Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γραψε ολη την εκδοαη miui οπως το γραφει αλλιως ανεβασε ενα στιγμιοτυπο απο το σχετικα με το τηλεφωνο

 

miui global 7.1 stable 7.1.9.00(LHOCNCL)

Edited by kwstas193
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορείς να βάλεις global dev μέσα από global stable....

 

ANDROID version 5.1.1LMY47V

miui 8.0stablle 8.0.1.0LHOCNDG

 

Αυτην που φοραει ειναι η κινεζικη stable ? αν ναι και εγω κατεβασω την global dev και την περσαω μεσω updater θα εχω προβλημα?

η πρεπει να βαλω global stable και μετα την global dev ?

και να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πριν ? αφου δεν εχω recovery μιας και με την αναβαθμιση κλειδωσε ο bootloader.

sorry αλλα εχθες ξημερωσα μεχρι τις 5 για να το στρωσω ...

ευχαριστω

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

miui global 7.1 stable 7.1.9.00(LHOCNCL)

Αν μιλαμε για την 7.1.9.0.0 με ελληνικα και χωρις οτα τότε εχεις μυλτι ρομ και καλο ειναι να την αλλαξεις μαλλον αυτη φταιει

Link to comment
Share on other sites

για αυτο ειπα οτι vickmall ισως να το κανει..το geekbuying απαντα με translate.google καλα καλα δεν ξερουν αγγλικα σιγα μην καταλαβουν τι τους λες..

 

εγω τους ζητησα σε μια παραγγελια να το στειλουν με την official ρομ και εκαναν hold την παραγγελια και δεν απαντησαν ποτε για μια βδομαδα.τους εστειλα να το στειλουν οπως ναναι να τελειωνουμε

Εμένα πάλι είναι διαφορετική η εμπειρία μου. Μίλησα μαζί τους στο chat έγραφαν άψογα αγγλικά και μου άλλαξαν επιτόπου την παραγγελία μου. Έχει φτάσει ήδη αεροδρόμιο τον δικό μου μόλις το πάρω θα ενημερώσω για την 800αρα

 

Sent from my CW-Hi8-super using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

To αγοράζω και το δουλεύω αμέσως χωρίς να χρειάζεται να κάνω κάτι? π.χ Ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160907/d5004d73d2a23de437350893b3e953e6.jpg

 

Ακουγα μουσική με τα ακουστικά και τα εβγαλα. Το κινητό άρχισε να βγάζει κάτι περίεργος θορύβους από το ηχείο κάθε φορά που παταγα κάτι. Το έκανα επανεκκίνηση και φαίνεται να δουλεύει καλά αλλά όπως φαίνεται και στην εικόνα το κινητό δείχνει πως υπάρχει συνδεδεμένο ακουστικό. Δεν μπορώ να το φτιαξω ότι και να κάνω.. συνδεω, ξεσυνδεω τίποτα..

Καμιά ιδέα;

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλαμε για την 7.1.9.0.0 με ελληνικα και χωρις οτα τότε εχεις μυλτι ρομ και καλο ειναι να την αλλαξεις μαλλον αυτη φταιει

 

δεν φορτιζει κι ολας εχει μεινει στο 2 % και δεν με αφηνει να κανω και φακτορι ρεζετ

 

κ πως την αλλαζω?δεν ξερω τι bootloader εχω?κλειδωμενο η μη.οταν ανοιγω το mi pc και παω φλασ μ βγαζει ν επιλεξω την σταμπλε αλλα μ πεταει ερρορ

Edited by kwstas193
Link to comment
Share on other sites

δεν φορτιζει κι ολας εχει μεινει στο 2 % και δεν με αφηνει να κανω και φακτορι ρεζετ

 

το αφηνεις να φορτισει κανα μισαωρο και.. μετα πας εδω: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/15593-A%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CE%B1%CF%80%CF%8C-unofficial-%CF%83%CE%B5-official-%CF%81%CE%BF%CE%BC-%CE%AE-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-redmi-note-3-pro/

 

κατα προτιμηση επελεξε τον οδηγο με το mipcsuite που ειναι ευκολος και γρηγορος...

σου προτεινω να πας στην ελληνικη να μην εχεις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

το αφηνεις να φορτισει κανα μισαωρο και.. μετα πας εδω: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/15593-A%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CE%B1%CF%80%CF%8C-unofficial-%CF%83%CE%B5-official-%CF%81%CE%BF%CE%BC-%CE%AE-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-redmi-note-3-pro/

 

κατα προτιμηση επελεξε τον οδηγο με το mipcsuite που ειναι ευκολος και γρηγορος...

σου προτεινω να πας στην ελληνικη να μην εχεις προβλημα

 

δεν ανεβαινει απο το 2 στο 3 ...δεν το χω αφησει μισαωρο αλλα δεν μπορει να κανει πανω απο 5 λεπτα για να ανεβει 1 %

Link to comment
Share on other sites

δεν ανεβαινει απο το 2 στο 3 ...δεν το χω αφησει μισαωρο αλλα δεν μπορει να κανει πανω απο 5 λεπτα για να ανεβει 1 %

 

ειναι προβλημα της μυλτι ρομ...απλα σε ενα μισαωρο κανονικα παει περιπου στο 50% οποτε θα κανεις την διαδικασια αφοβα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το φτιαξω ότι και να κάνω.. συνδεω, ξεσυνδεω τίποτα..

Καμιά ιδέα;

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

 

Απανταω στον εαυτό μου :p

Όσο συνέβαινε όλο αυτό ήμουν έξω και το κινητό ζεματαγε. Υποψιαζομαι πως αυτό έπαιξε ρόλο. Το άφησα να κρυώσει και τώρα εβαλα και εβγαλα τα ακουστικά και όλα ξανά στο φυσιολογικο.

Έχει συμβεί σε κανέναν σας κάτι τέτοιο;

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

ειναι προβλημα της μυλτι ρομ...απλα σε ενα μισαωρο κανονικα παει περιπου στο 50% οποτε θα κανεις την διαδικασια αφοβα..

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μ..το ξερω οτι σιγουρα εχει αναφερθει το προβλημα αλλα οταν ειδα το προβλημα δεν μπορουσα να κατσω να διαβασω ολο το thread...θα το αφησω να φορτισει λοιπον πληρως θα προσπαθησω παλι και θα επανελθω .θενξ

Link to comment
Share on other sites

η θήκη είναι η ipaky και δεν μπαίνει το δαχτυλίδι που έχει ! λογικά οι σιλικόνης μπορεί να μπαίνουν.

μια απλη θήκη σιλικόνης κάποιος που να δοκίμασε στο international να μας πει τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Απανταω στον εαυτό μου :p

Όσο συνέβη όλο αυτό ήμουν έξω και το κινητό ζεματαγε. Υποψιαζομαι πως αυτό έπαιξε ρόλο. Το άφησα να κρυώσει και τώρα εβαλα και εβγαλα τα ακουστικά και όλα ξανά στο φυσιολογικο.

Έχει συμβεί σε κανέναν σας κάτι τέτοιο;

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

 

Κάντο πρωτα restart και τέλος ή φυσά μέσα εκεί που μπαίνει το βήμα ή καλύτερα σβηστο καθάρισε το με καθαρό οινόπνευμα ή ηλεκτρολογικό καθαριστικό επαφών (χωρίς λάδι).Νοπιζεις μια χαρτοπετσέτα λίγο και το στριβεις.

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Κάντο πρωτα restart και τέλος ή φυσά μέσα εκεί που μπαίνει το βήμα ή καλύτερα σβηστο καθάρισε το με καθαρό οινόπνευμα ή ηλεκτρολογικό καθαριστικό επαφών (χωρίς λάδι).

Τα δυο πρώτα τα έκανα.

Θα το καθαρισω όταν έχω χρόνο.

 

Με οινόπνευμα πως;

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μ..το ξερω οτι σιγουρα εχει αναφερθει το προβλημα αλλα οταν ειδα το προβλημα δεν μπορουσα να κατσω να διαβασω ολο το thread...θα το αφησω να φορτισει λοιπον πληρως θα προσπαθησω παλι και θα επανελθω .θενξ

Κανε μια αιτηση στο en.miui.com/unlock γιατι μαλλον θα πρεπει να πας στην ελληνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μόλις το παρήγγειλα απο vickmall με omida camera (κατόπιν συνομιλίας με την Selina). Όντως έχουν διάφορα κινητά. 2 τυχαία screenshots που μου έστειλε το 1ο είχε omida και το 2ο f16.

Αναμένω την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Τα δυο πρώτα τα έκανα.

Θα το καθαρισω όταν έχω χρόνο.

 

Με οινόπνευμα πως;

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

Λογικα καθάρισμα οι επαφές θέλει.

Τώρα πως καλύτερα χαρτοπετσέτα, την στριβεις να κανει μύτη μια γωνία και εκεί ρίχνεις λίγο αυτό αυτά που σου είπα.,το βάζεις μέσα και το .... καθαρίσεις στρίβοντας.

Δεν λέω βαμβάκι γιατί αφήνει ίνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχετε κάνει πολύ καλή δουλειά με το κινητό και γενικότερα. Λύνεται απορίες, βοηθάτε και μιλάτε για ένα κινητό το οποίο δεν έχει προβλήματα. Για αυτό το πήρα και εγώ παραγγελία από minideal στις 24/08 και σήμερα το πρωί έφτασε. Πολύ ωραίο, δεν πήρα την international έκδοση γιατί δεν κατεβάζω από το κινητό, και δεν πιστεύω ότι εκτός από αυτόν τον τομέα το 4g έχει άλλη διαφορά από το 3g, η τουλάχιστον εμφανής διαφορά. Λοιπόν έχω πάρει άδεια για ξεκλείδωμα, το κινητό ήρθε με την MIUI 8 global 6.8.11 | beta. Μου έβγαλε να κάνω μια μικρή αναβάθμιση προς το παρόν που μόλις μπορέσω θα την κάνω. Αυτή είναι η global dev σωστά; δεν είναι η multi σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει.. (παιδιά πάντως 900+ σελίδες είναι πολλές, ξεκίνησα το διάβασμα όταν ήταν ακόμα στις 300!!!!).

Αν έχω καταλάβει σωστά είναι η global dev, άρα δεν έχει κολλήματα και ιστορίες. Λέτε αξίζει να την αλλάξω και να πάω στην ελληνική του gkalen και να βάλω και το radon kenzo η αν δεν υπάρχει πρόβλημα με τα αγγλικά που το κατέχουμε το άθλημα να παραμείνω global dev;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μόλις το παρήγγειλα απο vickmall με omida camera (κατόπιν συνομιλίας με την Selina). Όντως έχουν διάφορα κινητά. 2 τυχαία screenshots που μου έστειλε το 1ο είχε omida και το 2ο f16.

Αναμένω την παραγγελία.

 

Και για του λόγου το αληθές το screenshot που μου έστειλε η Selina:

https://v2uploads.zopim.io/3/P/0/3P0Lv4EcJHH9ZOD8BkDhmVA1GiNQo6dd/1336337-cVfpjMPSOMPc7h-e3c4143fb38c475af568b8056a7d1e3f62809d36.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα από σήμερα και εγώ κάτοχος της internation έκδοσης και δυστυχώς η θήκη που είχα πάρει δεν ταιριάζει! :(

κατά τ'αλλα όλα καλά με το τουμπανακι!

Ρε φίλε για βγάλε ένα screenshot από την έκδοση της κάμερας. Πήγαινε Ρυθμίσεις-> Σχετικά με το τηλέφωνο->Έκδοση Κερνελ και πάτα πάνω μέχρι να ανοίξει ένα μενού. Πας Software version και μετά πας κάτω camera information. Βγάλε ένα screenshot μετά.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω κ εγώ μία ερώτηση.... Ποιές είναι οι διαφορές της ρομ του Gkalen με τις υπόλοιπες miui gtv??Βλέπω πολύ ακούγεται η ρομ του Gkalen,τι προσθέτει ή παραλείπει σε σχέση με τις υπόλοιπες miui?
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε κάποιος στο vickmall για την international έκδοση η έστω τι υπάρχει/θα υπάρξει με υποστήριξη band 20 απο την "μαμά" Xiaomi+

 

Οτι εχει το vickmall. Official international δεν υπάρχει και ουτε θα βγει. Τι την θες; Προτείνω να παρεις την global stable με αγγλικο μενου και ασε τα ελληνικα μενου. Ολοι μας ξερουμε στοιχειωδη αγγλικα και στο κατω κατω στα ελληνικα χανεται η μεταφραση σε πολλους τεχνικους ορους ή γινεται παραποιηση αυτων. Θα μπορεις να γραψεις στα ελληνικα ομως μηνυματα και επαφες. Εχει ελληνικο πληκτρολογιο απο οτι μου ειπε η Selina, οποτε αποφευγεις να κατεβασεις και το google keyboard.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...