Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια το lineage os nougat το εβαλε κανεις? ειναι σταθερο για καθημερινη χρηση? αξιζει απο miui καλυτερα?

 

Στις αρχές που κυκλοφόρησε μου είχε αφήσει ανάμικτες εντυπώσεις. Τώρα έχω καιρό να παρακολουθησω το θέμα της Ρομ δεν έχω εικόνα

Αν θες κάτι άλλο πέρα της miui έχω εικόνα απο την RR σε N.Την έχω κάνα δυο μηνες και είναι μια χαρά,εκτός απο τα κουλά που κάνει κατα περιόδους η κάμερα,κάτι που υπάρχει σε όλες τις custom ROM.

Η RR διαθέτει κώδικα από lineage os αλλά με διάφορα έξτρα για επι μερους ρυθμίσεις.

Αφού για την ωρα δεν μπορω να τα έχω αυτά μέσω xposed είμαι μια χαρά εδώ.

Μια δοκιμή αξίζει. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στις αρχές που κυκλοφόρησε μου είχε αφήσει ανάμικτες εντυπώσεις. Τώρα έχω καιρό να παρακολουθησω το θέμα της Ρομ δεν έχω εικόνα

Αν θες κάτι άλλο πέρα της miui έχω εικόνα απο την RR σε N.Την έχω κάνα δυο μηνες και είναι μια χαρά,εκτός απο τα κουλά που κάνει κατα περιόδους η κάμερα,κάτι που υπάρχει σε όλες τις custom ROM.

Η RR διαθέτει κώδικα από lineage os αλλά με διάφορα έξτρα για επι μερους ρυθμίσεις.

Αφού για την ωρα δεν μπορω να τα έχω αυτά μέσω xposed είμαι μια χαρά εδώ.

Μια δοκιμή αξίζει. ;)

Μπορείς να παραθέσεις λινκ της ρομ ; Σκέφτομαι να βάλω κάποια cm, checkara xda και είδα ότι όλες έχουν μικρομπαγκς σε κάμερα κτλ. Η πιο απροβληματιστη κατά την άποψή σου ποια είναι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις αρχές που κυκλοφόρησε μου είχε αφήσει ανάμικτες εντυπώσεις. Τώρα έχω καιρό να παρακολουθησω το θέμα της Ρομ δεν έχω εικόνα

Αν θες κάτι άλλο πέρα της miui έχω εικόνα απο την RR σε N.Την έχω κάνα δυο μηνες και είναι μια χαρά,εκτός απο τα κουλά που κάνει κατα περιόδους η κάμερα,κάτι που υπάρχει σε όλες τις custom ROM.

Η RR διαθέτει κώδικα από lineage os αλλά με διάφορα έξτρα για επι μερους ρυθμίσεις.

Αφού για την ωρα δεν μπορω να τα έχω αυτά μέσω xposed είμαι μια χαρά εδώ.

Μια δοκιμή αξίζει. ;)

 

εισαι σε miui τωρα φιλε? η ακομα εχεις την RR?

Link to comment
Share on other sites

Χαμηλό σήμα είχα μόνο όταν φόραγα μια αλουμινένια θήκη bumper frame γιατί προφανώς λόγω του μετάλλου έκοβε σήμα.

Με 3 ρομ που άλλαξα τούτες τις μέρες (dev, stable και Ελληνικη) δεν είχα ποτέ πρόβλημα, καμπάνα πάντα και χωρίς διακοπές.

 

Ούτε εγώ έχω διακοπές, αλλά μόνο 1-2 γραμμές σήμα, εκτός κι αν είμαι δίπλα στο ρούτερ...

Αυτό συμβαίνει και στις 2 τελευταίες stable ελληνικές που άλλαξα...Θήκες χρησιμοποιώ nilkin (πλαστική) και τις διαφανέις tcu...

Πολύ περίεργο, απογοήτευτηκα τώρα με το wifi :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα το RN3 Pro και έχω το Redmi Pro 3/36.

Το Redmi Pro είναι περίπου 20% ταχύτερο από το RN3 Pro.Απλά τα σπάει.

Σε RN3 Pro πας μόνο αν θέλεις να βάλεις Lineage OS ή κάποια άλλη custom.

Αν θέλεις μόνο miui, πήγαινε σε Redmi Pro.

 

Δεν έχουν ομως δυστυχώς μεγάλη διαφορά στην μπαταρία? έχω ακούσει ότι το redmi pro τα πάει αρκετά χειρότερα σε αυτόν τον τομέα.

Link to comment
Share on other sites

εισαι σε miui τωρα φιλε? η ακομα εχεις την RR?

 

Σε miui ήμουν πριν λίγο και για λίγο μονο και μονο για να καθαρισω την συσκευή μου.Πιό πολύ με custom ROM παίζω.

Και τώρα όπως είπα με RR.

Link to comment
Share on other sites

Σε miui ήμουν πριν λίγο και για λίγο μονο και μονο για να καθαρισω την συσκευή μου.Πιό πολύ με custom ROM παίζω.

Και τώρα όπως είπα με RR.

 

Για πες μας τίποτα για μπαταρία στην RR? Πως είναι σε σύγκριση με miui αλλά και με cm13 και LOS 14 που είχες?

 

Επίσης, λειτουργεί η μετάδοση οθόνης με chromecast (το screencast δηλαδή)? Κάτι πήρε το μάτι μου ότι κάποιες nougat roms έχουν bug με αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Είχα το RN3 Pro και έχω το Redmi Pro 3/36.

Το Redmi Pro είναι περίπου 20% ταχύτερο από το RN3 Pro.Απλά τα σπάει.

Σε RN3 Pro πας μόνο αν θέλεις να βάλεις Lineage OS ή κάποια άλλη custom.

Αν θέλεις μόνο miui, πήγαινε σε Redmi Pro.

 

Να καταλήξω δλδ στο redmipro 64 gb??? Εχει και led οθονη επισης. Δεν με ενδιαφερει να πειραξω το λογισμικο αδερφε

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας τίποτα για μπαταρία στην RR? Πως είναι σε σύγκριση με miui αλλά και με cm13 και LOS 14 που είχες?

 

Επίσης, λειτουργεί η μετάδοση οθόνης με chromecast (το screencast δηλαδή)? Κάτι πήρε το μάτι μου ότι κάποιες nougat roms έχουν bug με αυτό...

 

Για το τελευταίο δεν μπορω να πω μια και δεν το έχω και δεν το έχω δουλέψει.

Άσχετο αλλά μπορεί και να έχει κάποια σχέση, σε σύνδεση για μετάδοση κυρίως βίντεο απο YouTube παίζει μεσω της tv μου όπως και το remote control.

Απο κει και μετα την προτιμώ σε σχέση με την miui,όπως και πιο ελαφριά λιγοοοο απο την cm13.

Για μπαταρία καρα την γνώμη μου πάντα έχει καλύτερη απο miui,σίγουρα και πως το δουλεύει ο καθένα,OK?

Εμένα μια φορά μου κάνει και απο την άλλη έχω μαθει να δουλεύω με ανάλογες Ρομ.

Είναι και θέμα γούστου!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι φιλε σε παρακαλω πες μας κατι για τις custom Ν και απο μπαταρια γιατι ειμαι ετοιμος για φλασαρισμα...θελω pure android

 

Πριν το κανεις πες μας τι εχεις τώρα πανω.

Link to comment
Share on other sites

Για το τελευταίο δεν μπορω να πω μια και δεν το έχω και δεν το έχω δουλέψει.

Άσχετο αλλά μπορεί και να έχει κάποια σχέση, σε σύνδεση για μετάδοση κυρίως βίντεο απο YouTube παίζει μεσω της tv μου όπως και το remote control.

Απο κει και μετα την προτιμώ σε σχέση με την miui,όπως και πιο ελαφριά λιγοοοο απο την cm13.

Για μπαταρία καρα την γνώμη μου πάντα έχει καλύτερη απο miui,σίγουρα και πως το δουλεύει ο καθένα,OK?

Εμένα μια φορά μου κάνει και απο την άλλη έχω μαθει να δουλεύω με ανάλογες Ρομ.

Είναι και θέμα γούστου!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πριν το κανεις πες μας τι εχεις τώρα πανω.

 

xiaomi-miui-hellas-6.0_kenzo_XTRVbeta1_Stable_V8.2.1.0 αυτη εχω ! φλασαρω κανονικα με custom recovery και wipes? notifications viber ερχονται αμεσα?

Link to comment
Share on other sites

xiaomi-miui-hellas-6.0_kenzo_XTRVbeta1_Stable_V8.2.1.0 αυτη εχω ! φλασαρω κανονικα με custom recovery και wipes? notifications viber ερχονται αμεσα?

 

Φαντάζομαι οτι είναι πρόσφατη.

Γιατί το λέω,firmware όλες προτείνουν εκτώς ειδικών περιπτώσεων απο τις τελευταίες miui ROM.

Εγώ με dev το μόνο που πέρασα μέρα την RR ROM και gapps.

Για recovery να εχεις ενα που μπορεί να κανει backup τα παντα.Δες αυτό που υπάρχει στον οδηγό για την cm13 (by_mic).

Αφού πάρεις backup μετα προχώρησε ...

 

Γιατί λες μονο για Viber??

Απλα το μονο που εχεις να κανεις είναι να ρυθμίσεις τι χρώμα θα ανάβει το led για κάθε εφαρμογή που ΘΑ έρχονται ειδοποιήσεις για να μην μπερδευεσαι! :):)

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οτι είναι πρόσφατη.

Γιατί το λέω,firmware όλες προτείνουν εκτώς ειδικών περιπτώσεων απο τις τελευταίες miui ROM.

Εγώ με dev το μόνο που πέρασα μέρα την RR ROM και gapps.

Για recovery να εχεις ενα που μπορεί να κανει backup τα παντα.Δες αυτό που υπάρχει στον οδηγό για την cm13 (by_mic).

Αφού πάρεις backup μετα προχώρησε ...

 

Γιατί λες μονο για Viber??

Απλα το μονο που εχεις να κανεις είναι να ρυθμίσεις τι χρώμα θα ανάβει το led για κάθε εφαρμογή που ΘΑ έρχονται ειδοποιήσεις για να μην μπερδευεσαι! :):)

 

ok φλασαρω με custom recoivery και wipes και ελπιζω ολα να ειναι οκ! ευχαριστω!το λεω για viber γιατι αυτι μου εκανε τρο προβλημα με ειδοποιησεις!

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν έχουν ομως δυστυχώς μεγάλη διαφορά στην μπαταρία? έχω ακούσει ότι το redmi pro τα πάει αρκετά χειρότερα σε αυτόν τον τομέα.

Η μπαταρία είναι όντως λίγο χειρότερη στο Redmi Pro.

Να καταλήξω δλδ στο redmipro 64 gb??? Εχει και led οθονη επισης. Δεν με ενδιαφερει να πειραξω το λογισμικο αδερφε

 

Σαφώς.

Συνολικά η συσκευή είναι ανώτερη και ποιοτικότερη από το RN3 Pro.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση για το notification led. Δουλεύω εφαρμογές email όπως το BlueMail ή το aquamail στις οποίες μπορείς να ορίσεις διαφορετικό χρώμα led για κάθε λογαριασμό. Το τηλέφωνο θα το υποστηρίζει χωρίς root? Χρησιμοποιεί κάποιος αντίστοιχη εφαρμογή; (ρώτησα και στο νήμα του Huawei p9 lite μιας και προσπαθώ να αποφασίσω).
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οτι είναι πρόσφατη.

Γιατί το λέω,firmware όλες προτείνουν εκτώς ειδικών περιπτώσεων απο τις τελευταίες miui ROM.

Εγώ με dev το μόνο που πέρασα μέρα την RR ROM και gapps.

Για recovery να εχεις ενα που μπορεί να κανει backup τα παντα.Δες αυτό που υπάρχει στον οδηγό για την cm13 (by_mic).

Αφού πάρεις backup μετα προχώρησε ...

 

Γιατί λες μονο για Viber??

Απλα το μονο που εχεις να κανεις είναι να ρυθμίσεις τι χρώμα θα ανάβει το led για κάθε εφαρμογή που ΘΑ έρχονται ειδοποιήσεις για να μην μπερδευεσαι! :):)

 

πω πω φιλε σπερνει το κινητο με την τελευτεα RR nougat! πεταει!!! και σοτ antutu 90.000 με radon kernel!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

πω πω φιλε σπερνει το κινητο με την τελευτεα RR nougat! πεταει!!! και σοτ antutu 90.000 με radon kernel!:D:D:D

 

Αυτά τα νούμερα είναι τελευταία, το θέμα είναι σαν συσκευή να δουλεύει σωστά και κυρίως να καλύπτει τις καθημερινές ανάγκες του κάθε χρήστη.

 

Το οτι σε ικανοποιεί είναι θετικό! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση για το notification led. Δουλεύω εφαρμογές email όπως το BlueMail ή το aquamail στις οποίες μπορείς να ορίσεις διαφορετικό χρώμα led για κάθε λογαριασμό. Το τηλέφωνο θα το υποστηρίζει χωρίς root? Χρησιμοποιεί κάποιος αντίστοιχη εφαρμογή; (ρώτησα και στο νήμα του Huawei p9 lite μιας και προσπαθώ να αποφασίσω).

 

Σκέψου το λίγο διαφορετικά,σαν συσκευή έχει την δυνατότητα της χρήσης πολύχρωμου led(7).Τώρα σαν εφαρμογή που αναφέρει έχει αυτή την λειτουργία απο μόνη της τοτε γιατί να μην στην εμφανίζει.

Παλαιότερα μια καί δεν είχα μέσα απο ROM να επιλέγω την κάθε εφαρμογή τι χρώμα θα δώσει το εκανα μέσω του Led Blinker το οποίο έπαιζε σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου το λίγο διαφορετικά,σαν συσκευή έχει την δυνατότητα της χρήσης πολύχρωμου led(7).Τώρα σαν εφαρμογή που αναφέρει έχει αυτή την λειτουργία απο μόνη της τοτε γιατί να μην στην εμφανίζει.

Παλαιότερα μια καί δεν είχα μέσα απο ROM να επιλέγω την κάθε εφαρμογή τι χρώμα θα δώσει το εκανα μέσω του Led Blinker το οποίο έπαιζε σωστά.

 

Ωραια σε ευχαριστώ.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Για το τελευταίο δεν μπορω να πω μια και δεν το έχω και δεν το έχω δουλέψει.

Άσχετο αλλά μπορεί και να έχει κάποια σχέση, σε σύνδεση για μετάδοση κυρίως βίντεο απο YouTube παίζει μεσω της tv μου όπως και το remote control.

Απο κει και μετα την προτιμώ σε σχέση με την miui,όπως και πιο ελαφριά λιγοοοο απο την cm13.

Για μπαταρία καρα την γνώμη μου πάντα έχει καλύτερη απο miui,σίγουρα και πως το δουλεύει ο καθένα,OK?

Εμένα μια φορά μου κάνει και απο την άλλη έχω μαθει να δουλεύω με ανάλογες Ρομ.

Είναι και θέμα γούστου!!

 

Ωραία, σ ευχαριστώ! Να υποθέσω ότι υποστηρίζει και theme engine? Έχει cm theme engine ή substratum?

 

Προτείνεις τον στοκ κέρνελ της ρομ ή randon?

Επίσης, καμία γνώμη για αυτή την nitrogen os που ακούγεται πολύ τελευταία?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, σ ευχαριστώ! Να υποθέσω ότι υποστηρίζει και theme engine? Έχει cm theme engine ή substratum?

 

Προτείνεις τον στοκ κέρνελ της ρομ ή randon?

Επίσης, καμία γνώμη για αυτή την nitrogen os που ακούγεται πολύ τελευταία?

Theme engine δεν υπαρχει σε αυτή που έχω αλλά και όσο διάβαζα το θέμα της lineage os δεν υπήρχε, αν άλλαξε κάτι δεν το ξέρω.Αλλά οσα είχα διαβάσει και το έχω κρατήσει παιζει substratum.

Σε όσες είχα απο την έλευση της πρώτης σχεδόν cm13 και μετα είχα παντοτε το radon kernel.

Στην RR όμως έχω μείνει με stock.Το γιατί ουτε εγώ ξέρω,ίσως γιατι δεν έχω θέματα ακόμα που επιτάσσει την αλλαγή αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Με την 7.3.2 εβγαλε σημερα 7:50 λεπτα sot και ακομα εχω 10 % μπαταρια. Μπραβο στη xiaomi.

Απορω που λενε καποιοι οτι εχει θεμα η miui στο θεμα αυτονομια και ψαχνονται με lineage os κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Απορω που λενε καποιοι οτι εχει θεμα η miui στο θεμα αυτονομια και ψαχνονται με lineage os κλπ.

 

Καλημέρα, αλλά για κάποιον που ψάχνεται για μια custom ROM εκτός την αυτονομία (που ειναι και αυτό) είναι και τι θέλει απο τη λειτουργία γενικά σα συσκευής και πανω απο όλα θέμα γούστου.

Αν δε δοκιμάσει κάποιος δε μπορεί να δει τις διάφορες και να κρίνει τι είναι αυτό που του αρέσει, θυσιάζοντας στοιχεία που ίσως λείπουν από τη μια ή την αλλη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αλλά για κάποιον που ψάχνεται για μια custom ROM εκτός την αυτονομία (που ειναι και αυτό) είναι και τι θέλει απο τη λειτουργία γενικά σα συσκευής και πανω απο όλα θέμα γούστου.

Αν δε δοκιμάσει κάποιος δε μπορεί να δει τις διάφορες και να κρίνει τι είναι αυτό που του αρέσει, θυσιάζοντας στοιχεία που ίσως λείπουν από τη μια ή την αλλη.

 

ετσι ειναι ...οι νουγκατ εχουν ακομα τα θεματακια τους....εμενα μια μπαινει κανονικα στις ρυθμισεις και την αλλη αμα θελω να μπω παλι αργει πολυ! με την τελευτεα rr..

δοκιμαζουμε και βλεπουμε τι μας αρεσει και βολευει...η νουγκατ ειναι πυραυλος αλλα πιστευω εχει δουλιτσα ακομα...αμα προχωρησουν οι ρομ και αλλο θα ειναι φοβερη,,,αρκει να δωσει και miui nougat.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω μεταξυ του redmi note 3 pro και redmi note 4 πιο απο τα δυο ειναι πιο value for money (εμφανιση,αντοχη,επεξεργαστη,φωτογραφικη μηχ,αυτονομια) και απο τι βλεπω δεν συμφερει και πολυ η αγορα απο εξω ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

Ενα φιλαρακι μου που τον εβαλα στο τρυπακι με xiaomi εχει το Redmi Note 3 pro και γρατσουνισε το πισω καπακι και θελει να αγορασει ανταλλακτικο υπάρχει απο κάπου να αγορασει?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...