Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως συμπεριφέρεται η συσκευή με συνδεδεμένο bluetooth ακουστικό ;

Το Redmi 1S που έχω αν δεν απενεργοποιήσεις στις ρυθμίσεις του bt τον συγχρονισμό πολυμέσων ο ήχος κλήσης της συσκευής είναι χαμηλός και επίσης μεταφέρεται και στο bt ακουστικό. Δηλαδή ακούς το ringtone και στο bt. Με απενεργοποιημένους τους ήχους πολυμέσων στο bt διορθώνεται. Δεν είναι θέμα rom γιατί το έκανε και με miui και με cm.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είχα καιρό να κάνω πλήρη αποφόρτιση του κινητού μόνο με wifi χρήση και όχι μικτή.

Εσπασα το ρεκόρ μπαταρίας μου, 13 ώρες sot σε 2 ημέρες αναμονής.

https://goo.gl/photos/3yT9fFFYyuBM8tky7

 

Όσοι το σκέφτεστε ακόμη, σταματήστε να το σκέφτεστε και αγοράστε το.

 

Και εγώ χαιρομουν για τις 9 ώρες sot?????

Link to comment
Share on other sites

Πως συμπεριφέρεται η συσκευή με συνδεδεμένο bluetooth ακουστικό ;

Το Redmi 1S που έχω αν δεν απενεργοποιήσεις στις ρυθμίσεις του bt τον συγχρονισμό πολυμέσων ο ήχος κλήσης της συσκευής είναι χαμηλός και επίσης μεταφέρεται και στο bt ακουστικό. Δηλαδή ακούς το ringtone και στο bt. Με απενεργοποιημένους τους ήχους πολυμέσων στο bt διορθώνεται. Δεν είναι θέμα rom γιατί το έκανε και με miui και με cm.

 

Μόλις τώρα πήγα να γράψω αυτό..σήμερα το χρησιμοποίησα πρώτη φορά με bluetooth και άκουγα στο bluetooth τους ήχους των mail και το gps που χρησιμοποιούσα... :wacko: Και μετά είδα που είχε επιλογή για phone audio και για media audio. Μπορώ να πω πως η απόδοση ήταν στα ίδια επίπεδα με το samsung note 2 που χρησιμοποιούσα το ίδιο bluetooth..αλλά δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά αν ήταν καλύτερος ο ήχος μόλις απενεργοποίησα το media audio. Με την ευκαιρία να πω πως άνοιξα το here maps με 26% μπαταρία, το δούλεψα για 2 ώρες και 10 λεπτά (με night view μιας και είχε νυχτώσει) και ανοιχτά δεδομένα και έπεσε η μπαταρία μόλις 11%!

Και μια φωτό που δεν κρατιέμαι να μη βάλω..εχω αρχίσει και το γουστάρω πολύ το τηλεφωνάκι μας!

J3CY2L]

Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα πήγα να γράψω αυτό..σήμερα το χρησιμοποίησα πρώτη φορά με bluetooth και άκουγα στο bluetooth τους ήχους των mail και το gps που χρησιμοποιούσα... :wacko: Και μετά είδα που είχε επιλογή για phone audio και για media audio. Μπορώ να πω πως η απόδοση ήταν στα ίδια επίπεδα με το samsung note 2 που χρησιμοποιούσα το ίδιο bluetooth..αλλά δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά αν ήταν καλύτερος ο ήχος μόλις απενεργοποίησα το media audio. Με την ευκαιρία να πω πως άνοιξα το here maps με 26% μπαταρία, το δούλεψα για 2 ώρες και 10 λεπτά (με night view μιας και είχε νυχτώσει) και ανοιχτά δεδομένα και έπεσε η μπαταρία μόλις 11%!

Και μια φωτό που δεν κρατιέμαι να μη βάλω..εχω αρχίσει και το γουστάρω πολύ το τηλεφωνάκι μας!

Όταν σε καλούν και με ενεργοποιημένο το media audio ακούς το ringtone και στο ακουστικό, ή μόνο στην συσκευή. Στο Redmi 1S με ενεργοποιημένο το media audio ακούς το ringtone και στο ακουστικό, το οποίο είναι πραγματικά εκνευριστικό.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Όταν σε καλούν και με ενεργοποιημένο το media audio ακούς το ringtone και στο ακουστικό, ή μόνο στην συσκευή. Στο Redmi 1S με ενεργοποιημένο το media audio ακούς το ringtone και στο ακουστικό, το οποίο είναι πραγματικά εκνευριστικό.

τηλέφωνο δεν με πηρανε πριν το απενεργοποιησω, αλλα ακουγα κανονικα mail, viber και gps στο ακουστικο.. οποτε λογικα θα ακούγεται και το ringtone. θα το δοκιμάσω αυριο και θα σου πω

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

τηλέφωνο δεν με πηρανε πριν το απενεργοποιησω, αλλα ακουγα κανονικα mail, viber και gps στο ακουστικο.. οποτε λογικα θα ακούγεται και το ringtone. θα το δοκιμάσω αυριο και θα σου πω

 

Οκ, thanks. Τα υπόλοιπα (viber, gps, μουσική κ.τ.λ) πρέπει να ακούγονται. Το ringtone τουλάχιστον εγώ δεν το θεωρώ φυσιολογικό και σωστό να ακούγεται, εφ΄όσον η πλειοψηφία των bt ακουστικών έχουν δικό τους ήχο που ειδοποιούν την εισερχόμενη κλήση. Χώρια που μου "έκλεβε" ένταση από την συσκευή στην οποία το ringtone ακουγόταν χαμηλά. Έπρεπε να θυσιάσω τους ήχους πολυμέσων για να έχω φυσιολογική ένταση του ringtone.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε απόγνωση ρέ παιδιά, δεν δουλεύει. ......

Για πες λίγο σε τι φάση είσαι..

Είπες μπαινει σε fastboot,σε recovery μπαίνει;Είσαι με official ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Όταν σε καλούν και με ενεργοποιημένο το media audio ακούς το ringtone και στο ακουστικό, ή μόνο στην συσκευή. Στο Redmi 1S με ενεργοποιημένο το media audio ακούς το ringtone και στο ακουστικό, το οποίο είναι πραγματικά εκνευριστικό.

 

Που είναι αυτή η ρύθμιση και δεν μπορώ να τη βρω;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Να της πάρεις το Redmi Note 3 pro 3/32 και μην το σκέφτεσαι καθόλου! Είναι καλύτερο από τα προαναφερθέντα, θα της αρέσει πολύ !

 

 

 

 

Εδώ μέσα γενικά δεν κάνουμε συγκρίσεις.

Τα λεφτά του τα αξίζει και με το παραπάνω.. το mi4 πάλιωσε πια.

Το mi note pro είναι τούμπανο.. αλλά και το rn3pro δεν πάει πίσω.

 

Παιδιά ευχαριστώ

Δύο ερωτήσεις ακόμα

 

Μπορεί να γράφτηκαν πιο πίσω αλλά δεν κατάφερα να τις βρω...

 

1. Θα της περάσω ελληνική stable από το miui.gr, αλλά διάβασα ότι πρέπει να το ξεκλειδωσω.. Πώς γίνεται αυτό? Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

 

2. Από που το παραγγειλατε εσείς? Προτιμώ από ευρωπαϊκή αποθήκη..

Link to comment
Share on other sites

gkontos10 διάβασε λίγο εδώ.

Η σειρά είναι

1. κάνω αίτηση για ξεκλείδωμα

2. βάζω dev ρομ αν δεν έχω στο κινητό μου

3. ξεκλειδώνω bootloader

4. βαζω custom recovery και Ελληνική ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Για πες λίγο σε τι φάση είσαι..

Είπες μπαινει σε fastboot,σε recovery μπαίνει;Είσαι με official ρομ;

 

Τι είναι το recovery?απλά ανοίγει η οθόνη και δεν κάνει τίποτα γράφει το αρχικό mi.com και τίποτα μετά.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το recovery?απλά ανοίγει η οθόνη και δεν κάνει τίποτα γράφει το αρχικό mi.com και τίποτα μετά.

Κλείσε το τηλέφωνο και άνοιξε το σε λειτουργία recovery. (volume + και power ) πατημένα και τα 2.

Κάνε και εγκατάσταση το mi pc suite στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Γράφεις A-Volume στο Play και βάζεις την πρώτη εφαρμογή.

 

Εμενα βγαζει ενα Music Volume EQ πρωτο και ολα τα αλλα γενικα ειναι equalizer που βγαζει μπορειτε να ανεβασετε μια φωτο ? με την εφαρμογη

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ χαιρομουν για τις 9 ώρες sot?????

 

Δεν ξερω πως εβγαλε 13 ειναι αδυνατον αλλα ισως ειναι και οι εφορμογες και ολα αλαλ και η χρηση η οποια γινεται απο εμενα. Εγω βγαζω 8:30 αντε 9 βιαια

Link to comment
Share on other sites

pumadark δοκίμασε αν μέσω fastboot και recovery mode μπορείς να το επαναφέρεις με MI PC SUITE.

Αν όχι η λύση έιναι μία και μοναδική.

Ακολουθείς τον οδηγό του φίλου lallasgr εδώ αλλά για να μπεις σε EDL MODE πρέπει να κάνεις αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τραβηγμενες σημερα το πρωι με την ελληνικη 7.1.18 με HDR: http://postimg.org/gallery/27id9l68s/

Ειναι καλες πως τις βλεπετε για πειτε geoanto555 θελω και την αποψη σου !!

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτή η ρύθμιση και δεν μπορώ να τη βρω;

 

Στις συνδεδεμένες bt συσκευές, εκεί που γράφει το ακουστικό σου, στην δεξιά στήλη έχει ρυθμίσεις.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτή η ρύθμιση και δεν μπορώ να τη βρω;

Στις ρυθμίσεις του Bluetooth βρίσκεις την paired device και πατας το βελακι που εχει διπλα της, ανοιγει ενα αλλο μενου που γραφει "use for phone audio, media audio"

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160613/7ad03250798f3690a2665b24f6e9cea1.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160613/df93fc0ae89df7814370dee906123b13.jpg

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλες πως τις βλεπετε για πειτε geoanto555 θελω και την αποψη σου !!

 

Ωραίες.. πολύ καλές.. Αλλά δεν είμαι εγώ ο ειδικός στις φωτογραφίες.

Τώρα αρχίζω να μαθαίνω..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

απο την ώρα που εβαλα το δακτυλικο οταν με καλουν χτυπα η οθονη ομως μενει μαυρη χωρις να βλεπω ποιος ειναι μεχρι να την ενεργοποιησω με το δακτυλικό. Έτσι γίνεται και σε εσας?
Link to comment
Share on other sites

απο την ώρα που εβαλα το δακτυλικο οταν με καλουν χτυπα η οθονη ομως μενει μαυρη χωρις να βλεπω ποιος ειναι μεχρι να την ενεργοποιησω με το δακτυλικό. Έτσι γίνεται και σε εσας?

 

Όχι φυσικά.. κάτι δεν έχει γίνει σωστά..

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες.. πολύ καλές.. Αλλά δεν είμαι εγώ ο ειδικός στις φωτογραφίες.

Τώρα αρχίζω να μαθαίνω..:wacko:

 

Το θυμαμαι εγω δεν ξερψ σχεδον καθολου οποτε μετραει για εμενα καλυτερα η αποψη σου :) !! Ας μας πει και καποιος αλλος ποιο "ειδικος" !!

(ειναι ωραιες και σου το ειχα ξαναπει με αυτη την ρομ εχω την εντυπωση πως βγαζει πολυ καλυτερα.....)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το βρηκα σε ευχαριστω πολυ αννα !

 

Γιώργος :D

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...