Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα Android smart phone δεν χτυπάει αν είναι κλειστό... Για iOS δεν ξέρω...

 

Νομιζω οτι κανεις λαθος ολα τα κινεζικα και τα Huawei φυσικα χτυπανε και αν ειναι κλειστο το κινητο:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κανένα Android smart phone δεν χτυπάει αν είναι κλειστό... Για iOS δεν ξέρω...

 

P8 lite που είχε πριν χτυπάει, όπως και το lenovo s860 που είχα, όπως και το huawei G8 που έχω τώρα

Link to comment
Share on other sites

Κανεις?και επισης τα points,παιδια,που μαζευουμε απο τις αγορες στο Vickmal π.χ τα χρησιμοποιουμε με καποιον τροπο για εκπτωση σε επομενη αγορα?κι αν ναι με ποιο τροπο?ευχαριστω

 

Στην 1η σελίδα υπάρχουν αρκετές πληροφορίες, αρκεί να ρίξεις μια ματιά.... Τώρα, εάν χρειάζεσαι να ξεκλειδώσεις για να περάσεις Ελληνική rom, τότε είναι καλύτερα να ζητήσεις China Dev αλλά δεν θα έχεις ελληνικά και Play store μέχρι να αλλάξεις τη Rom.

Σχετικά με τους πόντους στο Vickmall, σε επόμενη παραγγελία και πριν ολοκληρώσεις την πληρωμή, βάζεις το σύνολο των πόντων που έχεις για να πάρεις την έκπτωση...

Edited by balakof

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην 1η σελίδα υπάρχει αρκετές πληροφορίες, αρκεί να ρίξεις μια ματιά.... Τώρα, εάν χρειάζεσαι να ξεκλειδώσεις για να περάσεις Ελληνική rom, τότε είναι καλύτερα να ζητήσεις China Dev αλλά δεν θα έχεις ελληνικά και Play store μέχρι να αλλάξεις τη Rom.

Σχετικά με τους πόντους στο Vickmall, σε επόμενη παραγγελία και πριν ολοκληρώσεις την πληρωμή, βάζεις το σύνολο των πόντων που έχεις για να πάρεις την έκπτωση...

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου,αυτο που λες για τους ποντους,εχει συγκεκριμενο σημειο που βαζουμε τους ποντους?γιατι δεν το εχω προσεξει,μηπως ξερεις περιπου να μου πεις σε ποιο σημειο το κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου,αυτο που λες για τους ποντους,εχει συγκεκριμενο σημειο που βαζουμε τους ποντους?γιατι δεν το εχω προσεξει,μηπως ξερεις περιπου να μου πεις σε ποιο σημειο το κανουμε?

 

Είμαστε off topic...

Στο vickmall, αφού βάλεις προιον στο καλάθι, στη σελίδα που σου ζητά να συμπληρώσεις με πληροφορίες, στο κέντρο: REWARD POINTS => βάζεις τους πόντους σου και πατάς APPLY POINTS.

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε off topic...

Στο vickmall, αφού βάλεις προιον στο καλάθι, στη σελίδα που σου ζητά να συμπληρώσεις με πληροφορίες, στο κέντρο: REWARD POINTS => βάζεις τους πόντους σου και πατάς APPLY POINTS.

 

οκ το ειδα,να σαι καλα και εχεις δικιο(off topic)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια χαλασε το καλωδιο το usb που ειχε στο κουτι και δουλευω καμια βδομαδα τωρα ενα αλλο απο note 2 και το τηλ κανει 4ωρες και πανω απο 6% σε 100%. Πρεπει να βρω xiaomi καλωδιο? Δοκιμασα και με τον φορτιστη του note 2 που ειναι ιδιος αλλα παλι το ιδιο.

 

Σε Redmi Note 2 που μου χάλασε κι εμένα το καλώδιο χρησιμοποιώ άλλο (όχι Xiaomi) και κάνει την ίδια ώρα να φορτίσει. Θα έλεγα να δοκιμάσεις πάλι άλλο καλώδιο.

 

Καλημέρα,θελω να ρωτησω κάτμε το οποίο ίσως να έχετε ασχοληθεί.

Έκανα μία αγορά από σκρουτζομαγαζο και μου είπαν ότι έχει ελληνικά,g lobal,miui 7.x.x,δ εν πέρνει αναβάθμιση σε 8,παρα μόνο αν είχα αγγλικά ή κινεζικά και πώς αν βάλω custom rom 8αρα χάνω την εγγύηση,την ίδια στιγμή αλλα σκρουτζομαγαζα λένε πως το δείξουν με 8αρα miui,ελληνικα,stable global rom.anybody knows anything?

 

Άμα σου είπαν ότι έχει Ελληνικά και είναι και Global τότε θα του το στείλουν με global developer η οποία παίρνει αναβάθμιση σε 8.

Κατά τη γνώμη μου παίζουν οι εξής περιπτώσεις:

1. Σου στέλνουν με τη ROM που σου είπα και απλά δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

2. Σου έχουν δώσει λάθος πληροφορίες για τη ROM διότι για να έχει Ελληνικά, ή είναι Global developer ή multilanguage ή Ελληνική custom ROM. Στις δύο τελευταίες περιπτώσεις το κινητό έχει ήδη custom ROM οπότε το να μη σε αφήνουν να βάλεις άλλη custom ROM είναι απλά χαζομάρα. Ειδικά αν σου το στείλουν με multilanguage είναι επιτακτική η ανάγκη να αλλάξεις ROM.

 

Πάντως σε κάθε περίπτωση, σου έχουν δώσει εν μέρει λάθος πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Sorry τότε για την παραπληροφόρηση σχετικά με το ξυπνητήρι! Θα φταίει που μέχρι τώρα είχα μόνο Samsung. Αλλά και στο MIUI που το είχα προσπαθήσει μια φορά, δε μου έπαιξε... ημουν με dev βέβαια. Τώρα με CM δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά δε βρίσω και λόγο να το κλείνω :) Το βάζω σε Airplane mode και όλα καλά!
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα κατάφερα. Δεν έτριψα/έξυσα τη πίσω πλευρά αλλά έβαλα διπλής όψης ταινία μόνο στις άκρες της SIM, ώστε να μην αυξηθεί το πάχος κι άλλο στο κέντρο. Θέλει όντως προσοχή κι υπομονή για να μπει μέσα. Το έκανα με την 4η φορά.

Δες κι εδώ: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/16979-%CE%93%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%82-%CE%BA%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B1%CF%82-SIM-SD/

 

Βγαίνει όμως δύσκολα, και σε κάποιους δεν ξαναβγαίνει. Γενικά δεν είναι για πολλά βάλε- βγάλε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θεματάκι τώρα τελευταία. Λοιπόν έχω την global dev 6.9.22 και βασικά από την 6.9.15 και μετά μου το έχει κάνει δυο φορές έως τώρα, χωρίς να υπάρχει θέμα με την μπαταρία μία φορά είχα 25 και μία σήμερα με φουλ μπαταρία μετά από φόρτιση το κινητό έκανε επανεκκίνηση μονο του και είχε κολλήσει στο mi logo και αναγκαστικά να το κάνω επανεκκίνηση πάλι για να ανοίξει. Έχει τύχει σε κάποιον; Τι λέτε να κάνω; Μήπως είναι ώρα να το ξεκλειδωσω και να βάλω ελληνική ας πούμε του gkalen;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα ίδια έκανε και σε εμενα με την global official 6.9.15

Εβαλα προχτες την 6.9.22 του gkalen και το τηλεφωνο πεταει

Για πρωτη φορα το ειδα να εχω 9 ωρες οθόνης στο 30 τοις εκατό με συνεχη σκάλισμα σε wifi και το δακτυλικο να ξεκλειδωνει με την πρωτη

Edited by gab
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις την εφαρμογη του google drive? Οταν θελω να ανεβασω αρχεια δεν μου επιτρεπει να ανεβασω περισσοτερα απο ενα μαζι, μολις πατησω σε καποιο με τη μια το ανεβαζει, ουτε με παρατεταμενο αγγιγμα κανει τπτ.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε κάποιο file manager και επέλεξε τα όλα μαζί, κάνε share στο Drive και ανέβασε τα

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρήγγειλα κι εγώ ένα Νοte 3 Prο.

 

Μου είπαν ότι θα είναι με αγγλικό μενού. Δεν με πειράζει γιατί έτσι έχω και το τωρινό. Αλλά με ένα Swype η ένα Swiftkey φαντάζομαι θα γράφω ελληνικά.

 

2 ερωτήσεις:

 

i) έχει Play store η έκδοση που αγόρασα; Γιατί κάτι τέτοια διάβαζα κάπου στο νετ. Αν δεν έχει, μπαίνει με την εγκατάσταση του apk?

ii) αν μπορεί κάποιος να μου πει για τις διαφορές πέραν τη γλώσσας της global με αυτή που έχει αγγλικά μόνο....

iii) στην σελίδα αγοράς είδα ότι γράφει LTE800, είμαι οκ με την Wind επαρχία; Το μαγαζί μου είπε ναι.

 

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ. πήρα το 16αρι με 2 γίγα ΡΑΜ στα 169€ από Ελλάδα. Δεν έχει αντίπαλο η τιμή.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρήγγειλα κι εγώ ένα Νοte 3 Prο.

 

Μου είπαν ότι θα είναι με αγγλικό μενού. Δεν με πειράζει γιατί έτσι έχω και το τωρινό. Αλλά με ένα Swype η ένα Swiftkey φαντάζομαι θα γράφω ελληνικά.

 

2 ερωτήσεις:

 

i) έχει Play store η έκδοση που αγόρασα; Γιατί κάτι τέτοια διάβαζα κάπου στο νετ. Αν δεν έχει, μπαίνει με την εγκατάσταση του apk?

ii) αν μπορεί κάποιος να μου πει για τις διαφορές πέραν τη γλώσσας της global με αυτή που έχει αγγλικά μόνο....

iii) στην σελίδα αγοράς είδα ότι γράφει LTE800, είμαι οκ με την Wind επαρχία; Το μαγαζί μου είπε ναι.

Ευχαριστώ.

 

Αν και δεν ειναι 2 ερωτήσεις θα σου απαντήσω..:p:p

1.. Λογικά θα έχει..

2. Global είναι αυτή που θα το πάρεις...(αν είναι το kate δεν υπάρχει άλλη)

3. Θα υποστηρίζει ναι.... Έχω καταλήξει ότι θα πάρεις το kate και όχι το kenzo..

Με λίγα λόγια είσαι σε λάθος νήμα..

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ή 8.0.2.0 stable, την έβαλε κανείς τι λέει?

Στην 8.0.1.0 του έχει συμβεί κάποιου να μην δουλεύει ή επιλογή ταπετσαρίας?

Link to comment
Share on other sites

Και μετά από καθαρή εγκατάσταση της global dev 6.9.22 (με fastboot) το battery drain 1% ανά ώρα όταν είναι idle συνεχίζεται...

Υπάρχει κάποιος με την ίδια rom που δεν το έχει;

Να ξέρω αν φταίει ή rom ή παίζει κάτι άλλο...

Edited by spyrros
Link to comment
Share on other sites

τι πρεπει να κανω για να περασω την 6.9.22 kenzo πανω απο την 6.9.9.χωρις να κλειδωσει το κινητο,χωρις να εχω καποιο προβλημα και χωρις να χασω τα προγραμματα και παιχνιδια? Edited by fatsionas
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε κάποιο file manager και επέλεξε τα όλα μαζί, κάνε share στο Drive και ανέβασε τα

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Σωστός!!!! Δεν το είχα σκεφτεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

τι πρεπει να κανω για να περασω την 6.9.22 kenzo πανω απο την 6.9.9.χωρις να κλειδωσει το κινητο,χωρις να εχω καποιο προβλημα και χωρις να χασω τα προγραμματα και παιχνιδια?

 

την ελληνικη εχεις;

αν ναι τοτε κανεις wipe cache,dalvik και ινστολλ και δεν χανεις τιποτα

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

την ελληνικη εχεις;[ ναι την ελληνικη εχω?απλα φοβαμαι να την περασω ,γιατι στην αλλαγη απο lolipop σε mm κολησε το κινητο μου και για μια εβδομαδα παλευαν να μου το φτιαξουν.γιαυτο ρωταω πολλα?
Link to comment
Share on other sites

την ελληνικη εχεις;[ ναι την ελληνικη εχω?απλα φοβαμαι να την περασω ,γιατι στην αλλαγη απο lolipop σε mm κολησε το κινητο μου και για μια εβδομαδα παλευαν να μου το φτιαξουν.γιαυτο ρωταω πολλα?

 

αμα πας απο gtv/gkalen mm σε gtv/gkalen mm δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα..

wipe cache/dalvik,install

 

αμα θες να εισαι σιγουρος παρε ενα φουλ μπακαπ απο το twrp σε περιπτωση που γινει κατι...

 

τσεκαρε και τον bootloader σου...οταν πας σε mm κλειδωνει

Link to comment
Share on other sites

 

αμα πας απο gtv/gkalen mm σε gtv/gkalen mm δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα..

wipe cache/dalvik,install

 

αμα θες να εισαι σιγουρος παρε ενα φουλ μπακαπ απο το twrp σε περιπτωση που γινει κατι...

 

τσεκαρε και τον bootloader σου...οταν πας σε mm κλειδωνει

 

ειμαι σε mm αν την περασω την 6.9.22 μπορει να κλειδωσει παλι???την 6.9.9 του kenzo και θελω να παω παλι στην 6.9.22 του kenzo

Link to comment
Share on other sites

 

ειμαι σε mm αν την περασω την 6.9.22 μπορει να κλειδωσει παλι???την 6.9.9 του kenzo και θελω να παω παλι στην 6.9.22 του kenzo

 

ξεκλειδωσες αφου περασες την μμ;

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ή 8.0.2.0 stable, την έβαλε κανείς τι λέει?

Στην 8.0.1.0 του έχει συμβεί κάποιου να μην δουλεύει ή επιλογή ταπετσαρίας?

 

εμενα δουλευει κανονικα .

 

εβαλες το 8.0.2.0 ?

 

την κατεβαζει τωρα ..... γραφει πια λαθη διορθωνει .. και μαλλον θα κανει και για το δικο σου θεμα

Edited by grillos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...