Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού πέρα την official global stable, προσπαθώ εδώ και 1,5 μέρα να περάσω το TWRP χωρίς αποτέλεσμα. Θέλω να το περάσω για να εγκαταστήσω το SuperUser, αλλά δεν τα έχω καταφέρει ακόμη. Το παλεύω με την μέθοδο του adb (μέσω του cmd του υπολογιστή). Τα κάνω όλα όπως γράφου οι οδηγοί αλλά μόλις ανοίγει το TWRP μου ζητάει κωδικό (δοκίμασα δύο TWRP). Πατάω άκυρο, αλλάζω γλώσσα (Ελληνικά) και προχωράω. Δεν μπορώ να δω όμως τα αρχεία zip που έχω βάλει στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου για να τα κάνω εγκατάσταση. Πατάω μετά επανεκκίνηση / σύστημα και το τηλέφωνο μένει κολλημένο με το logo MI.

Τι γίνεται; Τι κάνω λάθος; Μήπως δεν λειτουργεί όλο αυτό με την official global stable; :cry:

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μιας και αναφερθηκε η παραπανω Rom, θα ηθελα να ακουσω και μια δευτερη αποψη απο τους πιο εμπειρους.

 

Της κοπελιας μου φορα την 8.0.1.0.0 (LHOMIDG). Μου το εδωσε ενας φιλος που δεν το χρησιμοποιησε ποτε (λογω μεγεθους), αλλα ενω το πηρε απο ελληνικο καταστημα (νομιζω yoo.gr) το κινητο ειχε αυτη τη rom.. Anyway, με νορμαλ χρηση βγαζει χαλαρα την ημερα και το βραδι εχει φτασει περιπου στο 40-45%. Προβληματα προς το παρον δεν εχουμε παρατηρησει μιας και δουλευεται σε πολυ βασικο επιπεδο. Για να καταλαβετε επιπεδο χρησης, η κοπελα ειχε το Huawei G610s και της το αλλαξα μονο και μονο λογω καμερας και επειδη ταλαιπωριοταν με το μικρο χωρο του. Διαφορετικα ηταν μια χαρα ικανοποιημενη.

Προσεξα ομως οτι δεν κανει αναβαθμισεις και μπηκα στη διαδικασια να το ψαξω λιγο.

Βρηκα λοιπον οτι η Rom ειναι τυπου "vendor" και οτι ο bootlader ειναι ξεκλειδωτος (εκανα το τεστακι).

 

Στο xiaomi community διαβασα (δεν ειμαι γραμμενος) οτι μπορουμε να αποφυγουμε το edl mode και να φλασαρουμε μια official fastboot rom μεσω των εργαλειων της εταιριας. Μαλιστα προτεινουν καλυτερα Global developer για να ειναι πιο διαχειρισιμη η συσκευη. Ο οδηγος ειναι αρκετα βατος κ ελεγα να το προχωρησω.

Αποριες :

1. Αξιζει τον κοπο ή επειδη δεν εχουμε προβληματα (τουλαχιστον ακομα) να μην ασχοληθω; Ημουν παντα και της λογικης "αμα δεν εχει προβλημα μη το σκαλιζεις" οποτε δισταζω.

2. Εφοσον περασω την καταλληλη global developer για τη συσκευη απο το official site, θα εχω δηλ κανονικη λειτουργικη Rom ή θα πρεπει μετα να ξεκλειδωνω παλι bootloader και να περασω αλλη ρομ κτλ;

Αυτη τη στιγμη το κινητο εχει καποια ελληνικα στο μενου και τουλαχιστον η κοπελια δεν εχει θεμα. Εγω και με τελειως Αγγλικα θα ημουν οκ. Η Global dev θα εχει αντιστοιχα;

 

3. Εχω δει και αναφερομαι στους εξης δυο οδηγους:

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14015-Ελληνικός-οδηγός-Flash-Official-Rom-με-το-Mi-PC-Suite-για-όλα-τα-Xiaomi-ακόμα-κα/?pageNo=1

 

Και

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13754-Unbrick-ή-Καθαρή-Εγκατάσταση-FastBoot-Rom-με-το-Mi-Flash-SnapDragon/?pageNo=1

 

Τα εχω καταλαβει καλα ή θα μπλεξω;

Επισης να πω οτι δεν εχω προσβαση σε 64bit (αν παιζει ρολο).

 

Ευχαριστω εκ των προτερων. ;)

I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρα την official global stable, προσπαθώ εδώ και 1,5 μέρα να περάσω το TWRP χωρίς αποτέλεσμα. Θέλω να το περάσω για να εγκαταστήσω το SuperUser, αλλά δεν τα έχω καταφέρει ακόμη. Το παλεύω με την μέθοδο του adb (μέσω του cmd του υπολογιστή). Τα κάνω όλα όπως γράφου οι οδηγοί αλλά μόλις ανοίγει το TWRP μου ζητάει κωδικό (δοκίμασα δύο TWRP). Πατάω άκυρο, αλλάζω γλώσσα (Ελληνικά) και προχωράω. Δεν μπορώ να δω όμως τα αρχεία zip που έχω βάλει στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου για να τα κάνω εγκατάσταση. Πατάω μετά επανεκκίνηση / σύστημα και το τηλέφωνο μένει κολλημένο με το logo MI.

Τι γίνεται; Τι κάνω λάθος; Μήπως δεν λειτουργεί όλο αυτό με την official global stable; :cry:

Αυτό που περιγράφεις είναι λόγο της αναβάθμισης σε android 6

Αυτό που χρειάζεται να κάνεις είναι wipe /system και /data μέσα από το recovery (θα χαθούν όλα τα δεδομένα σου)

 

Ρίξε και μια ματιά εδώ https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3462448

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιας και αναφερθηκε η παραπανω Rom, θα ηθελα να ακουσω και μια δευτερη αποψη απο τους πιο εμπειρους.

 

Της κοπελιας μου φορα την 8.0.1.0.0 (LHOMIDG). Μου το εδωσε ενας φιλος που δεν το χρησιμοποιησε ποτε (λογω μεγεθους), αλλα ενω το πηρε απο ελληνικο καταστημα (νομιζω yoo.gr) το κινητο ειχε αυτη τη rom.. Anyway, με νορμαλ χρηση βγαζει χαλαρα την ημερα και το βραδι εχει φτασει περιπου στο 40-45%. Προβληματα προς το παρον δεν εχουμε παρατηρησει μιας και δουλευεται σε πολυ βασικο επιπεδο. Για να καταλαβετε επιπεδο χρησης, η κοπελα ειχε το Huawei G610s και της το αλλαξα μονο και μονο λογω καμερας και επειδη ταλαιπωριοταν με το μικρο χωρο του. Διαφορετικα ηταν μια χαρα ικανοποιημενη.

Προσεξα ομως οτι δεν κανει αναβαθμισεις και μπηκα στη διαδικασια να το ψαξω λιγο.

Βρηκα λοιπον οτι η Rom ειναι τυπου "vendor" και οτι ο bootlader ειναι ξεκλειδωτος (εκανα το τεστακι).

 

Στο xiaomi community διαβασα (δεν ειμαι γραμμενος) οτι μπορουμε να αποφυγουμε το edl mode και να φλασαρουμε μια official fastboot rom μεσω των εργαλειων της εταιριας. Μαλιστα προτεινουν καλυτερα Global developer για να ειναι πιο διαχειρισιμη η συσκευη. Ο οδηγος ειναι αρκετα βατος κ ελεγα να το προχωρησω.

Αποριες :

1. Αξιζει τον κοπο ή επειδη δεν εχουμε προβληματα (τουλαχιστον ακομα) να μην ασχοληθω; Ημουν παντα και της λογικης "αμα δεν εχει προβλημα μη το σκαλιζεις" οποτε δισταζω.

2. Εφοσον περασω την καταλληλη global developer για τη συσκευη απο το official site, θα εχω δηλ κανονικη λειτουργικη Rom ή θα πρεπει μετα να ξεκλειδωνω παλι bootloader και να περασω αλλη ρομ κτλ;

Αυτη τη στιγμη το κινητο εχει καποια ελληνικα στο μενου και τουλαχιστον η κοπελια δεν εχει θεμα. Εγω και με τελειως Αγγλικα θα ημουν οκ. Η Global dev θα εχει αντιστοιχα;

 

3. Εχω δει και αναφερομαι στους εξης δυο οδηγους:

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14015-Ελληνικός-οδηγός-Flash-Official-Rom-με-το-Mi-PC-Suite-για-όλα-τα-Xiaomi-ακόμα-κα/?pageNo=1

 

Και

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13754-Unbrick-ή-Καθαρή-Εγκατάσταση-FastBoot-Rom-με-το-Mi-Flash-SnapDragon/?pageNo=1

 

Τα εχω καταλαβει καλα ή θα μπλεξω;

Επισης να πω οτι δεν εχω προσβαση σε 64bit (αν παιζει ρολο).

 

Ευχαριστω εκ των προτερων. ;)

Προσοχή, πριν κάνεις οτιδήποτε, πρέπει να κλειδώσεις τον bootloader, γιατί όπως τα περιγράφεις, έχεις unofficially unlocked bootloader και μπορεί να σου μπρικαρει τη συσκευή

 

Από εκεί και πέρα με κλειδωμένο bootloader μπορείς να flashαρεις official global stable, που και ελληνικά έχει, και αναβαθμίσεις παίρνει και δεν έχει τα bugs που μπορεί να εμφανίζουν οι beta rom (ή dev).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση!

Επειδη εχω μπερδευτει καπως, οδηγο για κλειδωμα που βρισκω; (Κυριως για ξεκλειδωμα συναντω)

 

Μετα να υποθεσω απλα ακολουθω τον οδηγο φλασαρισματος που θελει official ξεκλειδωμα και τα λοιπα; Ή αρκει αυτο: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14015-Ελληνικός-οδηγός-Flash-Official-Rom-με-το-Mi-PC-Suite-για-όλα-τα-Xiaomi-ακόμα-κα/

 

Και τελος, αξιζει ολο αυτο ή να περιμενω αν προκυψει προβλημα; Η απουσια αναβαθμισεων δεν με καιει δηλ..

Edited by mafinnen
I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση!

Επειδη εχω μπερδευτει καπως, οδηγο για κλειδωμα που βρισκω; (Κυριως για ξεκλειδωμα συναντω)

 

Μετα να υποθεσω απλα ακολουθω τον οδηγο φλασαρισματος που θελει official ξεκλειδωμα και τα λοιπα; Ή αρκει αυτο: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14015-Ελληνικός-οδηγός-Flash-Official-Rom-με-το-Mi-PC-Suite-για-όλα-τα-Xiaomi-ακόμα-κα/

 

Και τελος, αξιζει ολο αυτο ή να περιμενω αν προκυψει προβλημα; Η απουσια αναβαθμισεων δεν με καιει δηλ..

 

ο bootloader θα κλειδωσει οταν περασεις την official μιας και εχεις unofficial...

 

τωρα καλο θα ειναι να βρεις χ64...αλλιως υπαρχει οδηγος στο miui.gr για χ32..

 

με την unoffficial εχεις πολλα bugs με τις σιμ και τα δικτυα,με καποιες εφαρμογες και υπαρχει περιπτωση να κλεισει και να μην ανοιξει...(στην τελευταια περιπτωση ακολουθεις τους οδηγους που θα ακολουθησεις και τωρα αν προχωρησεις)..Οποτε για μενα αλλαξε την τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αν τα καταλαβα καλα..

 

Φτιαχνω mi account, στελνω αιτηση ξεκλειδωματος και ακολουθω τον οδηγο φλασαρισματος (ισως βρω και 64ρι για πιο ευκολα), οπου ξεκλειδωνω τον bootlader και παλι (official) και περναω Global stable μεσω του επισημου site..

 

Ευχαριστω ξανα! :)

I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Οποτε αν τα καταλαβα καλα..

 

Φτιαχνω mi account, στελνω αιτηση ξεκλειδωματος και ακολουθω τον οδηγο φλασαρισματος (ισως βρω και 64ρι για πιο ευκολα), οπου ξεκλειδωνω τον bootlader και παλι (official) και περναω Global stable μεσω του επισημου site..

 

Ευχαριστω ξανα! :)

 

οχι...

 

εχεις unofficial αμα θες global stable απλα πας στον οδηγο κατευθειαν και περνας global stable... αμα θες ελληνικη ξεκλειδωνεις μετα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιγράφεις είναι λόγο της αναβάθμισης σε android 6

Αυτό που χρειάζεται να κάνεις είναι wipe /system και /data μέσα από το recovery (θα χαθούν όλα τα δεδομένα σου)

 

Ρίξε και μια ματιά εδώ https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3462448

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικά δεν κατάφερα ούτε με αυτό τον τρόπο. Είδα αρκετά βίντεο και αποφάσισα να του βάλω μια κάρτα SD να το δοκιμάσω και έτσι. Αυτό ήταν!!! Πέρασε κανονικά!!!

Σας ευχαριστώ όλους για τις πολύτιμες συμβουλές σας!!!!

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

οχι...

 

εχεις unofficial αμα θες global stable απλα πας στον οδηγο κατευθειαν και περνας global stable... αμα θες ελληνικη ξεκλειδωνεις μετα...

 

Κατανοητός! Να σαι καλά φίλε μου. ;)

I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Μετά το "πάγωμα" της εξέλιξης της cm, και μέχρι να βγει το lineage, τι εναλλακτικές υπάρχουν;

 

Καλοβλεπω την slim7...

Την έχει δοκιμάσει κανείς;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά το "πάγωμα" της εξέλιξης της cm, και μέχρι να βγει το lineage, τι εναλλακτικές υπάρχουν;

 

Καλοβλεπω την slim7...

Την έχει δοκιμάσει κανείς;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατά την γνώμη μου η εναλλακτική είναι η αναμονή :p

Οι περισσότερες roms βασίζονται κατά ένα πολύ μεγάλο μέρος στην Cm και μέχρι να εμφανιστεί η LineageOS είναι σχεδόν στάσιμες στην εξέλιξη τους. Ήδη βέβαια έχουν αρχίσει να ξεπροβαλουν μερικές ανεπίσημες lineage.

 

Για να απαντήσω και στην ερώτηση, δεν την έχω δοκιμάσει αλλά ξέρω πως πολύ γνωστή είναι η resurrection remix. Χαρακτηριστικό της slim είναι ότι έχει πιο χαμηλό dpi κάτι που πλέον γίνεται να αλλάξεις πανεύκολα σε όλες τις nougat roms btw.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κάνω update από το XTRVbeta2- 6.12.29 που είμαι, σε XTRVbeta2- 7.1.5 μέσα από τον updater και βγάζει "couldn't verify package". θέλει update από TWRP; με format ή απλό;
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κάνω update από το XTRVbeta2- 6.12.29 που είμαι, σε XTRVbeta2- 7.1.5 μέσα από τον updater και βγάζει "couldn't verify package". θέλει update από TWRP; με format ή απλό;

 

twrp -> wipe cache/dalvik -> install

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατανοητός! Να σαι καλά φίλε μου. ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6738929#post6738929

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]66437[/ATTACH]

 

πριν απο 15 μερες αγορασα αυτο το xiaomi note 3 απο σκρουτζ . Απο την αρχη ειχε ελληνικα και ως τωρα δεν εχω διαπιστωσει καποιο προβλημα , επειδη δεν το κατέχω το ''αθλημα'' μπορει να μου πει καποιος αν η ρομ που εχει το τηλεφωνο ειναι ''ενταξει'' η αν χρειαζεται καποια παρεμβαση και αν αξιζει βεβαια.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]66437[/ATTACH]

 

πριν απο 15 μερες αγορασα αυτο το xiaomi note 3 απο σκρουτζ . Απο την αρχη ειχε ελληνικα και ως τωρα δεν εχω διαπιστωσει καποιο προβλημα , επειδη δεν το κατέχω το ''αθλημα'' μπορει να μου πει καποιος αν η ρομ που εχει το τηλεφωνο ειναι ''ενταξει'' η αν χρειαζεται καποια παρεμβαση και αν αξιζει βεβαια.

ευχαριστω

 

Νομίζω πως είσαι εντάξει φιλαράκι με αυτή τη rom αλλά περίμενε να σου απαντήσει και κάποιος πιο έμπειρος... :p;)

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!!επειδη ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο ισως και αμεσα θα ηθελα να μου λυσετε μερικες αποριες!αρχικα επειδη ειμαι εντελως ασχετος με ρομ με τι ρομ πρεπει να το παρω για να το αφησω ως εχει και να εχει ελληνικα?επισης επειδη εχω σχεδον συνεχεια ανοιχτο το 3g η μπαταρια θα μου βγαζει ανετα μια ημερα?και ενα τελευταιο οι φωτογραφιες ειναι αξιοπρεπεις ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!!επειδη ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο ισως και αμεσα θα ηθελα να μου λυσετε μερικες αποριες!αρχικα επειδη ειμαι εντελως ασχετος με ρομ με τι ρομ πρεπει να το παρω για να το αφησω ως εχει και να εχει ελληνικα?επισης επειδη εχω σχεδον συνεχεια ανοιχτο το 3g η μπαταρια θα μου βγαζει ανετα μια ημερα?και ενα τελευταιο οι φωτογραφιες ειναι αξιοπρεπεις ?

Η πιο safe επιλογή είναι η global stable rom.

 

Έχει και ελληνικά, και updates παίρνει.

Με τη μπαταρία μην αγχώνεσαι. Όχι μια, αλλά δύο μέρες θα σου βγάζει άνετα...

Είναι από τα δυνατά σημεία της συσκευής

 

Τώρα για τις φώτο, ας απαντήσει κάποιος πιο ειδικός. Εγώ μια χαρά ευχαριστημένος είμαι, αλλά άλλοι λένε πως το βράδυ δεν έχει και τόσο καλή απόδοση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

​Καλημέρα και χρόνια πολλά για όλες τις ημέρες.

 

Έχω ένα Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Kenzo) στα χέρια μου και θέλω να του περάσω μια ρομ με Mi Flash αλλά κάτι δεν μου κάθεται καλά.

 

Βασικά θέλουμε να δούμε εάν όντως έχει χαλάσει το ακουστικό και η 1η κάρτα σιμ. Βέβαια είναι λίγο περίεργο γιατί χαλάσανε ταυτόχρονα οπότε το Vickmall πριν το στείλω πίσω μου στείλανε τις κάτωθι οδηγίες για να βάλουμε μια καθαρή ρομ από την αρχή.

 

''

 

Dear customer,

 

Sorry to hear that.

 

Pls try to install official dev global rom for this model,do you know how to change rom?

 

 

I think you can check this link which for redmi 3s ,same way.

 

here is link for this rom

 

http://en.miui.com/a-234.html

 

you choose Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Developer Version Fastboot File Download

 

Thanks,hope you can do it sucessfully.

 

and if have no help,maybe you need sent it back to me to check.

 

thanks.

 

''

 

έχω κατεβάσει λοιπόν την Ρομ που μου υποδείξανε, αλλά και τα εργαλεία που αναφέρει στον οδηγό αλλά στο πρώτο βήμα στο ADB μου βγάζει waiting for any device και δεν προχωράει.

[ATTACH]66439[/ATTACH]

Τι δεν κάνω σωστά;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

​Καλημέρα και χρόνια πολλά για όλες τις ημέρες.

 

Έχω ένα Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Kenzo) στα χέρια μου και θέλω να του περάσω μια ρομ με Mi Flash αλλά κάτι δεν μου κάθεται καλά.

 

Βασικά θέλουμε να δούμε εάν όντως έχει χαλάσει το ακουστικό και η 1η κάρτα σιμ. Βέβαια είναι λίγο περίεργο γιατί χαλάσανε ταυτόχρονα οπότε το Vickmall πριν το στείλω πίσω μου στείλανε τις κάτωθι οδηγίες για να βάλουμε μια καθαρή ρομ από την αρχή.

 

 

 

έχω κατεβάσει λοιπόν την Ρομ που μου υποδείξανε, αλλά και τα εργαλεία που αναφέρει στον οδηγό αλλά στο πρώτο βήμα στο ADB μου βγάζει waiting for any device και δεν προχωράει.

[ATTACH]66439[/ATTACH]

Τι δεν κάνω σωστά;

Δες στο πρώτο post του παρόντος νήματος.

Έχει αναλυτικους οδηγούς για flash rom

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες στο πρώτο post του παρόντος νήματος.

Έχει αναλυτικους οδηγούς για flash rom

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πειράζει που δεν έχω το δικό του καλώδιο;;;

Να μην το δοκιμάσω μέχρι να μου το φέρουν;;;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πειράζει που δεν έχω το δικό του καλώδιο;;;

Να μην το δοκιμάσω μέχρι να μου το φέρουν;;;

Όχι δεν πειράζει.

Αρκεί να είναι κάποιο σχετικά ποιοτικό...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]66437[/ATTACH]

 

πριν απο 15 μερες αγορασα αυτο το xiaomi note 3 απο σκρουτζ . Απο την αρχη ειχε ελληνικα και ως τωρα δεν εχω διαπιστωσει καποιο προβλημα , επειδη δεν το κατέχω το ''αθλημα'' μπορει να μου πει καποιος αν η ρομ που εχει το τηλεφωνο ειναι ''ενταξει'' η αν χρειαζεται καποια παρεμβαση και αν αξιζει βεβαια.

ευχαριστω

 

φαινεται οκ..εχει παρει αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

φαινεται οκ..εχει παρει αναβαθμιση;

 

Οχι , ετσι ηταν απο την πρωτη στιγμη που το ανοιξα και δεν εκανε καμια αναβαθμιση ως τωρα εδω και δεκαπεντε μερες.

Το τηλεφωνο δουλευει καλά ως τωρα απο οσο μπορω να δω και να καταλαβω , απλως εχω θορυβηθει λιγο με αυτά που διαβαζω εδω περα με τις διαφορες ρομ που ερχονται αυτα τα μοντέλα απο κινα .

Το τηλεφωνο το αγορασα απο Ελλάδα (σκρουτζ), και στην ιστοσελιδα τους ανεφεραν πως το τηλέφωνο έχει ελληνικα και Μ.Μ.

Παιζει να περάσαν αυτοι την ρομ που εχει το τηλεφωνο η ηρθε ετσι απο κίνα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Θέλω την ΒΟΗΘΕΙΑ σας!

Βγήκα με την μηχανή για δουλειές είχα το κινητό στην μπροστινή τσέπη και ξαφνικά από το κρύο ΔΕΝ ανταποκρινεται καθόλου η οθόνη!

Κλήσεις μηνύματα δέχεται!

Ούτε για επανεκκίνηση μπορώ ....

Please help :(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...