Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοηθεια ρρ παιδιά το έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις επαναφορά και τρ δν μπαίνει 0.facebook φορτώνει αλλά τπτ ... Τι να κάνω ??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια εβαλα το automatic call recorder και ακουω μονο τη φωνη μου στην καταγραφη των κλησεων. Πειτε καμια αλλη εφαρμογη ππυ να δουλευει σωστα στο κινητο μας. Official dev rom.Ε υχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 περίπου μήνες με CM είπα να δοκιμάσω τον custom kernel Radon. Οι εντυπώσεις μόνο θετικές προς το παρόν. Αν ήξερα πως είχε το double tap to wake θα τον είχα περάσει από την πρώτη ώρα :)

 

Έχω όμως μια απορία: μετά από κάθε ROM update πρέπει να τον ξαναπερνάω κ να ξανά κάνω τις ρυθμίσεις;

 

Λινκ: http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/kernel-t3414884

Edited by mclound
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα παλι τιποτα,,,,,,

γυρνά το τηλέφωνο οριζόντια όταν βγάλει το πινακάκι με το επίτρεψέ και πάτησε το...στο διπλανό φόρουμ λένε ότι έτσι λειτουργεί

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Αλλιώς χειροκίνητα όπως σου είπαν από τα δικαιώματα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα το automatic call recorder και ακουω μονο τη φωνη μου στην καταγραφη των κλησεων. Πειτε καμια αλλη εφαρμογη ππυ να δουλευει σωστα στο κινητο μας. Official dev rom.Ε υχαριστω.

 

Γιατί δεν χρησιμοποιείς του τηλεφώνου;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 περίπου μήνες με CM είπα να δοκιμάσω τον custom kernel Radon. Οι εντυπώσεις μόνο θετικές προς το παρόν. Αν ήξερα πως είχε το double tap to wake θα τον είχα περάσει από την πρώτη ώρα :)

 

Έχω όμως μια απορία: μετά από κάθε ROM update πρέπει να τον ξαναπερνάω κ να ξανά κάνω τις ρυθμίσεις;

 

Λινκ: http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/kernel-t3414884

 

Νομιζω ναι θελει..με τον 2.9.5 εισαι?εγω με τον radon ειμαι (2.8 εκδοση) και ολα πανε τελεια!!θα παθεις πλακα με την διαρκεια της μπαταριας

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ναι θελει..με τον 2.9.5 εισαι?εγω με τον radon ειμαι (2.8 εκδοση) και ολα πανε τελεια!!θα παθεις πλακα με την διαρκεια της μπαταριας

 

Ναι με αυτό είμαι. Ούτως ή άλλως με τη μπαταρία είμαι υπέρ ευχαριστημένος! Αλλά το tap2wake όλα τα λεφτά!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ναι θελει..με τον 2.9.5 εισαι?εγω με τον radon ειμαι (2.8 εκδοση) και ολα πανε τελεια!!θα παθεις πλακα με την διαρκεια της μπαταριας

 

αυτός μπαίνει κ στην ελληνική dev xtrv?? η μονο σε cm?

Link to comment
Share on other sites

Ναι με αυτό είμαι. Ούτως ή άλλως με τη μπαταρία είμαι υπέρ ευχαριστημένος! Αλλά το tap2wake όλα τα λεφτά!

Στην cm13 με radon μηπως μπορείς να απενεργοποιείς ξεχωριστά την κάθε sim;

Link to comment
Share on other sites

αυτός μπαίνει κ στην ελληνική dev xtrv?? η μονο σε cm?

 

Δες το λινκ που έδωσα. Έχει κ για miui.

 

@jefman: δεν ξέρω γιατί χρησιμοποιώ μόνο μια sim

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δες το λινκ που έδωσα. Έχει κ για miui.

 

@jefman: δεν ξέρω γιατί χρησιμοποιώ μόνο μια sim

 

ok thanks. είδα οτί στην εγκατάσταση ρυθμιζεις αρκετά πράγματα.το ξύπνημα της οθόνης που το επιλέγουμε??

Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

Ναι με αυτό είμαι. Ούτως ή άλλως με τη μπαταρία είμαι υπέρ ευχαριστημένος! Αλλά το tap2wake όλα τα λεφτά!

Καλημερα!!Μιας και αναφέρατε καλή αυτονομία πόσες ώρες οθόνη έχετε ανα φόρτιση και με πόση αναμονή;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα το automatic call recorder και ακουω μονο τη φωνη μου στην καταγραφη των κλησεων. Πειτε καμια αλλη εφαρμογη ππυ να δουλευει σωστα στο κινητο μας. Official dev rom.Ε υχαριστω.

Acr η καλύτερη

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ναι θελει..με τον 2.9.5 εισαι?εγω με τον radon ειμαι (2.8 εκδοση) και ολα πανε τελεια!!θα παθεις πλακα με την διαρκεια της μπαταριας

 

και πως βαζουμε το double tap fφιλε μου? εχει καποια ρυθμιση ο κερνελ?

Link to comment
Share on other sites

και πως βαζουμε το double tap fφιλε μου? εχει καποια ρυθμιση ο κερνελ?

 

Έβαλες το kernel adiutor από το google play;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες το kernel adiutor από το google play;

 

το ειχα βαλει πριν φιλε μου γιατο τωρα εχω miui αλλα δεν δουλευε το double tap....μπορει να εκανα εγω κατι λαθος....θα δοικιμασω παλι γιατι ειναι μεγαλη ευκολια

σε σχεση με elementax ποιος ειναι καλυτερος?αποδοση και μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

το ειχα βαλει πριν φιλε μου γιατο τωρα εχω miui αλλα δεν δουλευε το double tap....μπορει να εκανα εγω κατι λαθος....θα δοικιμασω παλι γιατι ειναι μεγαλη ευκολια

σε σχεση με elementax ποιος ειναι καλυτερος?αποδοση και μπαταρια

 

Να ξερεις οτι στο "Μισο" δουλευει και οχι στο πληρες γιατι εχει θεμα τσεκαρε το παλι και εγω δεν το ξερα και δεν μου δουλευε

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες το kernel adiutor από το google play;

 

την ώρα που τον φλασαρεις σου βγάζει κάποιες ερωτήσεις..μια απο αυτες λέει για το double tap κ ότι ίσως τσίμπαγε λίγο παραπάνω μπαταρία αν το επιλέξετε

Link to comment
Share on other sites

παντως εμενα δεν δουλεθει με τιποτα το double tap με τον 2.9.5 με cm13

με elementax δουλευει τελεια

δεν ξερω με τον 2.8 αμα δουλευει

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά σε cm13 δουλεύει όπως πρέπει. Το έχω δοκιμάσει και με radon 2.8 και με 2.9.5

 

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι καμιά φορά μετά την επανεκκίνηση δεν μενει το start on boot Οπότε πρέπει να πας να το επιλέξεις ξανά. Η εφαρμογή που χρησιμοποιώ είναι η EX Kernel Manager.

Ακόμα και να το επέλεξες στο aroma installer (κατά το φλασαρισμα δηλαδή) θέλει ενεργοποίηση και από κάποια εφαρμογή.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά σε cm13 δουλεύει όπως πρέπει. Το έχω δοκιμάσει και με radon 2.8 και με 2.9.5

 

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι καμιά φορά μετά την επανεκκίνηση δεν μενει το start on boot Οπότε πρέπει να πας να το επιλέξεις ξανά. Η εφαρμογή που χρησιμοποιώ είναι η EX Kernel Manager.

Ακόμα και να το επέλεξες στο aroma installer (κατά το φλασαρισμα δηλαδή) θέλει ενεργοποίηση και από κάποια εφαρμογή.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

με elementax εμενα δουλευει χωρις καμια ενεργοποιηση απο εφαρμογη..μου εκατσε καλα οποτε αφηνω αυτον. ελπιζω να ειναι κα καλος κερνελ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...