Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τετοιες εφαρμογες ειναι εντελως αχρηστες.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους...πρωτη φορα γραφω στο φορουμ και ελπιζω να μην κανω κατι λαθος. Κατοχος του Α5 κι εγω εδω και μερικες μερες και μπορω να πω οτι εχει πανεμορφη κατασκευη και ικανοποιητικη μπαταρια. Μονο παραπονο το κυρτο γυαλι που δεν επιτρεπει στην ζελατινα η γυαλι προστασιας να πατησει σωστα. Επισης δεν μπορουσα να εγκαταστησω με τιποτα την TWRP σε Lolipop 5.1 και οπως ειδα σε προηγουμενα ποστ ειχαν και αλλοι το ιδιο θεμα. Με μια καινουργια εκδοση που ανεβασαν προχτες στο XDA το θεμα λυθηκε. Να τονισω ομως οτι η νεα εκδοση του TWRP που ανεβασαν λεει οτο προοριζεται για MM και οχι Lollipop. Σε εμενα παντως δουλευει μια χαρα σε LL 5.1. Επιζω να βοηθησει οσους εψαχναν λυση στο θεμα...:D

Για πόσταρε ιστοσελίδα...

Link to comment
Share on other sites

Με αργη φορτιση η μπαταρια ειναι μυθικη! Με ενα παλιο φορτιστη 0.75 το αφηνω τη νυχτα να φορτισει. Με 2 ωρες και 50 λεπτα οθονης ειμαι στο 75%!!!

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.σκεφτομαι να αγορασω τη συσκευη καθως με καλυπτει για αυτο που τη θελω.εχω ομως μια απορια.επειδη κανω πολλες τραπεζικες συναλλαγες ηλεκτρονικα, εχει δοκιμασει κανεις το δαχτυλικο αποτυπωμα με την εφαρμογη της τραπεζας πειραιως; δουλευει; γιατι διαβασα οτι απαιτειται marshmellow 6 και απο οτι διαβαζω το κινητο εχει lollypop.
panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.σκεφτομαι να αγορασω τη συσκευη καθως με καλυπτει για αυτο που τη θελω.εχω ομως μια απορια.επειδη κανω πολλες τραπεζικες συναλλαγες ηλεκτρονικα, εχει δοκιμασει κανεις το δαχτυλικο αποτυπωμα με την εφαρμογη της τραπεζας πειραιως; δουλευει; γιατι διαβασα οτι απαιτειται marshmellow 6 και απο οτι διαβαζω το κινητο εχει lollypop.

 

Στο δικό μου με lollypop ούτε καν αναγνωρίζει οτι έχει δαχτυλικο αποτυπωμα (και λέω “ούτε καν” για στο sony Ζ5 που είχα το αναγνώριζε σαν επιλογή, αλλά δεν μου το ενεργοποιούσε)

Edited by fostirop
Link to comment
Share on other sites

Η Marshmallow βγαινει με το σταγονομετρο για αυτο το μοντελο. Οι πρωτες χωρες πηραν τελη Ιουνιου... Για να παρουν ολες μαλλον θα παει Οκτωβρης...

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.σκεφτομαι να αγορασω τη συσκευη καθως με καλυπτει για αυτο που τη θελω.εχω ομως μια απορια.επειδη κανω πολλες τραπεζικες συναλλαγες ηλεκτρονικα, εχει δοκιμασει κανεις το δαχτυλικο αποτυπωμα με την εφαρμογη της τραπεζας πειραιως; δουλευει; γιατι διαβασα οτι απαιτειται marshmellow 6 και απο οτι διαβαζω το κινητο εχει lollypop.

 

Σε μένα με marshmellow 6 μέσα στο app της τράπεζας Πειραιώς, ενώ υπάρχει η επιλογή για το δακτυλικό αποτύπωμα δεν γίνεται να το ενεργοποιήσω. Μπαίνω και κάνω συναλλαγές με μόνο QUICK PIN. Κατά τ΄άλλα το δακτυλικό αποτύπωμα στη συσκευή για τις υπόλοιπες λειτουργίες δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα με marshmellow 6 μέσα στο app της τράπεζας Πειραιώς, ενώ υπάρχει η επιλογή για το δακτυλικό αποτύπωμα δεν γίνεται να το ενεργοποιήσω. Μπαίνω και κάνω συναλλαγές με μόνο QUICK PIN. Κατά τ΄άλλα το δακτυλικό αποτύπωμα στη συσκευή για τις υπόλοιπες λειτουργίες δουλεύει μια χαρά.

 

Έχω παρατηρήσει οτι δεν παίζει και με pay pal στην lollypop :confused:

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει οτι δεν παίζει και με pay pal στην lollypop :confused:

 

έχεις δίκιο, ούτε με marhmellow μου αναγνωρίζει το δακτυλικό αποτύπωμα στην paypal....

Link to comment
Share on other sites

ΣΉΜΕΡΑ το ππήρα και εγώ προερχόμενος από sony z3.οι πρώτες εντυπώσεις καλές θα έλεγ . Notification led έχει ? ?
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει λεντακι. Μπορεις να βαλεις το πολυ καλο no led για ειδοποιησεις.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει λεντακι. Μπορεις να βαλεις το πολυ καλο no led για ειδοποιησεις.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εφαρμογή είναι αυτή που γράφεις no Led?

Τι κάνει αυτό?

Εγώ βρήκα στις ρυθμίσεις του κινητού μια ρύθμιση, που οταν έχεις αναπάντητη η μήνυμα και σηκώσεις το κινητό με το χέρι, καταλαβαίνεις δόνηση.

 

Εφαρμογή εννοείς, ,,μολις τις είδα και έχει αρκετές. .

Ποια από όλες είναι η καλύτερη?

Edited by jimptsog
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή είναι αυτή που γράφεις no Led?

Τι κάνει αυτό?

Εγώ βρήκα στις ρυθμίσεις του κινητού μια ρύθμιση, που οταν έχεις αναπάντητη η μήνυμα και σηκώσεις το κινητό με το χέρι, καταλαβαίνεις δόνηση.

 

Εφαρμογή εννοείς, ,,μολις τις είδα και έχει αρκετές. .

Ποια από όλες είναι η καλύτερη?

 

no led όπως έγραψε παραπάνω και ο GMF80

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα σε ολους...πρωτη φορα γραφω στο φορουμ και ελπιζω να μην κανω κατι λαθος. Κατοχος του Α5 κι εγω εδω και μερικες μερες και μπορω να πω οτι εχει πανεμορφη κατασκευη και ικανοποιητικη μπαταρια. Μονο παραπονο το κυρτο γυαλι που δεν επιτρεπει στην ζελατινα η γυαλι προστασιας να πατησει σωστα. Επισης δεν μπορουσα να εγκαταστησω με τιποτα την TWRP σε Lolipop 5.1 και οπως ειδα σε προηγουμενα ποστ ειχαν και αλλοι το ιδιο θεμα. Με μια καινουργια εκδοση που ανεβασαν προχτες στο XDA το θεμα λυθηκε. Να τονισω ομως οτι η νεα εκδοση του TWRP που ανεβασαν λεει οτο προοριζεται για MM και οχι Lollipop. Σε εμενα παντως δουλευει μια χαρα σε LL 5.1. Επιζω να βοηθησει οσους εψαχναν λυση στο θεμα...:D

 

μπορείς να ποσταρεις την σχετική ιστοσελίδα παρακαλώ ?

Link to comment
Share on other sites

Το link στο XDA για TWRP που ζητησε καποιος φιλος πιο πανω http://forum.xda-developers.com/samsung-a-series/general/twrp-3-0-0-0-galaxy-a52016-sm-a510f-t3313781
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ξέρει κανείς επειδή το τηλέφωνό μας δεν έχει Notification Led με ποιο τρόπο μπορούμε να κάνουμε κάτι ώστε να καταλαβαινουμε, όταν έρχετε μήνυμα είτε στο viber είτε γενικά στα μηνύματα..?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ξέρει κανείς επειδή το τηλέφωνό μας δεν έχει Notification Led με ποιο τρόπο μπορούμε να κάνουμε κάτι ώστε να καταλαβαινουμε, όταν έρχετε μήνυμα είτε στο viber είτε γενικά στα μηνύματα..?

Ευχαριστώ

 

Δες μια σελίδα πίσω ;)

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβε η γυναίκα και σε πρώτη φάση μια χαρά κινητό απλά γλιστράει πολύ το πίσω μέρος και επειδή δεν βλέπω τα την γλιτώνει την τούμπα..

Καμιά καλή πρόταση για οικονομική θήκη;

Edited by PERIS29
Link to comment
Share on other sites

Θήκη σιλικόνης, και προστασία και καλύτερο πιάσιμο της συσκευής. Χαλάει την ομορφιά της αλλά.. ;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερώτηση. Κολις αφησα το iphone και ηρθα στηβ εν λογο συσκευη ! Η απορια μου ειναι γιατι δεν μπορω να ανεβασω στο φεισμπουκ βιντεο σε αναλυση hd και τα ανσβαζει ολα χαλια ?

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερώτηση. Κολις αφησα το iphone και ηρθα στηβ εν λογο συσκευη ! Η απορια μου ειναι γιατι δεν μπορω να ανεβασω στο φεισμπουκ βιντεο σε αναλυση hd και τα ανσβαζει ολα χαλια ?

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την ίδια απορία έχω και εγώ με άλλες 5 συσκευές και δεν ξέρω τι φταιει ενώ επιλέγω ανέβασμα HD Στις φώτο που έχει επιλογή.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απλα τραγικο ! Τι να πω

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ουτε ειδοποιηση led ;;

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα με marshmellow 6 μέσα στο app της τράπεζας Πειραιώς, ενώ υπάρχει η επιλογή για το δακτυλικό αποτύπωμα δεν γίνεται να το ενεργοποιήσω. Μπαίνω και κάνω συναλλαγές με μόνο QUICK PIN. Κατά τ΄άλλα το δακτυλικό αποτύπωμα στη συσκευή για τις υπόλοιπες λειτουργίες δουλεύει μια χαρά.

 

Kαλημερα. Αν επιτρεπαι πια rom με marshmellow εχεις φιλε? Γιατι απ'οτι βλεπω στο Samobile μονο η rom της Vodafone [απο Ελληνικες εννοω] εχει παρει ΜΜ...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα. Αν επιτρεπαι πια rom με marshmellow εχεις φιλε? Γιατι απ'οτι βλεπω στο Samobile μονο η rom της Vodafone [απο Ελληνικες εννοω] εχει παρει ΜΜ...:happy:

 

Καλησπέρα, εγώ έχω περάσει την Ιταλική :happy: και όλα μια χαρά!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα. Αν επιτρεπαι πια rom με marshmellow εχεις φιλε? Γιατι απ'οτι βλεπω στο Samobile μονο η rom της Vodafone [απο Ελληνικες εννοω] εχει παρει ΜΜ...:happy:

και γω Ιταλική.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...