Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν ή μπαταρία φτάσει στο8% από εκεί και κατω πέφτει στο μηδέν και κλείνει περίπου στο λεπτό.

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν ή μπαταρία φτάσει στο8% από εκεί και κατω πέφτει στο μηδέν και κλείνει περίπου στο λεπτό.

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος;

9 μηνες το ειχα δεν ετυχε γιατι παντα φορτιζα περιπου στο 20%.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν ή μπαταρία φτάσει στο8% από εκεί και κατω πέφτει στο μηδέν και κλείνει περίπου στο λεπτό.

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος;

 

Γενικά κάτω απο 15% πέφτει πολύ γρήγορα. Κι εμένα μου είχε συμβεί(όχι σε ένα λεπτό όμως πολύ γρήγορα) αλλά είχα ανοικτό wifi gps και έκανα βίντεοκληση οπότε φυσιολογικό.. Γενικά αν είσαι έξω και πέφτει κάτω απο 20 και θες να κρατήσει κλείνε τα όλα και βάλε εξοικονόμηση αλλιώς θα πέσει γρήγορα. Αν είσαι σπίτι βάζε το απο 30% να φορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ή μπαταρία φτάσει στο8% από εκεί και κατω πέφτει στο μηδέν και κλείνει περίπου στο λεπτό.

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος;

Μην το αφήνεις να πέφτει τόσο!!!! Δεν κανει. Κάπου στο 15 με 20% να το βάζεις στην πρίζα!!!!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ να φτιάξω "προφιλ" με ρυθμίσεις για σπίτι, έξω, αυτοκίνητο κλπ;

Ευχαριστώ

Μπορείς μ' αυτή την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=Orion.Soft

Ακριβώς (και καλύτερα) σαν τα παλιά Nokia!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω το εργαλείο εδώ και κάτι μήνες και είναι ότι καλύτερο είχα (χρόνια χρήστης sony) άλλα έχει εδώ και δύό βδομάδες έχω ένα θεματακι. Όταν δέχομαι κλήση και πρέπει να συρω το πράσινο για να το σηκώσω η το κόκκινο για να απορρίψω την κλήση, μόλος βάζω του δάκτυλο μου στο πράσινο πάει μόνο του και απαντάει την κλήση. Είναι ένα θέμα που όπως όλοι καταλαβαίνετε μέσα στην τσέπη μου το σηκώνει μόνο του! Μήπως έχω πειράξει καμία ρύθμιση καταλαθος?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς μ' αυτή την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=Orion.Soft

Ακριβώς (και καλύτερα) σαν τα παλιά Nokia!

 

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Αντιμετωπίζω ένα θεματάκι από τότε που πήρα το κινητό και δεν έχω καταφέρει να βρω λύση ή δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος... :wacko:

 

Ενώ έχουν συγχρωνίσει όλες οι επαφές μου από το google account, μαζί και τα γενέθλια τις εκάστοτε επαφής και αφού εμφανίζονται κανονικά στο ημερολόγιο (SPlanner), δεν μου έρχονται ποτέ ειδοποιήσεις!! :mad:

 

Παρότι στις ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημένες οι ειδοποιήσεις και τα συμβάντα στην επιλογή "Έγκαιρα", δε λαμβάνω καμία ειδοποίηση!

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ή κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει?

 

Δεν θέλω να κάτσω να περάσω υπενθυμίσεις για όλες τις γιορτές!! :worry:

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Αντιμετωπίζω ένα θεματάκι από τότε που πήρα το κινητό και δεν έχω καταφέρει να βρω λύση ή δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος... :wacko:

 

Ενώ έχουν συγχρωνίσει όλες οι επαφές μου από το google account, μαζί και τα γενέθλια τις εκάστοτε επαφής και αφού εμφανίζονται κανονικά στο ημερολόγιο (SPlanner), δεν μου έρχονται ποτέ ειδοποιήσεις!! :mad:

 

Παρότι στις ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημένες οι ειδοποιήσεις και τα συμβάντα στην επιλογή "Έγκαιρα", δε λαμβάνω καμία ειδοποίηση!

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ή κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει?

 

Δεν θέλω να κάτσω να περάσω υπενθυμίσεις για όλες τις γιορτές!! :worry:

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

μπες να επεξεργαστεις μια ειδοποιηση.. ποτε λεει οτι θα χτυπαει? καπου εχει επιλογες, πχ 10 λεπτα πριν, εγκαιρα , καθολου κτλ. εκει τι ειναι κλικαρισμενο?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μπες να επεξεργαστεις μια ειδοποιηση.. ποτε λεει οτι θα χτυπαει? καπου εχει επιλογες, πχ 10 λεπτα πριν, εγκαιρα , καθολου κτλ. εκει τι ειναι κλικαρισμενο?

 

Τις έχω τσεκάρει όλες τις ρυθμίσεις, είναι στο "Έγκαιρα" και στην "Ημέρα του γεγονότος στις 12:00", αλλά τίποτα... :wacko:

 

Σε εσάς δουλεύει κανονικά??

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κωδικό ανανγαστικα θέλει να κουμπώθει άλλη οθόνη έστω σπασμένη να γίνει trust το μηχάνημα για να γίνει μεταφορά
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έχεις πρόσβαση από τον υπολογιστή μάλλον συμβαίνει επειδή δεν είναι εγκατεστημένοι οι κατάλληλοι οδηγοί ή δεν είναι ενεργοποιημένο το usb debuging. Αν είναι ενεργοποιημένο πάντως ίσως μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις αυτό:

https://www.xda-developers.com/control-a-device-with-a-broken-screen-from-the-comfort-of-your-windows-pc/

H παραπάνω εφαρμογή σου δίνει τη δυνατότητα να ελέγξεις τη συσκευή από τον υπολογιστή. Εμφανίζεται η οθόνη της συσκευής και μπορείς από εκεί να βάλεις τον κωδικό σου και να την ξεκλειδώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έχεις πρόσβαση από τον υπολογιστή μάλλον συμβαίνει επειδή δεν είναι εγκατεστημένοι οι κατάλληλοι οδηγοί ή δεν είναι ενεργοποιημένο το usb debuging. Αν είναι ενεργοποιημένο πάντως ίσως μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις αυτό:

https://www.xda-developers.com/control-a-device-with-a-broken-screen-from-the-comfort-of-your-windows-pc/

H παραπάνω εφαρμογή σου δίνει τη δυνατότητα να ελέγξεις τη συσκευή από τον υπολογιστή. Εμφανίζεται η οθόνη της συσκευής και μπορείς από εκεί να βάλεις τον κωδικό σου και να την ξεκλειδώσεις.

Αν είναι συσκευή με pass code δεν μπορείς να κάνεις και πολλά από Android 5 και μετά καθος για να γίνει ζεύγος θα πρέπει να γίνει ανταλλαγή κλειδιού (οπός στα iPhone) και αν η συσκευή έχει κωδικό κλειδί είναι κρυπτογραφιμενο και θα πρέπει να δώσει άδεια από την συσκευή να γίνει trusted με το pc για να γίνει ανταλλαγή κλειδιού, κάτι το οποίο είναι αδύνατο χωρίς οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έκανε το τελευταίο update να μου πει τι ακριβώς έκανε η τελευταία ενημέρωση που έδωσαν ή αν έχει κρατήσει και screenshot να το ποστάρει!!!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τις έχω τσεκάρει όλες τις ρυθμίσεις, είναι στο "Έγκαιρα" και στην "Ημέρα του γεγονότος στις 12:00", αλλά τίποτα... :wacko:

 

Σε εσάς δουλεύει κανονικά??

 

μπας και εχεις βαλει το μην ενοχλειτε (καπως ετσι δε λεγεται?) που κλεινει ειδοποιησεις κτλ??

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απο προγραματισμο το χεις;

δεν εχω ιδεα .... μπορεις να με βοηθησεις καπως ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν είναι συσκευή με pass code δεν μπορείς να κάνεις και πολλά από Android 5 και μετά καθος για να γίνει ζεύγος θα πρέπει να γίνει ανταλλαγή κλειδιού (οπός στα iPhone) και αν η συσκευή έχει κωδικό κλειδί είναι κρυπτογραφιμενο και θα πρέπει να δώσει άδεια από την συσκευή να γίνει trusted με το pc για να γίνει ανταλλαγή κλειδιού, κάτι το οποίο είναι αδύνατο χωρίς οθόνη

 

αρα μου λες οτι δεν θα καταφερω να κανω κατι ? να μην το παλεψω ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Ασχετο αλλα ειδα σε φωτο το A5 2017 κ ενώ σε ολα ειναι καλυτερο (δεν ξερω για οθονη γιατι κ του 2016 ειναι φοβερη) δεν μου άρεσε τόσο απο εμφάνιση..Του 2016 για μενα ειναι αρκετα καλυτερο ειδικα στο πίσω μέρος στην πλάτη..Του 2017 μου φάνηκε πιο φτηνιάρικο..
Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις στα τυφλα custom recovery μεσο odin και απο εκει μεσω adb εντολων διαγραψεις το αρχειο με τον κωδικο ισως κανεις προκοπη. Δεν εχεις να χασεις κατι να δοκιμασεις αλλα αν δεν τα καταφερνεις εστω στα βασικα με προγραματισμο δεν θ την παλεψεις.

Μια αλλη επιλογη ειναι να παρεις ενα εξαρτημα που μπαινει στη θυρα φορτισεις και συνδεετε στην τηλεοραση και μπορεις να βαλεις και ποντικι οποτε θα κανεις δουλεια ετσι.

 

Εγω και με τα δυο εχω κανει δουλεια αλλα η δευτερη περιπτωση χρειαζεται να εχεις το εξερτημα και εδω στην ελλαδα ετοιμοπαραδοτο δεν ξερω που μππρεις να το βρεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις στα τυφλα custom recovery μεσο odin και απο εκει μεσω adb εντολων διαγραψεις το αρχειο με τον κωδικο ισως κανεις προκοπη. Δεν εχεις να χασεις κατι να δοκιμασεις αλλα αν δεν τα καταφερνεις εστω στα βασικα με προγραματισμο δεν θ την παλεψεις.

Μια αλλη επιλογη ειναι να παρεις ενα εξαρτημα που μπαινει στη θυρα φορτισεις και συνδεετε στην τηλεοραση και μπορεις να βαλεις και ποντικι οποτε θα κανεις δουλεια ετσι.

 

Εγω και με τα δυο εχω κανει δουλεια αλλα η δευτερη περιπτωση χρειαζεται να εχεις το εξερτημα και εδω στην ελλαδα ετοιμοπαραδοτο δεν ξερω που μππρεις να το βρεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου

Το a5/3 δεν το υποστηρίζουν (το να βγάζουν εικόνα από usb mhl δλδ) ο μόνος τρόπος που λες είναι custom recovery και αυτό με ρίσκο να τα κάνει όλα σκατα

Link to comment
Share on other sites

Απο το στιγμη που δεν ειναι στην εγγυηση και δεν ενδιαφερετε να το επισκευασει μπορει να το δοκιμασει αν εχει λιγη σχεση. Δεν ειναι δυσκολο και προσωπικα εχω κανει πολλα backup μ αυτο τον τροπο.

 

Συμφωνω οτι μια αλλη οθονη ειναι η καλητερη λυση αλλα πρεπει να την βρει πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα που ειναι καλυτερο του 2017 ειναι ανουσια.Απο την καμερα αφαιρεσαν το OIS που ειναι μεγαλη βλακεια.Γνωμη μου οτι δεν αξιζει η αναβαθμιση.Οποιος θελει ακομη καλυτερη καμερα παει στο s7 που θα πεσει μολις βγει το 8αρι
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα που ειναι καλυτερο του 2017 ειναι ανουσια.Απο την καμερα αφαιρεσαν το OIS που ειναι μεγαλη βλακεια.Γνωμη μου οτι δεν αξιζει η αναβαθμιση.Οποιος θελει ακομη καλυτερη καμερα παει στο s7 που θα πεσει μολις βγει το 8αρι

 

ετσι ακριβως, θα μπορουσε ναναι τελειο αν ειχε OIS, αλλα με την αφαιρεση του εκαναν 2 βηματα πισω και ενα μπρος. Προσωπικα το Α5 2017 θα το προτεινω σε ανθρωπους που δεν εχουν κριτηριο την καμερα, οταν θα πεσει στα 300 ευρω και αν τα s7 Κτλ ειναι ακομα ακριβα..μεχρι τοτε το Α5 2016 ισως ειναι καλυτερη επιλογη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απο το στιγμη που δεν ειναι στην εγγυηση και δεν ενδιαφερετε να το επισκευασει μπορει να το δοκιμασει αν εχει λιγη σχεση. Δεν ειναι δυσκολο και προσωπικα εχω κανει πολλα backup μ αυτο τον τροπο.

 

Συμφωνω οτι μια αλλη οθονη ειναι η καλητερη λυση αλλα πρεπει να την βρει πρωτα.

Αν πάει στα τύφλα και κάνει καμία βελάκια στο flashing αντίο τα δεδομένα (αυτό εννοούσα)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...