Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα τους drivers, χωρίς το Kies, από το link της προηγούμενης σελίδας, αλλά σε Windows 10 δε βλέπω το κινητό. Έχει κανείς άποψη; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασα τους drivers, χωρίς το Kies, από το link της προηγούμενης σελίδας, αλλά σε Windows 10 δε βλέπω το κινητό. Έχει κανείς άποψη; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε;

Οι drives είναι για να φλασάρεις rom, recovery κ.λ.π.

για να δεις το κινητό πέρασε το Kies

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικα δεν μπορω να συνδεθω στο mobile internet, δεν μπαινει με τιποτα (εχω mb). Αναγκασθηκα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, παλι τιποτα αν κι εχω κανει οτι ρυθμισεις απαιτουνται (αρχικα δεν ειχε χρειασθει καμια ρυθμιση, μπηκε αμεσα). Εχετε καμια ιδεα; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με άλλη sim να δεις μήπως είναι πρόβλημα δικτύου ή δοκίμασε την δική σου sim σε άλλο κιν.
Link to comment
Share on other sites

Οι drives είναι για να φλασάρεις rom, recovery κ.λ.π.

για να δεις το κινητό πέρασε το Kies

 

Ευχαριστώ.

Το S3 το έβλεπα χωρίς το kies σε windows XP (είχα κατεβάσει μόνο drivers) και υπέθεσα ότι θα γίνεται το ίδιο.

 

EDITED: Το έβαλα, αλλά πάλι δε βλέπει το κινητό. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει ή την ξεχνάω ρε γμτ!!

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Το S3 το έβλεπα χωρίς το kies σε windows XP (είχα κατεβάσει μόνο drivers) και υπέθεσα ότι θα γίνεται το ίδιο.

 

EDITED: Το έβαλα, αλλά πάλι δε βλέπει το κινητό. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει ή την ξεχνάω ρε γμτ!!

 

Για δες στις ρυθμίσεις - επιλογές προγραμματιστή - είναι ενεργό η επιλογή εντοπισμός σφαλμάτων USB

Link to comment
Share on other sites

Για δες στις ρυθμίσεις - επιλογές προγραμματιστή - είναι ενεργό η επιλογή εντοπισμός σφαλμάτων USB

 

ΝΑΙ!

12345678910

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας δουλεύει σωστά το noled; Εμένα σε άσχετες στιγμές ξετικάρεται η επιλογή "ενεργοποίηση του noled" και δεν λειτουργεί μέχρι να το ενεργοποιήσω χειροκίνητα.

 

Το ιδιο και σε μενα..

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι όσο είχα ενεργοποιημένη την εμφάνιση εικονιδίου NoLed απ' το μενού "Διάφορα", ότι δεν ξανα απενεργοποιήθηκε από μόνο του. Δούλευε πάντα. Μάλλον για κάποιο λόγο κλείνει και θα πρέπει να τρέχει συνέχεια στο background.

Άσχετο, παράγγειλα ένα σετ θήκη-tempered glass, αλλά το τζαμάκι είναι απογοήτευση. Τι χάλι είναι αυτό ρε παιδιά; Αφήνει κενό -απ' την οθόνη- περίπου 1 χιλιοστό από κάθε μεριά, χώρια ότι τα τελειώματα του τζαμιού δεν κολλάνε σωστά. Σαν σαγρέ φαίνεται. Έτσι είναι και σε εσάς;

Λέω να δοκιμάσω και του πλαίσιο που ανέφερε κάποιος ότι αφήνει το λιγότερο κενό απ' όλες, αλλά φοβάμαι μετά μην είναι στον αέρα οι άκριες. Και δεν είναι και φθηνό! :worry:

Edited by AgMa
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι με τη μπαταρια.Ετυχε κάποιες φορες να φτασει στο 5% μπαταρια.Με το που εβγαλε την ειδοποιηση,μετα απο λιγο εκλεισε,χωρις να πεσει σταδιακα 4,3 κλπ.Επισης σημερα,ηταν στο 15%,βγαζει ειδοποιηση,και μετα απο 2 3 λεπτα εκλεισε παλι απο μπαταρια ενω ηταν στο 13%...

Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι με τη μπαταρια.Ετυχε κάποιες φορες να φτασει στο 5% μπαταρια.Με το που εβγαλε την ειδοποιηση,μετα απο λιγο εκλεισε,χωρις να πεσει σταδιακα 4,3 κλπ.Επισης σημερα,ηταν στο 15%,βγαζει ειδοποιηση,και μετα απο 2 3 λεπτα εκλεισε παλι απο μπαταρια ενω ηταν στο 13%...

Καμια ιδεα;

Ας το να ξεφορτισει πλήρως και φορτισε το κλειστο ως το 100%100 και λογικα θα στρωσει, αν όχι ισως αρχιζει να τα ψιλοπαιζει η μπαταρια. Εμενα το ιδιο κανει όπως εσενα αλλα μετα από 2 χρονια χρησης της μπαταριας, γι αυτό το λεω
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σε 'μένα. Το άφησα χθες βράδυ με 23% μπαταρία και το πρωί είχε 11% και είχε μπει στην εξοικονόμηση (ρυθμισμένο στο 20%).

Το κιν. είναι 15 ημερών, άρα δεν τίθεται θέμα μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σε 'μένα. Το άφησα χθες βράδυ με 23% μπαταρία και το πρωί είχε 11% και είχε μπει στην εξοικονόμηση (ρυθμισμένο στο 20%).

Το κιν. είναι 15 ημερών, άρα δεν τίθεται θέμα μπαταρίας.

Άλλο από το 23% το βραδυ το πρωι να παει στο 11% και άλλο αυτό που λεει ο φιλος, εσενα προφανως καποια εφαρμογή σου εκανε τη δουλεια
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι από εφαρμογή. Στα στατιστικά μπαταρίας όλα είναι φυσιολογικά.

Και αν ήταν από εφαρμογή, γιατί το έπαθε τώρα μόνο που ήταν χαμηλά η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εμενα η μπαταρία..3 μήνες κινητό.μαλλον είναι έτσι το κινητό.το δω συναντήσει ο σε άλλες συσκευές.εμενα μ κλείνει από 5 με 6%..
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα 9 μηνες. Καθημερινη φορτιση, η μπαταρια σε αποδοση ηταν σαν ηταν καινουργιο.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικα δεν μπορω να συνδεθω στο mobile internet, δεν μπαινει με τιποτα (εχω mb). Αναγκασθηκα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, παλι τιποτα αν κι εχω κανει οτι ρυθμισεις απαιτουνται (αρχικα δεν ειχε χρειασθει καμια ρυθμιση, μπηκε αμεσα). Εχετε καμια ιδεα; Ευχαριστω

 

 

το ίδιο κάνει ξαφνικά και σε μένα.....μήπως φταίει το τελευταίο update?

 

φίλε lakiss51 βρήκες λύση;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έπαθα κ εγώ αυτό για 3-4 ώρες αλλά έφτιαξε μόνο του μετα. Μάλλον ηταν πρόβλημα της Cosmote

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτο και ειμαι ευχαριστημενος, καλυπτει ολη την οθονη χωρις κενα (μονο αρνητικο οτι φαινονται οι δαχτυλιες)

http://m.banggood.com/Full-cover-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Samsung-Galaxy-A5-2016-p-1055142.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ηρθε ειδοποιηση για νεο update γυρω στα 55Mb, αν το εχει κατεβασει κανεις να μας πει για αλλαγες στη λειτουργια θετικες ή αρνητικες.

 

Καλησπέρα, εχει τρυπα αυτο στον αισθητηρα φωτος, γιατι πηρα ενα αντιστοιχο απο ebay και το τζαμι δεν εχει τρυπα εκει (απλα ειναι διαφανο) και δεν δουλευει σωστα ο αισθητηρας ,πχ δεν μου σβηνει την οθονη οταν μιλαω ,η δε λειτουργει η αυτοματη φωτεινότητα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , εχω το ιδιο προβλημα με την γυναικα σας για την ιδια συσκευη .. και επειδη δεν γινεται τιποτα .. ηθελα να ρωτησω αν βρεθηκε λυση τον Νοεμβριο.. τι κανατε τελικα;
Link to comment
Share on other sites

Κατι πρεπει να πειραξα στις ρυθμισεις,και εδω και 3-4 μερες στην αρχικη οθονη,οταν ερχονται ειδοποιησεις απο mail και μηνυματα στο messenger του facebook,δεν εμφανιζει απ ευθειας τις ειδοποιησεις αλλα γραφει "εγινε αποκρυψη περιεχομενου".Μπορει να να βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...