Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίεργο. Για τσέκαρε και το email ή τον αριθμό τηλεφώνου.

 

Καλό απόγευμα φιλαράκι.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

 

δεν με αφηνει να βαλω email και αριθμο και δυστυχως εχω αλλαξει καρτα sim αρα εχω αλλο αριθμο λες να παιζει αυτο ρολο..? οταν ξαναειχα αλλαξει λογισμικο δεν με επηρεασε..:/

EDIT: Ξαναεβαλα το παλιο λογισμικο μου 7.2.2 και δεν ειχε κανενα θεμα τι παιζει ?? :/ να θελει αλλο λογαριασμο mi account ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βαλε τον κωδικό σου σωστά και τα γράμματα που θα σου βγαλει να τα συμπληρώσεις στον πινάκα που θα σου βγαλει.:ninja:

Πρέπει να έχεις και ενεργοποιημένο το WI-FI ,το WI-FI σου το ζήτησε νωρίτερα .

 

το εχω ενεργοποιησει το θεμα ποιο ειναι οτι αντι να μου ζητησει να βαλω αριθμο και το σωστο κωδικο χωρας (+30) email και κωδικο που εχω ορισει, δεν κανει τιποτα απο αυτα τα παρακαμπτει και παει κατευθειαν στο MI account...ξαναεβαλα τωρα το παλιο λογισμικο 7.2.2 και δεν ειχε κανενα θεμα :/

Edited by kostis123456
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

Παραγγειλα για ένα φίλο 2 32αρια με την dev global που όπως λέει το vickmall έχει OTA και ελληνικά . Κατόπιν εορτής βέβαια αλλά έκανα καλά; Έχει θέματα αυτή η dev? Αν μόνο δεν έχει και τόσο καλή μετάφραση και όλα τα άλλα είναι οκ θα είναι και αυτός οκ πιστεύω!

Link to comment
Share on other sites

δεν με αφηνει να βαλω email και αριθμο και δυστυχως εχω αλλαξει καρτα sim αρα εχω αλλο αριθμο λες να παιζει αυτο ρολο..? οταν ξαναειχα αλλαξει λογισμικο δεν με επηρεασε..:/

EDIT: Ξαναεβαλα το παλιο λογισμικο μου 7.2.2 και δεν ειχε κανενα θεμα τι παιζει ?? :/ να θελει αλλο λογαριασμο mi account ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το εχω ενεργοποιησει το θεμα ποιο ειναι οτι αντι να μου ζητησει να βαλω αριθμο και το σωστο κωδικο χωρας (+30) email και κωδικο που εχω ορισει, δεν κανει τιποτα απο αυτα τα παρακαμπτει και παει κατευθειαν στο MI account...ξαναεβαλα τωρα το παλιο λογισμικο 7.2.2 και δεν ειχε κανενα θεμα :/

 

κανε αποσύνδεση - διαγραφή από κινητό...

Πέρνα την ρομ και ξανα βάλτα μετά,..

Link to comment
Share on other sites

κανε αποσύνδεση - διαγραφή από κινητό...

Πέρνα την ρομ και ξανα βάλτα μετά,..

 

να διαγραψω το MI account απο το λογισμικο που εχω τωρα το 7.2.2 ?? Απλα με αυτο ξερεις τι φοβαμαι ? οτι μπορει μετα επειδη εχω αλλον αριθμο απο αυτο που εχει το MI account καταχωρημενο μηπως γινει καμια χαζομαρα και δεν μπορω να το ανοιξω καθολου :/

Link to comment
Share on other sites

να διαγραψω το MI account απο το λογισμικο που εχω τωρα το 7.2.2 ?? Απλα με αυτο ξερεις τι φοβαμαι ? οτι μπορει μετα επειδη εχω αλλον αριθμο απο αυτο που εχει το MI account καταχωρημενο μηπως γινει καμια χαζομαρα και δεν μπορω να το ανοιξω καθολου :/

 

Αν κάνεις wipe data ισχύει το ίδιο...

Δεν πιστεύω όμως γιατί το κινητό έχει την Ελληνική.. δεν έχει multi rom...

 

Σε όποιον αρέσει το advanced power menu

http://1.bp.blogspot.com/-uPJUM0eYCdM/VfHKXfhqyqI/AAAAAAAAAgo/PUgIBZBZWT0/s1600/advnacepower.jpg

To Κατεβάζει από εδώ..

advanced power menu

Είναι μόνο για την marshmallow rom 6.9.8-6.9.9 Ελληνική και eu..

Το κάνετε απλά install από twrp με δικη σας ευθύνη..

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει παιδια το εφτιαξα...μην ρωτησε πως δεν θυμαμαι απλα εβαζα κωδικους και καποιος ηταν αυτος που ηθελε η απλα ξεμπλοκαρε.....τελος καλο ολα καλα τωρα θα τηνελεγξω λιγακι !
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις wipe data ισχύει το ίδιο...

Δεν πιστεύω όμως γιατί το κινητό έχει την Ελληνική.. δεν έχει multi rom...

 

Σε όποιον αρέσει το advanced power menu

http://1.bp.blogspot.com/-uPJUM0eYCdM/VfHKXfhqyqI/AAAAAAAAAgo/PUgIBZBZWT0/s1600/advnacepower.jpg

To Κατεβάζει από εδώ..

advanced power menu

Είναι μόνο για την marshmallow rom 6.9.8-6.9.9 Ελληνική και eu..

Το κάνετε απλά install από twrp με δικη σας ευθύνη..

Καλησπερα φιλε ,εσυ το πέρασες το advanced power menu και δουλεύει απροβλημάτιστα,το δοκίμασες να το περάσω.Εγω εχω γίνει και Beta tester χα χα όπως και εσύ γιαυτό ρωτάω. :cool::cool::lol::p

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε ,εσυ το πέρασες το advanced power menu και δουλεύει απροβλημάτιστα,το δοκίμασες να το περάσω.Εγω εχω γίνει και Beta tester χα χα όπως και εσύ γιαυτό ρωτάω. :cool::cool::lol::p

 

Ναι βρε.. το εχω εγώ// Βάλτο και πες μου αν όλα ειναι οκ

Beta tester... μονο που αυτό δεν είναι beta αλλα stable.:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε.. το εχω εγώ// Βάλτο και πες μου αν όλα ειναι οκ

Beta tester... μονο που αυτό δεν είναι beta αλλα stable.:p

Όλα οκ Ε αφού είναι και stable το πέρασα μόλις ..:lol::p:p::cool:

Ειναι good.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ Ε αφού είναι και stable το πέρασα μόλις ..:lol::p:p::cool:

Ένταξή ειναι.

 

Καλό; Κάνει όλες τις λειτουργίες;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με την ipaky δεν τρελαίνομαι το κάνει πολύ πιο παχύ το κινητό μου, την Aixuan Quicksand από που την πήρες, την έχω βρει εγώ γύρω στα 7 ευρώ από aliexpress. Αν μπορέσεις βγάζεις και φωτο;

 

Απο Aliexpress την πηρα ~7€.

Επισης,το μισο βαρος απο την iPaky (16g v 32g)

Την iPaky ισως την χρησιμοποιω οταν πηγαινω παραλια,και γενικα σε πιο αντιξοες συνθηκες.

Δεν εχω αλλη συσκευη,ωστε να φαινεται καλα η θηκη με το κινητο πανω.

Μια κουνημένη που έβγαλα είναι με τη βοηθεια καθρεφτη. :cry:

Νομιζω αξιζε τα λεφτα της,μονο και μονο για το design,ομορφια. :cool:

 

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλό; Κάνει όλες τις λειτουργίες;

Σε fastboot μπήκε κανονικα και σε recovery κανονικά αυτα τα 2 δοκίμασα ,λογικά και τα αλλα δουλεύουν.:cool::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Σε fastboot μπήκε κανονικα και σε recovery κανονικά αυτα τα 2 δοκίμασα ,λογικά και τα αλλα δουλεύουν.:cool::cool:

Την γκαλεν την δοκιμασες;

Link to comment
Share on other sites

Την γκαλεν την δοκιμασες;

Οχι ακόμη ισως το σαββατοκύριακο,αν ειναι τόσο καλή ισως παραμείνω μόνιμα εκεί σε αυτήν, αφού λετε και γράφετε οτι ειναι και ποιο γρήγορη και αρκετα σταθερή.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Οχι ακόμη ισως το σαββατοκύριακο,αν ειναι τόσο καλή ισως παραμείνω μόνιμα εκεί σε αυτήν, αφού λετε και γράφετε οτι ειναι και ποιο γρήγορη και αρκετα σταθερή.:ninja::ninja:

Ακόμα ρε φίλε; Την Δευτέρα περιμένουμε εντυπώσεις. :)

 

Γιώργο ωραίο το advanced power menu που έφτιαξες, ειδικά το εικονίδιο του fastboot τα σπάει :)

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ρε φίλε; Την Δευτέρα περιμένουμε εντυπώσεις. :)

 

Γιώργο ωραίο το advanced power menu που έφτιαξες, ειδικά το εικονίδιο του fastboot τα σπάει :)

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

ΧΑ ΧΑ Καλα αύριο λεω να την περάσω μάλλον για την Δευτέρα να έχετε εντυπώσεις καλές η κακές ,καλησπέρα φίλε και καλό βράδυ.:cool::cool:

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ρε φίλε; Την Δευτέρα περιμένουμε εντυπώσεις. :)

 

Γιώργο ωραίο το advanced power menu που έφτιαξες, ειδικά το εικονίδιο του fastboot τα σπάει :)

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

 

Τα εικονίδια ήταν έτοιμα..δεν έχω φτάσει εκεί φίλε...

Μαθαίνω ακόμη..

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακόμη ισως το σαββατοκύριακο,αν ειναι τόσο καλή ισως παραμείνω μόνιμα εκεί σε αυτήν, αφού λετε και γράφετε οτι ειναι και ποιο γρήγορη και αρκετα σταθερή.:ninja::ninja:

 

Από κάμερα δεν βλέπεται....! Ή 6.8.18 τουμπανο σαν τον σταθερή ωραία αλλά από κάμερα είναι πολύ χάλια....τουλάχιστον σε εμένα δεν δεν βγάζει καθόλου καλές φωτό δεν ξέρω αν το παρατήρησε και άλλος :\

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια ήταν έτοιμα..δεν έχω φτάσει εκεί φίλε...

Μαθαίνω ακόμη..

Δεν έχει σημασία φιλαράκι. Κάνεις καλή δουλειά.

ΧΑ ΧΑ Καλα αύριο λεω να την περάσω μάλλον για την Δευτέρα να έχετε εντυπώσεις καλές η κακές ,καλησπέρα φίλε και καλό βράδυ.:cool::cool:

Καλό βράδυ φιλαράκι και όπως είπαμε.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

Μία διευκρίνηση παρακαλώ κ για να αποφεύγω άσκοπη ταλαιπωρία, θέλω να κάνω μόνο root θέλει ξεκλειδωμα ο bootloader με dev rom μετά flash twrp κ μετά flash super SU? Στο τέλος πως γυρναω στην ρομ που έχω ? είναι official, θέλω ota και όχι ελληνικά , ο bootloader θα ξανά κλειδώσει?

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160915/91c58c36253143998cec2ba33de4d8bb.jpg

Βοήθεια κάποιος?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θέλει...

Ξεκλείδωμα bootloader ,πέρασμα προσωρινού twrp ,εγκατάσταση supersu μέσα από twrp

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, με την βοήθεια των οδηγων φλασαρα επιτυχώς την global dev 6.9.9, ολα φαίνονται καλα μεχρι τωρα. Για μπαταρία θα περιμένω πρωτα να στρώσει λιγο για συμπερασματα. Μια ερωτηση, ροοτ μπορούμε να κάνουμε σε αυτη την εκδοση? Αν ναι σε επομενες αναβαθμισεις το ροοτ μενει ή φεύγει? Ευχαριστώ

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Το παρήγγειλα για έναν φίλο στις 6/9 από vickmall και μόλις παρέλαβα .

Πρώτη φορά τόσο γρήγορα από κίνα

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θέλει...

Ξεκλείδωμα bootloader ,πέρασμα προσωρινού twrp ,εγκατάσταση supersu μέσα από twrp

Την official μετά πως τη περνάμε με το updater του τηλεφώνου?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα αντιμετώπισα ένα θεματακι με την gkalen 6.8.18 η λυχνία led σε εφαρμογές όπως messenger facebook instagram κλπ δεν ανάβει ξέρουμε μήπως κάποιο τρόπο να το φτιάξουμε ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...