Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν υπαρχει επαναφορα απο mi cloud στο μενου που μου ειπες !!!!!

 

ή εγω κανω κατι λαθος ;;;;;;;;;;

 

Δίκιο έχεις,.. σε έκδοση άλλου redmi το βλέπω..Αυτό έχει μόνο τοπικά αντίγραφα.Δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

guys, ποσες ωρες sot βγαζει περιπου και με ποια ρομ;

Εγώ είμαι από τους άτυχους! Maximum έχω βγάλει 5.5 με 6 ώρες sot στη μιάμιση μέρα. Έχω θεματακι με deepsleep και όταν μου ήρθε το κινητό (αν και σφραγισμένο) ήταν νεκρό από μπαταρία και ήθελε 10 λεπτά φόρτιση μέχρι να καταφέρω να το ανοίξω(αυτο το λέω για τη περίπτωση που ήρθε με προβληματική μπαταρία) . Αυτά με 7.3.2 global.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

guys, ποσες ωρες sot βγαζει περιπου και με ποια ρομ;

 

προχθές έγραψε η Μαρία 13εις αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 44%,οθονη έχω βγάλει σε μια Μέρα 8,5,ωρες sot. Χθες με 33% οθόνη έβγαλα 6,5 ώρες σοτ. Και ήμουν στο 30% ακόμα ποσοστό μπαταρίας με δεδομένα ανοιχτά την μισή μέρα και μετά wifi. Official dev τελευταία

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Off topic αλλά ρε παιδες :p 8 ωρες σε μια μέρα; (με ανοιχτή την οθόνη δηλαδή)

Θα καούν τα μάτια σας :p

Link to comment
Share on other sites

τελεια!

κανεις που να ασχολειται με aosp/cm; με ενδιαφερει αυτο το κομματι, αν ειναι πληρως λειτουργικο το τηλεφωνο και διαρκεια μπαταριας!

Link to comment
Share on other sites

τελεια!

κανεις που να ασχολειται με aosp/cm; με ενδιαφερει αυτο το κομματι, αν ειναι πληρως λειτουργικο το τηλεφωνο και διαρκεια μπαταριας!

 

Τωρα πια είναι ναι, αν μπεις xda έχουν βγει σχεδόν όλες οι aosp /cm MM roms. Μπαταρία απ ότι διαβάζω σε Pure Android roms ίδια ή και καλύτερη ακόμη, 8-12 ώρες, ανάλογα. Εδώ μια λίστα.

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/index-custom-roms-t3396628

Edited by alexx_kidd
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένω και εγώ το κινητό σε λίγες μέρες;

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με custom roms κλπ. Πάντα άφηνα τα κινητά όπως τα παραλάμβανα.

Επειδή όμως έχω ρίξει μια ματιά στο θέμα και βλέπω ότι υπάρχει θέμα με τη rom, μπορείτε να μου δώσετε ένα λινκ με κάποιον αναλυτικό οδηγό για το πώς γίνεται η εγκατάσταση;

Υπάρχουν κίνδυνοι; Μπορώ να το επαναφέρω στις αρχικές ρυθμίσεις αν κάνω κάποιο λάθος;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένω και εγώ το κινητό σε λίγες μέρες;

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με custom roms κλπ. Πάντα άφηνα τα κινητά όπως τα παραλάμβανα.

Επειδή όμως έχω ρίξει μια ματιά στο θέμα και βλέπω ότι υπάρχει θέμα με τη rom, μπορείτε να μου δώσετε ένα λινκ με κάποιον αναλυτικό οδηγό για το πώς γίνεται η εγκατάσταση;

Υπάρχουν κίνδυνοι; Μπορώ να το επαναφέρω στις αρχικές ρυθμίσεις αν κάνω κάποιο λάθος;

Ευχαριστώ!

Δες στο πρωτο μηνυμα,υπαρχει αναλυτικος οδηγος αν θυμαμαι καλα στο "συχνες ερωτησεις" απο το geoanto555

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες στο πρωτο μηνυμα,υπαρχει αναλυτικος οδηγος αν θυμαμαι καλα στο "συχνες ερωτησεις" απο το geoanto555

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πια είναι ναι, αν μπεις xda έχουν βγει σχεδόν όλες οι aosp /cm MM roms. Μπαταρία απ ότι διαβάζω σε Pure Android roms ίδια ή και καλύτερη ακόμη, 8-12 ώρες, ανάλογα. Εδώ μια λίστα.

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/index-custom-roms-t3396628

θενξ! απ οτι ειδα στην λιστα υπάρχει η mokee,τ ην οποια χρησιμοποιω στο note 2 τωρα.

ομως τα λινξ δεν ανοιγουν...

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μια ερώτηση:

Αν κάποιος ξεκλειδώσει τον bootloader (μετά από αίτηση κτλ.)

υπάρχει τρόπος να τον ξανακλειδώσει;

 

Νομίζω πως ξανακλειδώνει αν φλασάρεις official rom, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μια ερώτηση:

Αν κάποιος ξεκλειδώσει τον bootloader (μετά από αίτηση κτλ.)

υπάρχει τρόπος να τον ξανακλειδώσει;

 

Γενικά δεν κλειδώνει με το παραμικρό αλλά αν το ξανα κλειδώσεις μπορείς εύκολα να το ξεκλειδώσεις..:wink:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Εγώ ρωτάω για την περίπτωση που κάποιος μετανιώσει για το ξεκλείδωμα (π.χ. θέματα ασφάλειας) και θέλει να το επαναφέρει στην αρχική κατάσταση official + locked bootloader.

Link to comment
Share on other sites

θενξ! απ οτι ειδα στην λιστα υπάρχει η mokee,τ ην οποια χρησιμοποιω στο note 2 τωρα.

ομως τα λινξ δεν ανοιγουν...

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ε ψάξε λίγο στο forum, κάπου εκεί είναι και η mokee. Απ ότι διαβάζω αυτή και η resurrectionremix είναι ως τώρα οι πιο σταθερές

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Εγώ ρωτάω για την περίπτωση που κάποιος μετανιώσει για το ξεκλείδωμα (π.χ. θέματα ασφάλειας) και θέλει να το επαναφέρει στην αρχική κατάσταση official + locked bootloader.

 

Μπορείς να φλασάρεις οποιαδήποτε official rom μέσω fastboot με το MiFlash και να επιλέξεις το αρχείο από τον φάκελο flash_all_lock όπως βλέπεις και στην παρακάτω φωτογραφία και θα στον κλειδώσει πάλι!

 

http://i.imgur.com/y4h2zKH.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να φλασάρεις οποιαδήποτε official rom μέσω fastboot με το MiFlash και να επιλέξεις το αρχείο από τον φάκελο flash_all_lock όπως βλέπεις και στην παρακάτω φωτογραφία και θα στον κλειδώσει πάλι!

 

http://i.imgur.com/y4h2zKH.jpg

 

Ευχαριστώ πολύ.

Τα αρχεία αυτά τα κατεβάζει από?????

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή πρόκειται να φλασάρω την 7.2.2.0 Ελληνική μπας και γλιτώσω από τον πολύ χαμηλό ήχο στο bluetooth, το SuperSu για root που πρέπει να φλασαριστεί μετά, είναι αυτό που περιλαμβάνεται στο zip;
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή πρόκειται να φλασάρω την 7.2.2.0 Ελληνική μπας και γλιτώσω από τον πολύ χαμηλό ήχο στο bluetooth, το SuperSu για root που πρέπει να φλασαριστεί μετά, είναι αυτό που περιλαμβάνεται στο zip;

Ναι ακριβώς μετά την ελληνική το SuperSu για root θα το φλασαρεις μέσω του TWRP,θα το δεις το αρχείο και μετά με το βελάκι δεξιά.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς μετά την ελληνική το SuperSu για root θα το φλασαρεις μέσω του TWRP,θα το δεις το αρχείο και μετά με το βελάκι δεξιά.:ninja::ninja:

 

Thanks man.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

μπας και γλιτώσω από τον πολύ χαμηλό ήχο στο bluetooth,

 

Αν θέλεις να έχεις ελπίδες κάνε μία πολύ καθαρή εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να έχεις ελπίδες κάνε μία πολύ καθαρή εγκατάσταση.

 

Η πολύ καθαρή εγκατάσταση περιλαμβανει cache/ dalvik cache και system ;;;;

 

Ή και κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Η πολύ καθαρή εγκατάσταση περιλαμβανει cache/ dalvik cache και system ;;;;

Ή και κάτι άλλο;

 

Η πιο καθαρή είναι dalvik cache,cache,data,system,internal.

Φτάνουν όμως τα 4 πρώτα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...