Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις twrp δοκίμασε το.. Το πολύ πολύ να βάλουμε καμιά φωτιά...

Δεν εχω περάσει. Ειμαι εντελως μαμά. Απο το updater ναι ; XD

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν εχω περάσει. Ειμαι εντελως μαμά. Απο το updater ναι ; XD

 

Όχι..... μην το κάνεις μην πάθει κάτι και μετά δεν ανοίγει...

Μόνο με twrp και να έχεις και ένα backup..:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Όχι..... μην το κάνεις μην πάθει κάτι και μετά δεν ανοίγει...

Μόνο με twrp και να έχεις και ένα backup..:lol::lol:

 

Οκ, ας περιμένει το center lock. Αν μαζευτουν διαφοροι και σοβαροτεροι λογοι να περασω twrp κ.τ.λ οκ. Αλλιως θα μεινω stock :)

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς να κανει restore data από twrp ? Γυρισα στην 7.3.2 και έκανα restore data μόνο που είχα πάρει από τα apps ενωω ήμουν στην 7.5.1.

Οι μισές εφαρμογές δεν ανοίγουν καν και το κινητό κάνει reboot κάθε φορά που πάω να ανοιξω κάποια από αυτές. Πχ το τηλέφωνο.

Υπάρχει περίπτωση το backup να ήταν corrupted? Θυμάμαι μία version του twrp είχε πρόβλημα.. To back up το πήρα με την πορτοκαλί 3.02-1 που μπήκε με την ελληνική ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έχοντας διαβάσει όλα τα παραπάνω σχετικά με το ξεκλείδωμα της συσκευής θα ήθελα την βοήθειά σας.

Έχω το Redmi note 3 Pro την έκδοση με τον snapdragon και τα 2GB και ROM την Global 7.37.0 stable και προσπαθώ να ξεκλειδώσω το bootloader για να περάσω την ελληνική ROM. Και ενώ έχω κάνει αίτηση και μέσα σε 2 μέρες ήρθε το μήνυμα στην Wind ότι έχω άδεια να το ξεκλειδώσω προχωράω με τo κατέβασμα των τελευταίων stable V7.3.8.0.LHOCNDD (MIUI7) και dev Version: 6.7.7 (MIUI8) (post 2530). Σημειώνω πως τρέχω windows 10 64bit και έχω κατεβάσει το MIPCSuite 3.2.1.3111. Και ενώ μπαίνω σε recovery mode και συνδέω κινητό με pc και τρέχω update στο MIPCSuite, μου βγάζει το μήνυμα "rom packages's signature cannot verified". Τί φταίει τώρα; Τι άλλο μπορώ να κάνω για να το ξεκλειδώσω; Δεν έχω ξεκλειδώσει ποτέ άλλο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έχοντας διαβάσει όλα τα παραπάνω σχετικά με το ξεκλείδωμα της συσκευής θα ήθελα την βοήθειά σας.

Έχω το Redmi note 3 Pro την έκδοση με τον snapdragon και τα 2GB και ROM την Global 7.37.0 stable και προσπαθώ να ξεκλειδώσω το bootloader για να περάσω την ελληνική ROM. Και ενώ έχω κάνει αίτηση και μέσα σε 2 μέρες ήρθε το μήνυμα στην Wind ότι έχω άδεια να το ξεκλειδώσω προχωράω με τo κατέβασμα των τελευταίων stable V7.3.8.0.LHOCNDD (MIUI7) και dev Version: 6.7.7 (MIUI8) (post 2530). Σημειώνω πως τρέχω windows 10 64bit και έχω κατεβάσει το MIPCSuite 3.2.1.3111. Και ενώ μπαίνω σε recovery mode και συνδέω κινητό με pc και τρέχω update στο MIPCSuite, μου βγάζει το μήνυμα "rom packages's signature cannot verified". Τί φταίει τώρα; Τι άλλο μπορώ να κάνω για να το ξεκλειδώσω; Δεν έχω ξεκλειδώσει ποτέ άλλο κινητό.

 

Αυτον τον οδηγό ακολουθείς;

Link to comment
Share on other sites

1) vickmall, minideal, είναι ασφαλείς επιλογές

2) η ελληνική ρομ με την οποία έρχεται εχει παρα πολλά προβλήματα γιατί είναι vendor rom απο τους κινέζους. Για να βάλεις την σωστή ελληνική ρομ, που είναι πολύ καλή, πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader, να βάλεις twrp recovery και μετά την custom ελληνική.

Οδηγίες αναλυτικές στο πρώτο ποστ.

 

Το yeso521 έχει το 2/16 στα 140€ με επιλογή ρομ , ξέρεις αν δέχεται απευθείας την κάρτα μας μέσω paypal; Το κατάστημα έχει καλή υποστήριξη μετά την αγορά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ήδη αναφερθεί αλλα έκανε την εμφάνιση του το Redmi Note 4

http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-4.html

Μην το πιστεύεις δεν υπάρχει ακόμα αυτό το τηλ... θύματα ψάχνει το συγκεκριμένο σαιτ

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ήδη αναφερθεί αλλα έκανε την εμφάνιση του το Redmi Note 4

http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-4.html

 

Έχουμε ξαναπεί ειναι μούφα η ανάρτηση. Δεν υπάρχει η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Το yeso521 έχει το 2/16 στα 140€ με επιλογή ρομ , ξέρεις αν δέχεται απευθείας την κάρτα μας μέσω paypal; Το κατάστημα έχει καλή υποστήριξη μετά την αγορά;

Ξέρω ότι είναι αξιόπιστο σε after sales αλλά επειδή στην ουσία το έχει μόνο ο yeso, πιστεύω ότι θα ζοριζεται περισσότερο σε σχέση με ένα πιο οργανωμένο eshop όπως vickmall και minideal.

Τώρα για απευθείας αγορά δεν έχει τύχει να δοκιμάσω ποτέ από εκεί, τα άλλα δύο δέχονται κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά μπορεί κάποιος να τεσταρει κάτι? Στην 7.5.1 στις ρυθμίσεις, πρόσθετες ρυθμίσεις, προσβασιμότητα, έχετε επιλογή "αλλαγή πρόσβασης" (switch access)?

Link to comment
Share on other sites

Και αυτόν έχω δοκιμάσει αλλά και αύτόν https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11222-%CE%9E%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-Bootloader/

αλλά τίποτα. μήπως να κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις και ν απροσπαθήσω πάλι;

Link to comment
Share on other sites

Και αυτόν έχω δοκιμάσει αλλά και αύτόν https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11222-%CE%9E%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-Bootloader/

αλλά τίποτα. μήπως να κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις και ν απροσπαθήσω πάλι;

Έχεις συνδεθεί στα πάντα με τα mi services? Mi account, Cloud sync, find my device.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτόν έχω δοκιμάσει αλλά και αύτόν https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11222-%CE%9E%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-Bootloader/

αλλά τίποτα. μήπως να κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις και ν απροσπαθήσω πάλι;

Κανονικά ναι πρέπει να κάνεις,, Αν δεν τα καταφέρεις πανε να το κάνεις με miflash να τελειώνεις..[

Παιδιά μπορεί κάποιος να τεσταρει κάτι? Στην 7.5.1 στις ρυθμίσεις, πρόσθετες ρυθμίσεις, προσβασιμότητα, έχετε επιλογή "αλλαγή πρόσβασης" (switch access)?

όχι .. δεν το βλεπω..

Link to comment
Share on other sites

cloud sync δεν είχα και το έκανα τώρα. κάτσε να δοκιμάσω πάλι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

cloud sync δεν είχα και το έκανα τώρα. κάτσε να δοκιμάσω πάλι.

 

το ίδιο τελικά βγάζει. προτείνεις κάτι άλλο; ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

cloud sync δεν είχα και το έκανα τώρα. κάτσε να δοκιμάσω πάλι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το ίδιο τελικά βγάζει. προτείνεις κάτι άλλο; ευχαριστώ

 

Αυτό δεν έχει να κάνει με την αλλαγή ρομ αλλα με το ξεκλείδωμα..

Με stable rom πολύ δύσκολα να ξεκλειδώσεις..

Βάλε dev με miflash..

Link to comment
Share on other sites

cloud sync δεν είχα και το έκανα τώρα. κάτσε να δοκιμάσω πάλι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το ίδιο τελικά βγάζει. προτείνεις κάτι άλλο; ευχαριστώ

 

Από ότι φαίνεται δεν γίνεται ακόμη με stable. Κάνε αυτό που σου λέει ο ανωτέρω κύριος (ναι geo, εσύ είσαι αυτός) και προσπάθησε για dev China..

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

..[

όχι .. δεν το βλεπω..

 

Αυτό με βοήθησε, thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν έχει να κάνει με την αλλαγή ρομ αλλα με το ξεκλείδωμα..

Με stable rom πολύ δύσκολα να ξεκλειδώσεις..

Βάλε dev με miflash..

 

υπάρχει κάποιος οδηγός για αυτό; τι είναι; που το βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος οδηγός για αυτό; τι είναι; που το βρίσκω;

Unofficial σε Official για το Redmi Note 3 Pro

Aν δεν ολοκληρωθεί κάποιο βήμα απλά μην συνεχίζεις..

Link to comment
Share on other sites

Unofficial σε Official για το Redmi Note 3 Pro

Aν δεν ολοκληρωθεί κάποιο βήμα απλά μην συνεχίζεις..

 

Θα το προσπαθήσω αύριο και θα σας πω. Ευχαριστώ και ο Θεός βοηθός.

Link to comment
Share on other sites

Απλά το κάνεις install από το recovery..

Μισό ανεβάζω τα λινκ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

CENTERCLOCK KENZO 6.7.7 enable

CENTERCLOCK KENZO 6.7.7 disable

 

CENTERCLOCK KENZO 6.6.30 enable

CENTERCLOCK KENZO 6.6.30 disable

 

Να το πω άλλη μία φορά.. ότι κάνετε ..το κάνετε με δική σας ευθύνη...

 

Φλασάρεις το enable zip για να το εγκαταστήσεις και το disable για να το καταργήσεις σε περίπτωση που δεν σου αρέσει.

 

Σε 7.5.1 stable δουλεύει μια χαρά (αν και το τσιμπησα απο το miui.gr)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Έχω θήκη τύπου flip case .. Υπάρχει η δυνατότητα να ρυθμίσω κάτι έτσι ώστε όταν ανοίγω την θήκη να ανοίγει η οθόνη; Και όταν την κλείνω ,να κλείνει;το έκανα σε άλλο κινητό ,κ τώρα δεν μπορώ ούτε στο άλλο. Υπάρχει η δυνατότητα σε αυτή τη συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έχοντας διαβάσει όλα τα παραπάνω σχετικά με το ξεκλείδωμα της συσκευής θα ήθελα την βοήθειά σας.

Έχω το Redmi note 3 Pro την έκδοση με τον snapdragon και τα 2GB και ROM την Global 7.37.0 stable και προσπαθώ να ξεκλειδώσω το bootloader για να περάσω την ελληνική ROM. Και ενώ έχω κάνει αίτηση και μέσα σε 2 μέρες ήρθε το μήνυμα στην Wind ότι έχω άδεια να το ξεκλειδώσω προχωράω με τo κατέβασμα των τελευταίων stable V7.3.8.0.LHOCNDD (MIUI7) και dev Version: 6.7.7 (MIUI8) (post 2530). Σημειώνω πως τρέχω windows 10 64bit και έχω κατεβάσει το MIPCSuite 3.2.1.3111. Και ενώ μπαίνω σε recovery mode και συνδέω κινητό με pc και τρέχω update στο MIPCSuite, μου βγάζει το μήνυμα "rom packages's signature cannot verified". Τί φταίει τώρα; Τι άλλο μπορώ να κάνω για να το ξεκλειδώσω; Δεν έχω ξεκλειδώσει ποτέ άλλο κινητό.

το miunlock το κατεβασες; δοκιμασες να ξεκλειδωσεις με την stable οπως ειναι; δε χανεις κατι και εγω οπως και μερικοι αλλοι με stable ξεκλειδωσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Το smart cover είναι ενεργό. Αλλά αν κ εχω την εργοστασιακή μεμβράνη μπροστά (αύριο έρχεται το τζαμακι κ θα αφαιρεθει) δοκιμασα να την ξεκολλησω εκεί που είναι ο αισθητήρας ,αλλά δεν έγινε κάτι κ πάλι..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...