Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όντας στο κεντρικό μενό, παρατεταμένο Ξ. Widgets - Contact - επιλέγεις την επαφή που θες - και direct dial αν θες με το που το πατάς να παίρνει απευθείας τηλέφωνο, αλλιώς view contact για να σου εμφανίζει απλώς την επαφή.

 

εγώ αυτό που έχω κάνει, είναι να χω βάλει 9 επαφές σ ένα φάκελο ως ταχεία κλήση και βολεύει πολύ.

 

ευχαριστω αλλα δεν εννοω αυτο..να κρατας πατημενο εναν αριθμο στο πληκτρολογιο του τηλεφωνου και να παιρνει απευθειας τηλ. συγκεκριμενο αριθμο αν γινεται ψαχνω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για όσους έχουν official global dev στον καιρό ακόμη το clear το μεταφράζει εκκαθάριση ή το αλλάξανε ( σε καθαρός ή λιακάδα ή κάτι άλλο πιο σωστό);
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βρει το κινητό μεταχειρισμένο Πως μπορώ να καταλάβω αν είναι η international έκδοση για να έχω την 800 συχνότητα γιατί έχω wind όπως επίσης Πως μπορώ να δω τι Rom έχει γιατί είναι η πρώτη φορά που θα πάρω τηλέφωνο αυτής της εταιρείας πάντα είχα Samsung που ήταν λίγο πιο εύκολο για εμένα εκεί Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βρει το κινητό μεταχειρισμένο Πως μπορώ να καταλάβω αν είναι η international έκδοση για να έχω την 800 συχνότητα γιατί έχω wind όπως επίσης Πως μπορώ να δω τι Rom έχει γιατί είναι η πρώτη φορά που θα πάρω τηλέφωνο αυτής της εταιρείας πάντα είχα Samsung που ήταν λίγο πιο εύκολο για εμένα εκεί Ευχαριστώ

 

Στο about the phone θα τα δεις και τα 2.

Επίσης το kate(800) είναι πιο μεγάλο και έχει Ευρωπαικό φορτιστή...

Πρόσεχε να δουλεύουν οι κάρτες Sim..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω την εκδοση global stable 8.05 και θα ηθελα να μου πειτε ποτε θα παρουμε την εκδοση android 6.0.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα μήνα ίσως και λιγότερο ακούγεται πως θα βγει και μάλλον θα έχει και Ελληνικά.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια .μου βγαζει κωδικο σφαλματος 505 το google play οταν κατεβαζω κατι.ξερει καποιος το λογο και πως μπορω να το διωρθωσω????καμια βοηθεια παιδια?εχει τυχει σε αλλον? Edited by fatsionas
Link to comment
Share on other sites

Εσύ το έκανες με το twrp ??? Δεν κατάλαβα..

Το έχουμε αναφέρει 10άδες φορές ότι κατέβασμα σε 5 χωρίς backup να μην κάνουν..

 

Ποιος όμως έχει πάρει???

 

Παιδια να αναφερω κι εγω,εκανα τις προσπαθειες ακριβως οπως λεει κι ο φιλος για downgrade απο 6.9.29 ελληνικη τελευταια,σε 7.5.2 stable ελληνικη με TWRP με full backup αλλα αυτο που καταφερα ηταν στο boot να αναβοσβηνει στο logo ανα 3" και τιποτε αλλο.Δεν αναψε ποτε.Μετα fastboot rom με miflash περασμα twrp και επαναφορα backup και ολα οκ.Παντως δεν τα καταφερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να αναφερω κι εγω,εκανα τις προσπαθειες ακριβως οπως λεει κι ο φιλος για downgrade απο 6.9.29 ελληνικη τελευταια,σε 7.5.2 stable ελληνικη με TWRP με full backup αλλα αυτο που καταφερα ηταν στο boot να αναβοσβηνει στο logo ανα 3" και τιποτε αλλο.Δεν αναψε ποτε.Μετα fastboot rom με miflash περασμα twrp και επαναφορα backup και ολα οκ.Παντως δεν τα καταφερα

 

Σου έβγαλε μήπως error status 7 κατα την διαρκεια της εγκατάστασης ή έστω καποιο ερρορ; Γιατι και εγώ την πάτησα την πρώτη φορά και έκανε ακριβώς το πρόβλημα που αναφέρεις αναβοσβηνε ανα 3 δεύτερα και έβγαζε mi...αλλά μετά γιατί έβαλες fastboot rom;....μπορούσες απλά να μπεις σε fastboot mode να ξεκλειδώσεις αν χρειαζόταν να έβαζες twrp και να έβαζες ρομ από εκεί μέσα ή να έκανες restore όπως λες

Edited by oraiustepe
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με gtv stable 7.5. εδώ και 2-3 μήνες. Την τελευταία εβδομάδα η ελευθερη ram δεν ξεπερνά τα 700 mb (1.5 παλια) χωρίς να τρέχουν εφαρμογές που θα δικαιολογούσαν κάτι τέτοιο. Κάποιες φορές πέφτει κάτω από τα 500 Mb και αρχίζει τα κολλήματα!! Εκανα wipe cache κτλ, restart, καθαρισμό με τη μαμα εφαρμογή, τίποτα. Μετά από 1-2 λεπτά πέφτει (απο το 1.1 gb) πάλι στα 700 mb χωρίς άνοιγμα άλλων εφαρμογών. Στο μενού των Εφαρμογών τρέχουν (πλην αυτών του συστήματος) μόνο τα: go sms pro, truecaller, yahoo mail, power toggles, smart keyboard pro. Καμία από αυτές δεν εγκαταστάθηκαν προσφατα. Χρήση μπαταρίας φυσιολογική. Καμία ιδέα (πριν φλάσαρω την 8άρα);;;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με gtv stable 7.5. εδώ και 2-3 μήνες. Την τελευταία εβδομάδα η ελευθερη ram δεν ξεπερνά τα 700 mb (1.5 παλια) χωρίς να τρέχουν εφαρμογές που θα δικαιολογούσαν κάτι τέτοιο. Κάποιες φορές πέφτει κάτω από τα 500 Mb και αρχίζει τα κολλήματα!! Εκανα wipe cache κτλ, restart, καθαρισμό με τη μαμα εφαρμογή, τίποτα. Μετά από 1-2 λεπτά πέφτει (απο το 1.1 gb) πάλι στα 700 mb χωρίς άνοιγμα άλλων εφαρμογών. Στο μενού των Εφαρμογών τρέχουν (πλην αυτών του συστήματος) μόνο τα: go sms pro, truecaller, yahoo mail, power toggles, smart keyboard pro. Καμία από αυτές δεν εγκαταστάθηκαν προσφατα. Χρήση μπαταρίας φυσιολογική. Καμία ιδέα (πριν φλάσαρω την 8άρα);;;

Ξανακανε ινστολλ αυτη που εχεις,την 7.5..(δεν χάνεις τιποτα)

Αμα δέν φτιαξει μπορεις να περασεις μια πιο καινούργια

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν official global dev στον καιρό ακόμη το clear το μεταφράζει εκκαθάριση ή το αλλάξανε ( σε καθαρός ή λιακάδα ή κάτι άλλο πιο σωστό);

Ακόμα... Ναι εκκαθάριση γράφει!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161020/80fc3b71f795d4316136e2492855fffb.jpg

 

zaf_4 means Zafeira

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα, θέλω και εγώ να ρωτήσω κάποιον φίλο αν ξέρει γιατί μετά από restore του backup που έχω κάνει me to TWRP δεν αναγνωρίζει τον κωδικό για να ανοίξει το τηλέφωνο, το ίδιο μου κάνει σε όλες τις rom που έχω κάνει backup. και μετά πρέπει να ξαναστήσω το τηλέφωνο από την αρχή
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα, θέλω και εγώ να ρωτήσω κάποιον φίλο αν ξέρει γιατί μετά από restore του backup που έχω κάνει me to TWRP δεν αναγνωρίζει τον κωδικό για να ανοίξει το τηλέφωνο, το ίδιο μου κάνει σε όλες τις rom που έχω κάνει backup. και μετά πρέπει να ξαναστήσω το τηλέφωνο από την αρχή

Δοκιμασες ρισετ απο το mi.com?

Link to comment
Share on other sites

Σου έβγαλε μήπως error status 7 κατα την διαρκεια της εγκατάστασης ή έστω καποιο ερρορ; Γιατι και εγώ την πάτησα την πρώτη φορά και έκανε ακριβώς το πρόβλημα που αναφέρεις αναβοσβηνε ανα 3 δεύτερα και έβγαζε mi...αλλά μετά γιατί έβαλες fastboot rom;....μπορούσες απλά να μπεις σε fastboot mode να ξεκλειδώσεις αν χρειαζόταν να έβαζες twrp και να έβαζες ρομ από εκεί μέσα ή να έκανες restore όπως λες

Καλημερα,οχι δε μου εβγαλε καποιο error,η εγκατασταση εγινε κανονικα και στο boot κολλησε στο mi.Εσυ λοιπον που σου το εκανε αλριβως το ιδιο με εμενα,τι εκανες μετα και το καταφερες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό από vickmall απο την ευρωπαική αποθήκη!! Ποια ρομ μου προτείνεται να βάλω?? Δεν θέλω να ασχοληθώ με φλασαρίσματα!! Θέλω να έχω playstore φυσικά και ελληνικά αν γίνεται. Η πιο σταθέρή ποια είναι? Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!!
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό από vickmall απο την ευρωπαική αποθήκη!! Ποια ρομ μου προτείνεται να βάλω?? Δεν θέλω να ασχοληθώ με φλασαρίσματα!! Θέλω να έχω playstore φυσικά και ελληνικά αν γίνεται. Η πιο σταθέρή ποια είναι? Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

Official global stable. Όχι η καλύτερη δυνατή αλλά η πιο σταθερή. Δε θα χεις ελληνικό μενού βέβαια, αλλά λογικά στους επόμενους 1-2 μήνες θα έρθουν και τα ελληνικά με την αναβάθμιση σε android 6. Αλλιώς αν θες οπωσδήποτε ελληνικά official global dev

Link to comment
Share on other sites

Η dev είναι μια χαρά όντως.. Σε εμένα ήταν καλύτερη και από την Stable. Αλλά ρε σεις, λέγεται dev για κάποιο λόγο. Μπορεί μια εβδομάδα να έρθει update που όντως είναι πολύ δοκιμαστικό και έχει θέμα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Έχω ένα θέμα με το Google Maps. Όταν επιλέγω να "στείλω" οδηγίες για μια διαδρομή στο κινητό μου από το PC, στη λίστα με τις συσκευές εμφανίζονται όλες οι συσκευές που είχα κατά καιρούς εκτός το Redmi 3. Έκανα εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής...τίποτα. Το account είναι κανονικά συνδεδεμένο με την εφαρμογή (βλέπω τα αγαπημένα μου, το ιστορικό κλπ.) αλλά από το PC αρνείται να δει το τηλέφωνο.

 

Κάτι επίσης κουφό που μπορεί και να συνδέεται. Επίλεξα από το PC να στείλω με mail τις οδηγίες στο τηλέφωνο και όντως ήρθαν. Όταν όμως από το mail πάτησα το κουμπί για να μου ανοίξει τη διαδρομή στους χάρτες, με ρώτησε με ποια εφαρμογή θέλω να το ανοίξω χωρίς να μου δείχνει τους χάρτες ως επιλογή! :wacko: Είχε μόνο τον Browser, τον Chrome και το Play. Όταν επιλέγω τον Chrome, τον ανοίγει και μετά αυτόματα μου ανοίγει τους χάρτες.

 

Τώρα είδα ότι πηγαίνοντας στα Permissions, το Google Maps δεν εμφανίζεται στις εφαρμογές...

 

Με Global Stable είμαι.

 

Τι μπορεί να παίζει;

Edited by katergaris1979
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λίγο μου κλέψανε το τηλέφωνο έχω mi account αλλα στο find device δεν βρίσκει κατι

 

Κρίμα.. μακάρι να μπορεσεις να το βρεις φίλε.πρεπει να είναι η τα δεδομένα η το WiFi ανοιχτό για να μπορεί να το δει.δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει κ η τοποθεσία(gps)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...