Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν απάντησε κανείς. και εχω μόνο Windows 32bit. ειδα οτι η καινούργια έκδοση του ki flash tool 2016.08.30.0 λεει : MiFlash is now supporting both 32 & 64 bit operations systems!

οπότε αφού κατάφερα και ξεκλείδωσα τον bootloader με China stable θα περασω την global dev με τον mi flash tool. αφου κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. μιας και δεν έχει recovery.

αν παω να κάνω κάτι λάθος πείτε μου να το διορθώσω.

 

Με ξεκλείδωτο bootloader κατέβασε παλιότερη έκδοση που υποστηρίζει 32bit windows.....

Μια χαρά τα λες...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστώ. περίμενα 3 μέρες να παρω το οκ να ξεκινήσω. .. θα κατεβάσω αυτή την τελευταία. ...

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αυτο το οτι γινεται αναβάθμιση σε νεα εκδοση android μεσω ota (για οσους εχουμε dev) χωρις να γίνονται full wipes καπως μου κανει για να ειμαι ειλικρινής.
- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών μην γυρίζεται πίσω σε 5..

Προέκυψε ένα θέμα σε κάποιον.....

Τι θέμα δηλαδή,όλο προβλήματα με την νέα rom,έχουμε γίνει beta testers τελικά με αυτήν την rom. :lol::lol::p:D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα δηλαδή,όλο προβλήματα με την νέα rom,έχουμε γίνει beta testers τελικά με αυτήν την rom. :lol::lol::p:D

 

Που να βλεπες εμένα χθες... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα θέμα με το ίντερνετ.. 4g - 3g & wi-fi πάει σφαίρα...μέχρι στιγμής...

 

Μία κάρτα σιμ μέσα;

Link to comment
Share on other sites

geoanto555

Η εξοχή δουλειά που προσφέρεις και με το νέο αρχείο βοηθάς πολλούς να έχουμε μια συσκευή άκρος λειτουργική και πανω από όλα χωρίς πολλά θέματα.

:dance::thanks:

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε μου...

 

Τώρα προσπαθώ να γυρίσω σε lollipop χωρίς να έχουμε θέματα...Για να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα θέμα με το ίντερνετ.. 4g - 3g & wi-fi πάει σφαίρα...μέχρι στιγμής...

Ενώ μεχρι εχθές είχα 3g το βράδυ με όλες τις προηγούμενες rom που του είχα βάλει,με αυτήν εχω 4g ξαφνικά,προφανώς είναι κάποιο ντικ της rom .:chair::chair::chair::rocket:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το πρήξιμο αλλά ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποια διαφορά το Operating System MIUI V7 (based on Android 5.0) που έχει το vickmall με το MIUI 8 OS which is based on Android 6.0 που έχει το Gearbest.

Η έκδοση το Gearbest τι rom έχει; Θα μπλέξω;

Edited by miskin
Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα εχθες την καινουργια dev οχι ομως την beta και κολησε το συμπαν και απο εχθες παλευω να το ανοιξω.δηλαδη περναω την ρομ και ξεκλειδωνω το κινητο και προσπαθω να περασω την ελληνικη stable και στο instal μου βγαζει failed κατι και error 7 και δεν την περναει.τη να κανω πεστε μου?????εχω παλαβωσει τελειως.και αν περασω τελικα καποια ρομ με τα βηματα σας ,να περασω την καινουργια dev η εχει ακομα προβληματα?????μην το κολησω παλι??? Edited by fatsionas
Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα εχθες την καινουργια dev οχι ομως την beta και απο εχθες παλευω να το ανοιξω.δηλαδη περναω την ρομ και ξεκλειδωνω το κινητο και προσπαθω να περασω την ελληνικη stable και στο instal μου βγαζει failed κατι και δεν την περναει.τη να κανω πεστε μου?????εχω παλαβωσει τελειως.και αν περασω τελικα καποια ρομ με τα βηματα σας ,να περασω την καινουργια dev η εχει ακομα προβληματα?????μην το κολησω παλι???

 

Βάλε την beta.. η άλλη έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την beta.. η άλλη έχει θέμα.
δηλαδη με το που περασω την dev την κινεζικη και ξεκλειδωσω να περασω την ελληνικη beta???γιατι η ελληνικη stable μου βγαζει failed kai error 7????φταιει κατι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα εχθες την καινουργια dev οχι ομως την beta και απο εχθες παλευω να το ανοιξω.δηλαδη περναω την ρομ και ξεκλειδωνω το κινητο και προσπαθω να περασω την ελληνικη stable και στο instal μου βγαζει failed κατι και δεν την περναει.τη να κανω πεστε μου?????εχω παλαβωσει τελειως.και αν περασω τελικα καποια ρομ με τα βηματα σας ,να περασω την καινουργια dev η εχει ακομα προβληματα?????μην το κολησω παλι???

Τωρα είσαι σε TWRP recovery σωστά επικοινώνησε με τον υπολογιστή,θα δεις οτι επικοινωνεί κανονικά και πέρασε μέσα στο κινητό μια παλιότερη έκδοση ελληνική dev,μετά κανε πρώτα ενα Wipe με Wipe cache and dalvik cache και data επέλεξε και τέλος Install την rom.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Geoanto555...πάντοτε μία κάρτα...Και στο φλασάρισμα της ρομ: Μπαίνω από Rom toolbox apk σε recovery και μετά ξανά boot σε recovery - full wipes-data-system κλπ - boot recovery - install Rom - wipes- cache / dalvick κλπ και μετά boot system και όλα ok Edited by foivos_s
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη με το που περασω την dev την κινεζικη και ξεκλειδωσω να περασω την ελληνικη beta???γιατι η ελληνικη stable μου βγαζει failed kai error 7????φταιει κατι?

Δεν σου εγραψε αυτό που γράφεις ο φιλος geoanto555 ,η θα περασεις αυτήν που έχουν την τελευταία ανεβασμένη και τρέχει ,την εχει σε προηγούμενο post του (ο geoanto555) ,η πέρασε μια άλλη παλιότερη που σου γράφω εγω.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη με το που περασω την dev την κινεζικη και ξεκλειδωσω να περασω την ελληνικη beta???γιατι η ελληνικη stable μου βγαζει failed kai error 7????φταιει κατι?

 

Με μπέρδεψες... Αν δεν έχεις ξεκλειδώσει δεν μπορείς να βάλεις Ελληνική..

Ξεκλείδωσε πρώτα....

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε μου...

 

Τώρα προσπαθώ να γυρίσω σε lollipop χωρίς να έχουμε θέματα...Για να δούμε..

Τι πρόβλημα ψαχνεις αν εχουμε; Να σου πω αν το εχω ή οχι.. (2 σιμ εχω)

Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψες... Αν δεν έχεις ξεκλειδώσει δεν μπορείς να βάλεις Ελληνική..

Ξεκλείδωσε πρώτα....

Ο φιλος τα γράφει πολύ σχετικά και μας εχει μπερδέψει λιγο,έχει τωρα ξεκλειδώσει και εχει TWRP recovery ,δεν έχει και θέλει να περάσει την ελληνική,τι θέλει να κάνει δεν καταλαβαίνω.:lol::p:p:D:X

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψες... Αν δεν έχεις ξεκλειδώσει δεν μπορείς να βάλεις Ελληνική..

Ξεκλείδωσε πρώτα....

εχω ξεκλειδωσει και μπαινω se recovery και με το που πρασπαθω να περασω την ελληνικη stable και κατα την διαρκεια του instal μου βγαζει το error και μετα δεν ανοιγει το κινητο.αυτο λεω
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα ψαχνεις αν εχουμε; Να σου πω αν το εχω ή οχι.. (2 σιμ εχω)

 

Όταν έχω 4g στην wind (sim 1) ανεβοκατεβαίνει το σήμα και στις 2.....

Αν το βάλω σε 2g όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω 4g στην wind (sim 1) ανεβοκατεβαίνει το σήμα και στις 2.....

Αν το βάλω σε 2g όλα οκ.

Εχεις 4g σε wind???:lol:

 

Εγω με 4γ στην σιμ 2 δεν εχει το θεμα που λες

(Στην 1 δεν μπορω να ανοιξω δεδομενα,γιατι δεν εχει το πακετο)

Link to comment
Share on other sites

εχω ξεκλειδωσει και μπαινω se recovery και με το που πρασπαθω να περασω την ελληνικη stable και κατα την διαρκεια του instal μου βγαζει το error και μετα δεν ανοιγει το κινητο.αυτο λεω

Προφανώς αυτήν που θες να περασεις έχει κάποιο πρόβλημα το αρχείο της και δεν το κάνει instal ,πέρασε του μια άλλη σου εγραψα πως σε προηγούμενο μου post.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...