Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι μπορείς με factory reset (wipe cache, dalvik, data).

Μη ξεχάσεις να πάρεις backup.

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

Την πέρασα εχθές φιλε τελικά Rom by Gkalen που έχεις και εσύ,η rom πετάει δεν ξαναδοκιμάζω τίποτα άλλο μόνο Rom by Gkalen.ειναι πολυ γρήγορη και γενικά άψογη,μου έχει κάνει εντύπωση με το δαχτυλικό αποτύπωμα, δεν έχει χάσει ούτε ενα,με την μια το ανοίγει το κινητό.:cool::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, το ξεκλειδωμα γίνεται μόνο με dev rom? Βρίσκω οδηγούς που λένε κ με stable, αλλά σε μένα βγάζει το γνωστό cannot verify device. Θέλω να μείνω με την miui 7 global stable, απλά θέλω να ξεκλειδώσω για root μόνο.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω την global dev 6.9.9 beta και σε μια επανεκίνηση κλείδωσε το κινητό και δεν δέχεται ούτε το δακτυλικό άνοιγμα ούτε το μοτίβο,και ενώ δέχομαι κανονικά κλήσεις δεν μπορώ να το ανοίξω, μου γράφει ότι το κινητό κλείδωσε να προσπαθήσω σε μισή ώρα να το ξεκλειδώσω.
Link to comment
Share on other sites

Official rom μην επιχειρείς να βάλεις twrp.. Μόνο το cofface μπαίνει αν δεν κάνω λάθος.

Το έβαλα σήμερα με Official stable 8. Δεν ξανά ξεκίνησε ποτέ... έμενε κολλημένο στο λογότυπο Mi. Βέβαια εγώ έτσι κι αλλιώς είχα σκοπό να βάλω GTV. Απλά το αναφέρω. Με το που έβαλα TWRP 3 στην Official, καληνύχτα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα εχθές φιλε τελικά Rom by Gkalen που έχεις και εσύ,η rom πετάει δεν ξαναδοκιμάζω τίποτα άλλο μόνο Rom by Gkalen.ειναι πολυ γρήγορη και γενικά άψογη,μου έχει κάνει εντύπωση με το δαχτυλικό αποτύπωμα, δεν έχει χάσει ούτε ενα,με την μια το ανοίγει το κινητό.:cool::cool:

 

Δηλαδη μονο twrp και factory reset (wipe cache, dalvik, data) και εγκατασταση της rom?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα εχθές φιλε τελικά Rom by Gkalen που έχεις και εσύ,η rom πετάει δεν ξαναδοκιμάζω τίποτα άλλο μόνο Rom by Gkalen.ειναι πολυ γρήγορη και γενικά άψογη,μου έχει κάνει εντύπωση με το δαχτυλικό αποτύπωμα, δεν έχει χάσει ούτε ενα,με την μια το ανοίγει το κινητό.:cool::cool:

Ποιά έβαλες φίλε την 6.8.18 ή την 6.9.9;

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω την global dev 6.9.9 beta και σε μια επανεκίνηση κλείδωσε το κινητό και δεν δέχεται ούτε το δακτυλικό άνοιγμα ούτε το μοτίβο,και ενώ δέχομαι κανονικά κλήσεις δεν μπορώ να το ανοίξω, μου γράφει ότι το κινητό κλείδωσε να προσπαθήσω σε μισή ώρα να το ξεκλειδώσω.

Kαμιά ιδέα ρε παιδιά. Υπάρχει τρόπος να το ξεκλειδώσω.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα σήμερα με Official stable 8. Δεν ξανά ξεκίνησε ποτέ... έμενε κολλημένο στο λογότυπο Mi. Βέβαια εγώ έτσι κι αλλιώς είχα σκοπό να βάλω GTV. Απλά το αναφέρω. Με το που έβαλα TWRP 3 στην Official, καληνύχτα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρέπει να φλασάρεις έξτρα boot.img μετά για να πάρει μπρός..:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαμιά ιδέα ρε παιδιά. Υπάρχει τρόπος να το ξεκλειδώσω.

 

Αυτά είναι τα μείον του κλειδωμένου bootloader... Ο μόνος τρόπος flash official rom με miflash

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να φλασάρεις έξτρα boot.img μετά για να πάρει μπρός..:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτά είναι τα μείον του κλειδωμένου bootloader... Ο μόνος τρόπος flash official rom με miflash

 

Χθες που το είχα κοιτάξει ήταν ξεκλείδωτος ο bootloader

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το ξεκλειδωμα γίνεται μόνο με dev rom? Βρίσκω οδηγούς που λένε κ με stable, αλλά σε μένα βγάζει το γνωστό cannot verify device. Θέλω να μείνω με την miui 7 global stable, απλά θέλω να ξεκλειδώσω για root μόνο.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Πήγαινε σε ελληνική custom φίλε και δε θα το μετανιώσεις. Βάλε κινέζικη dev για να ξεκλειδώσεις σε 10 δευτερόλεπτα και κατέβασε μία ελληνική custom. Εγώ θα σου πρότεινα την 6.8.18 του Gkalen που είναι σταθερή και γρήγορη και απολαμβάνεις και όλα τα προνόμια μίας ρουταρισμενης συσκευής.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Χθες που το είχα κοιτάξει ήταν ξεκλείδωτος ο bootloader

 

Πες μου λίγο για αρχή το κινητό κόλλησε σε κωδικό εισόδου,όχι σε mi account κλπ?

Αν ναι κατέβασε το cofface το recovery και πέρνα το.. Κάνε από μεσα factory reset και θα είσαι οκ..

Δεν θυμάμαι αν αυτό δίνει να φλασάρεις boot.img ή το περνάει έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Χθες που το είχα κοιτάξει ήταν ξεκλείδωτος ο bootloader

flash official rom με miflash κανονικά σαν να έχω ξεκλειδώσει τον bootloader ή θα είναι κλειδωμένος και θα έχω πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε ελληνική custom φίλε και δε θα το μετανιώσεις. Βάλε κινέζικη dev για να ξεκλειδώσεις σε 10 δευτερόλεπτα και κατέβασε μία ελληνική custom. Εγώ θα σου πρότεινα την 6.8.18 του Gkalen που είναι σταθερή και γρήγορη και απολαμβάνεις και όλα τα προνόμια μίας ρουταρισμενης συσκευής.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

 

Υπάρχουν οδηγίες αναλυτικές για αρχάριους?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οδηγίες αναλυτικές για αρχάριους?

 

Ποιά ρομ έχεις; Έχεις ξεκλειδώσει bootloader;

Link to comment
Share on other sites

flash official rom με miflash κανονικά σαν να έχω ξεκλειδώσει τον bootloader ή θα είναι κλειδωμένος και θα έχω πρόβλημα

 

'Οταν πατάω refresh για να δει το κινητό δεν το βλέπει.

Link to comment
Share on other sites

Πες μου λίγο για αρχή το κινητό κόλλησε σε κωδικό εισόδου,όχι σε mi account κλπ?

Αν ναι κατέβασε το cofface το recovery και πέρνα το.. Κάνε από μεσα factory reset και θα είσαι οκ..

Δεν θυμάμαι αν αυτό δίνει να φλασάρεις boot.img ή το περνάει έτσι...

 

Πως θα περάσω το cofface

Link to comment
Share on other sites

Global 7.2. δεν έχω ξεκλειδωσει

 

Δες την υπογραφή του geoanto555 που έχει γράψει από πάνω. "Οδηγός σχεδόν για τα πάντα". Πρέπει να ξεκλειδώσεις πρώτα φίλε τον bootloader για να περάσεις custom.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: αφού πέρασα την China Dev 8.6.9.9 Beta δεν μου αναγνωρίζει ο φορητός το κινητό. Το βλέπει σαν άγνωστη συσκευή και δεν συνδέεται ούτε στο Mi PcSuite. Έχω περασμένα τους Universal Adb Drivers & MiFlash. Μέσα από τη διαχείριση συσκευών το βάζω να κάνει αυτόματα ενημέρωση και λέει ότι το βρίσκει σαν MTP Device αλλά λόγω σφάλματος δεν μπορεί να προχωρήσει.

Τι κάνω λάθος; Τι πρέπει να διορθώσω;

 

καμιά ιδέα/πρόταση για εδώ;;;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

flash official rom με miflash κανονικά σαν να έχω ξεκλειδώσει τον bootloader ή θα είναι κλειδωμένος και θα έχω πρόβλημα

 

Δες αν ειναι κλειδωμένος και ανάλογα πράττεις..

Link to comment
Share on other sites

καμιά ιδέα/πρόταση για εδώ;;;

 

Πως πέρασες την κινεζική dev; Με ποιόν οδηγό; Για να μήν την αναγνωρίζει σίγουρα έχεις θέμα με τους drivers.

Link to comment
Share on other sites

καμιά ιδέα/πρόταση για εδώ;;;

 

κι εμενα το ιδιο εκανε, κανε τα εξης:

διαχειριση συσκευων

δεξι κλικ στο Mtp devices ή στο αγνωστη συσκευη

ενημερωση προγραματος οδηγησης

απο τον υπολογιστη

επιλογη android phone ή usb mtp device

Link to comment
Share on other sites

Πως πέρασες την κινεζική dev; Με ποιόν οδηγό; Για να μήν την αναγνωρίζει σίγουρα έχεις θέμα με τους drivers.

 

με αυτόν εδώ: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/?postID=131353#post131353

 

κι εμενα το ιδιο εκανε, κανε τα εξης:

διαχειριση συσκευων

δεξι κλικ στο Mtp devices ή στο αγνωστη συσκευη

ενημερωση προγραματος οδηγησης

απο τον υπολογιστη

επιλογη android phone ή usb mtp device

 

το κάνω, βρίσκει και μου το εμφανίζει σαν "Φορητή συσκευή" (Redmi note 3) & "Android Phone" (Android composite Adb interface). Δεν έχω όμως πουθενά το "Xiaomi Android interface". Είναι πρόβλημα ή όχι;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ξεκλειδώσει; Δοκίμασες να ξεκλειδώσεις και δεν τα κατάφερες;

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...