Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

[/color]

Ειχες dev marshmallow και πηγες σε dev/srable lollipop?

 

ειχα dev ελληνικη, εκανα το λαθος να φλασαρω την σταβλε του galen και το μπρικαρα

και πηγα σε αυτην αν βοηθαει αυτο device=kenzo

build_number=6.5.12

userdata_version=20160419.0000.19

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ειχα dev ελληνικη, εκανα το λαθος να φλασαρω την σταβλε του galen και το μπρικαρα

και πηγα σε αυτην αν βοηθαει αυτο device=kenzo

build_number=6.5.12

userdata_version=20160419.0000.19

 

Θα βάλεις μία από τις καινούριες...

Σε fastboot σου έδωσα οδηγό για να το κάνεις...

 

Στο όλο θέμα νομίζω ότι βιάστηκες... Με ένα ξεκλείδωμα θα ήταν οκ..

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις μία από τις καινούριες...

Σε fastboot σου έδωσα οδηγό για να το κάνεις...

 

Στο όλο θέμα νομίζω ότι βιάστηκες... Με ένα ξεκλείδωμα θα ήταν οκ..

θα το δικιμασω, ποια ρομ προτινεις? καποιο λινκ?

ευχαριστω πολυ

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

θα το δικιμασω, ποια ρομ προτινεις? καποιο λινκ?

ευχαριστω πολυ

 

Είσαι για μία από τις τελευταίες developer...

Το θέμα είναι άλλο.. Ξεκλείδωσε πρώτα αν έχει κλειδώσει και μετά βάζεις recovery rom..

Link to comment
Share on other sites

Τι θες να κανεις;; Να βαλεις ελληνικη;

 

Οχι δεν με απασχολει αυτο.

Εαν δεν θελω ελληνικα, ξεκιναω να το δουλευω; Χανω κατι εαν δεν εχω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θες να παραμείνεις στη global stable που είναι η πιο σταθερή δεν υπάρχει κάποια επιπλέον κίνηση. Απλά στήνεις το κινητό όπως το θες. Και το μόνο που μπορεί να σε μπερδέψει αρχικά είναι το ότι το ποιες άδειες θα δίνεις στην κάθε εφαρμογή θα το ρυθμίσεις μέσω του security app.

 

Αν θες ν αλλάξεις rom ακολουθείς τον οδηγό της πρώτης σελίδας

 

Ευχαριστω, αυτο με το security app δεν καταλαβα μονο.

Link to comment
Share on other sites

 

Οχι δεν με απασχολει αυτο.

Εαν δεν θελω ελληνικα, ξεκιναω να το δουλευω; Χανω κατι εαν δεν εχω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Ευχαριστω, αυτο με το security app δεν καταλαβα μονο.

 

κατεβασε μια εφαρμογη σμσ για να εχεις τους 160 χαρακτηρες και εισαι ετοιμος ! (καποιες φορες δεν πιανει ουτε με εφαρμογη τους 160 χαρακτηρες)

Link to comment
Share on other sites

Ξεφορτωθηκα το 6s που ειχα και τσιμπησα το 32gb /3 gb ram απο gearbeast στα 152.. Ανυπομονω να μου ερθει. Απο φιλαρακια μου που το εχουν εχω ακουσει τα καλυτερα ( αν και σκεφτηκα να περιμενω την κυκλοφορια του note 4 pro με 4gb ram και sd 652, τελικα το πηρα). Εν αναμονη λοιπον..

 

-edit-

Τωρα που κοιταξα το thread ειδα κατι για μπαντες wind κλπ. Εγω πηρα αυτο εδω http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_308825.html?wid=21 θα εχω προβλημα? (Εχω μια συνδεση κοσμοτε και μια wind f2g).

Edited by enwsiths

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Ξεφορτωθηκα το 6s που ειχα και τσιμπησα το 32gb /3 gb ram απο gearbeast στα 152.. Ανυπομονω να μου ερθει. Απο φιλαρακια μου που το εχουν εχω ακουσει τα καλυτερα ( αν και σκεφτηκα να περιμενω την κυκλοφορια του note 4 pro με 4gb ram και sd 652, τελικα το πηρα). Εν αναμονη λοιπον..

 

λογικα θα σου ερθει με μυλτι.. για να μην απογοητευτεις πηγαινε στην πρωτη σελιδα και δες στο συχνες ερωτησεις τι θα πρεπει να κανεις... ειναι πιο ευκολο απο οτι φαινεται και θα κανει το κινητο σου πραγματικα να πεταει!:D

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω, αυτο με το security app δεν καταλαβα μονο.

 

Στο security - permissions μπορείς να δώσεις ξεχωριστές άδειες σε κάθε εφαρμογή για πρόσβαση ή μη. Δεν είναι κάτι φοβερό. Σκάλισέ το και θα μπεις στο πνεύμα. Απλά είναι κάτι που πιθανόν πολλοί να μην έχουν ξαναδεί σε άλλα κινητά

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απο ευρωπη δεν εχεις φοβο για τελωνείο, έρχεται πιο γρηγορα, αλλα πληρωνεις παραπανω.................

Ετσι και αλλιώς στο συγκεκριμένο καταστήμα ξερουν τι θα κάνουν με την παραγγελια σου :p

είσαι άψογος σ'ευχαριστώ για τα info

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου καλημέρα, το κινητό το πήρα για ένα φίλο μου από το:

https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Prime-5-5-4G-LTE-Cell-Phone-Snapdragon-650-Hexa/32675885509.html?spm=2114.13010608.0.0.fjS8SF

 

Αφού μπήκα πρώτα εδώ, είδα τα χαρακτηριστικά και δεξιά είδα που έχει την καλύτερη τιμή σε link πωλητών:

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-3-pro

 

Ήρθε το κινητό σε 13 ημέρες συστημένο στο ταχυδρομείο.

φίλε ευχαριστώ κι εσένα!

δεν αντιλέγω με τα γραφόμενά σου αλλά να προσέχεις στο ali express γιατί αν την πατήσεις κάνουν τον κινέζο οι πωλητές εκεί μέσα. την έχω πατήσει σε άλλο ηλεκτρονικό είδος γι'αυτό και ειπα για τα προαναφερθέντα...χαίρομαι βέβαια που σου έφτασε ΟΚ αλλά εγώ ως παθών (δεν σου κάνω τον έξυπνο σαφως!) δεν ξαναγοράζω από κει πέρα :(

 

ΝΑΙ το kimovil.com φοβερό site με υπέρ-αναλυτικά specifications!!!

 

απλώς θα αναγκαστώ να πάω σ'αυτό:

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-3-pro-special-editionl-3gb-32gb

 

καλύπτει όλους παρόχους κινητής παγκοσμίως κι εμεις θα χουμε σύντομα την 800Mhz αφού θα δωθούν από τα κανάλια στις ote,voda,wind στο προσεχές μέλλον...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=420980

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=441128

ΤΑ ΣΕΒΗ ΜΟΥ ΣΤΑ ΜΕΛΗ:

cmvr

celtic1453

τα post τους μου φάνηκαν άκρως διαφωτιστικά BRAVO

Edited by kn8r1der
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Ως νέος στο forum και στα κινέζικα κινητά (!) έχω μια απορία.

 

Θέλω το note 3 pro, αλλά την έκδοση που περιλαμβάνει και τα 800MHz για τη wind. Δεν με νοιάζει το Ελληνικό μενού.

 

Κατέληξα στο vickmall και θέλω να ρωτήσω αν το κάτωθι είναι αυτό το μοντέλο που θέλω.

 

http://www.vickmall.com/official-international-version-xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-32gb-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery-grey.html

 

Επίσης, αν έχετε να μου δώσετε κανένα hint & tip για την αγορά.

 

Ευχαριστώ!

νέος επίσης φίλε αλλά την έψαξα πολύ τη δουλειά κι ελπίζω να πιασα λαβράκι....θα δείξει

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_363253.html?wid=4

ας μας πουν καλύτερα οι γνώστες επί του θέματος

διότι το gearbest είναι απ'τα 3 καλά sites που συζητήσαμε σε προηγούμενα post

αν μας κάνει & δεν είναι μούφα, προσωπικά, δεν έχω θέμα με τα χρώματα, αφού σε θήκη θα μπει οπωσδήποτε, συνεπώς θα τσίμπαγα το golden που το εχει με 136€

εμένα απασχολεί πιο πολύ το θέμα κεραίας πολυ-BAND & 800Mhz παρά η μικρή-μεγάλη RAM/ROM

 

φαίνεται από την κάτωθι απάντησή τους να υπάρχει & μια 4η έκδοση => OVERSEAS!(αναβαθμισμένη αυτής των 2GBram/16GBrom ως προς τις BAND της κεραίας)

 

By Janusz Oct-30/2016 02:10:25

Question:

The description is given the length of the object 15.00cm. Xiaomi redmi Note 3 Special Edition (codename: Kate) has a length of 15.25cm. Is not confuse or even a different version of the phone?

Reply:

Hello Janusz,

Thanks for your inquiry.

Here is the size of the product: 15.00 x 7.60 x 0.87 cm / 5.91 x 2.99 x 0.34 inches.

Please note it is the overseas edition.

 

που αυτό φαίνεται να'ναι καλό γιατί θα βρούμε & θήκη ;)

κάπου διάβασα ότι του international edition λογω 2-3mm διαφοράς δεν βρίσκεις θήκη πάρα μόνο Ταϊλάνδη μεριά :( με ό,τι αυτό συνεπάγεται στο κόστος των μεταφορικών

 

αν όλα καλά τότε πρόκειται για VFM

 

ως άσχετος επί των ΧΙΑΟΜΙ - κινέζικων κινητών αυτό που έχω απορία είναι περί android/windows τι παίζει? αν μπορεί κάποιος παρακαλώ να μας εξηγήσει....είναι dual boot δηλαδή? δεν έχω καταλάβει.

 

"This Android/Windows device is designed to function specifically with the current Android/Windows OS installed on it. Any alterations such as upgrades, modding with custom ROMs, rooting or flashing the Android device with other firmware will automatically void the device's warranty"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σχετικα με τη CM οποιος την εχει βαλει εχει προβλημα με ΠΟΛΥ χαμηλο ηχο?εκανα μια δοκιμη πριν λιγες μερες και απογοητευτηκα,την εβγαλα και γυρισα σε miui.Ακουω πολυ καλες κριτικες και δεν ξερω αν δεν μου εκατσε εμενα καλα η αν δεχεται καποια βελτιωση ο ηχος με καποιο τροπο και ειναι κριμα γιατι εδειχνε σφαιρατη και το γνωστο ομορφο απλο περιβαλλον των CM θα ηταν μια καλη εναλακτικη,αν εχει τσεκαρει καποιος το θεμα αυτο,ας βοηθησει,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Στο ηχείο ή στα ακουστικά;

Δοκίμασε να βάλεις έναν custom Kernel (εγώ έχω radon). Συνήθως εγκαθίσταται μαζί με διάφορα fixes για την rom. Για τον ήχο δεν άκουσα κάτι αλλά ίσως κάνει..

Αν έχεις χρόνο και κουράγιο δοκίμασε..

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικα και ηχειο και ακουστικο και πολυμεσα,ο ηχος κλησης δε,ηταν απελπισια,δεν ξερω μηπως ξαναδοκιμασω,ειναι βεβαια μεγαλη αποφαση με ο,τι αυτο συνεπαγεται,κλειδωμα bootloader και φτου κι απ'την αρχη
Link to comment
Share on other sites

Είσαι για μία από τις τελευταίες developer...

Το θέμα είναι άλλο.. Ξεκλείδωσε πρώτα αν έχει κλειδώσει και μετά βάζεις recovery rom..

καλημερα,σε ευχαριστω πολυ και παλι για την πολυτιμη βοηθεια σου.

εκανα αυτο με το driver και τωρα το βλεπει σε φαστβοοτ και ο υπολογιστης το τηλεφωνο,

απο εδω και περα τι?

τι κινησεις πρεπει να κανω για να μην το ξανατουβλιασω?

ετρεξα κσι το unlock και εγινε με επιτυχια

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,σε ευχαριστω πολυ και παλι για την πολυτιμη βοηθεια σου.

εκανα αυτο με το driver και τωρα το βλεπει σε φαστβοοτ και ο υπολογιστης το τηλεφωνο,

απο εδω και περα τι?

τι κινησεις πρεπει να κανω για να μην το ξανατουβλιασω?

ετρεξα κσι το unlock και εγινε με επιτυχια

Οπως είσαι βάλε twrp και Ελληνική.... Τελευταίες dev..

Link to comment
Share on other sites

Οπως είσαι βάλε twrp και Ελληνική.... Τελευταίες dev..

 

ποιον οδηγο να ακολουθησω?

κατεβασα Kenzo_THUNDER_MiUi8-6.10.20

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

ποιον οδηγο να ακολουθησω?

κατεβασα Kenzo_THUNDER_MiUi8-6.10.20

 

Στην πρώτη σελίδα βρε....

Ελληνική ρομ που λέει..

Link to comment
Share on other sites

Γενικα και ηχειο και ακουστικο και πολυμεσα,ο ηχος κλησης δε,ηταν απελπισια,δεν ξερω μηπως ξαναδοκιμασω,ειναι βεβαια μεγαλη αποφαση με ο,τι αυτο συνεπαγεται,κλειδωμα bootloader και φτου κι απ'την αρχη

Μπα φίλος, κάτι άλλο παίζει. Δοκίμασε να καθαρίσεις cache & dalvic πριν δοκιμάσεις και τα data. Είμαι με CM μήνες τώρα και χωρίς custom kernel, πέραν του δικού του και όλα παίζουν μια χαρά.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα! Σήμερα η αύριο λέω να παραγγείλω και εγώ το εργαλείο. Σκέφτομαι από vickmall ή από Gearbest. Θα ήθελα να μου προτείνετε από που και με ποια rom? Επίσης θα ήθελα να μου πείτε αν πρέπει να παραγγείλω αυτό ή το international? Θα έχω κάποιο θέμα με το 3g 4g με αυτό?

 

Τι έχετε να μου προτείνετε? Σας ευχαριστώ!

 

 

H official stable rom έχει play store και ΟΤΑ ενημερώσεις?

Edited by thanospc
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά κύριοι..... συγνωμη που ρωτάω κάτι που μπορεί να εχει απαντηθεί ήδη αλλά πως μπορώ να αλλάξω το locale από κίνα σε ελλάδα?

 

Μολις παρέλαβα το redmi note 3 με global dev απο Vickmall και στο locale έχει μόνο china (system) και δεν μπορείς να το αλλάξεις ή να το επιλέξεις για να βάλεις κατι άλλο.

 

Εκανα και factory reset αλλά πάλι τίποτα..... υπάρχει καποιος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Μπα φίλος, κάτι άλλο παίζει. Δοκίμασε να καθαρίσεις cache & dalvic πριν δοκιμάσεις και τα data. Είμαι με CM μήνες τώρα και χωρίς custom kernel, πέραν του δικού του και όλα παίζουν μια χαρά.

 

Μιλας δηλαδη για ηχο τουλαχιστον οπως των miui?

Οταν λες cache & dalvic εννοεις στην εγκατασταση της CM?δεν πρεπει να γινει καθαρη εγκατασταση?

Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...