Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xtrv 6.11.3 !

Παιρνει νομιζω και ραντον κερνελ..

 

Τωρα πως γυρνας απο cm σε miui δεν ξέρω και αν ειναι ειναι απλα freset ... Ρωτα στο φόρουμ να σου πουν... :)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Eχω βαλει την 6.11.3.μπορω τωρα να βαλω τον radon kernel η πρεπει να ξαναβαλω την rom απο την αρχη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Alka

Και νομίζω η έκδοση twrp είναι 3.0.0-0

Επελεξα τα πάντα στο backup

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Αφού έχεις backup από το twrp του Alka, για να επιστρέψεις σε miui κάνε restore όλα τα partitions εκτός από το firmware.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω διαπιστώσει πολύ χάλια φωτογραφίες παρόλο τα 16MP. Ξέρεις κανείς τι ρυθμίσεις να κάνω ή κανένα καλύτερό πρόγραμμα από το μαμά;

 

Επίσης πως θα σταματήσουμε στην status bar να αλλάζουν χρώμα τα εικονίδια του Wi-Fi κλπ ανάλογος τον καιρό που εμφανίζει;

Link to comment
Share on other sites

εχω ξαναπαρει το redmi note 2 απο εκει και πιο πριν ενα android tvbox. μια χαρά όλα ευτυχώς δεν χρειάστηκε να ελέγξω το support τους.

μπορούν να σου στείλουν και από ευρωπαϊκή αποθήκη από ότι βλέπω αλλά με κάποιο καπέλο στην τιμή.

Και από ότι βλέπω έχουν και την international version με την 800αρα band.

Τώρα για αξιοπιστία μην σε πάρω στο λαιμό μου. Έχω ψωνίσει όλα καλά. Έχουν ψωνίσει και φίλοι όλα καλά. ΑΛΛΑ "όλοι είναι αθώοι μέχρι απόδειξης του αντιθέτου":lol::lol::lol:

 

*το κινητό από αυτό το μαγαζί έρχεται με την κακή Multi rom και θα χρειαστεί να την αλλάξουμε.

 

ναι φιλε προς θεου ο καθε ενας εχει την ευθυνη των κινησεων που κανει ενηλικοι ειμαστε :)

σε ευχαριστω πολυ για την πολυτιμη απαντηση σου!

θεωρω οτι ειναι αξιοπιστοι τοτε. τελειο δεν υπαρχει & ο καθενας μπορει να τυχει ΑΤΥΧΙΑΣ η εξαπατησης οταν ψωνιζεις απο εξω ετσι ειναι παιρνεις τα ρισκα σου για την καλυτερη τιμη. απλα ειδα οτι στην ελλαδα με τα ΧΙΑΟΜΙ ειναι ΑΧΡΗΣΤΟΙ γιαυτο δεν ψωνιζω απο δω. ειχε δικιο ενας φιλος που μου το ειπε. ΨΑΧΝΩ να βρω το international ή overseas που ευρωπη μπηκε η 800αρα μπαντα και η wind & οτε εδω και ΔΕΝ ΤΗΝ ΦΕΡΝΟΥΝ ΟΙ ΑΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΟΙ! παντα μηνες πισω αυτη η χωρα σε ΟΛΑ :(

αφου μπορουμε να την αλλαξουμε δεν υπαρχει προβλημα. αγαθα κοποις κτωνται

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις backup από το twrp του Alka, για να επιστρέψεις σε miui κάνε restore όλα τα partitions εκτός από το firmware.

Δοκιμασμένο; :p

Ακόμα χρειάζομαι ένα λινκ της rom αν είναι εύκολο..

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]66232[/ATTACH]

 

Θα έχω σε λίγο από φίλο στα χέρια μου αυτό το κινητό.

Ποια είναι η τελευταία Miui και από που την παίρνουμε ακριβώς. Με έχει μπερδέψει λίγο το https://xiaomi-miui.gr/. Πολλά τα μοντέλα.

Μια ρομ που έχουν μέσα οι Κινέζοι γράφει Kenzo.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές στις διαστάσεις είναι απειροελάχιστες (2,5 χιλιοστά στο μήκος). Οι σιλικονάτες θήκες απ ότι έχουν αναφέρει οι κάτοχοι ταιριάζουν αλλά με στρίμωγμα. Οι υπόλοιπες θήκες όμως όχι. Τα tempered glasses λογικά θα ναι λίγο μικρότερα απ την οθόνη.

Όπως είπε ένα παλικάρι πιο πριν υπάρχει και η επιλογή της ρομ global dev που έχει ελληνικά. Οι global stable έχουν σίγουρα OTA και οι global dev αν δεν κάνω λάθος κι αυτές έχουν και μάλιστα σχεδόν κάθε παρασκευή.

 

Πως το ψάχνω? Xiaomi μπλα μπλα international ή έχει καμια άλλη κωδική ονομασία?

 

Καλά μια θήκη γι αυτό δε βγάλανε οι κερατάδες??

 

Για global dev δεν άκουσα κάτι για ΟΤΑ, αντίθετα άκουσα για μικροπροβλήματα.

Λαθεύω πάλι?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα που μπορώ να δω τις επαφές στις στην κάρτα sim? :shifty:

Επαφές (Contacts) -> 3 παύλες (μενού) -> οργάνωση επαφών (organise contacts) -> επιλέγεις τη sim που θες.

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Για να λειτουργήσει το 4g της vodafone θέλει κάποια άλλη ρύθμιση; Γιατί επελεξα προτιμότερο σημείο δικτύου 4g αλλά δεν... μόλις βάζω 3g όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενεργοποιησει το 4g από την Vodafone??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω με μηνυμα μπορεις...

 

Googlare το λιγο... 4G NAI στελνεις αλλα δεν θυμαμαι που

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1285

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε 12 ώρες ενεργοποιηθηκε εμένα

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!

Εγώ έχω μείνει ακόμη στην 6.8.18 του Galen εν γνώσει μου, διότι τότε ακόμη ή marshmallow είχε θεματακια στην μπαταρία και περίμενα να στρώσει...

Πως τα βλέπετε τώρα τα πράγματα? Αξίζει να περιμένω να βγει marsh stable και μετά να κάνω την μεταβαση, ή να πάω σε κάποια ελληνική dev marsh?

Επισης, κανένας οδηγός για την μεταβαση? Ρωταω γιατί λογικά κλειδωνει και πάλι ο bootloader από Android 5 σε 6?

Βασικά έλεγα να κάτσω ακόμη στα αυγά μου, αλλά τελευταια έχω lag στον chrome και μου έσπασαν τα νεύρα... Να αναβαθμισω ή είναι χειρότερα τώρα τα πράγματα με 6.0?

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα παει...

 

Αμα θες να δοκιμασεις θα παρεις φουλ μπακ απ απο το twrp σε περίπτωση που θες να γυρισεις...

 

Αν θα περιμένεις ή οχι ειναι υποκείμενικο..

Αμα εισαι ευχσριστημενος γιατι να αλλαξεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα παει...

 

Αμα θες να δοκιμασεις θα παρεις φουλ μπακ απ απο το twrp σε περίπτωση που θες να γυρισεις...

 

Αν θα περιμένεις ή οχι ειναι υποκείμενικο..

Αμα εισαι ευχσριστημενος γιατι να αλλαξεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω πάρει μπακ απ, το θέμα είναι ότι έχω lags τώρα τελευταία και γι αυτό το σκέφτομαι... Και ξέρω οτι δεν είναι θέμα factory reset γιατί κανω σχεδόν ανα δίμηνο.

Μην το μετανιωσω σε σχέση με την μπαταρία φοβάμαι.

Εσύ ποια έχεις και πως πάει από μπαταρία σε σχέση με λολιποπ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει μπακ απ, το θέμα είναι ότι έχω lags τώρα τελευταία και γι αυτό το σκέφτομαι... Και ξέρω οτι δεν είναι θέμα factory reset γιατί κανω σχεδόν ανα δίμηνο.

Μην το μετανιωσω σε σχέση με την μπαταρία φοβάμαι.

Εσύ ποια έχεις και πως πάει από μπαταρία σε σχέση με λολιποπ?

 

την τελευταια εχω xtrv 6.11.3 να σου πω την αληθεια δεν ειχα δει ιδιαιτερες διαφορες..και πριν και τωρα βγαζω 6:30ωρες sot περιπου..

Link to comment
Share on other sites

2 εχω ψωνισει απο εκει για φίλους...

 

Κανονικοι χρονοι shipping,λιγο ασυνεννοησία στο support . Ηθελα να ερθει με οφφισιαλ αλλα αρνιοντουσαν και στην προσπάθεια να συννενοηθουμε δεν βγαλαμε ακρη.

Τελικα ηρθε με μυλτι..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τελικα η Miui 8 With Play Store and Mulit-language που λεει πχ στο minideal ειναι καλη για αγορα? εχει προβληματα? γιατι τα μηνυματα εδω ειναι απειρα..

Link to comment
Share on other sites

τελικα η Miui 8 With Play Store and Mulit-language που λεει πχ στο minideal ειναι καλη για αγορα? εχει προβληματα? γιατι τα μηνυματα εδω ειναι απειρα..

 

για μυλτι μου κανει...αν ειναι να το πληρωσεις τοσο καλυτερα vickmall που στελνει με οφφισιαλ

Link to comment
Share on other sites

την τελευταια εχω xtrv 6.11.3 να σου πω την αληθεια δεν ειχα δει ιδιαιτερες διαφορες..και πριν και τωρα βγαζω 6:30ωρες sot περιπου..

 

Αυτή είναι με στοιχεία απο gkalen σωστά? Δεν μου λες, έχει αλλάξει το default theme, τα εικονίδια και την εμφάνιση των ρυθμίσεων?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι με στοιχεία απο gkalen σωστά? Δεν μου λες, έχει αλλάξει το default theme, τα εικονίδια και την εμφάνιση των ρυθμίσεων?

 

ειναι η gkalen + gtv μαζι...

 

ναι εχω αλλο θεμα τελειως

Link to comment
Share on other sites

για μυλτι μου κανει...αν ειναι να το πληρωσεις τοσο καλυτερα vickmall που στελνει με οφφισιαλ

 

εσυ multi δεν πηρες? εχει καποιο προβλημα?

η official εχει προβλημα?

 

οταν λεω προβλημα εννοω αν πρεπει να κανω κατι ή αν ειναι ετοιμο κατευθειαν για χρηση.

Link to comment
Share on other sites

εσυ multi δεν πηρες? εχει καποιο προβλημα?

η official εχει προβλημα?

 

οταν λεω προβλημα εννοω αν πρεπει να κανω κατι ή αν ειναι ετοιμο κατευθειαν για χρηση.

 

εγω official και εβαλα ελληνικη..

 

η μυλτι εχει θεματα με τις σιμ,επανακκινησεις και πολλα bugs..

 

αμα δεν σε νοιαζουν το ελληνικο μενου: global stable (android 5 συντομα 6 ,συντομα ελληνικα, αυτοματα updates)

αμα θες ελληνικα: global dev (android 6 , ελληνικα κατα 97% ,αυτοματα updates)

 

με dev μετα μπορεις να περασεις την ελληνικη και να ησυχασεις! (αλλα με χειροκινητα updates)

Link to comment
Share on other sites

ειναι η gkalen + gtv μαζι...

 

ναι εχω αλλο θεμα τελειως

 

Εννοώ, σε αυτήν την ρομ το default theme είναι αλλαγμένο από τον gkalen, όπως είναι και στην 6.8.18?

Και σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...