Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

για να ειμαι σίγουρος. είναι αυτο; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6809607#post6809607

 

σε ευχαριστώ :)

 

...Ναι...;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα ακουστικά μπορώ να το επιβεβαίωσω και εγώ δοκίμασα τρία διαφορετικά και δεν με ακουγανε!! Για δοκιμάστε παιδιά και εσείς να δούμε είναι software πρόβλημα ή hardware!! Είμαι με την τελευταία gkalen rom!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο κανα μηνα και βλεπω οτι στην οθονη στο πλαι αριστερα εχει δημιουργηθει μια κιτρινιλα οχι πολυ εντονη και οταν πιεζω την οθονη στο σημειο αυτο με λιγο περισοτερη δυναμη οχι απλα να ακουμπισω το δακτυλο μου δηλαδη εκει σαν να αλλαζει χρωματα στο σημειο αυτο η οθονη (σαν να αλλοιώνονται τα χρωματα σε εκεινο το σημειο μονο δεν ξερω πως να το περιγραψω).Σκευτικα οτι μπορει να ειναι απο την loca κολλα που δεν εχει κολισει καλα γιατι και στο φως φενεται σαν να ειναι κατι σαν υγρο κατω απο την οθονη.Αλλα σκεφτομαι οτι μπορει και να ειναι κατι αλλο οπως να εχει δεκτει πιεση στην περιοχη αυτη για καποιο λογο και να εχει παθει καποια ζημια το digitizer.Μηπως ξερει κανεις τι μπορει να επαθε η να με καθοδιγησει για το τι μπορω να κανω τωρα με αυτο το προβλημα .Το κινητο ειναι αγορασμενο απο vickmall και ειναι το δευτερο προβλημα που συναντω .Το αλλο ειναι οτι μερικες φορες οταν το κλεινω και το ξαναανοιγω το τηλεφωνο το proximity sensor δεν λειτουργει μεχρι να ξανακανω επανεκκινηση το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα...εχω ενα σοβαρο προβλημα και θελω την βοηθεια σας.ειχα ξεκλειδωμενο bootloader και περασμενη αυτην xiaomi-miui-hellas-5.1_kenzo_Stable-V8.0.1.0. φαγωθηκα να περασω την global με τα ελληνικα και τωρα εχω σοβαρο θεμα 1ον με τους drivers αν και με το edl κανω δουλεια, ευτυχως μπορω και τρεχω το miflash και εχει γινει η εγκατασταση της αγγλοκινεζικηs stable και 2ον οταν ξεκινα εχω θεμα με την δευτερη sim δεν την δεχετε και με βαζει ολη την ωρα να βαζω pin.αν βαλω μονο 1 σιμ δουλευει κανονικα.την βοηθεια σας παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φωτογραφίες από την κάμερα του κινητού... Xiaomi Redmi Note 3 Pro

:)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αυτό που μου είπες και το έφτιαξα. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εμενα εξακολουθει ο ηχος να μν ειναι αρκετα δυνατος, πηγα ρυθμισεις κ εκανα καθαρισμο και τπτ..
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε μεσω updater αλλα οχι την 6.9.χ δοκιμασε καποια πιο παλια τυπου 6.8.χ

 

οκ ευχαριστώ!!

το όνομα της ρομ παραμένει το ίδιο?η το αλλάζω σε kenzo όπως φλασάρω με miflash?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα λοιπον φωτο του καλωδίου γιατι δεν με πιστευαν. Αλλα μου λένε ότι είναι πολύ περίεργο και σαν λύση προτείνουν να παραγγείλω κάτι να βαλουν ενα καλώδιο μέσα........ εγω τους λέω με χάνετε απο πελάτη... θα παω στον απέναντι (geekbuying) αν δεν μου το στείλετε...... αλλά επειδή ξερω τι μ@λ@κίες κάνουν τράβηξα το unboxing και βιντεο και τους το έστειλα.... να δω τι θα μου πούνε τώρα..... περιμένω απόντηση...... για ενα μαμωκαλώδιο ρε ****το...... τι να πώ......

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μολις μου απαντησε μια άλλη Σελίνα (η νούμερο 98 η προηγούμενη ήταν 123) και όλα οκ με πίστεψαν τωρα που είδαν το βίντεο. Θα το στείλουν αυριο το καλώδιο, έτσι λέει...... σε κανα μήνα θα ερθει δηλαδή..... οπότε περιμένω και δεν ξεκλειδώνω αφού δεν έχω το μανίσιο ε;

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα λοιπον φωτο του καλωδίου γιατι δεν με πιστευαν. Αλλα μου λένε ότι είναι πολύ περίεργο και σαν λύση προτείνουν να παραγγείλω κάτι να βαλουν ενα καλώδιο μέσα........ εγω τους λέω με χάνετε απο πελάτη... θα παω στον απέναντι (geekbuying) αν δεν μου το στείλετε...... αλλά επειδή ξερω τι μ@λ@κίες κάνουν τράβηξα το unboxing και βιντεο και τους το έστειλα.... να δω τι θα μου πούνε τώρα..... περιμένω απόντηση...... για ενα μαμωκαλώδιο ρε ****το...... τι να πώ......

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μολις μου απαντησε μια άλλη Σελίνα (η νούμερο 98 η προηγούμενη ήταν 123) και όλα οκ με πίστεψαν τωρα που είδαν το βίντεο. Θα το στείλουν αυριο το καλώδιο, έτσι λέει...... σε κανα μήνα θα ερθει δηλαδή..... οπότε περιμένω και δεν ξεκλειδώνω αφού δεν έχω το μανίσιο ε;

 

επρεπε να τους πιεσεις οτι το χρειαζεσαι κλπ μπας και στο στελναν απο ευρωπαικη :lol:

 

flash σιγουρα δεν δοκιμαζεις με αλλο καλωδιο...για unlock δεν ξερω :Ρ

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα λοιπον φωτο του καλωδίου γιατι δεν με πιστευαν. Αλλα μου λένε ότι είναι πολύ περίεργο και σαν λύση προτείνουν να παραγγείλω κάτι να βαλουν ενα καλώδιο μέσα........ εγω τους λέω με χάνετε απο πελάτη... θα παω στον απέναντι (geekbuying) αν δεν μου το στείλετε...... αλλά επειδή ξερω τι μ@λ@κίες κάνουν τράβηξα το unboxing και βιντεο και τους το έστειλα.... να δω τι θα μου πούνε τώρα..... περιμένω απόντηση...... για ενα μαμωκαλώδιο ρε ****το...... τι να πώ......

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μολις μου απαντησε μια άλλη Σελίνα (η νούμερο 98 η προηγούμενη ήταν 123) και όλα οκ με πίστεψαν τωρα που είδαν το βίντεο. Θα το στείλουν αυριο το καλώδιο, έτσι λέει...... σε κανα μήνα θα ερθει δηλαδή..... οπότε περιμένω και δεν ξεκλειδώνω αφού δεν έχω το μανίσιο ε;

 

δεν έχεις άλλα καλωδια να δοκιμάσεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα! εχω greek stable 7.5.2..το μονο θεμα που αντιμετωπιζω ειναι με τα ακουστικα..μερικες φορες κολλαει και μου διχνει οτι ειναι κουμπωμενα τα ακουστικα ενω δεν ειναι με αποτελεσμα να μην εχω ηχο στο ακουστικο παρα μονο στο ηχειο..(τερματιζω εφαρμογη με ηχο την ξανανοιγω με ακουστικα και καπως ετσι μερικες φορες διορθωνεται)αλλα ειναι πολυ σπαστικο! μου προτεινετε καποια αλλη ρομ ? ας πουμε του gkalen ? ποια θεωρειτε καλυτερη ?
Link to comment
Share on other sites

Με miflash πρωτα την stable και μετά developer.

Εκτός αν είσαι ξεκλείδωτος και πας απευθείας.

 

ευχαριστώ πολύ !!!όλα good να σαι καλά φιλε όλα καλά φαλασαρίστηκε!

ευχαριστώ και όσους με βοηθησαν με τις απαντήσεις τους!!!!

θα τα πούμε πάντως τα xiaomi πολύ αξιόπιστα νομίζω είναι η καλύτερη λύση για καλό κινητό!!!!

και το Kenzo είναι super και ή miui rom!!

Θα τα πούμε να στε καλά καλό απόγευμα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς με factory reset (wipe cache, dalvik, data).

Μη ξεχάσεις να πάρεις backup.

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

Με αυτόν τον τρόπο χάνω όλα τα δεδομένα του κινητού?

Επισης απο twrp περναω την rom zip κατευθειαν το αρχειο οπως ειναι zip?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ippo88
Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις άλλα καλωδια να δοκιμάσεις?

 

Εχω αλλα εδω τα παλικαρια λένε ότι πρεπει να συνδεσεις με pc με το καλώδιο του κατασκευαστή. Εγω τώρα να ξεκλειδώσω bootloader με το nokia καλώδιο που έχω ή οχι; Μια απάντηση απο καποιον που να ξερει 100% (αν αυτο μπορεί να συμβαίνει) παρακαλώ πολύ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με αυτόν τον τρόπο χάνω όλα τα δεδομένα του κινητού?

Επισης απο twrp περναω την rom zip κατευθειαν το αρχειο οπως ειναι zip?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι και στα 2 ερωτήματα..Δεν χάνεις ότι υπάρχει στον αποθηκευτικό χώρο....

Πάρε backup..

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στα 2 ερωτήματα..Δεν χάνεις ότι υπάρχει στον αποθηκευτικό χώρο....

Πάρε backup..

σποθηκευτικο χωρο εννοεις την καρτα μνημης η την μνημη του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

σποθηκευτικο χωρο εννοεις την καρτα μνημης η την μνημη του κινητου?

 

Και τα 2 εννοώ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...

Έχει περάσει κάποιος τον elemental x kernel ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...