμασε με στοκ launcher.

 

Κατάργησε τον κάνε επανεκκίνηση και πέρασε τον εκ νέου

Link to comment
Share on other sites

χθες ενω ειχα ανοιχτο το spotify ,ξαφνικα αρχισε να σταματαει να παιζει τραγουδια, μετα κολλησε τελειως ,δεν δουλευε καμια εφαρμογη και εκανε μονο του 3-4 επανεκκινησεις(σε μια απο αυτες εμεινε κανα 5λεπτο-7λεπτο με μαυρη οθονη και αναμενα τα 2 κατω πληκτρα).

τωρα φαινεται να δουλευει κανονικα.

 

τι παιζει ακριβως? απλα ετυχε ή ειναι σημαδι οτι κατι δεν παει καλα?

Edited by theonirvana
Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Μια γρήγορη ερώτηση...OTG υποστηρίζει?

 

Από την Android εφαρμογή "USB OTG Check Compatibilité" πήρα τα παρακάτω αποτελέσματα:

 

Checklist

 

USBManager: OK

USBHost: OK

USBDeviceList: OK

 

Device infos

 

ID: *****

DEVICE: a5xelte

MODEL: SM-A510F

PRODUCT: a5xeltexx

BRAND: samsung

MANUFACTURER: samsung

FINGERPRINT: *****

DISPLAY: *****

HOST: *****

HARDWARE: samsungexynos7580

 

Test realised with this app: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.faitaujapon.otg

 

Όπου έχει αστεράκια (*****) τα έβαλα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ναι υποστηρίζει.

 

χαχαχα :lol: , δεν ρώτησα , απλά επιβεβαίωσα ότι έχει otg , έχω το κινητό εδώ και 3 μήνες και είπα να απαντήσω στην ερώτηση αν έχει η όχι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξέμεινα με 30% μπαταρία και είπα να το βάλω στην εξοικονόμηση μπαταρίας ουλτρα!!! Με αποτέλεσμα όταν το γυρίσω μετά στην κανονική λειτουργία να έχουν χαθεί όλοι οι φάκελοι και οι εφαρμογές που είχα στην αρχική μου οθόνη!!!!!

Συμβαίνει και σε άλλον;

Εχω Nova launcher prime και Android 7.0 και δύο φορές που δοκίμασα την εξοικονόμηση είχα το ίδιο πρόβλημα.

Επίσης χάθηκαν και τα μισά εικονίδια από την κάτω μπάρα.

 

____________________________________

Να σημειώσω ότι στην λολιποπ έβαζα πολύ συχνά την εξοικονόμηση ουλτρα και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Τώρα δεν ξέρω τι παθαίνει με την 7.0

 

Δοκίμασα αυτό που λες για την εξοικονόμηση ενέργειας με Nova

Και λειτουργεί απροβλημάτιστα σε μένα. Ούτε εικονίδια χάθηκαν Ούτε κάτι άλλο όλα Οκ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αυτό που λες για την εξοικονόμηση ενέργειας με Nova

Και λειτουργεί απροβλημάτιστα σε μένα. Ούτε εικονίδια χάθηκαν Ούτε κάτι άλλο όλα Οκ.

Ναι ε; Ξέρεις τι σκέφτομαι; Ισως τελικά να είναι κάποιο bug στην δικιά μου περίπτωση γιατί όταν πέρασα την Nougat δεν το γύρισα εργοστασιακες ρυθμίσεις. Ίσως φταίει αυτο τελικά..... Δεν εξηγείται αλλιώς.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να μεταφέρω μια φωτογραφία από ένα άλμπουμ σε ένα άλλο;;;

 

Είμαι με νουγκατ αν έχει σημασία αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Από τα "αρχεία μου" μπορείς να το κάνεις, όχι από τη "συλλογή".

Θα μπεις εκεί και αφού βρεις τη φωτογραφία εκεί που βρίσκεται αποθηκευμένη, θα πατήσεις παρατεταμένα πάνω της μέχρι να "τσεκαριστεί". Κατόπιν θα πας πάνω δεξιά στις 3 τελίτσες και θα επιλέξεις "μετακίνηση". Αμέσως μετά θα βρεις τον φάκελο που θες να την μεταφέρεις και θα πατήσεις "Τέλος".

 

Τέλος. :D

Link to comment
Share on other sites

Από τα "αρχεία μου" μπορείς να το κάνεις, όχι από τη "συλλογή".

Θα μπεις εκεί και αφού βρεις τη φωτογραφία εκεί που βρίσκεται αποθηκευμένη, θα πατήσεις παρατεταμένα πάνω της μέχρι να "τσεκαριστεί". Κατόπιν θα πας πάνω δεξιά στις 3 τελίτσες και θα επιλέξεις "μετακίνηση". Αμέσως μετά θα βρεις τον φάκελο που θες να την μεταφέρεις και θα πατήσεις "Τέλος".

 

Τέλος. :D

Πήγα στα αρχεία και βρήκα την φωτογραφία που ήθελα και την επέλεξα για μεταφορά αλλά στους φακέλους που μου έβγαλε δεν βρίσκω πουθενά το άλμπουμ φωτογραφιών για να την μεταφέρω.
Link to comment
Share on other sites

Πιθανολογώ ότι δεν τον βρίσκεις γιατί ψάχνεις σε διαφορετική "μνήμη".. μήπως η φωτογραφία που "τραβάς" βρίσκεται αποθηκευμένη στη συσκευή ενώ ο φάκελος ("άλμπουμ" όπως θες πες το ) βρίσκεται μέσα στην sd card σου; Γιατί σε τέτοια περίπτωση θα πρέπει -αφού "τραβήξεις" τη φωτογραφία σου επιλέγοντας τη "μετακίνηση"- να επιστρέψεις στην αρχή του μενού και να ψάξεις τον φάκελο που θες να την μετακινήσεις ξεκινώντας την αναζήτησή του μέσα απ' την "sd card".

 

Αν ο φάκελος/άλμπουμ που θες να μεταφέρεις τη φωτογραφία υπάρχει ήδη μέσα στο τηλέφωνό σου, δεν υπάρχει περίπτωση να μην τον "βλέπει" η εφαρμογή. Ψάξε λίγο και θα τον βρεις. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...