Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάξε να βρεις μέσα τι σου λέει.. Βάλε και ακόμη ένα προγραμματάκι... όχι μόνο γυαλί-μαλλί και παραλία..

Πες μας και το προγραμματακι.

 

Ασε τα σχολια φοιτητες ειμαστε :ρ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πες μας και το προγραμματακι.

 

Ασε τα σχολια φοιτητες ειμαστε :ρ

 

Βάλε αυτό και άσε να μάσει πληροφορίες..

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

@terry39 απλά αναφέρω ότι από λίγες αγορές που εχω κάνει από εκεί αλλά και στο GearBest λειτουργούν ανάλογος με το στοκ που έχουν,στελνουν τι υπάρχει και τα υπόλοιπα σε άλλο δέμα στις επόμενες μέρες.

Κοίτα στον εκεί λογαριασμό σου αν σου αναφέρουν με μήνυμα κάτι τέτοιο.Περισσοτερο να ηρεμησεις.

Το θετικό είναι ότι έκανες πολύ σωστά,να εχεις βίντεο σε παραλαβή του δεματος.

Link to comment
Share on other sites

Μην τον αγχώνουμε τον άνθρωπο. Εγώ έχω αγοράσει 2 φορές παλιότερα και ένας γνωστός μου άλλες τόσες χωρίς πρόβλημα...

Θα σου πουν σύντομα. Μάλλον δεν είχαν stock και μετά ξεχάστηκαν...

 

Όντως δεν είχαν στοκ 18/7 παρήγγειλα και μετά από 4 φορές που επικοινώνησα μαζί τους μου έστειλαν Tracking number, order dispatched... 30/7

Ξαναμιλαω τώρα και μου απάντησε ότι ξεχαστηκε η συνάδελφος να στείλει το κινητό... είναι δυνατόν να στείλει παραγγελία τηλεφώνου χωρίς το τηλέφωνο; Ας σταματήσουμε το off topic λοιπόν...

10€ φθηνότερο αλλά δεν αξίζει η ταλαιπωρία... και τυχαίνει σε συσκευή που ήταν για εμένα...

Με συγχωρείτε για τα off topic απλά ήθελα να ενημερώσω τους πιθανούς πελάτες του εν λόγω καταστήματος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, επειδη αυριο θα ειμαι κατοχος του συγκεκριμενου κινητου, ερχεται απο banggood με multi rom λογικα θελω να ρωτησω 2-3 πραγματακια. 1) ξεκιναω κοιτωντας αν εχει κλειδωμενο bootloader, 2) μετα παω απευθειας στον οδηγο Unofficial to official? 3) επειτα επιλεγω μια dev rom (πχ China Developer(V6.4.1.4)) για να ξεκλειδωσω ευκολοτερα και 4) αφου ξεκλειδωσω περναω ελληνικη ρομ?

ειναι σωστα τα βηματα που πρεπει να ακολουθησω?

να σημειωσω οτι εχω ηδη κωδικο ξεκλειδωματος της συσκευης καθως ειχα κανει αιτηση πριν λιγες μερες.

παρακαλω για να μην κανω καποιο λαθος επιβεβαιωστε τα παραπανω ή διορθωστε με. ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, επειδη αυριο θα ειμαι κατοχος του συγκεκριμενου κινητου, ερχεται απο banggood με multi rom λογικα θελω να ρωτησω 2-3 πραγματακια. 1) ξεκιναω κοιτωντας αν εχει κλειδωμενο bootloader, 2) μετα παω απευθειας στον οδηγο Unofficial to official? 3) επειτα επιλεγω μια dev rom (πχ China Developer(V6.4.1.4)) για να ξεκλειδωσω ευκολοτερα και 4) αφου ξεκλειδωσω περναω ελληνικη ρομ?

ειναι σωστα τα βηματα που πρεπει να ακολουθησω?

να σημειωσω οτι εχω ηδη κωδικο ξεκλειδωματος της συσκευης καθως ειχα κανει αιτηση πριν λιγες μερες.

παρακαλω για να μην κανω καποιο λαθος επιβεβαιωστε τα παραπανω ή διορθωστε με. ευχαριστω πολυ

Οπως τα πες.απλα διαβασε καλα τους οδηγούς πριν ξεκινησεις και αμα δεν σου βγει καποιο βήμα δεν συνεχιζεις μεχρι να βγει! Και ότι θες ρωτας

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με ελλ.stable 7.5.1. Εκτός από παροδικές δυσκολίες σύνδεσης με το wifi (μία επανεκκίνηση λύνει το πρόβλημα) ΔΕΝ λειτουργεί με τίποτα η λειτουργία με το ένα χέρι. Δοκίμασα όλες τις δυνατές επιλογές (ερώτηση πριν την είσοδο, 4.5-4.0 ίντσες κτλ) αλλά τίποτα. Εχει τύχει κ σε άλλον; Καμία ιδέα πλην του επαναφλασαρισματος;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με ελλ.stable 7.5.1. Εκτός από παροδικές δυσκολίες σύνδεσης με το wifi (μία επανεκκίνηση λύνει το πρόβλημα) ΔΕΝ λειτουργεί με τίποτα η λειτουργία με το ένα χέρι. Δοκίμασα όλες τις δυνατές επιλογές (ερώτηση πριν την είσοδο, 4.5-4.0 ίντσες κτλ) αλλά τίποτα. Εχει τύχει κ σε άλλον; Καμία ιδέα πλην του επαναφλασαρισματος;:confused:

 

Αυτό με το χέρι το κάνεις σωστά;(το τράβηγμα) Γιατί πολλοί δεν το καταφέρνουν.

Στο wifi έχεις πολλά αποθηκευμένα δίκτυα;

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes::rolleyes:Radon kernel Kenzo V2.1 :rolleyes::rolleyes:

Το πέρασες , γράφει για πολλές διορθώσεις,αν δεν ξεκινήσει πρέπει να περάσεις το αρχείο κάτω στο τέλος που γράφει ο δημιουργός του και αφορά τον πυρήνα,η λάθος κατάλαβα.:ninja::ninja::ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασες , γράφει για πολλές διορθώσεις,αν δεν ξεκινήσει πρέπει να περάσεις το αρχείο κάτω στο τέλος που γράφει ο δημιουργός του και αφορά τον πυρήνα,η λάθος κατάλαβα.:ninja::ninja::ninja::ninja:

 

Μόλις το κατέβασα...

Κατεβάζεις το αρχείο για miui και το φλασάρεις μέσω twrp..

Δεν έχει τελειοποιηθεί ακόμη αλλά είναι οκ..

Link to comment
Share on other sites

στο wifi εχω μόνο 5-6 δίκτυα. Για το τράβηγμα έχω προσπαθήσει πολλές φορές... Με την dev (την κινέζικη) το είχα δοκιμάσει κ δούλευε τέλεια
Link to comment
Share on other sites

στο wifi εχω μόνο 5-6 δίκτυα. Για το τράβηγμα έχω προσπαθήσει πολλές φορές... Με την dev (την κινέζικη) το είχα δοκιμάσει κ δούλευε τέλεια

 

Θέλει απότομη (γρήγορη) κίνηση και δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

στο wifi εχω μόνο 5-6 δίκτυα. Για το τράβηγμα έχω προσπαθήσει πολλές φορές... Με την dev (την κινέζικη) το είχα δοκιμάσει κ δούλευε τέλεια

 

Τι να σου πω τότε....;;

Να κάνεις κανα cache & dalvik ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα μικρό προβληματάκι με το xiaomi ... Σήμερα στα καλά καθούμενα πήγα να πάρω ένα τηλ και δεν άκουγα τίποτα από το μικρόφωνο του κινητού... Μόνο από το μεγάφωνο ακούγεται ο άλλος ... Ενώ μουσική τραγούδια κλπ ακούγονται κανονικά .... Ξέρετε τι παίζει;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα μικρό προβληματάκι με το xiaomi ... Σήμερα στα καλά καθούμενα πήγα να πάρω ένα τηλ και δεν άκουγα τίποτα από το μικρόφωνο του κινητού... Μόνο από το μεγάφωνο ακούγεται ο άλλος ... Ενώ μουσική τραγούδια κλπ ακούγονται κανονικά .... Ξέρετε τι παίζει;;

 

Εσύ ακούς τραγούδια από το μικρόφωνο του τηλεφώνου? Πως το κάνεις αυτό ρε μεγάλε?

 

 

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα μικρό προβληματάκι με το xiaomi ... Σήμερα στα καλά καθούμενα πήγα να πάρω ένα τηλ και δεν άκουγα τίποτα από το μικρόφωνο του κινητού... Μόνο από το μεγάφωνο ακούγεται ο άλλος ... Ενώ μουσική τραγούδια κλπ ακούγονται κανονικά .... Ξέρετε τι παίζει;;

 

Πάρτο λίγο από την αρχή φίλε..

Το ακουστικό σου έχει θέμα ή το ηχείο;

Link to comment
Share on other sites

Έλα εντάξει μια βλακεία είπα ... Το ακουστικό δεν δουλεύει αυτή την στιγμή ... Δεν μπορώ να ακούσω τους άλλους όταν με μιλάνε στο τηλ... Τι φαση;;
Link to comment
Share on other sites

Έλα εντάξει μια βλακεία είπα ... Το ακουστικό δεν δουλεύει αυτή την στιγμή ... Δεν μπορώ να ακούσω τους άλλους όταν με μιλάνε στο τηλ... Τι φαση;;

 

Χτυπήθηκε τίποτα.. Μπήκε νερό;..

Ποια ρομ έχεις; Έχεις βάλει custom recovery;

Link to comment
Share on other sites

Οχι όλα καλά ... Η αλήθεια; είναι πως δεν έχω αλλάξει ρομ αυτή που λέγαμε πριν κάποιο διάστημα πάλι εδώ... Εγώ είμαι που ρωτούσε για τις ρομ

7.1.9.0.0

Link to comment
Share on other sites

Οχι όλα καλά ... Η αλήθεια; είναι πως δεν έχω αλλάξει ρομ αυτή που λέγαμε πριν κάποιο διάστημα πάλι εδώ... Εγώ είμαι που ρωτούσε για τις ρομ

7.1.9.0.0

 

Ναι κατάλαβα.... Αρχικά κάνε μία δοκιμή να δεις αν έχεις τίποτα ξεκλείδωτο bootloader..

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα.... Αρχικά κάνε μία δοκιμή να δεις αν έχεις τίποτα ξεκλείδωτο bootloader..

 

Γιώργο μόλις παρέλαβα ένα 2/16 ενός φίλου από Gearbest με multi και ξεκλείδωτο:angry:

Θύμισέ μου πως τοκλειδώνω μην κάνω καμμία πατάτα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...